OĞLAK BURCUNDAKİ AY’IN BURÇLARA ETKİLERİ VE AÇILARI

Ay, Oğlak burcunda. (15.02.2015, 00:25 – 17.02.2015, 2:14) Oğlak burçlarn işkolikleridir. Düzenleme, sistem kurma, somut anlamda faaliyetler, sabır, disiplin, toprak elementi burçlar arasında en fazla onlar ile ilgilidir. Çünkü yönetici gezegeni olan Satürn orta ağırlıktaki bir gezegendir ve gezegenin ifade ettiği durumlar da özellikle bu konulardadır. Bu durum Oğlak burçlarını diğer topraklardan daha ağırbaşlı, daha çok sıkıntıya katlanabilen, daha sabırlı ve olgun davranışlar ile hareket edebilen bir özelliğe kavuşturur.

Ciddilerdir ve kuralları vardır. Bir konunun üzerinde oldukça etkin çalışabilirler. Birçok başarılı insanın haritasında Oğlak burcu ve yöneticisi Satürn’ün etkileri hatırı sayılır niteliktedir. Ağırbaşlı, yaşlı davranışına sahip derken çok da sıkıcılık ile ilgili anlaşılmamalıdır. Bu bir işte etkin olmak, disiplinli olmak, gerçekçi olmak, çalışkan olmak şeklinde etki eder. Örneğin ünlü komedyen Jim Carrey bir Oğlak burcudur. Kendi üzerine son derece disiplinli olmuş, gençlik yıllarında ara vermeden turneden turneye sahneleri dolaşarak aralıksız çalışmıştır. Yani bir insanın haritasında o Oğlak burcu yerleşiminin nasıl çalıştığına dikkat etmek gerekir. Her burç gibi pozitif ve negatif taraflar mevcuttur.

Otoriter tarafları vardır ve bu bazen diğerleri tarafından baskı olarak algılanabilir. İşkolik olduklarını belirmiştik ve düzenlilik, disiplin onlar için çok önemlidir. Kurallı hareket etmeyi severler. Tam bir görev adamı olabilirler. Devlet kadroları, kamu görevleri onlar için uygun olabilir. Bununla beraber genç yaştan itibaren hayata karşı gerçekçi bir tutum ile hareket edeceklerinden eğer girişimci niteliklerini destekleyen etkiler var ise genç yaşta iş adamı/kadını olabilirler. Ayrıca yine belirttiğimiz gibi düzen, disiplin ve çalışkanlıkları ile her sektörde başarılı olma kapasiteleri vardır. Nasıl ki Yay burcu için öğretmenlik kelimesini kullanıyorsak, Oğlak burçları için de kısaca usta kelimesini kullanabiliriz. Evet onlar da hangi konu ile ilgileniyorlarsa yapılarından dolayı ustalaşırlar. Dikkat etmeleri gereken şey bakış açılarını daraltmamak ve fazlaca endişe hissine de kapılmamaktır. Şimdi Oğlak burcunun Ay’a göre durumuna değinelim:

Ay ile Oğlak burcu anlaşır mı?

Ay Yengeç burcunun yöneticisidir ve Oğlak burcu da, Ay’ın yöneticisinin karşıt burcudur. Bu konum Ay’ın doğası bakımından genel olarak pek olumlu sayılmaz. Bu yerleşimde Ay hassasiyetinden uzakta kalır. Daha kapalı duygular, yaşamın sezgisel tarafına karşı daha kapalı ve gerçekçi, ağırbaşlı duygular ile donatılmış bir şekle bürünebilir. Yakınlık hissi ve besleyicilik azalabilir. Duygular daha maddileşir. Maddi endişeler yoğundur ve bu durum duyguları olumsuz etkileyebilir. Yakın olmak pek de ihtiyaç olmayabilir. Pek duygusal olunmayacaktır. Yakınlık kurmak zor olabilir. Bu da tabi yalnızlığa meylettirebilir. Bu yerleşimin artı olarak erken yaştan itibaren gerçekçilik, maddiyatın değerini bilme, ağırbaşlılık gibi özellikler getirebilir. Kontrolsüz hisler, duygulanım da pek yoktur çünkü kişi hislere kapılarak hareket etmez pek. Tabi Ay’ın bu konumu da eğer gezegen açılanmaları ile etkileniyorsa belirli bir ölçüde değişecektir ve duygulanım artacaktır. Örneğin Neptün gezegeni Ay ile doğum anında etkileşim kurmuşsa bu durum dediğim gibi değişme meydana getirecektir.

Oğlak burcundaki Ay, burçları nasıl etkileyecek? (Güneş ve Yükselen burcunuza göre bakabilirsiniz.)

Koç: Kariyeriniz ve toplum önündeki duruşunuz ile ilgili düzenli ve sistemli hareket edebilirsiniz. Kendinizi toplum önünde daha disiplinli ifade etme ihtiyacınız olabilir. daha tutarlı ve gerçekçi algılanabilirsiniz bu zaman dilimi içerisinde. Projeleriniz ile gündeme gelebilirsiniz.

Boğa: Uzak yollar, akademik konular, yabancılarla ilişkiler konusunda daha gerçekçi duygularla hareket edebilir, ciddi olabilirsiniz. Düzenliliğiniz ve sistemciliğiniz artabilir ve düşüncelerinize etki edebilir. Düşüncenizde derinleşip çalışabilir, proje geliştirebilirsiniz.

İkizler: Ortaklaşa kaynaklar, başkalarından gelen gelirler ile ilgili daha tedbirli hareket edebilirsiniz. Kaos ve kriz getirecek durumlar ortaya çıkarsa bu durumlara karşı katı ve kısıtlı bakış açısı ile tepki vermek olumlu sonuç getirmez. Bu etkileşimle birlikte özellikle ortak kaynaklar bakımından daha düzenli ve sistematik hareket edebilir planlı olabilirsiniz. Cinsel bakış açınızda daha tutarlı hareket etme ihtiyacınız ön plana çıkabilir.

Yengeç: Ortaklık/eş/yakın arkadaş ile ilişkilerinizde daha gerçekçi hareket edebilirsiniz. Düzenli, disiplinli, tutarlı hareket eden eş/partner/yakın arkadaşlar ile tamamlanmak, beraber hareket etmek durumunuz olabilir. Bu özellikler ile uzlaşmaların yanı sıra zıtlaşma durumları da yaşayabilirsiniz. Normal kişiliğinizden farklı bir yapıda hissedebilirsiniz ve farklı bir perspektiften bakabilirsiniz bu zaman diliminde.

Aslan: Çalışma hayatınızda, eğer varsa yanınızda çalışanlar ile ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Rutin işler ile uğraşırken daha sabırlı, odaklı, düzenli olabilirsiniz. projeleriniz var ise ayrıntıları düzenlemek için iyi bir zaman dilimidir. İşe fazla odaklanıp kendinizi yormamaya dikkat etmelisiniz.

Başak: Aşk hayatınız ve kendinizi ifade edişiniz, gösterişiniz ile ilgili daha düzenlenme ihtiyacı içinde olabilirsiniz. Kendinizi daha ciddi ifade edebilirsiniz. Hobilerinizle ve sportif faaliyetlerle ilgili çalışmalar yapabilirsiniz. Çocuklarınız var ise onlarla ilgili sorumluluklar gündeme gelebilir. Sizi mutlu edecek faaliyetler üzerine planlama yapabilirsiniz.

Terazi: Aile, ev ve içsel hayatınız ile ilgili daha düzenli ve gerçekçi hareket etme ihtiyacınız gündemde. Geçmiş ile ilgili doneleri daha ciddi bir perspektif ile değerlendirmeniz mümkün. Daha sorumluluk sahibi hisler ile dolabilir ve içsel olarak düzenlemeler yapabilirsiniz. Aile ile birlikte bazı çalışmalar yapmak mümkün olduğu gibi özelinizde yalnızlık meyli ve içe çekilme de söz konusu olabilir.

Akrep: Yakın çevreniz, yakın yollar, iletişim, eğitim, zihinsel işler, bağlantılarınız ile ilgili daha gerçekçi ve düzenli hareket edebilirsiniz. İfadeleriniz daha ciddileşebilir. İletişimlerinizde/bağlantılarınızda daha fazla tutarlılık, somutluk ihtiyacınız olabilir. Çevrenizde olan biten ile ilgili daha ağırbaşlı olabilirsiniz.

Yay: Maddi konular, yetenekleriniz, üreticiliğiniz, kaynaklarınız ile ilgili hislerinizde gerçekçi yaklaşımlarla hareket edebilirsiniz. Bu alanlarda düzen, sistem geliştirebilirsiniz. Üreticiliğiniz ile ilgili daha somut ve tutarlı olabilirsiniz. Bu zaman dilimi içinde harcamalarınız ile ilgili daha eliniz sıkı olabilir harcamalarınızı düzenleyebilirsiniz.

Oğlak: Kişisel duruşunuz, görünümünüz, imajınız ile ilgili planlama ve düzenleme içinde olabilirsiniz. Daha fazla iş yapma meyli, sorumluluk alma ortaya çıkabilir. Girişimlerinizde daha ciddi ve sistemli hareket edebilirsiniz. Anneniz veya kadınlar ile ilgili konular daha ön plana gelebilir bu zaman diliminde.

Kova: Bütün ile bir olmanız daha gerçekçi duygular ile buna yönelmeniz, kolektif bilinçaltı ile bağlantı kurmanız mümkün bu zaman diliminde. Fedakarlık ve hizmet gerektiren durumlar ile ilgili daha gerçekçi ve düzenli hareket edebilirsiniz. Duygulanımınızda ve hislerinizde karamsarlığa kapılmamaya dikkat edin. Elde olmadan kontrol dışı gelişebilecek şartlar da var bu zaman diliminde.

Balık: Arkadaş çevreniz, dost gruplarınız, dahil olduğunuz organizasyonlar ile ilgili faaliyetler gündeme gelebilir. Birlikte faaliyetler içinde bulunmak, sorumluluk ile hareket etmek mümkün. Geleceğe dair umutlarınız ile ilgili ciddi ciddi düşünebilirsiniz. Endişeli olmamaya çalışın. ileriye dönük planlamalar yapabilirsiniz.

Oğlak burcundaki Ay’ın ön plana çıkan açıları nasıl olacak?

15.02.2015 23:49‘da Ay, Koç burcundaki Uranüs ile gergin bir açı kuracak. Bu açılanma etkisiyle birlikte beklenmeyen gelişmeler, ani spontan durumlar, sürpriz durumlar oluşabilir. Tutarlılık, ayağı yere sağlam basmak ile hareketlilik coşku arası gerginlikler kararsız enerjiler de mümkün. Farklılık arayışı, heyecan, arkadaşlar ile bir araya gelmek, elektrikli durumlar söz konusu. Ani uzak bağlantılar kurulabilir, haberleşmeler olabilir. Bu açılanmanın devamında;

16.02.2015, 01:08‘de Ay, Oğlak burcundaki Pluton ile kavuşum içine girecek. Oldukça odaklı, konsantre edici bir etkileşim olabilir. Bakış açısının daralmamasına, obsesyon olmamaya, bakış açısını kaybetmeye karşı dikkatli olmalı. Özellikle geç vakit ve gece ayakta olanlar için dikkat edilmesi gereken bir açılanma. olumlu etkileşiminde yükselen tutku, enerji, odaklanma iyileştirici etkilerde de olabilir. Derinleşmek söz konusu.

17:53′te Ay, Balık burcundaki Venüs ile uyumlu bir açı yapacak. Daha seçici bir alışveriş. Düzen için keyifli vakit geçirecek programlar yapılabilir.

22:16‘da Ay, Balık burcundaki Mars ile uyumlu açı kuracak. Ayakları daha sağlam yere basan bir girişim ve yaratıcılığı somut bir şekilde ortaya çıkarmak için ideal bir zaman dilimi olacak. Tavırlar daha gerçekçi hislerden etkilenerek ortaya konulabilir.

Bu açılanmadan sonra Ay başka bir major açılanma kurmayacak ve boşluğa geçecek. Yeni olanlarından ziyade rutin işler ve ilişkilere devam etmek daha makbul olacak.

Görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir