12 Kasım 2019 Boğa Burcu Dolunayı ve Burcunuz: Değer Dengesi ve Geçmişteki Potansiyellerin Değerlendirilmesi

12 Kasım 2019 Saat 16:34’te Boğa burcunun 19. derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay haritasında Koç burcunun 23. derecesi yükselecek ( =İstanbul, Ankara için 29. derece). 19. derecede Boğa yer alan Ay’ın karşısında yine 19. derecedeki Akrep Güneş konumu ve hemen ona yakın derecelerde geri hareketteki 17. derecedeki Akrep Merkür görülüyor. Boğa’daki Uranüs 3. derecede ve bu karşıtlığa uzak bir derecede kalıyor. Boğa – Akrep aksı gerek maddi, gerek bedensel, gerek enerjisel her türlü paylaşım ve değer konusunu ifade ediyor. Burada Boğa tarafı ile güvende olmak açısından daha çok kişisel kabiliyetlerin, kaynakların önem kazanabileceği bir zaman dilimi. Ortaklardan gelen, başkalarından gelen değerler, kaynaklar ile ilgili geriye dönük değerlendirmeler yapılabilir.

Genel olarak da para konuları, kredi alım, kaynak yaratma, yatırım konularının da daha çok ön plana çıkabileceği bir zaman dilimi. Sabit burçlar istikrar, kesinlik ve bütünsellik isterler. Gerek maddi, gerek ilişkiler olsun bu böyledir.

Dolunaylar Ay ve Güneş’in zıt konumda olduğu zamanlardır. Bu açıdan güvenli alanı ihtiyaçları ifade eden Ay ile cesaret, bilinç, egonun beslenmesini ifade eden Güneş karşı karşıya gelir. Merkür iletişim ve bağlantılar ile ilgilidir. Zihinseldir. Bu bakımdan retro Akrep Merkür’ü yakın derecelerde gördüğümüz bu Dolunay, geçmişe dönük ortaklaşa konular ile ilgili konuları gündeme getirecektir. Burada ortaklaşa değer, kaynak, üreticilik önem kazanıyor.

Boğa burcu daha materyalist, somut, nesnel yapıda bir burçtur. Burç 5 duyu organı ile ilgili, naif, güzellik tutkunu, rahatlığına, keyfine düşkün bir yapıdadır. Venüs karakteri barışçıl ve sanatçı bir karakterdir. Çoğu Boğa burcunun güzel sanatlar alanında kabiliyetleri vardır, bu konularda yaratıcıdırlar. Konu Akrep burcuna geldiğinde ise kök şakra devreye girer. Burç tutkularla, cinsellikle ilgilidir. Burada başkasında olana sahip olmak, başkasının enerji alanına girmek ve onu etkilemek vardır. İşte burada Akrep ile manipülasyon konusu ortaya çıkar. Bu etkilemeler olumlu ya da olumsuz manada olabilir. Bir cihazı tamir eden ya da bir cihazı kurcalayıp bozan tamirciler buna örnektir. Akrep kurcalama, dedektiflik ile ilgili bir burçtur. İşte buradaki zıtlıkda Ay doğası rahatı isterken, Akrep burada krizle, bir şeylerle uğraşmakla ilgili olabilecektir. Aslına bakılırsa burada ana tema kişisel ya da beraber anlamda doyum ve tatmindir. Burada kişisel beceriler, ekonomi/para, cinsellik, destek ve kaynak anlamında problemler çözümlenirse sıkıntılar azalacaktır. İşte bunlar da biraz geçmiş ile ilgili bir takım durumların, bağlantıların değerlendirilmesi olarak görülmekte. Dolayısıyla 20 Kasım’a kadar sürecek Merkür Akrep retrosu daha çok önem kazanıyor.

Dolunay haritasında ağırlıklı olarak uyumlu açılar görülmekte. Üçgen ve Yarım üçgen açılar çoğunlukta. Güneş’in ve Merkür’ün Neptün ile uyumlu görünümleri yaratıcılık, sanat, şiir, vizyon, uyumlu ilişkiler açısından akıcı olabilir ve daha çok paylaşımı ifade ediyor. Öncelikli olarak su grubu burçların 20. günü civarı doğumlular ve 20. derece civarı gezegenleri olanlar için uyumlu etkiler var.  

Mars’ın Jüpiter ile uyumlu görünümü girişimcilik ve becerileri göstermek bakımından etkili. Özellikle Ateş ve Hava elementlerinin 25. Günü doğumlular ve 25. Derecede gezegen konumlanmaları olanlar için iyi. Bu arada aynı derecelerde Plüton ile Mars arasındaki kare açı zorlayıcılığı ve takıntıları da göstermekte. Plüton Oğlak burcunda olduğu için aynı derecelerdeki toprak gruplarını da etki altına alan etkiler ön plana çıkıyor.

Gezegen Hareketleri

Plüton

24 Nisandan beri retro harekette olan Plüton 2 Ekim itibarıyla Rx’ten Slow (Duraksama) hareketine geçti ve 4 Ekimde de S hareketi sonlanıp direkt hareketine döndü. Haritanızda hangi alana geliyorsa o alanda dönüşüm, yenilenme, tutkuların tazelenmesi söz konusu. İlgili alanda mücadele ettiğiniz konular ve önünüzü net görmek bakımından gelişmeler olacaktır.

Neptün

21 Haziran ile 27 Kasım arasında Retro harekette olacak ve 18 dereceden 15 dereceye gerileyecek.

Uranüs

12 Ağustos 2019 ile 1 ocak 2020 arasında 2 derece Boğa’ya kadar geri harekette olacak ve yılı tamamlayacak.

Satürn

17 Eylül itibarıyla retro hareketten slow harekete dönen ve sonrasında direkt hareketinde hız kazanmaya başlayan Satürn iş-güç, sorumluluk, sınırlanmalar, kısıtlanmalar, bir takım yükler ve bunları düzenlemeniz açısından yeni bir dönemi ifade ediyor.

Jüpiter

Jüpiter 11 Ağustos 2019 da tekrar ileri harekete geçti. 2 Aralık 2019’a kadar yönettiği Yay burcunda kalacak. Ateş elementi burçlar için önemli bir zaman dönemi devam ediyor. Eğitim, kişisel gelişim, dünya görüşü, felsefeler, öğretiler, farklı kültürler, yurt dışı bağlantılar bakımından genel bir etki zamanlaması var.

Mars

Başak burcundaki Mars 4 Ekim’de Terazi burcuna geçti. 19 Kasım’a kadar burada kalacak ve Akrep burcuna geçecek.

Venüs

Venüs 8 Ekimden bu yana Akrep burcundaydı ve kasım 1’e kadar burada kalıp Yay burcuna geçti. 26 Kasım’a kadar burada kalacak.

Merkür

Terazi burcundaki Merkür 3 Ekim’de Akrep burcuna geçti. 31 Ekim’de Akrep burcunda geri hareketine başladı ve bu 20 Kasım’a kadar sürecek. 9 Aralık’ta Yay burcuna geçene kadar Akrep’te kalacak.

İlişkiler ve Kısmetler

Mars 19 Kasım’a kadar Terazi burcunda kalıyor. İlişkilerde denge ve politika halen önemli. İlişkiler dengelere dayanır. Burada karşılıklı tatmin doyum yoksa zor olacaktır. Terazi verici bir burçtur ama dengeyi de gözeten bir burçtur. Kendi verirken aslında beklenti halindedir. Tarzı Venüsyen bir tarzdır ve zihinseldir. Bu dönem Teraziler ve Terazi konumunda gezegenleri olanlar bundan daha çok etkileniyorlar. Özellikle haritasında Mars’ı Terazi olanlar ön planda. Genel olarak dengeleri bulmak konusu göze çarpıyor.

Venüs 1 Kasım’a kadar Akrep’te yolculuğuna devam etti ve bu tarihte Yay burcuna geçti. Bu zaman diliminde koç, aslan, yay’ı haritasında taşıyanlar için dışa dönük ve açık olabilecekleri bir zamanlama. Daha zengin, girişimci, gezgin, keşifçi olabilirler. Kısmetleri daha çok açılacaktır. Tabi dediğim gibi dışa dönüklük, rahatlık, açıklık ve girişimcilik şans getirecek bu dönemde. Parlayabilecekleri ve cazip olabilecekleri bir dönem.

Merkür’ün Akrep burcunda geri harekette olduğu 31 Ekim – 20 Kasım arası tarihlerde geleceğe dönük yapılan sözleşmeler ve işlerde aksamalar olabilir. Geriye dönük çözümlenmesi gereken konular yine bu tarihlerde ortaya çıkacaktır. İletişimlerde içeride kalan söylenmemiş olan şeyler varsa bunlar ile ilgili konular toparlanmalar bu süreçte olabilir. Bu etkilerden haritasında su grubu ve özellikle Akrep burcu olanlar daha çok etkilenecekler.  

 
Türkiye Astroloji Haritası

Boğa Dolunayı Türkiye Astroloji Haritasında Boğa 11. Ev Akrep 5. Ev olmak üzere yerleşiyor. Burada 5. Evdeki Merkür Akrep retrosu ile geçmişle bağlantılı konularda Türkiye’yi idare eden yöneticiler, onlarla ilgili bir takım masraflar, şans oyunları konusu, genel anlamda Türkiye’deki sahne ve eğlence hayatı ile ilgili konular, sahne dünyasından birilerinin ölümü ya da sahne dünyası ve ölüm ya da cinsellik konusunu bir araya getiren konular, sportif faaliyetler ve spor camiası ile ilgili konular gündeme gelebilir.

Akrep tabu olan şeyler ve gizemlerle ilgilidir. Metafizik, cinsellik, ölüm ve ölüm ötesi alanlarına etki eder. Beraber ortaklarla yapılan işler de onun konusuna girer. Bu alan yöenticileri ifade ediyorsa manipülatif konularla da ilgilidir.

Terazi’de4. Evde ilerleyen Mars’ın, 7. Evde Oğlak’taki Plüton ile kare açısı müttefiklerle aradaki zorlayıcı durumları ve baskıyı da ifade etmeye devam ediyor. Burada iç politikada uzlaşı ve müttefiklere karşı bir güç dengesi ortaya konması ile ilgili durumlar devam edecektir.

Ayrıca Boğa – Akrep aksı ekonomi politikalarını da tekrar ön plana çıakrtıyor. Burada gelir – gider dengesi ve harcamalar konusundaki durumlar daha çok kendini gösterebilir. Bu dönemde gereksiz harcamaların kısılıp yeni gelirler oluşturulması vurgusu yine söz konusu. Bankacılık sistemindeki olumlu- olumsuz durumlar daha çok açığa çıkacaktır.      

Danışmanlık, eğitim ve iletişim için astrologburakustun@gmail.com ‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog
Burak Üstün

Boğa burcundaki Dolunay burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

(Dolunay Ay Boğa ve Güneş Akrep konumları arasında)

Koç: Ay konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Boğa: Ay konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

İkizler: Ay konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Yengeç: Ay konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Ay karşısındaki Güneş konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Aslan: Ay konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Başak: Ay konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet, lüks.

Terazi: Ay konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Akrep: Ay konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Yay: Ay konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Oğlak: Ay konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Kova: Ay konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Balık: Ay konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet, lüks.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir