1 Ağustos 2019 Aslan Burcunda Uranüsyen Yeniay ve Burcunuz: Aydınlanma ve Hareket Zamanı!

Yeniay Etkileri Genel Görünüm


1 Ağustos 2019, Saat 6:11’de Aslan burcunun 8. derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay haritasında Aslan burcunun 9. derecesi yükseliyor. ( =İstanbul, Ankara için 12. Derece) Yeniay haritasında Venüs 4. Derecede, Mars ise 19. derecede yine Aslan’da yer alıyor. Yengeç’teki Merkür’ün retro hareketinden sonra hızlanışı ise 2 Ağustos sabah saat 6:58’de başlayacak. Bu haritada Aslan’da 4 derecede yer alan Venüs ve 8 derecedeki ışıklara (Güneş ve Ay) 6 derecede ilerleyen Uranüs Boğa konumu kare açı yapmakta. Yani tam bir aydınlanma zamanı. Flaş çakıyor. Sahne ışıklanıyor ve yıldırımlar uçuşuyor. Enteresan ve güçlü bir zaman dilimi. Daha önceki yazılarımda Uranüs Boğa’nın bir takım teknolojik keşif ve buluşlarla da ilgili olabileceğini söylemiştim. Bu teknoloji, bilim, , internet, uzay konusu (uzak ve çok boyutlu bağlantılar da Uranüs konusudur) ile ilgili gelişmeler gündeme gelebilir.

Bu tutulmadan en çok burçlarının 4. ile 8. günü arası ve civarı sabit burçlarda Boğa, Aslan, Akrep, Kova’da doğan ve doğum haritasında 4. ile 8. derece arası ve civarında sabit burçlarda yerleşimleri olanlar etkilenecekler.

Sembollerden devam edersek Aslan, kralı ve bilgeyi ifade eder. Burada doğru kralın ya da bilgenin yükselişini görürüz. Uranüs’ün etkisiyle de devrim etkisi vardır. Bir taraftan eğer yanlış bir krallık anlayışı varsa yine devrim vardır fakat bu sefer despot kralın düşmesi için isyanlarla olaylar gelişir. Diğer bir anlatımla da doğru kral yükselirken yanlış krallar düşer. Bu böyle bir semboliktir. Yükselen Aslan konumuna göre Uranüs’ü 10. Evde görürüz. Toplum önündedir. Sembolik de buna göre işler. Bu tabi ülke bazında değil genel sembolik olarak kişisel hayatlarda da kendini gösterebilecek bir etki olacaktır. Bu sembolik bazen patrondur, bazen komutan, bazen öğretmen, bazen kocadır. Ayrıca Uranüs burada kişisel açıdan olumsuz olarak bazı istikrarsız ve beklenmedik durumları ve yer değiştirmeleri  ya da olumlu olarak mevki atlama, sıçrama, yükselme, yararlı yükselten bağlantılar kurmayı ifade ediyor. Tabi diğer bir anlamı da heyecan ve hareket olsun diye yapılan atraksiyonlar, aslan burcu ile birlikte risklere, cesaret alanlarına girmeler, riskli sporlar, marjinal yönelimler ve can sıkıntısından banallikten kurtulmak için yapılan farklı hareketleri, ortamlara girmeleri ve yer değiştirmeleri ifade ediyor.  Burada tabi olayların ne yönlü nasıl gelişebileceğini anlamak için kişisel haritaları hesap etmek ve sebep sonuç ilişkilerini iyi kavramak gerekiyor.

Burada Venüs Aslan’ın yeniay derecesine yakın açısı değerleri ve kısmetleri ifade ediyor. Burada göz önünde bulunmak, öne çıkmak, değerini gösterme hareketlerinin ön plana çıkacağı bir zaman söz konusu. Özellikle sahne ve gösterim ön plana çıkacak ve ilişkilerde karşılıklı etkileşimler birbiriyle flörtleşme konuları olacaktır.

Yay burcunda Retrosuna devam eden Jüpiter’in üçgen açı yaptığı konum uzak açı ile Güneş ve Ay konumu ama özellikle de Aslan’daki Mars konumu olacak. Dolayısıyla bu zamanlama girişimler açısından önemli fakat retro pozisyondaki Jüpiter’den ötürü halen geçmişe dönük şeyler ile ilgili konular etki altında. Yarım kalan çalışmalar varsa özellikle de bilgi, gelişim, eğitim, öğretim, yolculuklar ve belki ideolojik düşünsel  açıdan netleşme açısından olabilir bunlarla ilgili tamamlamalar içinde bulunabilirsiniz.

Spora başlama, borsa, şans oyunları, eğlence hayatı, dans, gösteri sanatları, şarkı, müzik, tanıtım, kendini gösterim bakımından tetikleyici etkilerin öne çıkması söz konusu. Güneş ile Çocukları eğlendirmek, çocukluk yapmak. kendimizi eğlendirmek, spora başlamak, vücut geliştirme çalışması yapmak için olumlu bir zaman. Fakat Uranüs etkisi ve kare açısıyla özellikle bir takım sakarlıklara dikkat etmek de gerekiyor. Ani hareketler, ani olaylara girmek, öfke, kibir, kavgacılık, agresiflik bunlara dikkat etmek gerekiyor. Burada libidonun da artacağını belirtmem gerek. Dürtüler bir şekilde artacaktır ve yeni ilişkilerin başlaması açısından çok güçlü enerjiler söz konusu. Özelikle ateş elementlerine sahip olanlar açısından. Hadi şimdi ilişkilerden devam edelim.

İlişkiler ve Kısmetler

Öncelikle her zamanki gibi şu Merkür’ün durumunu ele alayım çünkü bağlantılar bakımından önemli. Merkür Retrosu 1 Ağustostaki slow (yavaşlama) hareketinden sonra tam anlamıyla 2. Ağustosta Yengeçte sonlanıyor ve Merkür 11 Ağustos’ta da tekrar Aslan burcuna dönecek.

Böylece Aslandaki güçlü etkinin devamında yine Aslanda bir planet olacak. Bu geçişten sonra daha da kararlı bir şekilde durumların üzerine gitmek, anlaşmalar sözleşmeler bakımından kesinlik ve eminlik oluşacaktır. Jüpiter de Yay burcundaki Retrosunu tamamlıyor. Önemli bir zamandayız!

 

Yeniay haritasında bir dikkat çeken de şu ki Merkür derecesi 23. Derece ve karşısında 21 . derecede yine geri hareketteki Oğlak burcundaki Plüton’u görüyoruz. Burada yükselen aslana göre perde arkası alanda 12. evde kalan Merkür Yengeç konumunun karşısında 6. evde bir Plüton Oğlak yerleşimi söz konusu. Biraz perde arkası konular, iş, hizmet sorumluluk ile ilgili konular, bazı dalgınlıklar ve kayıplar, evcil hayvanlar, rutin düzen hjyen, estetik hususlar ve genel sağlık konusuna vurgu var. Tabi ki bu durum en çok yükselen Aslanlar için etkili bir konum olacaktır çünkü an haritasında Aslan yükselmekte. Genel oalrak ise Merkür Yengeç Plüton Oğlak arası konu bir çekişmeyi ifade edebilir. Burada zihinsel anlaşmazlıklar, zıtlıklar, manipülasyonlar da ortaya çıkabilir. Olayları doğru okumak gerekiyor. Burada bu açılanma ile kabullenmezlik ve görmeme olayı Plüton’un gölge tarafını ifade ediyor ki buna dikkat etmek gerekiyor. Gücümüzü aşan durumları iyi görmeli ve kabullenmeli kendimizi zorlamamalıyız.

Şimdi gelelim ilişkilere eril ve dişil figürler aslan burcunda bir arada. Güneş ve Mars bir tarafta Ay ve Venüs bir tarafta. Uranüs de flaşı, yıldırımı çakıyor. Major olaylara ve etkileşimlere hazırlanın. Uranüs bağımsız özgür bir ilişki ifadesini gösteriyor. Ani bir karşılaşma ki burada enteresanı daha henüz Merkür retrodan çıkamadan oluyor bu. Yani ilk başta eski ile yeniyi birleştiren bir olay gibi de olabilir bu. Merkür düzeldikten sonra tam olarak yeni ile ilgili etkiler akmaya başlayacak tabi. Fakat işin başlangıcına vurgu yapıyorum. Sürprizli geçmişle de bağlantılı olabilecek durumlar olabilir ilişkilerde. Bu tabi hem arkadaşlık, hem kariyer, hem de flört konusunda olabilecek durumları ifade ediyor. Özellikle belirttiğim derecedekiler etki altında. Bazıları için değişimin fitili çakılıyor.  

 

Bu güçlü Aslan zamanında başlayacak ilişkiler çok güçlü enerjiler vaat ediyorlar. İrade, canlılık, coşku ve motivasyon çok fazla olacaktır. Burada eşit kuvvetlerin eşit iddiada olanların karşılaşması durumu da oluşabilir.  Yani bu eşit seviyedekilerin bir araya gelmelerinin yanı sıra bazı ortamlar açısından egoların çatışmasına ve sahne alma kavgalarına dikkat etmek gerektiğini gösteriyor. İlişkiler açısından parlamalara da dikkat etmek gerekiyor. Aslan zamanlamasıyla ego kabarabilir, gerginlikler, agresiflikler artabilir. Mevcut ilişkilerde ortaya çıkabilecek çatışmalara dikkat diyelim. Özellikle bu Uranüs etkisi ile bazı mevcut ilişkilerin gerginleşmesi ve kopması da söz konusudur. 

 

Yeniay haritasında Aslan’daki Venüs’ün yakın zamanlaması ile konuların özellikle Venüs tarzından ve konusundan da hareket ederek işlemesi söz konusu. Değer kavramı ile birlikte kalite ve gösteriş öne çıkıyor. Boğa burcunun yöneticisi olduğu ve Uranüs’ün Boğa’da olduğu düşünüldüğünde burada tam yakın derece ile kare/sert açı içinde bulunmaları böylece değerler, ilişkiler, paylaşımlar, kısmetler bakımından da ani değişimler ve sürprizler yaratıyor. Bu zamanda bazı ani beklenmedik kazanımlar da söz konusu. Tabi bu noktada girişimcilik önem kazanıyor.

3 Temmuz’da Yengeç burcuna geçen Venüs ise 28 Temmuz’a kadar, 1 Temmuz günü Aslan burcuna geçen Mars ise 18 Ağustos saat sabah 8:19’a kadar burada kalacak.

Türkiye Astroloji Haritası

Türkiye Astrolojik haritasında Aslan burcu 2. eve geliyor. Ekonomi, bankalar, iktisat alanı, üreticilik, tarım, sahip olduğumuz zenginlikler ve bize kazandıran kabiliyetlerimiz buradadır. Şimdi birde Boğa burcundaki Uranüs’ün kare açısıyla burada büyük bir etkileşim, tetiklenme söz konusu. Uranüs bu belirttiğim alanlarda ani hareketlenmeleri ifade ediyor.  Güvendiğiniz, istikrarlı gibi gözüken bir takım değerlerde değişebilecek durumları şimdi daha iyi görebilirsiniz çünkü artık açığa çıkacaktır. Artık bu ekonomi ile ilgili konularda bazı durumları görmemek zor olacaktır.

Aslan burcunun yöneticisi Güneş Türkiye Astrolojik haritasında Akrep burcunda ve 5. Evde yer alıyor. Bu bakımdan bir takım harcamalar ile ilgili konular ülke gündemine iyice gelebilir.  Ayrıca uluslar arası camiayı ifade eden 11. Evde Uranüs Boğa konumu olmasıyla da buradan da ekonomik ve üretim anlamındaki bir takım konularda olaylar ortaya çıkabilir. Önceki yazımda 7. Ev konumumuzdaki Satürn, Plüton ve güney düğüm Oğlak konumları ile ilgili olarak bir takım anlaşmalar sözleşmeler noktasında bizi ileriye dönük zorlayacak anlaşma ve sözleşmelerden sakınmamız gerektiğini belirtmiştim. Şimdi enteresan tarafı bu s400 alımından sonra Amerika’nın takındığı tavır ve F35 uçaklarını bize verme konusunu engellemesi durumu ortaya çıktı. İşte bu Retro Merkür Konumu tekrar Yengeç burcunda gerilediği evre ve tekrar yavaşlama hareketi ve ardından düzeldiği 1-2 Ağustos tarihlerinden itibaren bu konuda tekrar gündeme gelebilecek durumlar olabileceğini düşünüyorum.

Uranüs aydınlanma, mucitlikler, keşifler anlamıyla da öne çıkar. Burada Uranüsyen bir etki de yer değiştirme, sürpriz ve sarsıntı ile ilgilidir. Bu nedenle Astrologlar onu depremlerle ilişkilendirmiştir. Tabi burada daha çok somut anlamda bir deprem işaretçisi değil ani olaylar ve yer değiştirmeler ile ilgili bir takım hareketlerin göstergesi olarak belirlemek daha doğru olacaktır. Eğer diğer türlü olsaydı elimizde daha net istatistikler olurdu ve depremleri öngörüde bulunabilirdik. Her Uranüs etkileşimi yer sarsıntısı demek değildir. Fakat bir şekilde dolaylı olarak bu depremi ifade eden sarsıntı ve yer değiştirmeyi sürpriz ve şoku ifade eder. Bu ekonomik deprem anlamında da olabilir. Bu bazen bir sahne şovu ile heyecanlanmak tüyleri diken diken olmak sarsılmak şeklinde de olabilir. Bazen aşkın heyecanı ve yüksek titreştirmesi ile sarsılmak demektir. Sürprizler mucizevi heyecan veren olaylar ve ani, şaşırtıcı ve şoke edebilen olaylar da hep bu Uranüsyen etkilerle ilgilidir.  Örneğin 15 Temmuz 2016 Darbe girişiminde Uranüs Koç burcunun 24. Derecesinde ilerliyordu ve 23. Derecedeki Güneş Yengeç konumuna kare açı yapıyordu. Yükselen Yengeç Türkiye haritasına göre Tepe noktasından superior dediğimiz baskın bir askeri hareket görülüyordu. Uranüs isyanlar kadar çılgınlıkar ve toplum dışı marjinal hareketlerle de ilgilidir. Yine bu 15 Temmuz haritasında Mars da 24 derece Akrep burcundaydı. Türkiye astrolojik haritasında Güneş’in konumunun Akrep’te ve 5. Ev alanında olduğunu bunun yöneticileri ve ülkenin liderini ve yönetici kesimini de temsil ettiğini arada söylüyorum. Bu bakımdan darbe günü Halkı temsil eden Yengeç tarafında ve 5. Ev Mars konumu ile liderden ve yöneticilerden yana bir kuvvet göründüğünü belirteyim. Olay da tam da bu şekilde sonuçlandı. Ordunun içinden bir grubun kalkışması ve çılgınlığı olarak söylendi olay başlarken ve olay da bu şekildeydi. Enteresan tarafı Uranüs Koç konumunun sert Uranüs kare açısı ile çılgınlık ve Koç konumu ile askeriyi ifade etmesiydi. Bunu Uranüs’ün ifade ettiği şeyin nasıl ortaya çıkabileceği ile ilgili örnek olsun diye anlattım.

Görüşmek üzere…

Video anlatımlarımı Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz. Abone olmayı unutmayın.

Danışmanlık ile ilgili bilgilere www.astrologburakustun.com sayfamdan ulaşabilirsiniz.

İletişim için Tel: 05357748816

Mail: astrologburakustun@gmail.com

Isar Cap Danışman Astrolog

Burak Üstün

Aslan burcundaki Yeniay burcunuzu hangi alanda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

Koç: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Boğa: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

İkizler: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Yengeç: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

Aslan: Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Başak: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Terazi: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Akrep: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Yay: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Oğlak: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Kova: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Balık: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir