22 Ağustos 2021 Anaretik Kova Burcu Dolunayı ve Burcunuz

22 Ağustos 2021 Saat 15:01’de Kova burcunun 29. derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Ay Kova 29 – Güneş Aslan 29 derece). Dolunay haritasında Yay burcunun 11. derecesi yükselecek. ( =İstanbul, Ankara için 15. derece).

Dolunay Anaretik derece dediğimiz 29. derecede gerçekleşecek. Bu derece son bir geçiş noktasıdır ve olayların son noktadaki gelişimi, geçiş öncesi sıkıntı ve kriz ile ilgili olabilmektedir. Getiriler de son noktada olan getiriler olmaktadır. 20 Ağustos öğlen saat 11:49’da Ay Kova burcuna geçecek ve hayatınızla ilgili konu ne ise bu vakitten itibaren Dolunay derecesi gerçekleşene kadar ilgili olaylar gelişecek.

Bu zamanlamada Dolunay haritasının yükseleni da olan Yay burcu yöneticisi Jüpiter’in Kova burcunda geri harekette olması ve Ay Kova derecesine kavuşum ve Güneş Aslan derecesine karşıt açı yapması dikkat çekici.  Bu bakımdan Jüpiter ve Retro etkili bir Dolunay zamanlaması ile karşı karşıyayız. Özellikle Ay Kova burcuna geçtikten sonra Jüpiter Kova derecesine yaklaşacak ve konuyu tetikleyecektir. Bu zamanlama da Dolunay günü 22 Ağustos sabah 8 civarından 10:15’e kadar etkili görünüyor.

Dolunay sürecinde tetiklenecek Jüpiter, Güneş ve Ay karşıt konumundan dolayı ilişkileri ve retro konumundan dolayı da geçmişe ait durumları ifade ediyor. Son noktada tekrar değerlendirilebilecek ve yüzleşilebilecek durumlar söz konusu olacaktır. Yani bu bir nevi geriye doğru bir uzanmak ve o noktayı yakalamak gibi olabilecektir. Örneğin zamanında bir ilişki, bir girişim, bir iş ile ilgili yanlış bir hamle yapıldıysa bunu tekrar değerlendirme ve düzeltme şansı olabilir. Jüpiter anlam ve inanç ile ilgili etkileri ifade eder.  

Jüpiter inançlar, yargılar, hukuk, eğitim, akademi, global konular, büyük ve ileriye dönük hedefler ve planlar gibi konular ile bağlantılıdır. Bu süreçte davranış olarak abartılara, büyütmelere ve harcamalara dikkat etmek gerekiyor.  

Haritasında sabit burçlarda; Boğa, Aslan, Akrep, Kova anaretik 29. derecede yerleşimleri olanlar için ilişkilerden yana ve ilişkilerin oluşturduğu önemli bir farkındalık zamanı. Son noktada ilişkiler ile ilgili gelişmeler olacaktır ve yine bu zamanlamada Boğa burcundaki Kova burcu yöneticisi Uranüs’ün Başak burcundaki Mars ile yakın derece ile üçgen konumu genel olarak girişim, harekete geçme ve bir şeyler elde etmek bakımından favoridir. Uranüs’ün Retro konumu burada geçmişle bağlantılı yüzleşme ve farkındalık kazanma konusunu da ifade etmekte.

Bu Kova Dolunayı zamanında özellikle özgür ve bireysel ifade, sosyal etkileşimler, iletişimler, faaliyetler, aydınlanma ve farkındalık ve flört hayatı ile ilgili konuların etkilendiğini belirteyim.

Dolunay haritasında Yay burcu yükselmekte ve yöneticisi Jüpiter de Kova burcunda gerilemekte. Geçmişe dönük konular ile ilgili yüzleşme zamanlaması geliyor.

İlişkiler ve Kısmetler

Merkür 12 – 30 Ağustos arasında Başak burcunda olacak. Merkür yönettiği burç konumunda hareket edeceği için daha kuvvetli olacaktır. Başak burcundaki Merkür andaki uyanıklığı, hesabı, ölçüyü, analizi, gerçekçiliği, ayıklamayı ifade eder. Burada daha kesin ayrımlara gitmek ve doğru hareket etmek söz konusudur. 

Analiz, ölçü, mantık, estetik, çizim gibi konularla ilgilenenler için daha iyi bir zaman dilimi olacaktır.  

Dolunay sürecinde Başak burcundaki Merkür’ün yine Başak burcundaki Mars ile kavuşumu, Oğlak’taki Plüton ile üçgeni, Boğa burcundaki Uranüs’le üçgen açıları zihinsel ve somut konular ile ilgili aktiviteler ve eylemler için iyi olacaktır. Toprak elementi zamanlaması gerçekçilik, ekonomi, fayda, pratiklik açısından önemlidir fakat ayrıca Neptün Balık konumu ile karşıt konumun oluşması mantık ile hayaller, sağlıklı beslenme ile sağlıksız beslenme, zehirler ve arınma gibi konuları gündeme getirebilir ve bu noktada önemli bir farkındalık edinebilirsiniz. Burada bir takım işleriniz ve girişimleriniz açısından hayalci hareket etme konusuna dikkat etmelisiniz. Tam görmediğiniz belirsiz durumlarda seçim yaparken yanılgılara açık olacaksınız.

Yine bu zamanlamada Merkür ile Mars’ın Başak burcunda bir arada hareket ettiğini belirteyim. Dolayısıyla girişimler açısından Neptün Balık karşıt konumundan dolayı durumları iyi ayırt etmek gerekiyor. Arzular ve libido açısından da çekişmeli karşıt bir konum olarak gevşek rahat hareket etmek ile fazla kontrollü olmak durumu söz konusu. Bu noktada gevşeme ihtiyacınızı da iyi değerlendirmeli ve çalışmalarınızı o şekilde dengeli yürütmelisiniz.

Venüs 16 Ağustos (07:27) – 10 Eylül (23:39) arasında Terazi burcunda olacak.

Venüs Terazi burcunun yöneticisidir ve burada kendini sosyallik, politika, sanat açısından gösterir. Güzel ve kaliteli mekanlar ile ilişkilidir. Bu dönemde yaşamınızda Venüsyen tarzda gelişmeler ve tecrübeler yaşayabilirsiniz. Bakım, giyim, dekorasyon, müzik, estetik konular etkilediği alanlardır.

İlişkilerde ahenk ve denge arayışı olacaktır. Daha naif, zarif, barışçıl hareket etme meyli oluşacaktır. İlişkilerde kısmetler ve seçimlerle ilgili çoklu seçenek, ikililik, kararsızlıklar olabilir. Hem kendini dengeleme hem de insanları dengeleme üzerinde çalışılabilir. Daha politik ve dengeleri sağlamak, bulmak yönünde hareket etme davranışı ortaya çıkabilir. Bu etkilerden daha çok İkizler, Terazi, Kova etkili haritalar etkilenecektir. 

Bu süreçte Venüs’ün Terazi’de Mars’ın ise Başak burcunda ilerlediğini göreceğiz. İlişkilerde ve girişimlerde denge, ahenk, kalitenin, zarafetin yanı sıra mantık, işlevsellik, pratiklik, fayda ön plana çıkacak.

Moda, estetik, çizim, tasarım, sosyallik ve iletişim konuları ile ilgili faaliyetlerde bulunanlar için dikkat çekici bir zaman olacaktır.  

Dolunay sürecinde ilişkiler açısından Satürn Kova konumunun Venüs Terazi ile yaptığı üçgen açılanma, ilişkiler ve kısmetler açısından düzen ve ciddiyet getiren bir zamanlamayı göstermekte.

Türkiye Astroloji Haritası

Kova Dolunayı, bir önceki dolunay gibi yine Türkiye Astroloji haritasının Ay Kova olarak 8. Ev konumuna ve Güneş Aslan olarak 2. Ev konumlarına geliyor. Türkiye Astroloji haritasında yükselen Yengeç yöneticisi Ay İkizler konumunda 29. derecededir. Kova ve Aslan Dolunay dereceleri ile uyumlu konum oluşturuyor. Bu zamanlamada özellikle ekonomi-corona ilişkisi ile ilgili durumları görebiliriz.

2. Ev sahip olunan kaynaklar ve 8. Ev de ortaklarla beraber olan kaynaklar ve kredi gibi kaynaklardır. Bu bakımdan içinde bulunduğumuz süreçte ekonomik konular yine ön planda olacaktır. Özellikle Uranüs Boğa konumu ile ifade ettiğimiz ekonomik sarsıntılar konusu son zamanlara damgasını vurmuş oldu. Bu süreçte de kaynak, üretim, ekonomi konusunda tekrar farkındalık yaşayacağız.

Özellikle yangın felaketinde zarar gören bölgeler yine bir maddi zarara yol açtı ve bu yine ek kaynak gerektirecektir. Ayrıca uzun süre hareketsiz olan Turizm sezonunda tam hareketlenme beklerken böylesi bir felaketin olması ile yine büyük ekonomik açık oluşmuş oluyor. İşte bütün bunlar krediler, ortak kaynakları ifade eden 8. ev konularını tekrar işaret etmekte. Jüpiter ve Satürn gezegenleri Kova konumunda 8. evde geri hareket yapıyor ve buradan bir okuma yapılırsa ekonomik dengenin düzelmesi konusu 10 Ekim Satürn Retro ve 18 Ekim Jüpiter Retro hareketi bitimine kadar sürecektir.

Bu süreçte Corona ile ilgili de de gerileme olmasını bekliyorum. Bu belirttiğim zamanlardan sonra açılımlar olacaktır.

Gezegen Hareketleri


Plüton

Oğlak burcundaki Plüton, 27 Nisan 2021 – 5 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Bu süreçte ilişkiler ve projeler tekrar değerlendirme altına girecektir. Odaklanılan iş konuları bakımından önemli bir düzenleme ve gözden geçirme dönemi olacaktır.

Öncü burçlar olan Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar bu gerilemeden daha çok etkilenecektir.

 

Neptün

Balık burcunda ilerleyen Neptün 28 Kasım 2020’de tekrar ileri hareketine başladı.

25 Haziran 2021 – 30 Kasım 2021 arasında geri harekette olacak.

İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar, yanılgılar ve aldatıcı durumlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak.

 

Uranüs

Boğa burcundaki Uranüs 15 Ağustos 2020’de başladığı geri hareketini 13 Ocak 2021’de sonlandırdı.

Bu tarihle birlikte geleceğe dönük yeni safha başladı. Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’da kendini gösterebilecek. Genel olarak da haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak. Ekonomi ve özgürlük teması burada ön planda olacaktır.

 

Zihinsel değişimler ve sıçramalar, sisteme daha dışarıdan bakış Uranüs ile ilgilidir. Uranüsyen etkilerdekilerin elektrik yüklerine daha dikkat etmesi ve yönlendirmesi gerekir. Özellikle belirttiğimiz sabit burçlarda yerleşimleri olanlar.

Uranüs, 19 Ağustos 2021 – 18 Ocak 2022 arasında ise tekrar geri harekette olacak.

 

Satürn

Satürn 22 Mart 2020 itibarı ile Kova burcuna geçti ve 11 Mayıs’a kadar ilerledikten sonra geri hareket yaptı ve 1 Temmuz’da Oğlak burcuna dönerek geri hareketine devam etti.

Satürn 17 Aralık 2020 – 7 Mart 2023 arası ise tamamen Kova burcunda yer alıyor.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi zamanın idaresine ve o noktaya gelişine göre ilgili alanlarında zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

Kova burcundaki Satürn 22 Mayıs 2021 – 10 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

 

Jüpiter

Jüpiter 19 Aralık 2020 – 14 Mayıs 2021’de Kova burcunda olacak ve ardından Balık burcuna geçecek. Balık Burcundaki Jüpiter 20 Haziran’da geriledikten sonra Temmuz 28’de tekrar Kova burcuna dönecek ve 17 Ekim 2021’de Direkt hareketine döndükten sonra 29 Aralık 2021’de tekrar Balık burcuna geçecek.

Kova burcunda olduğu süreçte teknoloji, elektrik, elektronik ile ilgili konular, sosyallik, grup çalışmaları, topluluklar ile ilgili konular, sosyal paylaşım siteleri, organizasyonlar, bilimsel anlamda ilerlemeler ve keşifler, düşünsel aydınlanmalar, devrimler ile ilgili gelişmeler getirebilir.

Jüpiter 14 Mayıs’ta Balık burcuna geçiyor. Burada hayaller, yaratıcılıklar, tasarımla ilgili konular, manevi ve mistik konular, Sevgi paylaşım konuları ön plana çıkacaktır. İlk etap

Olumsuz gölge etkilerde aldanmalar, aldatıcılar, topluma masal anlatan, gerçeklikten çıkan kişilerde bir artış ve ön plana çıkma olabilir. Ayrıca Balık bağımlılıklarla da ilgilidir. Burada metafizik ve hayali temalara bağımlılık olabildiği gibi, zararlı bağımlılık yapıcı keyif verici maddeler de aynı kapsamdadır. Jüpiter Balık’ın iyi etkisi arınma ve meditasyonla olacaktır. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Jüpiter ruhsal tekamül anlamında şansı ve bolluğu iyi arınanlara, doğru bağ kuranlara, fedakar olanlara ve sevgi insanlarına getirecektir. Dünyevi anlamda da yaratıcı ve tasarımcı girişimler bolluk getirebilecektir. Bu zaman aralığında Jüpiter, Balık konumunda ilk provasını yapacak ve getirileri ile ilgili veriler ortaya çıkacaktır.

21 Haziran’da Balık burcunda geri hareketine başlayacak Jüpiter, 28 Temmuz’da Kova burcunda geri hareketine devam edecek. 18 Ekim’e gelindiğinde tekrar direkt hareketine dönecek ve 29 Aralık tarihine kadar Kova burcunda kaldıktan sonra tekrar Balık burcuna geçecek. 


Mars 

Mars 29 Temmuz 2021 (Saat 23:33) – 15 Eylül 2021 (03:14) arası Başak burcunda olacak. 

Başak burcundaki Mars daha çok beceriye, mantığa, gerçekliğe, pratikliğe yönelen dürtüleri ifade eder.
Başak’taki Mars ölçü ile titizlikle gücünü gösterebilir. Burada daha nesnel ve materyal olana yönelim olacaktır. Başak  yöneticisi Merkür olduğu için burada becerilerle birlikte zihinsel kabiliyetleri kullanmak söz konusu. Başak teknik bir kafadır, eleştireldir ve örneğin spor yapmak bakımından da daha ince çalışmayı, kimyasal, vitamin hesaplamalarını ve daha mükemmel hareket etmeyi ifade edecektir. Daha robotik ve mekanik olana yönelim söz konusu olacaktır. Terzilik, ölçme, biçme, hesaplama, estetik ile ilgili işlerde çalışanlar bakımından kendini iyi gösterebilecekleri bir zaman dilimi olacaktır.  

 

Venüs 

Venüs 22 Temmuz (03:37) – 16 Ağustos (07:27) arasında Başak burcunda olacak.

Başak burcundaki Venüs, klasik astroloji öğretisinde düşük konum diye tabir edilir fakat Modern Psikolojik astrolojide gezegen ile burç arsı uyumluluğa bakarız. Merkür yönetimindeki Başak burcu etkili bir Venüs cezbetme yönü olarak ölçü, mükemmellik, fayda, pratiklik, titizlikle hareket edecektir. İlişkiler mantık, gerçeklik çerçevesinde olacaktır. Bu zaman diliminde kazanç mantık, hesap, ölçüden gelmekte. Örneğin bir terzi, kuaför, manken, elbise tasarımcısı için Başak Venüs konumu oldukça yararlı olacaktır. Ayrıca Başak her türlü sağlık, estetik, bakım konusuyla ilgilidir. Bir çok sağlıkçının ve estetikçinin haritasında Başak kuvvetlidir. 

Venüs 16 Ağustos (07:27) – 10 Eylül (23:39) arasında Terazi burcunda olacak.

Venüs Terazi burcunun yöneticisidir ve burada kendini sosyallik, politika, sanat açısından gösterir. Güzel ve kaliteli mekanlar ile ilişkilidir. Bu dönemde yaşamınızda Venüsyen tarzda gelişmeler ve tecrübeler yaşayabilirsiniz. Bakım, giyim, dekorasyon, müzik, estetik konular etkilediği alanlardır.

İlişkilerde ahenk ve denge arayışı olacaktır. Daha naif, zarif, barışçıl hareket etme meyli oluşacaktır. İlişkilerde kısmetler ve seçimlerle ilgili çoklu seçenek, ikililik, kararsızlıklar olabilir. Hem kendini dengeleme hem de insanları dengeleme üzerinde çalışılabilir. Daha politik ve dengeleri sağlamak, bulmak yönünde hareket etme davranışı ortaya çıkabilir. Bu etkilerden daha çok İkizler, Terazi, Kova etkili haritalar etkilenecektir. 


Merkür 

Merkür 28 Temmuz (04:12) – 12 Ağustos (00:57) arasında Aslan burcunda hareket edecek. Aslan burcundaki Merkür daha eril bir ifade ve dışa vurum zamanını ifade eder. Ateş elementi burçlar olan Koç, Aslan, Yay’lar için kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri bir zaman dilimi olacaktır. Aslan’daki Merkür faaliyet olarak dışa dönük hareketliliği, tatilleri, yolculukları, sporu, keyif alınan faaliyetleri, sahneyi ifade edecektir. Konuları daha açık ve dürüstçe konuşmak için iyi bir zamandır. 

 

Merkür 12 – 30 Ağustos arasında Başak burcunda olacak. Merkür yönettiği burç konumunda hareket edeceği için daha kuvvetli olacaktır. Başak burcundaki Merkür andaki uyanıklığı, hesabı, ölçüyü, analizi, gerçekçiliği, ayıklamayı ifade eder. Burada daha kesin ayrımlara gitmek ve doğru hareket etmek söz konusudur. 

 

Analiz, ölçü, mantık, estetik, çizim gibi konularla ilgilenenler için daha iyi bir zaman dilimi olacaktır.  


Ay Düğümleri

5 Mayıs 2020’de Ay Düğümleri burç değiştirdi. Yaklaşık 18 – 19 ay kadar bir burçta kalan Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm Yengeç’ten İkizlere, Güney Düğüm Oğlak’tan Yay burcuna geçti. 18 Ocak 2022’ye kadar da bu burçlarda kalacaklar.

Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay Balık için önemli zaman. Değişken burçlar iletişim, yer değişimleri, bilgi alanındaki faaliyetler, adaptasyon gerektiren işler, çevreler, ortamlar bakımından etkili bir zamanlama olacaktır. Düşünsel olarak bağlı olunan bir takım fikirler, inançlar sorgulanabilir. Kişisel açıdan yeni fikirler geliştirerek yol almak ön plana çıkıyor. Bazı bölünmeler ve ayrışmalar doğal bir biçimde gerçekleşebilecektir.

 

Danışmanlık, eğitim ve iletişim için astrologburakustun@gmail.com‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz:

https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün

Kova burcundaki Dolunay, burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

 

(Dolunay Ay Kova ve Güneş Aslan konumları arasında olacak. Ay hassasiyetleri, güvenlik ve ihtiyaç tarafını ifade ederken, Güneş bilinç ve özgüven geliştirmeyi, konuların görünür olmasını ifade eder).

Koç: Ay konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

 

Boğa: Ay konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Ay karşısındaki Güneş konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

 

İkizler: Ay konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

 

Yengeç: Ay konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet.

Aslan: Ay konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Ay’ın karşıtındaki Güneş konumu: kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Başak: Ay konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Terazi: Ay konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Akrep: Ay konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Yay: Ay konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

 

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın ve medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.


Oğlak:
 Ay konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Kova: Ay konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

 

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Balık: Ay konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir