BALIK BURCUNDAKİ AY’IN BURÇLARA ETKİLERİ VE AÇILARI

Ay, Balık burcunda. (19.02.2015, saat 1:50 – 21.02.2015, saat 1:13) Balık burcu, değişken bir burç olmasının etkisi ve hayal gücünün de güçlü olması ile adaptasyon yönü oldukça kuvvetli bir burçtur. Sanat ve tasarımcılık için oldukça yaratıcı kabiliyetlere sahiptir.

Maneviyat – maddiyat, soyut – somut dengesine dikkat etmelidir. Balık burcu son burçtur ve bu burcun doğal alanı öyle bir alandır ki dengeler çok önemlidir. Burada ego sonlanabilir ya da sınırsız bir hale gelebilir. Manevi ya da spiritüelist etkiler ile kendini bu dünyadan tam olarak soyutlayabilir ya da maddi etkilerle tam olarak doymayan bir özenme ve arayış durumu içerisine girebilir. Bilinçlenmesi bilinçli olması bu hassas burç için çok önemlidir. Eğer ruhsal bir yolda yürüyorsa bilinçli adımlar atmalıdır.

Genel karakteri içinde çok fazla iniş çıkış duygusu da yaşayabilir. Yani bir şeyler iyi gidiyorken en üstte tavan yapar ve bir şeyler kötü gittiğinde bir anda en alta düşebilir. Duygulanımını ve hassasiyetini dengelemesi gerekir. Sembolojisinde iki farklı balık resmedilmesi de bu konuya dikkat çekmektedir.

Hayal gücü çok güçlüdür. Bu burçtan eğer biraz da ikizler ya da genel anlamda güçlü Merkür etkileri almışsa, iyi yazarlar çıkar ve tabi yüksek duygusallığı da buna eklersek iyi şairler de yine bu burçtan çıkarlar. Müzik ve dansta da oldukça başarılı olabilirler. Genel olarak doğal bir şekilde güzel sanatlara karşı kabiliyetleri vardır.

Yeteneklerini bir faaliyete yönlendirememesi sorunlar yaratacaktır. Eksiklik duygusu artarsa olumsuz bağımlılıklar geliştirebilir ve genel olarak bu burç etkisi almış insanlar bağımlılıklardan kurtulmakta zorlanabilir. Fakat daha önce değindiğimiz gibi bilinçli bir ruhsal yoldan yürüyorsa bu alan özel keşişlerin, rahiplerin, yogilerin, meditasyon ustalarının alanı ya da yetenek ve daha dünyevi bazda değerlendirirsek birçok sanatçının, tasarımcının, modacının, dekorasyoncunun, hizmet için çalışanın, doktorun alanıdır. Durumun ne ile ne arasında olabileceğine değiniyorum.

Yine farklı bir bakış açısı kazandırmak için bir örnek vermek gerekirse, bu burcun insanlarının bir kısmı eğer Satürnyen(ya da oğlak burcundan) etkiler almışlarsa, hizmet konulu işlerde oldukça başarılı olacaklardır. Sabır ve disiplin tesiri almışlarsa, hizmet ve fedakarlık yönü oldukça artacaktır.

Evet genel anlamda da karşısındaki insanın bakış açısından bakabilme, onun duygularını, durumunu hissedebilme ve bunu pozitif bir algı ile yapma gibi kabiliyetleri de olabilir. Bundan dolayı da bu burçtan yine bir çok medyumluk, falcılık ve şifacılık ile ilgili insan da çıkabilir. Vizyon görme kabiliyetleri vardır ve rüya görüleri gibi kolektif bilinçaltı ile ilgili görüler de yine bu burç ve alanı olan 12. ev ile ilgilidir. Şimdi Ay ile Balık burcunun nasıl etkileşimde olduğuna değinelim:

Balık burcundaki Ay

Balık burcundaki Ay oldukça hassasiyet kazanır. Bu yerleşim yakınlık ve bağ kurma konusunda epey hassasiyet verecektir. Bağımlılık ve yalnız yapamama duyguları verebilir. Yakınlık ihtiyacının sınırları genişleyebilir. Annelik duygusu evrenselleşebilir. Kişinin yakınına alacağı kişilere dikkat etmesi gerekir. Ayrıca yine metabolizma ile ilgili her konuya dikkat etmek gerekir. Beslenmeden uykuya her konuya dikkat etmek gerekir. Empati yükselecektir. Sanat algısı artacak, bütün ile bir olma gibi duygular yükselecektir. Fedakarlık ve empatik olunacaktır. Tabi bu arada biraz evvel bahsettiğim gibi kişi kendisini unutabilir. Evet metabolizma bu yerleşimde benlikten uzakta kalıyor ve feda olabiliyor. Buna dikkat etmek gerekir. Kendini ihmal etmemek, bırakmamak gerekir. Örnek vermek gerekirse, Elvis Presley bir Ay burcu Balıktır ve onun psikolojikman kötü bir portre çizip, aşırı kilo alıp olumsuz bir sağlık tablosu ile sona gittiğini tüm dünya görmüştür. Bu tabi sadece bir örnektir illa öyle olacak diye bir kaide yoktur. Harita bir bütündür ve bir çok etki vardır senteze bakıp değerlendirmek, iyi yorumlamak gerekir.

Balık burcundaki Ay burçlara nasıl etki edecek? (Güneş ve Yükselen burç olarak okuyabilirsiniz.)

Koç: Bütün ile bir olmanız ve daha fedakar duygular ile bunu yapmanız söz konusu olabilir. Kolektif bilinçaltı ile sezgisel bağlantıları içine alan bağlar kurmanız mümkün. Fedakarlık ve hizmet gerektiren durumlar ile ilgili kolektif ve gönüllü hareket etmeniz mümkün. Bununla birlikte içinize çekilmek, belki dinlenmek ve yalnız kalmak ihtiyacınız da olabilir. Elde olmadan kontrol dışı gelişebilecek şartların da gelişebileceğini söyleyeyim bu zaman diliminde.

Boğa: Arkadaş çevreniz, dost gruplarınız, dahil olduğunuz organizasyonlar ile ilgili faaliyetler gündeme gelebilir. Birlikte faaliyetler içinde bulunmak gönüllü ve hizmet etme yönlü hareket etmek mümkün. Gelecek ile ilgili vizyonlar oluşabilir. Arkadaş grubu içinde gizli kalmış konular da gündeme gelebilir. Arkadaş çevreniz ile ilgili fedakarlık ve hassasiyet gerektiren durumlar ortaya çıkabilir. Birlikte yapılabilecek sanatla ifade edilebilecek faaliyetlerde mümkün.

İkizler: Kariyeriniz ve toplum önündeki duruşunuz ile ilgili algıları açık ve empatik olarak hareket edebilirsiniz. Kendinizi toplum önünde daha duyarlı ifade etme ihtiyacınız olabilir. Daha hassas ve düşünceli algılanabilirsiniz bu zaman dilimi içerisinde. Yaratıcılık, sanat ve tasarım ile ilgili projeleriniz ile gündeme gelebilirsiniz.

Yengeç: Uzak yollar, akademik konular, yabancılarla ilişkiler konusunda daha sezgisel duygularla hareket edebilir, hassas olabilirsiniz. Sevgi ve bütünlük ifadeniz artabilir ve düşüncelerinize etki edebilir. Düşüncenizde sezgisel bağlantılar kurabilir ve uzak hedefleriniz ile ilgili vizyonlar görebilirsiniz.

Aslan: Ortaklaşa kaynaklar, başkalarından gelen gelirler ile ilgili daha empatik olduğunuz bir zaman dilimi. kaos ve kriz getirecek durumlar ortaya çıkarsa bu durumlara karşı dikkatsiz ve gevşek hareket etmek olumlu sonuç getirmeyebilir. Ortaklaşa kaynaklar, başkalarından gelen gelirler ile ilgili daha sezgisel ve anlayışlı hareket edebilirsiniz. Cinsel bakış açınızda karşı tarafı iyi algılayarak hareket etmek ön plana çıkabilir.

Başak: Ortaklık/eş/yakın arkadaş ile ilişkilerinizde daha fedakar hareket edebilirsiniz. Anlayışlı, empati sahibi, adaptasyon yönü yüksek Eş/partner/yakın arkadaşlar ile tamamlanmak, beraber hareket etmek durumunuz olabilir. Bu özellikler ile uzlaşmaların yanı sıra zıtlaşma durumları da yaşayabilirsiniz. Normal kişiliğinizden farklı bir yapıda hissedebilirsiniz ve farklı bir perspektiften bakabilirsiniz bu zaman diliminde.

Terazi: Çalışma hayatınızda, eğer varsa yanınızda çalışanlar ya da evcil hayvanlar ile ilgili daha empatik ve fedakar yaklaşımlarda bulunabilirsiniz. Rutin işler ile uğraşırken daha sezgisel hareket edebilir ve adapte olabilir ya da çalıştığınız konular üzerinde yeni tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz. çalışma hayatınızda dikkatsizliğe ve dalgınlığa dikakt etmelisiniz. Eğer yorgunluk varsa dinlenmeniz önerilir.

Akrep: Aşk hayatınız ve kendinizi ifade edişiniz, gösterişiniz ile ilgili daha yaratıcı olma ihtiyacı ile birlikte daha empatik olma hissiyatı içinde de olabilirsiniz. İfade ettiğiniz sevgide daha bütünsel ve anlayışlı olabilirsiniz. Romantizm duygunuz artacaktır. Sanat, dans, tasarım ile ilgili hobilere ilginiz çekilebilir. Çocuklarınız var ise onlar ile bağlantılı gelişmeler ile ilgilenebilirsiniz. Sizi mutlu edecek faaliyetler ile ilgili bağlantılar kurabilirsiniz.

Yay: Aile, ev ve içsel hayatınız ile ilgili daha anlayışlı ve fedakarlık ihtiyacınız olabilir. Daha sezgisel hisler ile dolabilir ve empatik bakış açısı ile hareket edebilirsiniz. Aile ile birlikte bazı faaliyetler yapmak mümkün olduğu gibi özelinizde kendinizle ilgilenmek yalnız hareket etmek, belki dinlenme ihtiyacı söz konusu olabilir.

Oğlak: Yakın çevreniz, yakın yollar, iletişim, eğitim, zihinsel işler, bağlantılarınız ile ilgili daha sezgisel yaklaşımlarınız olabilir. Sözlü ifadeleriniz daha empatik olabilir ve yakın çevrenizle ilgili daha duyarlı ve hassas olabilirsiniz. Zihninizde vizyonlarınız artabilir. Bu zaman diliminde çevrenizle ilgili dalgınlık konusunda dikkat etmenizi ve yine yazılı ve sözlü hususlarda daha uyanık olmanız gerektiğine dikkat çekerim.

Kova: Maddi konular, yetenekleriniz, üreticiliğiniz, kaynaklarınız ile ilgili beklentileriniz artabilir. Bir takım tasarımlar oluşturmak için uygun bir zaman olabilir. Gevşemek ve rahat hissetmek için harcamalarda bulunabilirsiniz. Sanat, sinema v.b. ile ilgili konulara para harcayabilirsiniz. Fedakarlık ve empatiden kaynaklı harcamalar da olabilir. Maddi konularda vizyonlarınız gelişebilir.

Balık: Kişisel duruşunuz, görünümünüz, imajınız ile ilgili adaptasyon ihtiyacı içine girebilirsiniz. Daha fazla anlayışlı hareket etme meyli, bütün ile bir olma ihtiyacı ortaya çıkabilir. Girişimlerinizde daha empatik ve sezgisel hareket edebilirsiniz. Anneniz veya kadınlar ile ilgili konular daha çok ön plana gelebilir bu zaman diliminde ve duygusal ihtiyaçlarınız da ön plana çıkabilir.

Balık burcundaki Ay’ın dikkat çeken açıları:

19.02.2015, saat 12:48 de Ay, yine Balık burcundaki Neptün ile bir açı yapıyor. Bu açılanma ile birlikte hassasiyet kazanan temalar ortaya çıkabilir. Tüketici olmamalı ve enerjiye de dikkat etmeli. Dalgınlığa ve uykusuzluğa dikkat etmeli.

20.02.2015, saat 1:15 de Ay, Oğlak burcundaki Pluton ile sextile dediğimiz uyumlu açıyı kuracak. Tasarımı somuta dökmek ve dengeli bir odaklanma için uygun zamanlar. Enerji yoğunlaştırılabilir.

Venüs ve Mars’ı yakalayamayacak Ay’ın herhangi bir major açısı olmayacak ve bu saatten sonra boşluğa geçecek. Yenilerinden ziyade eski ve rutin işlere devam etmek daha makbul olacak.

Venüs ve Mars notu:

Saat 2:15’te Ay 15 derecedeyken, Mars Balık burcundan Koç burcuna geçecek.

Aynı gün saat 22:06 da Ay henüz 28. derecesinin içine girdiğinde ise Venüs Balık burcundan Koç burcuna geçecek.

Temalar Balık burcundan Koç burcu temasına geçiyor bir arada. “Venüs ve Mars Koç” yazımda bu geçişin hayatımızı nasıl etkileyebileceğini yazacağım.

Görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir