22 Mayıs 2020 İkizler Yeniayı ve Burcunuz: Duygular ve Mantık arası Denge Mücadelesi Zamanı!


22 Mayıs 2020 Saat 20:38’de İkizler burcunun 2. derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay haritasında Yay burcunun 6. derecesi yükseliyor. ( =İstanbul, Ankara için 10. derece).
Yeniaylar yeni olayların, anlaşmaların, ilişkilerin başlangıç zamanı ile ilgilidir. Balsamik faz olaya geçiş ile ilgilidir. Yani ayın son fazı konu devreye iyice girer. Burada İkizlerin başlangıç derecesine yakın bir derecede olduğu için Balsamik fazda Boğa burcunda olduğuna dikkat etmek gerekiyor. Yani istikrarlı sabit toprak elementi bir burcun ardından değişken hava elementine geçiyoruz. Olayların bir anda hareket kazandığı öncü derece söz konusu.

İkizler Yeniayı zihinsel hareketlilik, eyleme geçiş, okuma, araştırma, öğrenme, eğitim konuları, geziler, medya işleri, yakın çevre ile ilgili konular, ticaret konularını kapsıyor özellikle. Zihinsel işlerde, iletişimlerde ve girişimlerde daha aktif olabilirsiniz. Bu özellikle değişken burçlar ikizler, başak, yay ve balıkları etkiliyor. Yeniay derecesi (Güneş ve Ay kavuşumu) Kova burcunun ilk derecesinde gerileyen Satürn ile üçgen/uyumlu açı yapıyor. Satürn zamanlaması iş, disiplin, düzen, sınırlar, sorumluluk, çalışma ile ilgili etkileri daha iyi çıkartabilecektir ve bunlar özellikle geçmişe dönük çalışmalarla ilgili ortaya çıkacaktır. Tekrar bir düzenlenme ve toparlanma zamanıdır. Özellikle hava elementi İkizler, Terazi, Kova burçlarının ilk derecesinde haritasında yerleşimleri olanlar ve burcun ilk günleri doğanlar bundan daha fazla etkileneceklerdir.    

Merkür ve gerileyen Venüs de İkizler burcunda yer alıyor. İlişkiler ve geçmişe dönük iletişim konusu önem kazanıyor. Bunları daha çok sorgulayacağınız bir zaman. İlişkiler açısından geçmişteki konuşmalar daha çok irdelenebilir. Bunların içinde tekrar keşfedeceğiniz bilgiler vardır. Böylece tekrar almanız yakalamanız gerekeni yakalarsınız. Ayrıca İkizlerdeki Venüs ve İkizler yöneticisi Merkür’ün İkizlerde olması komplimanları, iltifatları, onore etmeleri, sözlerle değer yükseltmeleri gösteriyor. Değer durumunuzu (Venüs) geçmişe dönük sözler ile de karşılaştırabileceğiniz bir zaman dilimi olacaktır. İlişkiler kısmında daha detaylı değineceğim.

Yeniay haritasında Yükselen Yay’ın karşısında yer alan İkizler konumları yine 1 – 7 aksını çalıştırıyor. Bu bir sözleşme, anlaşma  zamanlaması, ortaklık, ilişki, flört zamanlaması ya da tartışmalar, açık düşmanlıklar ile de ilgili olabilir. Burada fikirler arası diyalektik/karşılıklı konuşma tartışma da artacağı için ortaya değişik bilgilerin çıkması durumu da var.

Yeniay haritasında Balık burcunun 6. derecesinde ilerleyen Mars konumu, Yeniay derecesine (Güneş – Ay İkizler konumuna) kare açı yapıyor. Bu gergin ve sert bir açı. Bu zamanlamada rekabeti, hırsı tetikleyebilen olaylar ve eylemler olabilir. Kavga, tartışma söz konusu olabilir. Balık sakin ve barışçıl bir ifadeyi temsil eder fakat Güneş – Mars arsı kare açı bunun bir takım çelişkilerden dolayı düşülen gerginlik olduğunu gösteriyor. Bu süreçte iletişimler ve duygular arasında çatışan durumlar, gerilimler, git-gelli durumlar olabilir. Bir taraf teslim olma bırakma eğilimindeyken diğer taraf eylemci ve hiperaktivite gösterebilir. Dengesiz hareketlere dikkat etmek gerekiyor. Mesela sportif açıdan ham olduğunuz durumlarda fazlaca hareket etmeniz sakıncalı olabilir. Asabiyete, öfkeye, tansiyona, kalp ile ilgili rahatsızlıklara dikkat etmek gerekiyor. Yine kafa meşgulken aynı anda da dalgın olmamanız gerekir.

Değişken burçlar İkizler, Yay, Başak, Balık burçları bu zamanlamadan daha çok etkilenecektir.

İlişkiler ve Kısmetler

Venüs 3 Nisan – 7 Ağustos arası İkizler burcunda kalacak ve 13 Mayıs – 25 Haziran arası da retro harekette olacak. Venüs İkizler – Neptün Balık kare açısı ve Venüs retro zamanı ile ilgili tavsiyelerim şöyle;

İkizlerdeki Venüs gerilerken yapılacak sözleşmeler, ilişki ile ilgili anlaşmalar konusu sakıncalı olabilir. Evlilik, nişan zamanlamaları açısından halledilmesi gereken durumlar olabilir. Bazı durumlar çözülmeden, bunlar görülmeden, irdelenmeden yapılan eylemler daha sonra yüzleşeceğiniz durumlar olarak geri dönebilirler. Gözden geçirilmemiş ve kaçan şeyler olabilir. Bu bakımdan ilişkilerle ilgili sözleşmeler ve anlaşmalar bakımından tavsiye olunmayan bir zamandır. Bir şeyleri iyi tahlil ettiğinizden emin olmalı, yüzeysel şekilde hareket etmemelisiniz. Üstelik Venüs’Ün Neptün ile kare açı yaptığı bir zamanlamadan geçiyoruz. Karmik yükler, engeller açısından kendiniz için doğru bir iş yapıyor musunuz bunu anlamak için de geçmişe iyi göz atmanız gerekecektir.

İlişkilerde, iletişimlerde yanılgılara ve beklentilere dikkat. Bu kodlamaya bağlı gelişen durumlarda beklentiler fazla olursa hayal kırıklığı olabilir. Konuşma trafiğinizi ve sosyalliğinizi artırırken de dikkat edin. Dedikodular, yanlış söz iletimleri, yanlış anlaşılmalar gibi durumlar olabilir.

Aldatıcı ve olgun olmayan, sorumsuz kimselere dikkat etmek gerekir. Sosyal açılardan bütünen kötü değildir. İletişim ve sevgi konusu vardır. Sinir sistemi üzerinde konuşmalarla rahatlama ve gevşeme vardır. İyi ve yaratıcı diyaloglar iyi gelebilir. Okuma sevgisi oluşturmak için iyi zamandır.

Bir takım konuları irdelemek, bazı konuları ayrıştırıp bölümlemek Venüs ikizlerdeyken normaldir. Hava elementi burç transitleri karşılaştırmalar yapmak açısıdan iyi olabilir. Lakin Balık Neptün ile açı varken muğlaklık, belirsizlik ve buna bağlı karışıklıklar olabilir. Gizli perde arkası olaylar konular, bunlarla ilgili diyaloglar bu süreçte ortaya çıkabilir.

İlişkilerde tam netleştiremediğiniz durumları netleştirmeniz önemlidir. Yanılgılara mahal vermemek için gözlemlerinizi iyi kullanmalısınız. 13 Mayıs – 25 Haziran arası Venüs retrolarken değer konusu, geçmişteki sözler ve bazı geçmiş ilişkiler ile ilgili konular tekrar önünüze gelebilir.

13 Mayıs – 28 Haziran arasında Balık burcunda kalacak Mars duygusal tavırları ve mücadeleyi ifade ediyor. Daha çok fedakarlık ve duygusallık hakim olacak. Venüs’Ün İkizlerdeki konumu ile bir takım çatışmalar da olabilir. İlişkilerde hatlar karışabilir. Bir taraftan rasyonel gerçekler ve zekanın belirledikleri bir tarafta ise duygu ve birlik duygusunun söyledikleri olacak. Zihin ve duygular arası git geller olacaktır. İkisini bir etmek sağ beyin lobu ile sol beyin lobunu bir arada dengelemek demektir. İlişkilerde makul bir dengeye sahip olmak gerekiyor. Zihninizin de kalbinizin de sesini dinlemeli ve dengelemelisiniz bir takım kararlarınızda. Balık burcundaki Mars sizi fedakar ve idealist olmaya yönlendirebilir. Neptün de Balık burcunda olduğu için bu fedakarlık ruhsal bir bilgelik seviyesinden yapılmazsa ilişkiler açısından düşmeler, dengesizlikler, kurban olmalar, sömürülmeler olabilir. Bilgi, bilinç, zihin, zekayı işletmek anahtarınız olacaktır. Sosyal hareketlilik, iletişimler ve diğer tarafta da arayışınız olabilir. Sezgilerinizi ve anteninizi iyi çalıştırmanız gerekiyor. Vicdan da önemli rol oynayacaktır. Tabi bunların dengeli olması gerekiyor belirttiğim gibi. Böylece dengeleyebildiğiniz Venüs ve Mars sizi daha doğru seçimlere yönlendirebilir. Her halükarda kare açı etkisinden dolayı zorlanabilirsiniz. Mantığı elden bırakmayın fakat gerekeni yapmaktan da çekinmeyin. Önlemleri buna göre alın. Böylece ilişkilerinizde daha orta ve dengeli bir yol tutturursunuz.

Yüzeyde ve bırakmış önemsemeyen haller Venüs ikizler ve Mars Balığın gölge ve olgunlaşmamış halleri olacaktır. Bu zamanda bu haller de ortaya çıkabilir.

Çalışma hayatı olarak zihni işletmenizin ve araştırmacılığınızın yanı sıra sezgi ve yaratıcılığı da eklemeniz ve akışı iyi hale getirmeniz önünüzdeki kapıları açacaktır.
 

Türkiye Astroloji Haritası

Türkiye Astroloji Haritasında İkizler burcu 12. Evdedir (Yükselen Yengeç) ve bu dönemde Balık burcunun doğal evinde (12. Ev) bulunması ve Neptün Balık konumu ile sert-kare açı konumu perde arkası konular, skandallar, Ay burada olduğu için dünya astrolojisine göre halk kitlesi ile ilgili konular, manevi, dini ve metafizik konular, yardım dernekleri, hastaneler, doktorlar, hemşireler, sağlık kuruluşları ile ilgili konular, gizli hastalıklar ile ilgili konular (Malum Corona Virüs), medya ile ilgili konularda (ikizler ve 9. Ev özellikle) dikkat çekici durumlar olabileceğini gösteriyor.

Yani çok hassas bir Yeniay zamanlamasının içinden geçeceğiz. Gerekli tedbirlere uymak ve sosyal mesafe çok önem kazanıyor. Burada balık burcunun gölgesi ile bırakmışlıklar, ikizler gölgesi ile yüzeysellikler olursa ve bu sosyolojik ve toplumsal bir davranış olarak olursa bu virüs konusunda ikinci bir dalgayı daha da kuvvetlendirir. Alınan kararlarla yaşamın normale dönüşü ile ilgili duruma bakılacak bu süreçte. Benim düşüncem bu dönemde çok dikkat edilmesi gerektiği ve kötü işaretler alınırsa hemen önlemlerin artırılması yönünde.

Mars’ın Balık burcunda ilerlemesi de Türkiye haritasında 9. Evle ilgili olduğu için yine adalet, hukuk, maneviyat, din, dini kurumlar, eğitim-akademi, öğretmenler ve öğrenciler ile ilgili konuları etkiliyor. Bu dönem içerisinde de bu konuda gelişmeler göreceğiz.

Mars Balık konumu fedakarlıkları da gösterebilir bir takım sorumsuzlukları ve bırakmışlıkları da. ve 9. Ev yurt dışı sınır geçişleri, urt dışı yolculuklar ve yabancılar ile ilgilidir. Bu konuda dikkat edilmesi gerektiğini bir sefer daha söylemeliyim. Neptün Balık konumu da buradayken özellikle buradaki bir takım gevşeklikler sorun yaratabilir.

Yaradan yar ve yardımcımız olsun. Bizi bilgeliğe ve doğru eyleme sevk etsin.

Araştırmacı, Yazar, Eğitmen

Isar Cap Danışman Astrolog

Burak Üstün

Danışmanlık, eğitim ve bilgi için 05357748816 nolu telefondan arayabilir, astrologburakustun@gmail.com mailime mesaj atabilir ya da www.astrologburakustun.com sitemden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Danışmanlık almak için sitemde iletişim kısmındaki detaylı olarak hazırlanmış formu doldurup başvurabilirsiniz.

Gezegen Hareketleri

Plüton

Oğlak burcunda ilerleyen Plüton 25 Nisan 2020’de geri harekete başlayacak. Tutkular, derin benlik, odaklanma, konsantre olunan konular, dönüşüm ve değişimler ile ilgili geçmişe dönük bakış açısı ve düzenlemeler önem kazanacak.

Neptün

Balık burcunda ilerleyen Neptün 23 Haziran 2020’de geri harekete başlayacak. İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak.

Uranüs

Boğa burcundaki Uranüs, 12 Ağustos 2019 ile 11 Ocak 2020 arasında 2 derece Boğa’ya kadar geri hareketteydi. 11 Ocak’ta ileri harekete geçti ve bu tarihle birlikte geleceğe dönük yeni safha başladı. Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova için daha çok söz konusu. Özellikle haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak.

Uranüs 15 Ağustos’ta Boğa burcunda tekrar geri hareket edecek.

Satürn

Satürn 22 Mart itibarı ile Kova burcuna geçecek ve 11 Mayıs’a kadar ilerledikten sonra geri harekete geçecek.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi zamanın idaresine ve o noktaya gelişine göre ilgili alanlarında zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

Jüpiter

Jüpiter 2 Aralık 2019 itibarı ile Oğlak burcuna geçti. Toprak grupları için önemli bir döngü içine girilmiş oldu. Oğlak burçları için 12 yıllık döngü zamanı geldi ve açılım yapabilecekleri bir zamanın içindeler.

Sorumluluk, düzen, iş, profesyonellik ile ilgili temalar daha çok ön plana çıkarken, önceki süreçlerde yapılan bir takım çalışmaların sonuçları da kendini göstermeye başlayacaktır.

14 Mayıs’ta 27 derece Oğlak’ta geri hareket

13 Eylül’de 17 derece Oğlak’ta direkt hareket

Mars

Mars 13 Mayıs – 28 Haziran arasında Balık burcunda olacak. Daha çok esnek ve adaptasyonlu olunan bir sürecin içinde olunacak. Duygusal hassasiyetler artabilir. İlişkilerde sevgi ve paylaşım kavramı ön plana çıkacak.

Venüs

Venüs 3 Nisan – 7 Ağustos arasında İkizler burcunda olacak. Venüs’ün retrosu 13 Mayıs – 25 Haziran arasında olacak.

Venüs İkizler burcundayken sosyal anlamda hareket getirir. İletişim, bilgi alışverişi, türlü türlü konulardan konuşmak, hareketlilik, geziler ile ilgilidir. Venüs sosyallik, paylaşım, kendine bakım, çekicilik, sahip olunan değer ve beceriler ile ilgilidir. İkizler burcundayken çift kısmetlilik, ilişkilerde ikili durumlar, dedikodular ve bölünmeler gibi şeyler de getirebilir.

İkizler burcundaki Venüs’ün 13 Mayıs’ta yapacağı geri hareket ile ilişkiler ve özellikle ilişkilerdeki söz iletimleri ile ilgili geriye dönük çözümlemeler olacaktır. İlişkilerdeki değer duygusu konuları tekrar sorgulanabilir.

Merkür

Merkür 11 – 28 Mayıs arası İkizler burcunda olacak. Burada çok daha fazla işleklik ve hareket söz konusu olacaktır. Bilgileri birleştirmek ve ayırt etmek, okumalar yapmak, ticari faaliyetlerde girişkenlik, çevre ilişkilerinde aktif olmak söz konusu. Zihinsel çalışmalar yapmak, bir takım konuşmalar yapmak için aktif bir zaman fakat tartışmalara ve bölünmelere de dikkat etmek gerekiyor.

28 Mayıs’tan sonra Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür burada daha çok içe çekilme, ilişkilerdeki hassasiyet, empati konularını gündeme getiriyor. Güvenlik ve ihtiyaçlar önem kazanacak. Aile, ebeveynler, koruma-kollama, besleyicilik, çevreye ilgi artımı olabilir. Garanti olan şeyler üzerine odaklanma ve bununla ilgili zihinsel faaliyetler artabilir. Doğru ve ölçülü olarak iletişimde kullanılan sezgiler önem kazanacaktır. İçe kapalılık, tam net olmayan konularda içsel olarak bir takım doğru olmayan yargılara varmak ve gereksiz ürkeklikler sakınılması gereken şeylerdir.    

Ay Düğümleri

5 Mayıs’ta Ay Düğümleri burç değiştiriyor. Yaklaşık 18 – 19 ay kadar bir burçta kalan Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm Yengeç’ten İkizlere, Güney Düğüm Oğlak’tan Yay burcuna geçecek. 18 Ocak 2022’ye kadar da bu burçlarda kalacaklar.

Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay, Balık için önemli zamanlama. Değişken burçlar iletişim, yer değişimleri, bilgi alanındaki faaliyetler, adaptasyon gerektiren işler, çevreler, ortamlar bakımından etkili bir zamanlama olacaktır. Düşünsel olarak bağlı olunan bir takım fikirler, inançlar sorgulanabilir. Kişisel açıdan yeni fikirler geliştirerek yol almak ön plana çıkıyor. Bazı bölünmeler ve ayrışmalar doğal bir biçimde söz konusu olabilir.   

Danışmanlık, eğitim ve iletişim için astrologburakustun@gmail.com ‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün

İkizler burcundaki Yeniay burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

Koç: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Boğa: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

İkizler: Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Yengeç: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Aslan: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Başak: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Terazi: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Akrep: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, dedektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Yay: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Oğlak: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Kova: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Balık: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir