Balık Burcuna Geçen Mars ve Burcunuza Etkileri

Mars dışa vurum ile ilgili gezegendir. Astrolojide koç burcunun yöneticisi olarak geçer. Koç burcu öncü ve ateşlidir.Mars Balık burcundayken gizli olan şeyler açığa çıkabilir. Dahası kolektif bir dürtü ve daha fedakar hareketler söz konusu olabilir.

Tavırlarımızda daha rahat daha geniş hareket edebiliriz, geçirgen olabiliriz. Daha sakin daha anlayışlı daha edilgen bir tutum içinde de olabiliriz.

Fakat diğer yandan Mars’ın savaş gezegeni olduğunu ve kaosları tetiklediğini de unutmayalım. Özellikle Balık burcundayken bir şeylerin daha kontrolsüz gelişmesi söz konusudur.

Özellikle kontrolsüzlük noktasında bu enerjiyi olumlu yöne çevirmek için daha farkındalıklı olmalıyız. İyicil olarak bunu dönüştürmek bizim elimizdedir.

Şimdi Güneş ve Yükselen burçlar için bu dönemle ilgili bazı bilgiler verelim;

Koç’lar için dikkatli olmaları gereken bir dönem çünkü kontrol edemedikleri gelişmelerin etkisi altında kalabilirler. Diğer yandan fedakarlık ve hizmet gerektiren durumlar içine girebilecekler.

Boğa’lar için özellikle bir takım organizasyonlarda bulunmaları olasıdır. Daha fedakar çalışmalar içinde yer alabilirler. Geleceğe dair umutları ile ilgili bir takım çabalar içine girebilirler. Dostlar ile birlikte hareket etmek söz konusu.

İkizler kariyerleri ile ilgili adapte olmaları gereken koşullar içinde olabilirler. Kararsız kalabilecekleri durumlar olabilir. Eğer sanatsal faaliyet söz konusu ise bu dönem imajinasyon bakımından oldukça etkili olacaktır.

Yengeç‘ler yurtdışı, yabancılar, eğitim konuları ile ilgili ya da düşünsel olarak bir çaba içinde olabilirler. Fikirlerini yenilemeleri onları olumlu yönde etkileyebilir. Fanatik ve sert düşüncelerden kaçınmalılar.

Aslan’lar ortaklaşa kaynaklar ile ilgili bir fedakarlık ve çaba içine girecekler. Beklentiler bu dönem artabilir. Ortaklaşa kaynaklar ile kolektif bir güç oluşturma niyetleri fazlalaşabilir. Bu bağlamda bazı kriz yaratan durumlarda ortaya çıkabilir dikkat.

Başak‘lar ortaklık, flört ile ilgili istek arzuları ve beklentileri artabilir. Daha fedakar idealist olacakları durumlar içine girebilirler. Mantığı elden bırakmadan dengeli düşünebilirlerse bu dönemden daha yararlı çıkacaklardır.

Terazi’ler; Eğer hizmet ile ilgili bir sektörde atılım yapılacaksa bu dönem bunları biraz daha belirleyip ortaya çıkarmaları mümkün olabilir. Çalışma hayatında daha çok çaba harcayacakları ve fedakar olacakları işler olabilir. Hizmet sektörü genel adı altında sanat ya da şifa ile ilgili işlerde gündem de olabilir. Her koşulda rutin döngüleri ile ilgili düzenleme çabası içine girecekler.

Akrep’ler Aşk hayatları ile ilgili hareketlenme söz konusu olacak. Kendilerini daha rahat şekilde ifade edebilecekleri rahat olabilecekleri bir tarz ile hareket edebilirler. Ayrıca sanat ile ilgili çalışmalar var ise bu dönem daha yaratıcı ve esnek olabilirler. Çocukları olanlar için daha fazla çaba sarf edecekleri bir dönem aynı zaman da.

Yay’lar Aile düzenleri ile ilgili bir takım çabalara girişebilirler. Daha fedakar olabilirler. Öfke var ise öfkeyi kontrol etmek İç dünyalarında huzur bulmak, dengelenmek yönünde çaba sarf edebilirler.  Kaos var ise bu daha çok içsel olacaktır.

Oğlak‘lar Yakın çevreleri ile ilgili etkileşimleri artabilir ve çevrelerindeki insanlar ile birlikte kolektif hareket etmek hatta kardeşler ile ilgili hareket etmek söz konusu olabilir bu dönem. Ayrıca fikirsel anlamda çabalar söz konusu yine ve bu dönem fazla dağılmamaya dikkat ederlerse onlar için daha iyi olacaktır. Çevre ile tartışmamaya özen göstermeli ve daha kontrollü olmalılar.

Kova‘lar maddi konular ile ilgili bir çaba içerisine girebilirler. Üreticilik yönünde daha yaratıcı olabilirler. Soyut konular ile ilgili maddi kazanç elde etme durumları olabilecek.

Balık’lar ön plana çıkacakları ve cesaret kazanacakları bir dönem içerisine girecek. daha girişimci ve başlatıcı olacaklar ve kendilerini daha direkt ve açık olarak ifade edecekler. Fiziksel olarak daha aktif olacakları bir dönem olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir