Gökyüzü Seyir Defteri – 8 Nisan 2024

 

 

“Gerçeķ sevginin gücünü hiçbir şey aşamaz.” Burak Üstün

Bugün Koç Burcunda Güneş Tutulması günü. Güneş, Ay, Venüs ve geri hareketteki Merkür Koç burcunda. Koç yöneticisi Mars Balık burcunda ve 10 Nisan’da yine Balık’taki Satürn ile yapacağı kesin kavuşuma doğru yaklaşıyor. Başlangıç ve Son bir arada. Bireysel benlik ve Kolektif benlik. Birey ve Toplum arası hizmet bağlantısı.

Koç 12 burçlu zodyak insanı figürünün, sosyolojik insanın, Hz. İnsanın kafa bölgesini ifade eder. Öncüler, liderler, girişimciler, yeni ileri fikirler ile ortaya çıkanlar, yöneticiler, komutanlar, ruhsal liderler ve rehberlerin zamanı ile ilgilidir. Golge etkisinde ID (Alt kertenkele beyin) ile ilgili olup vahşi benlik, kargaşa, başkasının hakkını çalan, dar ve basit egolularla, hırsızlarla, kaos ve saldırı ile ilgilidir. Bunlar İnsan-ı Kamil seviyesinin altındaki insan olamamış varlıklara ait seviyedir. Bunu rehabilite edeceğiz inşallah.

Yüksek benliğine odaklanarak, gerçek birliğin farkında olanlar uyanan halk ile birlikte çalışıyor ve tekrar yükseliyor inşallah.

Tarihte bugün;

Gautama Buddha’nın doğumu. 8 Nisan M.Ö. 563

8 Nisan 1923-Mustafa Kemal 9 Umde’yi açıkladı. Bildiri niteliğindeki ilkelerin başında “Egemenlik Ulusundur” maddesi gelmekteydi.

8 Nisan 1924- Yeni mahkemeler Teşkilatı Kanunu TBMM’de kabul edildi. Kadıların yerini hakimler aldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir