28 Eylül 2019 Terazi Yeniayı ve Burcunuz: İlişkilerde Dengeler, Sınırlar ve Tutkular

28 Eylül 2019 Saat 21:27’de Terazi burcunun 5. Derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay haritasında İkizler burcunun 4. Derecesi yükseliyor ( = İstanbul, Ankara için 8. Derece). Güneş, Ay, Merkür ve Venüs’ün Terazi burcunda toplanıp stelyum gerçekleştirdiği bir Yeniaydayız bu sefer. Satürn’ün Terazi gibi bir köşe ev burcu olan Oğlak burcundaki retro sürecini 17 Eylül itibarı ile slow harekete geçerek tamamlamasının ardından Terazi Yeniayı ile birlikte çalışma ve kariyer hayatı, özel hayat, ev ve yerleşim ile ilgili konular ve düzenlemeler, ilişkiler ve ortaklıklar ile ilgili gelişmeler görülecektir.

İkizlerin yükseldiği yeniay an haritasında hareketlilik, yer değiştirmeler, hobiler, flört hayatı, girişimler ön plana geliyor. Özellikle Yay burcundaki Jüpiter ile şanslı, büyütücü, geliştirici, zenginleştirici ortaklıklar ilişkiler kurmak söz konusu olacaktır. An haritası, 5. evdeki Terazi burcu yoğunluğuyla ilişkilerden yana girişimler ve cesaret ile birlikte uzlaşı ve denge davranışını ifade ediyor. Bu etkilerden özellikle Hava elementinde (İkizler, Terazi, Kova) 5. derecede gezegen yerleşimleri olanlar ve burcun 5. günü civarı doğumlu olanlar olumlu etkileneceklerdir. 

Gezegen Hareketleri

Plüton

24 Nisandan beri retro harekette olan Plüton 2 Ekim itibarıyla Rx’ten Slow (Duraksama) hareketine geçiyor ve 4 Ekimde de S hareketi sonlanıyor direk harekete dönüyor. haritanızda hangi alana geliyorsa o alanda dönüşüm, yenilenme, tutkuların tazelenmesi söz konusu. İlgili alanda mücadele ettiğiniz konular ve önünüzü net görmek bakımından gelişmeler olacaktır. 

Satürn

17 Eylül’de retro sonlanıyor  ve slow harekete geçiyor. 19 Eylül’de retro alandan ilk belirgin uzaklaşmasını yapıyor. İş düzeniniz ve sorumluluklarınız ile ilgili gelişmeler oturacak ve daha gerçekçi bir yol güzergahı belirlenecektir.

Jüpiter

10 Nisan 2019’da Retro hareketine başlayan Jüpiter 11 Ağustos 2019 da tekrar ileri harekete geçti. 2 Aralık 2019’a kadar yönettiği Yay burcunda kalacak. Ateş elementi burçlar için önemli bir zaman dönemi.

Mars

Ağustos 18, 2019’da Başak burcuna geçti ve Ekimin 4’üne kadar burada kalacak.

Venüs

Venüs 21 Ağustos’ta Başak burcuna geçti ve 14 Eylül’e kadar burada kaldı. Şimdi Terazi burcuna ilerliyor ve 8 Ekim’e kadar burada kalacak.

Merkür

Merkür de 29 Ağustos’ta Başak burcuna geçti ve 14 Eylül’e kadar burada kaldı. Şimdi Terazi burcunda ilerliyor ve 3 Ekim’e kadar burada kalacak.

İlişkiler ve Kısmetler

Satürn 17 Eylül’de Slow (Duraksama) hareketine geçtikten sonra 19’u itibarıyla hız kazanmaya başlayacak. Bu hem iş, hem ilişkiler hem de yerleşim konuları açısından bir dönüm noktasını ve gelişme dönemini ifade ediyor. Terazi’deki Merkür ve Venüs’ün de Oğlak’taki Satürn ve Plüton ile kare açı konumunda olacağı bir zaman diliminden geçiyoruz. İlişkilerde ve iletişimlerde bir taraftan bazı sıkışmalar ve odaklanmalar olabilir fakat uyumlu bir Jüpiter açısı zamanlaması ile açıcı etkiler de var. Burada pozitifliği korumak önem arz ediyor. İlişkiler konularında bazı takıntılar ve endişeler oluşabilir. Sosyal ortam, kısmetler, maddi konular açısından sınırlanmalar olabilir. Sözlere de takılmamanız gerekiyor. 

Diğer taraftan bu zaman sürecinde doğru seçimler yapmak önem kazanıyor çünkü fırsatlar da var. Olumsuzu düşünmemek lazım. Bu zaman dilimi iletişimlerde ve sosyal ilişkiler açısından seçicilik ve yeniden düzenlemeler olarak değerlendirilebilir. Hava ve Toprak etkileşimi burada kaliteyi ve sınırları belirleyici bir zaman dilimi yaratıyor. Bu etkilerden de hava ve toprak burçlarının 13 – 20 arası günleri civarı doğumlulular ve bu derecelerde gezegenleri olanlar daha çok etki alacaklar. 

Başak’taki Mars’ın Oğlak’taki Plüton ile uyumlu üçgen açı görünümü de bu Yeniay öncesinden itibaren odaklanmak, konsantre olmak, kontrollü hareket edebilmek bakımından iyi olabilecek etkiler. Toprak grubu burçlar olan Boğa, Başak ve Oğlak burçlarını haritasında taşıyanlar bundan daha çok etkileneceklerdir.

Ayrıca Mars – Plüton açısına ek olarak, Plüton’un Venüs ile kare açı yapmaya başlayacağı Yeniay zaman diliminde tutkular iyice  körüklenebilir çünkü işin içinde Jüpiter de var. 60 derecelik uyumlu açısı ile etki ediyor ve konuyu büyütüyor. 

Türkiye Astroloji Haritası

Neptün etkili Balık Dolunayı yazımda bir takım önemli sonlanmalar ve ayrılıklar olabileceğini söylemiştim. Zira Türkiye Astroloji haritasında Kuzey Düğüm Başak’ta ve Güney Düğüm de Balık’tadır. Balık Dolunayı derece olarak kesinleşmesine yakın Balık burcu olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Akp’den istifa ettiğini gördük. Akp Başkanı Tayyip Erdoğan’ın da Balık burcu olması yine aynı ayrılık temasının içinde olduğunu gösteriyor.  

Terazi Yeniayı ise Türkiye Astroloji haritasında 4. Eve konumlanıyor. Türkiye haritasında burada Merkür, Mars ve Satürn var. Özellikle Mars’ın 7. Derecede olduğu düşünülürse politika sahasındaki tartışmalara dikkat etmek gerektiği görülüyor. 4. ev  Dünya astrolojisinde muhalefet partisini ifade ediyor. Muhalefet partileri ile ilgili gelişmeler ön plana taşınabilir. Terazi burcu da ayrıca genel olarak Politika alanını ifade ediyor. İktidar partisini 10. Evdeki Koç burcu ifade ediyor ve Türkiye Astroloji Haritasında Koç yöneticisi Mars’ın karşıt burçta Terazi’de olması da bu dönem siyasi alanda iktidar partisi ile muhalefet partileri arasında çekişmelerin artabileceğini gösteriyor. Ayrıca Terazi yöneticisi Venüs’ün 5. Evde Akrep’te olması bir takım harcamalar, şans oyunları, sinema, sahne, tv, spor, eğlence alanlarını ilgilendiren konuların ön plana çıkabileceğini gösteriyor.

Video anlatımlarımı Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz. Abone olmayı unutmayın.

Danışmanlık ve astroloji eğitimi ile ilgili bilgilere www.astrologburakustun.com sayfamdan ulaşabilirsiniz.

İletişim için Tel: 05357748816

Mail: astrologburakustun@gmail.com

Isar Cap Danışman Astrolog

Burak Üstün

 

Terazi burcundaki Yeniay burcunuzu hangi alanda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

 

Koç: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Boğa: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

İkizler: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Yengeç: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Aslan: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Başak: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

Terazi: Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Akrep: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Yay: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Oğlak: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Kova: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Balık: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir