YENGEÇ BURCUNDAKİ AY’IN BURÇLARA ETKİSİ ve AÇILARI:


Ay, Yengeç burcunda. (31.01.2015, 9:01 – 02.02.2015, 19:40 arasında) Şimdi gündemimiz biraz güvenlik ve garanti ile ilgili konulara gelecek. Yengeç hassas bir burçtur. İçsel durumumuzla, özelimizle yakından ilgilidir. Öncü bir burç olarak atılganlığını özellikle güven duygusu ile ilgili yapacaktır. Emin olma duygusu, güven altında olma duygusu, yakınlık hissi onun temel ihtiyaçlarıdır.

Bununla birlikte onun temel karakteristiği Ay etkisindedir ve bu onu oldukça hızlı etki – tepki alışverişine sokar. Hepimiz biliriz ki annelerimiz genellikle hep bize bir şeyleri hatırlatma durumundadır. Tekrar tekrar söylerler; oğlum/kızım yemeğini yedin mi? Oğlum/kızım geç kalıyorsun gibi bize en yakın etki olarak sürekli temas halindedirler.

İşte Yengeç burcu insanı da buna benzer şekilde kendi ve yakınındakilerle yakından ilgilenme, güven sağlama davranışındadır ve öncü bir su elementi burç olarak girişimlerinde sezgilerini sıklıkla kullanır.

Ay’ın Yengeç burcundaki davranışı daha merkezidir çünkü Yengeç’in yöneticisi Ay’dır. Bu birleşimde temel güven ve yakınlık ihtiyacı bilinçaltı olarak hareket eder. Kişinin fizyonomisi, huyu, suyu oldukça hassas etkileşim altında olacaktır. Rahatlık duygusu, yakınlık duygusu, güven duygusu en temel ihtiyaçtır.

Yengeç Burcundaki Ay’ın burçlara etkisi nasıl olacak? (Güneş ve yükselen burcunuza göre okuyabilirsiniz)

Yengeç’in etki ettiği alanda güven ihtiyacımızın, hassasiyetimizin gündeme geleceğini belirterek burçlara hangi alanlardan etki ediyor bir bakalım:

Koç; Özellikle içsel, köklerle ilgili, ailevi, baba ile ilgili konular gündeme gelebilir.

Boğa; Kardeşler, yakın çevre, kısa yollar, temel eğitim konuları, iletişim, bağlantılar, ticaret ile ilgili konular.

İkizler; Maddi, üretkenlik, beceriler, kaynak ve para ile ilgili konular.

Yengeç; Kişisel, fizyolojik, girişimle ile ilgili konular, güven ve rahatlık ile ilgili konular.

Aslan; Net belirgin olmayan hususlar, perde arkası konular, kendiliğinden gelişebilecek durumlar.

Başak; Arkadaş çevresi ile ilgili konular, gelecek ile ilgili konular, gruplar ve organizasyonlar ile ilgili hususlar.

Terazi; Kariyer ve toplum önündeki konum, imaj ile ilgili konular, projeler.

Akrep; İnançlar, uzak yollar, yabancılar, eğitim ile ilgili konularAşk hayatı, hobiler, kendini gösterme/ifade, yaratıcılık, çocuklar, spor ile ilgili konular.

Yay; Ortaklaşa kaynaklar, kriz getiren durumlar, başkalarından elde edilen gelirler, cinsellik.

Oğlak; Ortaklar ve eş ile ilgili konular, uzlaşı ve ya çatışma zıtlık getiren durumlar, tamamlanma ile ilgili konular.

Kova; Çalışma ortamı, rutin düzeni, genel bakım ve sağlık, varsa yanında çalışanlar ya da ev hayvanları ile ilgili konular.

Balık; Aşk hayatı, hobiler, kendini gösterme/ifade, yaratıcılık, çocuklar, spor ile ilgili konular.

Yengeç burcundaki Ay’ın açıları nasıl olacak?

Yengeç burcundaki Ay, Balık burcundaki Venüs ile üçgen denge açısı kuracak (17:00). Bu saatlerde su elementi ve yumuşak huylu gezegenlerin etkileşiminden dolayı daha hassas, sezgisel etkiler söz konusu. Yakınlar ile ilişkiler, sosyallik, alışveriş, zevk duygusu bakımından uyumlu zaman dilimi.

Yengeç burcundaki Ay, balık burcundaki Neptün ile üçgen denge açısı kuracak (20:50). Bu saatlerde hassasiyet, sezgisellik, imajine etme daha artıyor bu uyumlu şekilde gerçekleşecek.

1 Şubat 10:30’a geldiğimizde Yengeç burcundaki Ay Koç burcundaki Uranüs ile kare, sert etkileşim içine giriyor. Bu saatlerde spontane gelişen durumlar, aniden kurulan bağlantılar ya da kopmalar, bireysel hareket ettiren durumlar söz konusu olabilir. Gergin, elektrikli bir etkileşim ardından 12:30’da yine sert olarak tabir ettiğimiz bir etkileşim var. Yengeç burcundaki Ay, Oğlak burcundaki Pluton ile 180 derece dediğimiz gerilimli bir açı yapıyor. Sahiplenme, odaklanma, yoğunlaşma ile ilgili zıtlaşma, tamamlanma durumları söz konusu. Onun ardından saat 15:00 da Yengeç burcundaki Ay, Balık burcundaki Mars ile bir denge açısı kuracak. Bu saatlerde harekete geçme bakımından daha doğal akış var. İlerlemek, bir şeylere girişmek, tavırların ortaya çıkmasının doğal geliştiği zamanlar.

Bu etkileşimden sonra Ay boşluğa giriyor. Yeni olanlarından ziyade rutin işlere, iletişimlere, sosyal ilişkilere devam etmek tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir