Gökyüzünde dikkat çekici zaman işaretleri; Mars – Uranüs sert açısında Öncü burçlar dikkat!

Güneş Yengeç’te Ay Kova’da ilerliyor (10.7.2017, Saat 8:35 – 12.7.2017, Saat 18:52). Güneş Yengeç’te olduğu için Ay onun dispozitörü ve aralarında senede bir oluşabilecek güçlü etkileşimi ifade eden zamanlaması var.

Birbirlerine göre rahat olmayan 150 derecelik pozisyonları, bir takım psikolojik olarak rahat hissetmeme ve kriz gibi dediğimiz durumları yaratabilir. Aitlik ve bağımsızlık, güvende olma ve atraksiyon gibi konular arasında birbirini anlamayan bir diyalog şeklinde bu durum.

Dahası Yengeç’teki Mars, son majör açısı -kendinden ağır bir gezegenle- olan Koç burcundaki Uranüs ile yapacağı sert kare açıya gidiyor. Bu da isyan, öfke, hareket tetikleyici etkileri gösteriyor yine ve benzer anlamlara karşılık geliyor.

Eski, ait olduğunuz, bağlı olduğunuz, hislerinizle ilgili olan ile yeni, bağımsız, benliğiniz, arzularınız ile ilgili olan arasında çatışma olabilir bu etkiyle de yine.

Özellikle 17’si sabahı ile 18’i arasında maximum etkide olacak. Uranüs tarafında ağırlık kazanıyor bu etki ve bağımsız benliğiniz adına farklı ve yeni girişimlerde bulunmanızı tetikleyebileceği gibi bazen başkalarından kaynaklı harekete geçirmeler ve tetiklemeler de olabilir. Bu açının gösterdiği zamanlamadan en fazla etkilenenler öncü burçların (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) son günlerine doğru doğanlar olacak.

Böylelikle bu durum hem şu an ay Kova-güneş yengeç durumu ile tetikleniyor dünden bu yana hem de yakınlaşan mars açısı ile.

Bu zamanlamada ani girişimler, sürprizler, yer değiştirmeler, heyecan ve adrenalin yükselmesi olabilir. Dikkatsiz hareketlerin kaza ve sakarlıklara yol açma riski de söz konusu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir