28 Mart 2021 Terazi Dolunayı ve Burcunuz: İlişkilerde Tartma ve Eyleme Geçiş Ama Yanılgılara Dikkate Devam!

28 Mart 2021 Saat 21:48’de Terazi burcunun 8. derecesinde (Güneş karşısında 8 derece Koç’ta) bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay haritasında Akrep burcunun 7. derecesi yükseliyor. ( =İstanbul, Ankara için 10. derece). Haritada Ay Terazi konumunun yöneticisi Venüs, Koç burcundaki Güneşle aynı derecede 8 derece yer almakta ve kavuşum yapmakta. İlişkilerden yana kararsızlık gibi görünen durumlar tam tersi dürtüselliğe, girişime, harekete geçmeye bağlanabilecektir. Koç yöneticisi Mars’ın İkizlerdeki konumu ise bir taraftan Balık burcundaki Neptün’e doğru, bir taraftan da Kova burcundaki Jüpiter’e doğru ilerlemekte. Daha sosyal olma durumu söz konusu. Bu da havaların ısınması ile ilgili bir eş zamanlılığı, bahar ayını ifade eden bir husus ve bu zaman diliminde bahar girişinin (İlkbahar ekinoksu) burcu olan öncü ateş elementi Koç ve yöneticisi Mars daha baskın etki yapacaktır. İlişkiler ve girişimlerde hareketlilik artıyor. Bu zaman dilimindeki etkilerden özellikle öncü burçların (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) burç tarihi olarak 8. günü civarı olanları ve 8. derece civarında haritalarında konumlanmaları olanları daha çok etkilenecektir.

Dolunaylar konunun iki tarafı arasında çekişmelerin de oluşabileceği ama bir konunun olgunluk ve belirginlik sürecinde olduğunu gösterir. Ay Terazi konumu Güneş Koç konumu ile 180 derece karşıt açıda olacak. Burada ilişkilerden yana konular benzer şekilde Terazi burcunun temelde ifade ettiği (7. Evin burcudur ve Koç burcunun evi olan 1. evin karşısıdır) 180 derecelik zıt konumla da tartılmış olacaktır. Hareket ve kararsızlık arasında durumlar var. Bazı tartmaların sonucunda harekete geçiş durumları var. Buradaki kararsızlık belirttiğim üzere Venüs Koç konumu ile kırılmaya müsait ve bir takım girişimlerle bazı durumlar ve ilişkiler daha objektif şekilde belirlenebilir nitelikte olacaktır.

Terazi dengeleri bulmak, uzlaşı, iletişim, sosyallik, özgürlük, ahenk ile ilgilidir. Burada kararsızlık iki arada bir derede kalmayı ve dengesizlikleri ifade edecektir. Koç tarafı burada kesin hareketleri ve dürtüselliği ifade etmekte. Terazinin iyi tarafı mukayese yapması olabilir fakat burada harekete geçmemek fırsat kaçırtabilecek nitelikte olabilecektir.

İlişkiler ve Kısmetler

Dolunay’ın görünümü Ay Terazi ile bir tarafın kararsız, dürtüşüz belirsiz, bir tarafın ise dürtülü ve sıcak olması ile dengeyi sağlayabilir nitelikte. Nezaketin yanı sıra netlik önem arz ediyor.  

Koç yöneticisi Mars’ın İkizlerdeki konumu ve Neptün Balık pozisyonuna doğru kare açıya gitmesi durumu var. Bu açı 6-10 Nisan arasında etkili görünmekte. Burada ilişkilerde ve işlerde yön çizememek konusuna dikkat etmek gerekiyor. İkizler ve Balık ikilisi yüzeyselliğe ve gevşemeye neden olabilecektir. İlişkilerden yana aldanma konusuna dikkat etmeniz ve bu zaman diliminde buna göre hareket etmeniz gerekir. Ciddi eylemler için tutarlı görünmeyen bir zaman dilimi olacaktır. Girişimlerde karmaşa ve yanılgılar olabilir. Bu görünüm de özellikle değişken burçlar olan ikizler, başak, yay, balık burçlarını etkileyecek nitelikte. 

Merkür 15 Mart – 4 Nisan arasında Balık burcunda olacak.

Balık burcundaki Merkür duygusal, yaratıcı olabilir. Zihnen dinlenme gerekiyorsa bu dönemde önemli olacaktır. Şifalanma ve arınma çalışması uygulanabilir. Bağlantılarda dalgınlığa dikkat etmek gerekiyor. Zira Balık burcunun yöneticisi Neptün de Balık burcunda ve kavuşacaklar. Bu 28 Mart gibi başlayacak ve 2-3 gün etkili olup hafifleyecektir. Bu süreçte yorgunluk, dalgınlık, kontrolsüzlük, kaza, eşya çaldırma, sözleşmelerde dikkatsizlik, aldanma, dolandırılma, zayıflık gösterme durumlarına dikkat etmek gerekir.

Merkür 4 Nisan – 19 Nisan arasında Koç burcunda olacak

Koç burcundaki Merkür iletişim, eylem, harekette direkt, cesur, inisiyatifi ele alan, girişimci bir zamanlamayı ifade eder. Burada daha dürtüsel, yenilikçi, motivasyoncu bir bakış açısı vardır. Hızlanma olacaktır.

İlişkilerde de bir şeyleri daha açık olarak dışarı vurmayı ve belirginleştirmeyi ifade edecektir. İş girişimlerinde daha kararlı olunabilecek bir zamandır.   

Venüs 21 Mart – 14 Nisan arasında Koç burcunda yer alacak.

Koç burcundaki Venüs, ilişkilerde daha girişimci ve açık olunacak bir zaman dilimini işaret etmekte. Daha dürtüsel ve yenilikçi Koç etkisiyle hem sosyal bakımdan hem moda bakımdan hem de yeni işlere başlangıç bakımından oldukça etkili bir zaman olacaktır. Bu zaman diliminde sosyal ortamda baskın çıkma, öne geçme, atışmalar, rekabet daha çok artabilir. İlişkiler açısından motivasyon veren ve harekete geçiren durumlar daha çekici olacaktır.

Venüs Koç zamanı sosyal faaliyet açısından daha dinamik, sportif ve yeni deneyimlere açık olacaktır. İlişkilerde kendinizi daha açık, direkt ifade edebilirsiniz ve daha net olabilirsiniz. Hareketlilik, yeni yerleri keşif, yürüyüşler de artacaktır. Mevcut işinizde yenilikler, yeni eklentiler yapabilirsiniz.

 

Türkiye Astroloji Haritası

Terazi Dolunayı Türkiye Astroloji haritasının önemli alanlarına geliyor. Türkiye Astrolojik Haritasında 10. Ev Koç’tur ve yöneticisi Mars da, Satürn ve Merkür konumları ile birlikte 4. Evde Terazi’dedir. 10. Ev Hükümeti ve 4. Ev de burada Muhalefeti ifade etmekte. Burada gerek iktidar partisinde gerek muhalefette hareketlilik olacaktır. Muhalif durumlar ön plana çıkabilir. Bu süreçte Terazi yöneticisi Venüs Koç burcunda yer alıyor ve onun yöneticisi Mars da İkizlerde ilerliyor. İkizler 12. Evdir ve burada gizli olan konular, arka planda yapılan toplantılar, medya ve eğitim ile ilgili konular, bir takım gizli dosyaların ortaya çıkması ya da skandallarla ilgili olabilecek durumlar da söz konusu olabilecektir. Özellikle 6 – 10 Nisan civarında İkizler’deki Mars’ın, Neptün Balık konumu ile gerçekleştireceği kare açı bu konuda daha da etkili olabilecektir.-
Corona ile ilgili tablo, gezegenlerin Balık’tan Koç burcuna geçiş tarihleri ile birlikte daha net olarak kendini gösterecektir.

23 Nisan’a kadar sürecek Mars İkizler sürecinde tartışmaların sıklaşması, dışa vurulması, ikililik, bölünme durumları daha fazla olabilir. Koç ve Mars enerjisi burada kendini medya, gazeteciler, siyasette söz sahibi olanlar üzerinde daha belirgin şekilde gösterecektir. Bölünmeler, ayrışmalar, tartışmalar daha net bir şekilde ortaya çıkabilir.

Koç burcundaki gezegenlerin 10. Evde toplanacak olması burada iktidar partisinin uluslararası arenada kimliğini daha açık şekilde vurgulaması ve bir takım eylemleri ile ilgili de harekete geçmesini ifade etmekte.

Gezegen Hareketleri

Plüton

Oğlak burcunda ilerleyen Plüton 25 Nisan 2020’de geri harekete başladı. Tutkular, derin benlik, odaklanma, konsantre olunan konular, dönüşüm ve değişimler ile ilgili geçmişe dönük bakış açısı ve düzenlemeler önem kazanacak.

27 Nisan 2021 – 5 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Neptün

Balık burcunda ilerleyen Neptün 23 Haziran 2020’de geri harekete başladı. İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar, yanılgılar ve aldatıcı durumlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak.

25 haziran 2021 – 30 Kasım 2021 arasında geri harekette olacak.

Uranüs

Boğa burcundaki Uranüs 15 Ağustos 2020’de başladığı geri hareketini 13 Ocak 2021’de sonlandırıyor.

Bu tarihle birlikte geleceğe dönük yeni safha başladı. Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’da kendini gösterebilecek. Genel olarak da haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak.

19 Ağustos 2021 – 18 Ocak 2022 arasında geri harekette olacak.

Satürn

Satürn 22 Mart 2020 itibarı ile Kova burcuna geçti ve 11 Mayıs’a kadar ilerledikten sonra geri hareket yaptı ve 1 Temmuz’da Oğlak burcuna dönerek geri hareketine devam etti.

Satürn 17 Aralık 2020 – 7 Mart 2023 arası ise tamamen Kova burcunda yer alıyor.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi zamanın idaresine ve o noktaya gelişine göre ilgili alanlarında zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

Kova burcundaki Satürn 22 Mayıs 2021 – 10 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Jüpiter

Jüpiter 19 Aralık 2020 – 13 Mayıs 2021’de Kova burcunda olacak ve ardından Balık burcuna geçecek. Balık Burcundaki Jüpiter 20 Haziran’da geriledikten sonra Temmuz 28’de tekrar Kova burcuna dönecek ve 29 Aralık 2021’e kadar Kova burcunda kalacak.

Kova burcunda olduğu süreçte teknoloji, elektrik, elektronik ile ilgili konular, sosyallik, grup çalışmaları, topluluklar ile ilgili konular, sosyal paylaşım siteleri, organizasyonlar, bilimsel anlamda ilerlemeler ve keşifler, düşünsel aydınlanmalar, devrimler ile ilgili gelişmeler getirebilir.

Mars

Mars 4 Mart – 23 Nisan arasında İkizler burcunda olacak.

İkizler burcundaki Mars dürtüsel enerjinin zihinsel olarak yönlenmesini ifade eder. Bu süreçte bağlantılar kurmak, iletişim yönünün artması söz konusudur. Fazla enerjinin zihinde toplanması dilin daha çok çalışmasına, çoklu bağlantılar kurmasına, iletişim olarak daha cesur olmaya işaret eder. Mars İkizler etkisi ile bağlantı kurmalar kadar tartışmalar ve bölünmeler de kendini gösterebilir.

İletişim ve teknoloji, basın-yayın, yolculuklar, turizm, eğitim ve ticaret ile ilgili konular ön plana çıkabilir.

Venüs

Venüs 21 Mart – 14 Nisan arasında Koç burcunda yer alacak.

Koç burcundaki Venüs, ilişkilerde daha girişimci ve açık olunacak bir zaman dilimini işaret etmekte. Daha dürtüsel ve yenilikçi Koç etkisiyle hem sosyal bakımdan hem moda bakımdan hem de yeni işlere başlangıç bakımından oldukça etkili bir zaman olacaktır. Bu zaman diliminde sosyal ortamda baskın çıkma, öne geçme, atışmalar, rekabet daha çok artabilir. İlişkiler açısından motivasyon veren ve harekete geçiren durumlar daha çekici olacaktır.

Venüs Koç zamanı sosyal faaliyet açısından daha dinamik, sportif ve yeni deneyimlere açık olacaktır. İlişkilerde kendinizi daha açık, direkt ifade edebilirsiniz ve daha net olabilirsiniz. Hareketlilik, yeni yerleri keşif, yürüyüşler de artacaktır. Mevcut işinizde yenilikler, yeni eklentiler yapabilirsiniz. 

Merkür

Merkür 15 Mart – 4 Nisan arasında Balık burcunda olacak.

Balık burcundaki Merkür duygusal, yaratıcı olabilir. Zihnen dinlenme gerekiyorsa bu dönemde önemli olacaktır. Şifalanma ve arınma çalışması uygulanabilir. Bağlantılarda dalgınlığa dikkat etmek gerekiyor. Zira Balık burcunun yöneticisi Neptün de Balık burcunda ve kavuşacaklar. Bu 28 Mart gibi başlayacak ve 2-3 gün etkili olup hafifleyecektir. Bu süreçte yorgunluk, dalgınlık, kontrolsüzlük, kaza, eşya çaldırma, sözleşmelerde dikkatsizlik, aldanma, dolandırılma, zayıflık gösterme durumlarına dikkat etmek gerekir.

Merkür 4 Nisan – 19 Nisan arasında Koç burcunda olacak

Koç burcundaki Merkür iletişim, eylem, harekette direkt, cesur, inisiyatifi ele alan, girişimci bir zamanlamayı ifade eder. Burada daha dürtüsel, yenilikçi, motivasyoncu bir bakış açısı vardır. Hızlanma olacaktır.

İlişkilerde de bir şeyleri daha açık olarak dışarı vurmayı ve belirginleştirmeyi ifade edecektir. İş girişimlerinde daha kararlı olunabilecek bir zamandır.   

Ay Düğümleri

5 Mayıs 2020’de Ay Düğümleri burç değiştirdi. Yaklaşık 18 – 19 ay kadar bir burçta kalan Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm Yengeç’ten İkizlere, Güney Düğüm Oğlak’tan Yay burcuna geçti. 18 Ocak 2022’ye kadar da bu burçlarda kalacaklar.

Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay Balık için önemli zamanlama. Değişken burçlar iletişim, yer değişimleri, bilgi alanındaki faaliyetler, adaptasyon gerektiren işler, çevreler, ortamlar bakımından etkili bir zamanlama olacaktır. Düşünsel olarak bağlı olunan bir takım fikirler, inançlar sorgulanabilir. Kişisel açıdan yeni fikirler geliştirerek yol almak ön plana çıkıyor. Bazı bölünmeler ve ayrışmalar doğal bir biçimde gerçekleşebilecektir. 

Danışmanlık, eğitim ve iletişim için astrologburakustun@gmail.com‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün

Terazi burcundaki Dolunay burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

(Dolunay Ay Terazi ve Güneş Koç konumları arasında olacak. Ay hassasiyetleri, güvenlik ve ihtiyaç tarafını ifade ederken, Güneş bilinç ve özgüven geliştirmeyi, konuların görünür olmasını ifade eder).

Koç: Ay konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Ay’ın karşıtındaki Güneş konumu: kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Boğa: Ay konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

İkizler: Ay konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Yengeç: Ay konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Aslan: Ay konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın ve medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Başak: Ay konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Terazi: Ay konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Akrep: Ay konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Yay: Ay konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Oğlak: Ay konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Ay karşısındaki Güneş konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Kova: Ay konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Balık: Ay konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir