TERAZİ BURCUNDAKİ AY’IN BURÇLARA ETKİLERİ VE AÇILARI

Ay Terazi burcunda. (7.2.2015, 20:45, 10.2.2015, 9:05) Terazi burcunun ana davranışları tartmak ve yansımak üzerine kuruludur. Sosyal davranış şekli ile yansımalar yapar ve bir şekilde karşısındakilere ayna tutar. Aslında Terazi burcu barış ve uzlaşı ile ifade edilirken bu yansıma yönü tam olarak bu şekilde değildir. O bu yansımaları yaparken zıtlıklar yaparak da bunu gerçekleştirir. Yani sadece uzlaşıcılık, barışçıllık diyerek Terazi ifadesini tanımlayamayız. Kefeleri dengelemek için nasıl gerekiyorsa öyledir. Nasıl gerekiyorsa o şekilde davranmak, yansımak, ayna tutmak söz konusudur. Terazinin hassas dengesi burada ortaya çıkar. Dengeler bazen bozulabilir.

Onun için ortaklık, ahenk, tamamlanmak çok önemlidir. Ahenksiz davranışlar, ahenkli olamamak hissi onun dengesini çabuk bozabilir ve bu durumda da aksileşecektir. Anlayışlılığına, ortaya sunduğu davranışa karşın karşısındaki insandan da beklenti halindedir. Büyük oranda kaliteliliğe, yüksek beklentilerine göre hareket eder ve karşısındakinden de onun gibi hareket etmesini, uyumlu olmasını bekler. Evet, ahenk onun için çok önemlidir ve kendisi Hava elementiyle birlikte venüs doğasında bir burç olduğu için bu daha zihinsel ve sosyal düzeyde bir beklentidir. Oldukça prezentabl ve her an hazır olması onun doğal yapısındandır. O hep bir şeyler sunan durumundadır. Kolektif sosyal bir benliğe sahiptir ve toplumun isteklerine göre hareket etmeyi iyi bilir.

Peki Terazi’deki Ay?

Evet Ay malum Anne etkisidir, temel metabolizmamız, huyumuz, suyumuzdur ve Terazi deyken kişiye ince, naif bir anlayış katar. O partnersiz yapamaz. Temel ihtiyacı tamamlanmak üzerinedir. Sosyallik ve sanatta tabi. Kabalık, çatışma, ilkellik onun kendini rahat hissetmesi bakımından hiç ona göre değildir. Kalite anlayışı içinden, doğasından gelir. Ay’ın doğası Terazi burcunda oldukça hassaslaşacaktır. Doğal olarak bir sanatçı edasında hareket edebilecek ve etkilere açık olacaktır. Kadın, Anne imajı genç, havalı, sanatçı, dengeleyici, tamamlayıcıdır.

Terazi burcundaki Ay’ın burcunuza etkileri (Güneş ve Yükselen burç olarak okuyabilirsiniz)

Koç: Ortaklık kurmak, anlayışlı ve uzlaşıcı olmanız daha ahenkli hareket etmeniz muhtemeldir. Ortak/yakın arkadaş/eş’ten yansımalar alabilirsiniz.

Boğa: Çalışma hayatınızda ve özellikle yanınızda çalışanlar var ise onlar ile denge ve ahenk sağlama yönelimiyle hareket edebilirsiniz. Genel sağlık ve bakım konusu ile ilgilenebilirsiniz.

İkizler: Aşk hayatınızda hareketlilik olabilir, sanat meyliniz ve kendinizi ortaya koymak sunmak için iyi bir zaman dilimi.

Yengeç: Aile ilişkileri ve içsel hayatınızda kuracağınız dengeler önem kazanıyor. Huzur ve barış ihtiyacını gerçekleştirmeye çalışabilirsiniz.

Aslan: Yakın çevre, kardeşler, bağlantılarınız ile ilgili beklentileriniz olabilir. Çevrenizde daha barış, huzur arayışında olabilirsiniz. Yakın çevrenizdkeilerle sözleşerek hareket etmek mümkün. Sözlü ifadelerinizde daha uzlaşıcı olabilirsiniz.

Başak: Maddi  üreticiliğiniz ve kaynaklarınız ile ilgili konularda daha sosyal olabileceğiniz, kolektif hareket edeceğiniz durumlar olabilir. Sosyal ilişkilerin olumlu getiri getirmesi söz konusu.

Terazi: Kişisel ifadeniz, imajınız, girişimleriniz ile ilgili kendinize daha yakından bakabilir yansımalar alabilirsiniz. Sosyallik ihtayıcınız ön planda olacak.

Akrep: Elinizde olmayan durumlar, gelişmeler olabilir. Kendinizi ihmal etmemeye çalışın. Bununla birlikte kolektif bilinçaltı ile daha uyumlu olabilir, daha yardımsever ve fedakar durumlar içinde bulaiblirsiniz kendinizi. Bu zaman diliminde dinlenerek dengelenebilirsiniz.

Yay: Arkadaşlık, dostluk ortamlarında bulunabilir, kolektif hareket edebilir, sosyal olabilirsiniz. Arkadaşlarınızla ortaklaşa işler gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal bakımdan dengelenme ihtiyacınız oluşabilir.

Oğlak: Kariyeriniz ve toplum önündeki duruşunuz ile ilgili daha ahenk ve uyuma ihtiyacınız olabilir. Ortaklaşa projeler söz konusu olabilir. Toplum önüne sosyal imajınız ile çıkabilir daha sosyal bir portre çizebilirsiniz.

Kova: Düşünsel olarak uzlaşı ve uyum ihtiyacında olabilirsiniz. Akademik, yurt dışı/uzak bağlantılar, yabancılar ile ilişkiler konularında daha rahat bir hal içine girebilirsiniz.

Balık: Ortaklaşa kaynaklar, başkalarından gelen gelirler ve cinsellik ile ilgili konularda denge ve ahenk ihtiyacınız olabilir. Daha uyumlu ve politik olmanız kriz getirecek durumları da esnetmenizi sağlayabilir.

Terazi burcundaki Ay’ın ön plana çıkan açıları neler olacak?

8.2.2015 23:50 de Ay, koç burcundaki Uranüs ile bir karşıt açı gerçekleştirecek. Bu açılanma ile hız kazanmamızın yanı sıra Saturnyen bir çaı olduğu için gerginliğe dikakat etmemiz gerek. bir takım teknolojik aksaklıklar, sakarlıklar olamsı da muhtemeldir. Gergin elektrikli, ani, spontan , heyecanlı, sıçratıcı etkiler ile tamamlanma durumu söz konusu olabilir.

Hemen ardından 9.2.2015 saat 1:00’a geldiğimizde Ay, oğlak burcundaki pluto ile sert bir etkileşime geçiyor. Obsede eden takılıp kalabileceğiniz durumlardan sakınmanız gerekir. Bu etkileşim belirli konularda fazlaca yoğunlaşmaya ve bakış açısını kaybetmeye yol açabilir. Bütünden kopartacak odaklanmalara dikkat.

Sabah saatlerinde saat 7:40 gibi Ay, Aslan burcundaki Jupiter ile uyumlu bir açı gerçekleştirecek. İlşkiler ve kendinizi ifadeniz bakımından fırsat yaratan bir zaman dilimi. Olumlu başlangıçlar yapabilirsiniz.

Bu açılanmadan sonra Ay herhangi bir ptolemik açılanma yapmayacak ve boşlukta kalacak. Yenilerinden ziyade rutin işleri ve ilişkileri devam ettirmemiz daha makbul.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir