Gökyüzü Seyir Defteri – 24 Nisan 2024

Gece yarısı Akrep Dolunayı süreci başladı. Bir şeyleri istikrarlı şekilde yerine oturtmak için önemli bir zaman dilimidir. Aşk, iş, iliskiler, yatırım, girisimlerle ilgili ne yapacağınız konusunda tutumlarınızı daha net belirleyebilirsiniz. Akrep tutkuları, takıntıları, duygusal yoğunluğu, odaklanmayı anlatır. Kök çakra ile ilgilidir. Derin benlik, dönüşümler ve manipülasyonlar ile ilgilidir. Kendinde dönüşüm yapmakta direnen kişiler başkaları ile uğraşırlar. Akrep ve yöneticisi Pluton, doğum ve ölüm konusu ile ilgilidir ki derin öfke ya da derin tutkular da bir şeyleri yenileyememekle, öldürüp yeni doğumu sağlayamamakla takıntı da kalmakla ilgilidir. Burç gölge etkisinde de dejenerasyonlarla ilgili olmaktadır. Olumlu Akrep etkisi ise yenileyen, şifa veren, iyi şekilde dönüştüren etkiye sahiptir. Akrep’in Kartal denilen türü de budur. Ayrıca burç Zümrüt’ü Anka kuşu sembolizmi ile ilgilidir. Küllerinden yeniden doğabilmeyi anlatır. 

Güneş de Boğa’da, Ay Akrep’in karşısında olacak. Güneş Boğa konumu, huzur, istikrar, kişisel yetenekler, üretim, kazanma, harcama, yatırım konularını bireysel anlamda anlatır. Daha kişisel anlamda elle tutulur olanı, garantili ilerleyişi anlatır. Akrep tarafı daha çok ortaklaşa ve başkaları ile olan konuları, flört ilişkileri ile ilgili tutumları anlatacaktır. 

Akrep burcundaki Ay gün boyu major bir açı kurmayacak ve yarın gün içi önemli açıları olacak. Akrep Dolunayı ile ilgili detaylı anlatım yaptığım videolarımı Burak Üstün ile Filozofik Astroloji youtube kanalımdan izleyebilirsiniz. Sevgiler ❤️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir