Ay’ın Koç Burcunda İlerleyişi ve Merkür Retrosu

13 derece Koç burcundaki Ay, yine 13 derece Koç burcundaki Uranüs ile kavuşum ve 14 derecedeki Pluton ile de Kare açı gerçekleştiriyor
Elektriğinizin yenilenmesi, hareketlenme, uzak bağlantılar ile temas, özgürlük hissi, hissiyatınızın açılması gibi etkiler açılanmanın merkezinde olabileceği gibi odaklanma, yoğunluk, kuvvet de buna dinamik şekilde katılıyor.

Evet Koç – Oğlak, Uranüs – Plüton ile birlikte bir tarafta daha doğal, çocuksu, saf, dürtüsel enerjiler diğer tarafta daha ağır, odaklı, yoğun, sorumluluklu enerjilerin etkisi söz konusu olacak.

Gökyüzüne bakıldığında Kova burcundaki Güneş’in ve Venüs’ün ağırlığı gelecek ile ilgili amaçları ve sosyal meyli gösterse de dikkat edilmesi gereken Merkür’ün geri harekette olması.

Merkür’ün geri hareketi (20 Ocak -12 Şubat )

Merkür geri hareketteyken daha çok geçmişe dönük bağlantılar söz konusu olabilir. Yine beklemede olan işler var ise bunlar ile ilgili geri dönüşler – gelişmeler olacaktır.
Dikkat edilmesi gereken ise özellikle hazırlıksız olduğunuz bir yenilik karşınıza çıkar ise; evrak işi olabilir, anlaşma olabilir hata yapma olasılığıdır. Göremediğiniz , atladığınız detaylar olabilir. Bunlara dikkat etmeye çalışın. Okumanız gereken şeylerde daha fazla gayret sarf etmek zorunda kalabilirsiniz.

Genel itibarı ile yeni bağlantılar, alışverişler v.s. gibi konularda dikkatli olmanız gerekmekte.
Anlamsal olarak da dediğim gibi kuracağınız bağlantıların geçmiş ile ilgili bir tema barındırıyor olması söz konusu.

Ay’ın hareketine devam edersek;
Ay – Merkür ile sextile uyum açısı yapacak (16:45) ve bu saatlerde hissiyatımız ile daha yakın akışkan bir bağlantı içine girebileceğiz.
Yakınlarımız ile ilgili diyaloglar ve özellikle geçmiş ile ilgili konular da gündeme gelebilir.
Genel olarak bu şartlarda gökyüzüne baktığımızda;
Biraz gelecek ile geçmiş arasında gidip gelecek, planlarımızla ilgili geçmişten alıp geleceğe ekleyeceğiz gibi görünüyor.
Günün sonunda ise Ay Jüpiter trine açısı gerçekleşecek ateş elementinde. (23:45)
Hissiyatımızı daha rahat, bolca ve direkt ifade edebileceğimiz, daha sıcak enerjiler söz konusu olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir