AY, KOÇ BURCUNDA İLERLİYOR

Ay Koç burcunda ilerlemesine başladı. Koç başlangıç enerjisi diye tabir edebileceğimiz bir enerjidir. İlk çıkış noktasıdır. Bu bağlamda girişimler ve harekete geçme ile ilgilidir. Yenilikler yapmak Koç burcunun doğasında vardır. Koç burcu zamanları da yeni işlere girişmek bir şeyler başlatmak için doğal bir zaman dilimidir.

Benliğin ve fizikselliğin daha somutluk kazandığı, harekete geçmekte daha emin olunan daha güdümlü bir yapı dır Koç. Koçları biraz sabırsızlıkla suçlarlar lakin Koç hevesli, çoşkulu ve kendinden emindir. İşte onun çocuksu ve doğal yapıda hareket etmesi de bu heveslilikten, istekler ve arzularla donatılmasından kaynaklanır. Yaşam enerjisinin temel ifadesidir.
Bu dürtülü çoşkululuk aşırı ifadesinde kendine fazlaca odaklanıp diğer şeyleri görmemesine neden olabilir ki bir Güneş ifadesi değil Ay dan bahsediyorsak bu etki çok daha bilinçaltı, otomatik bir ifadeyle doğal bir şekilde hayat bulacak demektir. Ay tamamen kişinin doğal hareketlerinden sorumludur. Kendine odaklı bir doğal yapı, canlı, hızlı ve bu bağlamda dinamik, aktif bir metabolizma şeklinde de ifade edebiliriz onu.
Koç ve Benlik? Evet Koç “Ben” duygusunun en açık ifadesi ve ateş elementinin etkisiyle de dışa vurduğu haldir. Bu bakımdan etrafındakileri pek görmeyecektir. Duygularını, hislerini yaşamak onun için çok ön plandadır. Koç lokomotifin başını ifade eden enerjidir bir çekiş gücüdür. Cesaret doğal bir şekilde hızlıca ortaya çıkar. Hevessizlik, coşkusuzluk onun için ölümdür. Tabi burada bir arketipten bahsediyoruz. Eğer ki bu bir haritada olsaydı bu Ay Koç’un kişinin haritasında ne açılar yaptığına, horoskop içinde hangi evde olduğuna bakmamız, onun hangi etkilerle karışıp nasıl bir hal aldığına bakmamız gerekirdi. Evet handicaptan bahsediyorduk. Eğer koç karakteri daha aşırı ifadesinde etrafındakileri hiç görmeden hareket ediyorsa, kendi duygularını her şeyin ve herkesin önüne koyma meyline bürünüyorsa orada sorunlar çıkacak demektir. Dengeli ifade ederse? Dengeli ifadesinde olumlu bir yaşam canlılığı ve yakınındakilere heves, çoşku vermek tabi ki oldukça pozitif olacaktır.

Ay’ın gün içindeki açıları? Ay bugün 20:30 da Güneş ile kare açı yapacak. Bu ne demektir? Eril ve dişi enerjiler arasında bir uyumsuzluk göstergesidir. Bu zaman diliminde bir araya gelmelerde, yakınlık kurmalarda olumlu beklenti pek olmaz. Oğlak burcundaki Güneş bilindiği üzere Koç’un hevesine karşın daha durağan, ağır bir enerjidir. Oğlağa göre de Koç fazla dürtüsel, çocuksu ve hareketlidir. Yani hem ciddiyetin, sorumluluğun hem de hevesliliğin hareketliliğin olduğu bir zaman dilimi diyebiliriz bunun için. Güneş amaçlarla ilgili olduğuna göre bu durumda Ay Koç heveslilik alt tabanlılığıyla bir şeyleri somutlaştırma durumu da olabilir bunların bir aradaki yapısından. Kombinasyon yorumlarını artırmak mümkündür zira bu iki yapının bir arada hareket ettiğini düşünmek gerekir. Yani hem pozitif hem de negatif anlamlar ortaya çıkabilir. Bu da enerjilerin birbirini ne kadar çözümlediği ile ilgili yani bütünsel farkındalıkla ilgili bir durumdur. Bu bağlamda herkese başarılar. Peki Sırada ne var?
29 u yani yarın sabah 6:15 suları erken harkete geçenler biraz dikkatli olsunlar çünkü Ay- yine koç burcundaki Uranüs ile bir kavuşum yapacak. Ani harekete kalkış, elektrikli hareketler söz konusu olacağından bu saatlerde biraz daha temkinli olmak yerinde olacaktır. Zira şu ara görünüm o ki Ay’ın dispozitörü Mars Jüpiter ile 180 derece diye tabir ettiğimiz karşıt açı görünümünü yapmakta. Bu aralar abartılı hareket etmek(Jüpiter karşıtı), sürpriz çıkışlar ve girişimlerde bulunmak da(Mars Kova) söz konusu olacağından Ay’ın koç burcundaki günlerinde daha dikkatli olmak yerinde olacaktır. Kendinize dikkat edin görüşmek üzere 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir