24 Temmuz 2021 Kova Burcu Dolunayı ve Burcunuz: İlişkilerde Farkındalık Zamanı; Çekişme mi Tamamlanma mı? 

 

24 Temmuz 2021, Saat 05:37’de Kova burcunun 1. derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay haritasında Yengeç burcunun 27. derecesi yükselecek ( =İstanbul, Ankara için 29. derece). Dolunay haritasında Güneş Aslan ve Ay Kova arasındaki karşıtlığın yanı sıra diğer gezegenlerin karşıtlıkları da dikkat çekmekte. Bazı karşıt açılar da ayrık açı diye tabir ettiğimiz burç bazında değil de derece bazında karşıt açılardan oluşmakta. Burç bazındaki karşıt açılar Merkür Yengeç – Plüton Oğlak ve Venüs Başak – Jüpiter Balık arasında görülüyor. Bu süreçte ikili ilişkiler açısından bir test zamanı söz konusu olacaktır. 

 

Dolunay’lar olayların, durumların, ilişkilerin gelişip ortaya çıktığı aşamadır. Her şey daha objektif şekilde gözlemlenebilir. Güneş Aslan ve Ay Kova konumları birlikte daha dışa dönük, yaratıcı, sosyal, flörtle, bağımsız hareketle, eğlenceyle ilgili etkileri göstermekteler. Burada Satürn Kova konumuna doğru ilerleyen Ay Kova konumu, bağımsız hareket etmek bakımından sınırların anlaşılacağı bir test sürecini de gösteriyor. Satürn Kova konumu özellikle Hava elementi burçlar olan İkizler, Terazi ve Kova burçları için öne çıkan bir düzenleme, kontrol ve sınırlanma sürecini gösteriyor.  

 

İlişkiler ve Kısmetler

 

Kova Dolunayı haritasında görülen çok fazla karşıt açı ilişkilerde dengeleri sağlamak için daha çok mücadele gerektiğini gösteriyor. Bu süreçte aşk ve bağımsızlık, mantık ve sevgi, yakınlık ve mesafe, özel hayat ve kariyer gibi anlamlar arasında çekişmeler var. Uzlaşabilen şeyleri uzlaştırmak iyi olacaktır fakat bazı uzlaşamayan farklılıklar kopma gerekçelerini gösterecektir. Olması gereken olacaktır. İlişkiler açısından elinizden geleni yapın ama kişisel sınırlarınızı iyi tespit edin ve ötesine geçmeye çalışmayın. Aksi halde sizin için olumsuz olacak bir dengesizlikle yola devam edersiniz. 

 

Dolunay’ı ifade eden Ay Kova ve Güneş Aslan konumları ilişkilerde sıradanın ötesinde daha aktif, dışa dönük, eğlenceli, bağımsız bir süreci ifade edecektir. Eğlence ve sosyal faaliyetler için uygun görülüyor. 

 

Venüs 22 Temmuz (03:37) – 16 Ağustos (07:27) arasında Başak burcunda olacak. Başak burcundaki Venüs, klasik astroloji öğretisinde düşük konum diye tabir edilir fakat Modern Psikolojik astrolojide gezegen ile burç arsı uyumluluğa bakarız. Merkür yönetimindeki Başak burcu etkili bir Venüs cezbetme yönü olarak ölçü, mükemmellik, fayda, pratiklik, titizlikle hareket edecektir. İlişkiler mantık, gerçeklik çerçevesinde olacaktır. Bu zaman diliminde kazanç mantık, hesap, ölçüden gelmekte. Örneğin bir terzi, kuaför, manken, elbise tasarımcısı için Başak Venüs konumu oldukça yararlı olacaktır. Ayrıca Başak her türlü sağlık, estetik, bakım konusuyla ilgilidir. Bir çok sağlıkçının ve estetikçinin haritasında Başak kuvvetlidir. 

 

Venüs Başak’ta ilerlemeye başladığında henüz Mars Aslanda olacak. İlişkilerde dürtüselliğin, girişimlerin yanı sıra daha mantıklı ve somut arayışlarda olan bir sosyal yaklaşım olacaktır. Daha sonrasında ise Mars da Başak burcuna geçiyor. 

 

Mars 29 Temmuz 2021 (Saat 23:33) – 15 Eylül 2021 (03:14) arası Başak burcunda olacak. 

 

Başak burcundaki Mars daha çok beceriye, mantığa, gerçekliğe, pratikliğe yönelen dürtüleri ifade eder. Başak’taki Mars ölçü ile titizlikle gücünü gösterebilir. Burada daha nesnel ve materyal olana yönelim olacaktır. Başak  yöneticisi Merkür olduğu için burada zihinsel kabiliyetleri kullanmak söz konusu. Başak teknik bir kafadır, eleştireldir ve örneğin spor yapmak bakımından da daha ince çalışmayı, kimyasal, vitamin hesaplamalarını ve daha mükemmel hareket etmeyi ifade edecektir. Daha robotik ve mekanik olana yönelim söz konusu olacaktır. Terzilik, ölçme, biçme, hesaplama, estetik ile ilgili işlerde çalışanlar bakımından kendini iyi gösterebilecekleri bir zaman dilimi olacaktır.  

 

Venüs ve Mars Başak Süreci

 

Venüs ve Mars Başak burcunda ilerlerken ilişkiler oldukça mantık, gerçeklik, pratiklik etrafında yoğunlaşabilir. Pek duygusal olmayan bir süreç olduğunu ama mantık ilişkideki mantık bakımından sağlam bir süreç olduğunu belirteyim. Bu zamanlamadan Toprak grubu burçlar olan Boğa, Başak ve Oğlak’lar oldukça olumlu etkilenecektir. 

 

Bu zaman dilimi kısmetler, yapılacak işler bakımından daha gerçekçi ve ayağınızı yere sağlam basacağınız bir zaman dilimi olacaktır.  

 

Türkiye Astroloji Haritası

 

Kova Dolunayı Türkiye Astroloji haritasının 8. Ev (Ay Kova) ve 2. Ev (Güneş Aslan) konumları arasında gerçekleşiyor. 2. Ve 8. Evler para, ekonomi, üretim, bankacılık, krediler, doğal zenginlikler, müttefiklerle ortak maddi durumlar, alımlar ve satımlar ile ilgilidir. Kova yöneticisi Uranüs Boğa konumu 11. Evde bulunuyor ve Kova’daki Satürn ile halen 4 derece mesafedeki konumu ile bir kare açılanma pozisyonu oluşturuyor. Bu süreçte turizm ekonomisi bakımdan toparlanmak için uluslararası camia ile uzlaşılar da önem arz ediyor. Corona aşılama sürecinin hızlandığı bir süreçteyiz. Bu süreçte ekonomik bakımdan da açılım bekleniyor. Bunun daha iyi olması için aşılama sürecine katılım ve daha çok hızlanma da gerekecektir. Eğer zamanda yetişme olmazsa bizim açımızdan ekonomik zorluklar ve borçlanma durumu olasılığı daha çok artıyor. 

 

Bu süreçte bir önemli gelişme ise 28 Temmuz’da Jüpiter’in tekrar Kova burcuna geçmesi. Satürn Kova konumu ile zorlanan 8. Ev alanı Jüpiter ile tekrar iyicil bir etkileşim zamanlamasına girecek ve bu sefer daha çok imkan ve özgürlük olan bir süreç olacak. Bu süreçte ekonomik bakımdan iyileşme olması muhtemeldir. Fakat belirttiğim gibi bunun daha iyi olabilmesi için daha hızlı bir şekilde aşılama ve normalleşme süreci gerekmektedir.    

 

Gezegen Hareketleri

Plüton

Oğlak burcundaki Plüton, 27 Nisan 2021 – 5 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Bu süreçte ilişkiler ve projeler tekrar değerlendirme altına girecektir. Odaklanılan iş konuları bakımından önemli bir düzenleme ve gözden geçirme dönemi olacaktır.

Öncü burçlar olan Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar bu gerilemeden daha çok etkilenecektir.


Neptün

Balık burcunda ilerleyen Neptün 28 Kasım 2020’de tekrar ileri hareketine başladı.

25 Haziran 2021 – 30 Kasım 2021 arasında geri harekette olacak.

İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar, yanılgılar ve aldatıcı durumlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak.


Uranüs

Boğa burcundaki Uranüs 15 Ağustos 2020’de başladığı geri hareketini 13 Ocak 2021’de sonlandırdı.

Bu tarihle birlikte geleceğe dönük yeni safha başladı. Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’da kendini gösterebilecek. Genel olarak da haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak. Ekonomi ve özgürlük teması burada ön planda olacaktır.

Zihinsel değişimler ve sıçramalar, sisteme daha dışarıdan bakış Uranüs ile ilgilidir. Uranüsyen etkilerdekilerin elektrik yüklerine daha dikkat etmesi ve yönlendirmesi gerekir. Özellikle belirttiğimiz sabit burçlarda yerleşimleri olanlar.

Uranüs, 19 Ağustos 2021 – 18 Ocak 2022 arasında ise tekrar geri harekette olacak.


Satürn

Satürn 22 Mart 2020 itibarı ile Kova burcuna geçti ve 11 Mayıs’a kadar ilerledikten sonra geri hareket yaptı ve 1 Temmuz’da Oğlak burcuna dönerek geri hareketine devam etti.

Satürn 17 Aralık 2020 – 7 Mart 2023 arası ise tamamen Kova burcunda yer alıyor.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi zamanın idaresine ve o noktaya gelişine göre ilgili alanlarında zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

Kova burcundaki Satürn 22 Mayıs 2021 – 10 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.


Jüpiter

Jüpiter 19 Aralık 2020 – 14 Mayıs 2021’de Kova burcunda olacak ve ardından Balık burcuna geçecek. Balık Burcundaki Jüpiter 20 Haziran’da geriledikten sonra Temmuz 28’de tekrar Kova burcuna dönecek ve 17 Ekim 2021’de Direkt hareketine döndükten sonra 29 Aralık 2021’de tekrar Balık burcuna geçecek.

Kova burcunda olduğu süreçte teknoloji, elektrik, elektronik ile ilgili konular, sosyallik, grup çalışmaları, topluluklar ile ilgili konular, sosyal paylaşım siteleri, organizasyonlar, bilimsel anlamda ilerlemeler ve keşifler, düşünsel aydınlanmalar, devrimler ile ilgili gelişmeler getirebilir.

Jüpiter 14 Mayıs’ta Balık burcuna geçiyor. Burada hayaller, yaratıcılıklar, tasarımla ilgili konular, manevi ve mistik konular, Sevgi paylaşım konuları ön plana çıkacaktır.

Olumsuz gölge etkilerde aldanmalar, aldatıcılar, topluma masal anlatan, gerçeklikten çıkan kişilerde bir artış ve ön plana çıkma olabilir. Ayrıca Balık bağımlılıklarla da ilgilidir. Burada metafizik ve hayali temalara bağımlılık olabildiği gibi, zararlı bağımlılık yapıcı keyif verici maddeler de aynı kapsamdadır. Jüpiter Balık’ın iyi etkisi arınma ve meditasyonla olacaktır. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Jüpiter ruhsal tekamül anlamında şansı ve bolluğu iyi arınanlara, doğru bağ kuranlara, fedakar olanlara ve sevgi insanlarına getirecektir. Dünyevi anlamda da yaratıcı ve tasarımcı girişimler bolluk getirebilecektir.

21 Haziran’da Balık burcunda geri hareketine başlayacak Jüpiter, 28 Temmuz’da Kova burcunda geri hareketine devam edecek. 18 Ekim’e gelindiğinde tekrar direkt hareketine dönecek ve 29 Aralık tarihine kadar Kova burcunda kaldıktan sonra tekrar Balık burcuna geçecek. Bu zaman aralığında Jüpiter, Balık konumunda ilk provasını yapacak ve getirileri ile ilgili veriler ortaya çıkacaktır.

Mars

Mars 11 Haziran (16:34) – 29 Temmuz (Saat 23:33) arasında Aslan burcunda olacak.

Mars Aslan burcunda güçlü ve olumludur. Bu süreçte daha dışa dönük, sıcak, arzulu, hareketli bir süreç olacaktır.

Aslan’daki Mars tavırların gücünü, inisiyatif almayı ve yöneticiliği, mücadele gücünü, sporu, tatili, dansı, geziyi, macerayı, aşkı, flörtü, her türlü sahneyi, sunumu ve tanıtımı ifade eder.

Bu süreçte daha çok parlamak ve öne çıkmak söz konusudur. Özellikle ateş elementi burçlar olan Koç,

Aslan, Yay bu süreçte kendilerini daha iyi ifade edebileceklerdir.

 

Mars 29 Temmuz 2021 (Saat 23:33) – 15 Eylül 2021 (03:14) arası Başak burcunda olacak. 

 

Başak burcundaki Mars daha beceriye, mantığa, gerçekliğe, pratikliğe yönelen dürtüleri ifade eder. Başak’taki Mars ölçü ile titizlikle gücünü gösterebilir. Burada daha nesnel ve materyal olana yönelim olacaktır. Başak  yöneticisi Merkür olduğu için burada becerilerle birlikte zihinsel kabiliyetleri kullanmak söz konusu. Başak teknik bir kafadır, eleştireldir ve örneğin spor yapmak bakımından da daha ince çalışmayı, kimyasal, vitamin hesaplamalarını ve daha mükemmel hareket etmeyi ifade edecektir. Daha robotik ve mekanik olana yönelim söz konusu olacaktır. Terzilik, ölçme, biçme, hesaplama, estetik ile ilgili işlerde çalışanlar bakımından kendini iyi gösterebilecekleri bir zaman dilimi olacaktır.  

 

Venüs

Venüs 27 Haziran – 22 Temmuz arasında Aslan burcunda olacak.

Aslan burcundaki Venüs dışa dönük, sıcak etkileri ifade eder ve sosyal anlamda spot ışıklarını üzerine çeker. Görsellik, spor, hareket, aşk, kalite, değerli eşyalar ön plana çıkacaktır.

İlişkilerde kendini daha kararlı ve sıcak ifade etmek ve motivasyon verici faaliyetlere katılmak, estetik ve bakım konusunda girişimler söz konusu olabilir.

Aslan’daki Venüs sosyal anlamda daha dışa dönük, yaratıcı bir zamanı anlatır. Eğlence , dans, spor, estetik-bakım konuları ön plana çıkabilir. Giyim, kozmetik ve bakım ile ilgili harcamalar artabilir.

 

Venüs 22 Temmuz (03:37) – 16 Ağustos (07:27) arasında Başak burcunda olacak. Başak burcundaki Venüs, klasik astroloji öğretisinde düşük konum diye tabir edilir fakat Modern Psikolojik astrolojide gezegen ile burç arsı uyumluluğa bakarız. Merkür yönetimindeki Başak burcu etkili bir Venüs cezbetme yönü olarak ölçü, mükemmellik, fayda, pratiklik, titizlikle hareket edecektir. İlişkiler mantık, gerçeklik çerçevesinde olacaktır. Bu zaman diliminde kazanç mantık, hesap, ölçüden gelmekte. Örneğin bir terzi, kuaför, manken, elbise tasarımcısı için Başak Venüs konumu oldukça yararlı olacaktır. Ayrıca Başak her türlü sağlık, estetik, bakım konusuyla ilgilidir. Bir çok sağlıkçının ve estetikçinin haritasında Başak kuvvetlidir. 

Merkür

Merkür 4 Mayıs – 11 Temmuz arasında İkizler Burcunda olacak. Bu süreç içerisinde de 31 Mayıs – 23 Haziran arası İkizler burcunda geri hareketini yapacak.

İkizler’deki Merkür daha pratik ve hızlı olanla ilgilidir. Burada bağlantılar kurmak, iletişim, diyalog, bu konudaki daha girişimci hareketler önem arz edecektir.

Her türlü ticaret, iletişim, internet, yolculuklar, turizm, eğitim, gazetecilik ve medya ile ilgili işler daha ön plana çıkabilir ve hareketlilik olabilir.

İlişkilerden yana daha çok bağlantının kurulacağı ve daha eyleme dönük ve hareketli olunabilecek bir zamanlama olacaktır.

Merkür retro sürecinde ise iletişim, yolculuklar, eğitim alanlarında tekrarlar, gecikmeler bir takım hatalar ortaya çıkabilir. İkizler ve Merkür etkileri insan sinir sistemi ile birlikte her çeşit bağlantıları ifade ettiği için geçmişle ilgili yüzleşmeler ve laf iletimleri ile ilgili konularla yüzleşilebilir. Özellikle retrodan az evvel ikizler burcunda ilerleme sırasında söylenilen sözlere dikkat etmek gerekir çünkü bir geri dönme ve yüzleşme olabilecektir. Eski dosyalarınızı eski bağlantılarını eski yazıklarınızı kontrol etmek açısından da önemli olacaktır. İlişkilerde yeniden yana ilerleme yerine geçmişe dönük bağlantıları düşünme olabilir çünkü ileri doğru akışta zorlanmalar olabilecektir. 23 Haziran’da retro bitimine kadar ilişkilerden yana belirlilik daha net kendini ortaya koyacaktır. Bu nedenle ilişkilerde buna göre bilinçli hareket etmek gerekir.

Bu süreçteki etkilerden özellikle ateş elementi burçlar koç, aslan, yay ve hava elementi burçlar ikizler, terazi, kova için daha aktif olarak kendilerini ifade edebilecekleri bir zaman dilimi olacaktır.

Merkür 11 Temmuz 23:36 itibarıyla Yengeç burcuna geçecek. İletişimlerden yana güven, yakınlık, empati, sezgiler önem kazanacak. İletişim ihtiyacı, yakınlık arayışı ve hassasiyetler olabilir.

Duyarlılığın daha çok artabileceği bir zaman dilimi olacaktır. Haritasında su grubu burçlar olan Yengeç, Akrep, Balık’ta yerleşimleri olanlar bu zamanlamada duygularını ve hislerini ifade etme konusunda daha belirgin hareket edebilirler. 

 

Merkür 28 Temmuz (04:12) – 12 Ağustos (00:57) arasında Aslan burcunda hareket edecek. Aslan burcundaki Merkür daha eril bir ifade ve dışa vurum zamanını ifade eder. Ateş elementi burçlar olan Koç, Aslan, Yay’lar için kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri bir zaman dilimi olacaktır. Aslan’daki Merkür faaliyet olarak dışa dönük hareketliliği, tatilleri, yolculukları, sporu, keyif alınan faaliyetleri, sahneyi ifade edecektir. Konuları daha açık ve dürüstçe konuşmak için iyi bir zamandır. 

Ay Düğümleri

5 Mayıs 2020’de Ay Düğümleri burç değiştirdi. Yaklaşık 18 – 19 ay kadar bir burçta kalan Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm Yengeç’ten İkizlere, Güney Düğüm Oğlak’tan Yay burcuna geçti. 18 Ocak 2022’ye kadar da bu burçlarda kalacaklar.

Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay Balık için önemli zaman. Değişken burçlar iletişim, yer değişimleri, bilgi alanındaki faaliyetler, adaptasyon gerektiren işler, çevreler, ortamlar bakımından etkili bir zamanlama olacaktır. Düşünsel olarak bağlı olunan bir takım fikirler, inançlar sorgulanabilir. Kişisel açıdan yeni fikirler geliştirerek yol almak ön plana çıkıyor. Bazı bölünmeler ve ayrışmalar doğal bir biçimde gerçekleşebilecektir.

 

Danışmanlık, eğitim ve iletişim için astrologburakustun@gmail.com‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz:

https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün


Kova burcundaki Dolunay, burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

 

(Dolunay Ay Kova ve Güneş Aslan konumları arasında olacak. Ay hassasiyetleri, güvenlik ve ihtiyaç tarafını ifade ederken, Güneş bilinç ve özgüven geliştirmeyi, konuların görünür olmasını ifade eder).

Koç: Ay konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

 

Boğa: Ay konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Ay karşısındaki Güneş konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

 

İkizler: Ay konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

 

Yengeç: Ay konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet.

Aslan: Ay konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Ay’ın karşıtındaki Güneş konumu: kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Başak: Ay konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Terazi: Ay konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Akrep: Ay konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Yay: Ay konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

 

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın ve medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.


Oğlak:
 Ay konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Kova: Ay konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

 

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Balık: Ay konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir