10 Haziran 2021 İkizler Burcunda Güneş Tutulması ve Burcunuza Etkileri: Geçmişin Perdesi Aralanıyor, İletişim Karışıklıklarına Dikkat!


 

10 Haziran 2021, saat 13:53’te İkizler burcunun 19. Derecesinde bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Tutulma haritasında Terazi burcunun 0. İlk derecesi yükseliyor ( = İstanbul, Ankara için 4. derece). Tutulma haritasında Retro Merkür de 20 dereceden geriliyor ve Tutulma haritasına damgasını vuruyor. Bir başka görünüm ise 23 derecedeki Neptün Balık transitinin Güneş, Ay ve Retro Merkür üçlüsüne yaptığı kare açılanma. Oldukça yanılgılara açık bir zamanlama olabilecektir. Bir takım gizli dosyalardan tutun, metafizik senaryolara kadar her şey ile ilgili bir takım konular, haberler ve dosyalar gündeme gelebilir. Bu konular geçmişle bağlantılı olabilir.

Tutulma haritasında Mars’ı da tam anaretik son geçiş derecesinde; 29 derece Yengeç’te görüyoruz. Bu da zorlayıcı bir geçiş aşamasını ifade ediyor. Güvenlik, yaşamsal konular, halkı ilgilendiren konular ön planda olabilecektir. Yengeç beslenme, yaşamda kalma, güvenlik, yuva, aile kavramları ile ilgilidir. Yengeç’teki Mars da Oğlak’taki 26 derecede hareket eden Plüton ile karşıt açı görünümünde bulunmaya devam ediyor. Bir önceki Yay Ay Tutulması yazımda Merkür – Neptün arası kare açı ve Mars – Plüton arası karşıt açının Haziranın başında etkili olduğunu söylemiştim. Şimdi bu etkileşimlerin sonuçları ve devamı da bu İkizler Güneş Tutulması sürecinde ortaya çıkacaktır.

Venüs Yengeç ve Jüpier Balık konumları özellikle şifalanma ve arınmadan yana hareket edenlerin bu süreci daha rahat geçireceğini işaret ediyor.

Tutulma sürecinde özellikle değişken burçların ikizler, başak, yay, balık 10. Günü civarı doğumlular ve bu burçların 10. derecesinde gezegenleri olanlar oldukça etkilenecektir.

Güneş Tutulması nedir?

Ay, Güneş’ten 400 kat daha küçüktür fakat dünya’ya olan uzaklığı güneşten 400 kat büyük olduğu için gözlem olarak ikisi de bize dünyadan eşit görünür. Bu bakımdan Güneş tutulması, Ay’ın yörüngesel devinim hareketini gerçekleştirirken Güneş ile Dünya arasına gelmesi ve Güneş’i kısmen ya da bütün olarak kapatması sonucunda gerçekleşen bir doğa olayıdır. Güneş tutulmaları Ay’ın Yeniay dediğimiz fazında gerçekleşir. Yeniay fazı Güneş ile Ay’ın 0 derecede kavuştuğu zaman başlar. Kavuşum Ay’ın yörünge düzleminin Dünya’nın Güneş çevresindeki yörünge düzlemi ile çakışması demektir. Bu kavuşum derece noktası tam tutulma anıdır. Yörünge düzlemine de aynı zamanda ekliptik (tutulma) düzlemi adı verilmektedir. Ekliptik sözcüğünün türetilme nedeni de, tutulmaların yalnızca Ay’ın bu düzlemi kestiği zamanlarda gerçekleşiyor olmasıdır.

Yılda iki ile beş arasında güneş tutulması gerçekleşebilir ve bunların en fazla iki tanesi tam güneş tutulması şeklinde olabilir. Bunun nedeni de Ay’ın yörünge düzlemi ile dünya’nın yörünge düzlemi arasında yaklaşık 5 derecelik bir fark olmasından dolayıdır. Eğer bu fark olmasaydı 1 yıl içerisinde 12 kadar tutulma gözlemleyebilirdik. Güneş Tutulmalarının Astrolojideki ifadelerine değinirsek, tutulmalar Ay düğümlerine yakın oluşumları ifade ettiği için bu zaman dilimlerinde kaderi konuların ortaya çıkması söz konusu olur. Yine Güneş tutulması daha çok hızlı bir şekilde gelişebilecek olayları ifade etmekte. Eğer o zamana kadar bekleyen birikmiş enerjiler söz konusu ise bu etki ile bir anda hız kazanması ve belirginleşip ortaya çıkması muhtemeldir. Özellikle de tutulmanın olduğu burç ve hayat alanında ortaya çıkan dikkat çekici gelişmeler söz konusudur.

Güneş Tutulmalarının Çeşitleri ve Mevcut Tutulmanın Türü

Birbirinden farklı Tutulma Çeşitleri vardır, bunlar üç tanedir;

Tam Güneş Tutulması: Ay’ın Güneş’i tamamen örtmesi durumudur.

Halkalı Güneş Tutulması: Dünya’nın Güneş çevresindeki yörüngesinin ve aynı şekilde Ay’ın Dünya çevresindeki yörüngesinin daire şeklinde olmamasından kaynaklı olarak bazen Dünya ile Ay arasındaki mesafe değişir ve bu durumda Ay bazen dünyadan daha küçük göründüğü için Güneş ile hizaya geldiğinde Güneş’i tam olarak kapatmaz ve ışığını sızdırır. Bu durumda da halkalı dediğimiz Güneş Tutulması gerçekleşir.

Parçalı Güneş Tutulması: Ay’ın Güneş’i kısmen örttüğü zaman dilimine parçalı güneş tutulması denir ve tam veya halkalı güneş tutulması sırasında dar gözlem koridoru dışındaki geniş alanlardaki gözlenen şekline verilen isimdir.

Nasıl Bir Tutulma?

Halkalı Tutulma; Kanada’nın kuzeyi, Grönland, Rusyanın kuzey doğusu Parçalı Tutulma:Kuzey Amerika’nın kuzeyi, Atlas okyanusu’nun kuzeyi, Avrupa, Orta ve Kuzey Asya’da görülecek. Ülkemizden ise izlenemeyecektir.

Saros Döngüsüne Göre 10 Haziran 2021 İkizler Güneş TutulmasıGüneş tutulmalarının periyodikliği ve tekrarı Saros döngüsü tarafından yönetilir.

Saros döngüsü yaklaşık 6.585,3 günlük bir dönemdir (18 yıl 11 gün 8 saat). İki tutulma, bir Saros periyodu ile ayrıldığında, çok benzer bir geometriyi paylaşırlar. Aynı seride tekrar eden tutulmalar Dünya’dan neredeyse aynı uzaklıkta ve yılın aynı zamanında meydana gelir. 31 Mayıs 2003’te gerçekleşen 147. serinin bir önceki tutulması da İkizler burcunun 9. Derecesinde gerçekleşen Halkalı bir Güneş Tutulmasıydı. Mevcut tutulma ise 147. serinin 22. Tutulması olmakta.

İlişkiler ve Kısmetler

İkizler Yay Tutulması ilişkilerden yana zihinselliği, iletişimi ve bilgi paylaşımlarını ifade ediyor. Fakat Merkür Retro konumu ve Neptün Balık konumunun da Merkür’e olan kare açısı karmaşık, belirsiz, muğlak durumları ifade ediyor.

Yay Ay Tutulması yazımda da belirttiğim gibi sözleşme, anlaşma konusunda dikkatli hareket etmek ve Merkür retrosunun bitmesini beklemek gerekiyor.

İlişkiler açısından Mars’ın Aslan burcuna geçmesi cesareti, arzuları doğrudan ifade edebilmeyi, girişkenliği, sıcaklığı ifade etse de Venüs Yengeç konumu ile daha içe dönük ve güvenlik, yakınlık arayan, hassasiyetlerin de devrede olabileceği bir zaman dilimi olacaktır.

Merkür retrosu ile birlikte özellikle geçmişten kimseler de tekrar gündeme gelebilecektir. Gizlide kalmış bazı hususlar açığa çıkabilir. Bu zaman diliminde Balık burcuna geçen Jüpiter’in etkisi bu açığa çıkarma vurgusunu destekliyor.

Mars 11 Haziran (16:34) – 29 Temmuz (Saat 23:33) arasında Aslan burcunda olacak.

Mars Aslan burcunda güçlü ve olumludur. Bu süreçte daha dışa dönük, sıcak, arzulu, hareketli bir süreç olacaktır.

Aslan’daki Mars tavırların gücünü, inisiyatif almayı ve yöneticiliği, mücadele gücünü, sporu, tatili, dansı, geziyi, macerayı, aşkı, flörtü, her türlü sahneyi, sunumu ve tanıtımı ifade eder.

Bu süreçte daha çok parlamak ve öne çıkmak söz konusudur. Özellikle ateş elementi burçlar olan Koç, Aslan, Yay bu süreçte kendilerini daha iyi ifade edebileceklerdir.

Venüs;

Venüs 2 Haziran (Saat 16:19) – 27 Haziran (07:27) arasında Yengeç burcunda olacak.

Yengeç burcundaki Venüs, paylaşım, sevgi, değer, flört konusunda hassasiyeti, garanticiliği, güvenlik arayışını ifade eder. Estetik ve güzellik konusu açısından gençleşmek ve tazelenmek ile ilgili bir zaman dilimidir.

Venüs Yengeç etkileri ile ilişkilerde daha duygusal, hisli, empatik olmak, yakınlık konusunu önemsemek söz konusu olacaktır. Gıda, bakım, estetik, şifa, sezgisellik ile ilgili konular ön plana çıkacaktır.

Merkür

Merkür 4 Mayıs – 11 Temmuz arasında İkizler Burcunda olacak. Bu süreç içerisinde de 31 Mayıs – 23 Haziran arası İkizler burcunda geri hareketini yapacak.

İkizler’deki Merkür daha pratik ve hızlı olanla ilgilidir. Burada bağlantılar kurmak, iletişim, diyalog, bu konudaki daha girişimci hareketler önem arz edecektir.

Her türlü ticaret, iletişim, internet, yolculuklar, turizm, eğitim, gazetecilik ve medya ile ilgili işler daha ön plana çıkabilir ve hareketlilik olabilir.

İlişkilerden yana daha çok bağlantının kurulacağı ve daha eyleme dönük ve hareketli olunabilecek bir zamanlama olacaktır.

Merkür retro sürecinde ise iletişim, yolculuklar, eğitim alanlarında tekrarlar, gecikmeler bir takım hatalar ortaya çıkabilir. İkizler ve Merkür etkileri insan sinir sistemi ile birlikte her çeşit bağlantıları ifade ettiği için geçmişle ilgili yüzleşmeler ve laf iletimleri ile ilgili konularla yüzleşilebilir. Özellikle retrodan az evvel ikizler burcunda ilerleme sırasında söylenilen sözlere dikkat etmek gerekir çünkü bir geri dönme ve yüzleşme olabilecektir. Eski dosyalarınızı eski bağlantılarını eski yazıklarınızı kontrol etmek açısından da önemli olacaktır. İlişkilerde yeniden yana ilerleme yerine geçmişe dönük bağlantıları düşünme olabilir çünkü ileri doğru akışta zorlanmalar olabilecektir. 23 Haziran’da retro bitimine kadar ilişkilerden yana belirlilik daha net kendini ortaya koyacaktır. Bu nedenle ilişkilerde buna göre bilinçli hareket etmek gerekir.

Türkiye Astroloji Haritası

İkizler Güneş Tutulması Türkiye Astroloji Haritasının 12. Evinde gerçekleşecek. Yengeç yükselen bu haritada yönetici Ay da tam 29 derece ikizlerdedir ve ikizler yöneticisi Merkür’ün ayın 30’unun ilk saatlerinden itibaren slow dediğimiz yavaş hareketle geri harekete başlaması, bazı temaslar ve bağlantılar bakımından duraksamaları ifade etmekte. Geçmişle bağlantılı bir takım konuların gündeme gelebilme durumu var.

Bu zaman dilimindeki etkileşimler medya, yurt dışı, üniversiteler, ordu, polis, belediyeler, gizli dosyalar ile ilgili konuları ifade ediyor. Özellikle Merkür İkizler konumunun 9. Evde transit eden Neptün Balık ile kare açılanması uluslararası ilişkiler bakımından da etkili olabilecek durumları ifade etmekte.

Mars Yengeç – Plüton Oğlak konumlarının karşı karşıya gelmesi daha önceki yazımda da belirttiğim üzere müttefik devletler ile ilgili konulardaki gelişmeleri ifade ediyor. Burada bir takım sözleşmeler, ortaklı durumlar, çekişmeler gündeme gelebilir. Burada Yengeç tarafı ile ifade edilen halk tarafının olumsuz etkilenmesi ve sınırlanmasını ifade eden durumları gösteriyor. Oğlak burcundaki Plüton yöneticileri, ekonomiyi, uzmanlığı, otoriteyi, gerçekçiliği, liyakati ifade etmekte ve bu zaman dilimindeki yönetim ve durumlara karşı tepkiler önem arz etmekte. Ekonomik açıdan zorlanmaya neden olabilecek yeni durumlar karşısında önlem alınması gerekiyor.

Bu zaman dilimindeki hareketlilikler ve piyasaların açılmasına karşın Merkür-Neptün etkileşimi virüs yayılımı bakımından riskleri artırmakta. Yolculukları, hareketliliği, keyfiyetçiliği ve gevşekliği ölçüsünde yapmak önem arz edecek.

Gezegen Hareketleri

Plüton

Oğlak burcundaki Plüton, 27 Nisan 2021 – 5 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Bu süreçte ilişkiler ve projeler tekrar değerlendirme altına girecektir. Odaklanılan iş konuları bakımından önemli bir düzenleme ve gözden geçirme dönemi olacaktır.

Öncü burçlar olan Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar bu gerilemeden daha çok etkilenecektir.

Neptün

Balık burcunda ilerleyen Neptün 28 Kasım 2020’de tekrar ileri hareketine başladı.

25 haziran 2021 – 30 Kasım 2021 arasında geri harekette olacak.

İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar, yanılgılar ve aldatıcı durumlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak.

Uranüs

Boğa burcundaki Uranüs 15 Ağustos 2020’de başladığı geri hareketini 13 Ocak 2021’de sonlandırdı.

Bu tarihle birlikte geleceğe dönük yeni safha başladı. Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’da kendini gösterebilecek. Genel olarak da haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak. Ekonomi ve özgürlük teması burada ön planda olacaktır.

Zihinsel değişimler ve sıçramalar, sisteme daha dışarıdan bakış Uranüs ile ilgilidir. Uranüsyen etkilerdekilerin elektrik yüklerine daha dikkat etmesi ve yönlendirmesi gerekir. Özellikle belirttiğimiz sabit burçlarda yerleşimleri olanlar.

Uranüs, 19 Ağustos 2021 – 18 Ocak 2022 arasında ise tekrar geri harekette olacak.

Satürn

Satürn 22 Mart 2020 itibarı ile Kova burcuna geçti ve 11 Mayıs’a kadar ilerledikten sonra geri hareket yaptı ve 1 Temmuz’da Oğlak burcuna dönerek geri hareketine devam etti.

Satürn 17 Aralık 2020 – 7 Mart 2023 arası ise tamamen Kova burcunda yer alıyor.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi zamanın idaresine ve o noktaya gelişine göre ilgili alanlarında zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

Kova burcundaki Satürn 22 Mayıs 2021 – 10 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Jüpiter

Jüpiter 19 Aralık 2020 – 14 Mayıs 2021’de Kova burcunda olacak ve ardından Balık burcuna geçecek. Balık Burcundaki Jüpiter 20 Haziran’da geriledikten sonra Temmuz 28’de tekrar Kova burcuna dönecek ve 29 Aralık 2021’e kadar Kova burcunda kalacak.

Kova burcunda olduğu süreçte teknoloji, elektrik, elektronik ile ilgili konular, sosyallik, grup çalışmaları, topluluklar ile ilgili konular, sosyal paylaşım siteleri, organizasyonlar, bilimsel anlamda ilerlemeler ve keşifler, düşünsel aydınlanmalar, devrimler ile ilgili gelişmeler getirebilir.

Jüpiter 14 Mayıs’ta Balık burcuna geçiyor. Burada hayaller, yaratıcılıklar, tasarımla ilgili konular, manevi ve mistik konular, Sevgi paylaşım konuları ön plana çıkacaktır.

Olumsuz gölge etkilerde aldanmalar, aldatıcılar, topluma masal anlatan, gerçeklikten çıkan kişilerde bir artış ve ön plana çıkma olabilir. Ayrıca Balık bağımlılıklarla da ilgilidir. Burada metafizik ve hayali temalara bağımlılık olabildiği gibi, zararlı bağımlılık yapıcı keyif verici maddeler de aynı kapsamdadır. Jüpiter Balık’ın iyi etkisi arınma ve meditasyonla olacaktır. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Jüpiter ruhsal tekamül anlamında şansı ve bolluğu iyi arınanlara, doğru bağ kuranlara, fedakar olanlara ve sevgi insanlarına getirecektir. Dünyevi anlamda da yaratıcı ve tasarımcı girişimler bolluk getirebilecektir.

21 Haziran’da Balık burcunda geri hareketine başlayacak Jüpiter, 28 Temmuz’da Kova burcunda geri hareketine devam edecek. 18 Ekim’e gelindiğinde tekrar direkt hareketine dönecek ve 29 Aralık tarihine kadar Kova burcunda kaldıktan sonra tekrar Balık burcuna geçecek. Bu zaman aralığında Jüpiter, Balık konumunda ilk provasını yapacak ve getirileri ile ilgili veriler ortaya çıkacaktır.

Mars

Mars 23 Nisan – 11 Haziran arası Yengeç burcunda olacak.

Yengeç burcundaki Mars, agresif Mars etkilerinin daha sakin olabileceği bir zamanı ifade ediyor. Daha duygusal, içe dönük, daha çekinik, daha manevi, daha hassasiyet olabilen bir zamanlamayı ifade ediyor bu konum. Yengeç duygusallık, annelik, beslenme, besleyicilik, güvenlik ve garanti ile ilgilidir.

İyi bir etkileşimle arınma için iyi bir zaman olabilecektir. Duygusal girişimler söz konusu olabilir fakat hislerle yapılan girişimler çok doğru olmayabilir. Güvenlik ve garanti için harekete geçmek, daha evcimen olmak, evle ilgili konular ön plana çıkabilecektir. Eğer arınma olursa sezgiler daha iyi çalışabilecektir.

Yengeç saf ve genç olanı ifade eder. Gençlik, dişillik, manyetizma ve çekicilik ile ilgilidir. Bir özellikle detox ve gençleşme şeklinde olabilecektir. Fakat psikolojik hassasiyetler artarsa ve psikolojik eksiklik hissi olursa fazla yemek yeme davranışına da gidilebilir. Buna dikkat etmek gerekir.

Mars 11 Haziran (16:34) – 29 Temmuz (Saat 23:33) arasında Aslan burcunda olacak.

Mars Aslan burcunda güçlü ve olumludur. Bu süreçte daha dışa dönük, sıcak, arzulu, hareketli bir süreç olacaktır.

Aslan’daki Mars tavırların gücünü, inisiyatif almayı ve yöneticiliği, mücadele gücünü, sporu, tatili, dansı, geziyi, macerayı, aşkı, flörtü, her türlü sahneyi, sunumu ve tanıtımı ifade eder.

Bu süreçte daha çok parlamak ve öne çıkmak söz konusudur. Özellikle ateş elementi burçlar olan Koç, Aslan, Yay bu süreçte kendilerini daha iyi ifade edebileceklerdir.

Venüs

Venüs 2 Haziran (Saat 16:19) – 27 Haziran (07:27) arasında Yengeç burcunda olacak.

Yengeç burcundaki Venüs, paylaşım, sevgi, değer, flört konusunda hassasiyeti, garanticiliği, güvenlik arayışını ifade eder. Estetik ve güzellik konusu açısından gençleşmek ve tazelenmek ile ilgili bir zaman dilimidir.

Venüs Yengeç etkileri ile ilişkilerde daha duygusal, hisli, empatik olmak, yakınlık konusunu önemsemek söz konusu olacaktır. Gıda, bakım, estetik, şifa, sezgisellik ile ilgili konular ön plana çıkacaktır.

Merkür

Merkür 4 Mayıs – 11 Temmuz arasında İkizler Burcunda olacak. Bu süreç içerisinde de 31 Mayıs – 23 Haziran arası İkizler burcunda geri hareketini yapacak.

İkizler’deki Merkür daha pratik ve hızlı olanla ilgilidir. Burada bağlantılar kurmak, iletişim, diyalog, bu konudaki daha girişimci hareketler önem arz edecektir.

Her türlü ticaret, iletişim, internet, yolculuklar, turizm, eğitim, gazetecilik ve medya ile ilgili işler daha ön plana çıkabilir ve hareketlilik olabilir.

İlişkilerden yana daha çok bağlantının kurulacağı ve daha eyleme dönük ve hareketli olunabilecek bir zamanlama olacaktır.

Merkür retro sürecinde ise iletişim, yolculuklar, eğitim alanlarında tekrarlar, gecikmeler bir takım hatalar ortaya çıkabilir. İkizler ve Merkür etkileri insan sinir sistemi ile birlikte her çeşit bağlantıları ifade ettiği için geçmişle ilgili yüzleşmeler ve laf iletimleri ile ilgili konularla yüzleşilebilir. Özellikle retrodan az evvel ikizler burcunda ilerleme sırasında söylenilen sözlere dikkat etmek gerekir çünkü bir geri dönme ve yüzleşme olabilecektir. Eski dosyalarınızı eski bağlantılarını eski yazıklarınızı kontrol etmek açısından da önemli olacaktır. İlişkilerde yeniden yana ilerleme yerine geçmişe dönük bağlantıları düşünme olabilir çünkü ileri doğru akışta zorlanmalar olabilecektir. 23 Haziran’da retro bitimine kadar ilişkilerden yana belirlilik daha net kendini ortaya koyacaktır. Bu nedenle ilişkilerde buna göre bilinçli hareket etmek gerekir.

Bu süreçteki etkilerden özellikle ateş elementi burçlar koç, aslan, yay ve hava elementi burçlar ikizler, terazi, kova için daha aktif olarak kendilerini ifade edebilecekleri bir zaman dilimi olacaktır.

Ay Düğümleri

5 Mayıs 2020’de Ay Düğümleri burç değiştirdi. Yaklaşık 18 – 19 ay kadar bir burçta kalan Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm Yengeç’ten İkizlere, Güney Düğüm Oğlak’tan Yay burcuna geçti. 18 Ocak 2022’ye kadar da bu burçlarda kalacaklar.

Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay Balık için önemli zaman. Değişken burçlar iletişim, yer değişimleri, bilgi alanındaki faaliyetler, adaptasyon gerektiren işler, çevreler, ortamlar bakımından etkili bir zamanlama olacaktır. Düşünsel olarak bağlı olunan bir takım fikirler, inançlar sorgulanabilir. Kişisel açıdan yeni fikirler geliştirerek yol almak ön plana çıkıyor. Bazı bölünmeler ve ayrışmalar doğal bir biçimde gerçekleşebilecektir.

Danışmanlık, eğitim ve iletişim için astrologburakustun@gmail.com‘a mail atabilir, www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün

İkizler burcundaki Güneş Tutulması burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

Koç: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Boğa: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

İkizler: Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Yengeç: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Aslan: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Başak: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Terazi: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Akrep: Kişisel ya da ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, dedektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Yay: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Oğlak: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Kova: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Balık: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir