AY BOĞA BURCUNDA İLERLİYOR

Boğa burcundaki Ay somut ihtiyaçlarımız ile yakından ilgilidir. Onda venüsyen konfor, huzurluluk, rahatlık duyguları vardır.
Maddi/somut konular; para ile ilgili konular, tarz ve biçim ile ilgili konular, hayata sunulan yetenekler boğa burcu ile ilgilidir.
Boğa burcunun Venüs anlayışında keyif de daha çok somut olan ile ilişkilidir.
Sağlamlık, kalıcılık, bir şeyin doyurucu olması ortaya konulması önem kazanır.
Ay’ın şu ara Boğa’daki durumu Güneş’in Kova burcundaki pozisyonu ile gergin bir etkileşim sergilemekte.
Boğa’nın daha rahatına düşkün ve hareketsiz durumuna karşın Kova daki Güneş ileri atılım yapmak, bağlantılar kurmak, sıçrama isteği ile yakında ilişkili.
Ama bunu şöyle düşünelim, metabolizmamızla çatıştığımız bir durumu kafamızda canlandıralım; bir şeyler yapmak istiyoruz ama öyle uykumuz gelmiş ki artık amaann be diyoruz dünya umurumda değil mışıl mışıl uyuyayım smile ifade simgesi
Yani Ay ‘ın Güneş üzerinde böyle bir etkisi var.
Neden?

Çünkü metabolizmamız bizi hayata bağlayan temel şeyimiz ve ruhen ne yapmak istersek isteyelim eğer metabolizmamız o an bunun için müsait değilse biz bunu gerçekleştiremeyiz.
Geleceğe doğru atılım yapmak ama bir tarafımız dur böyle rahatım bi saniye bir dur derken smile ifade simgesi
Evet o zaman onları kaynaştırmak onlar ile konuşmak lazım değil mi?
Kendimiz ile iletişim kurduğumuz ölçüde bir şeyleri dengeye getirmemiz olasıdır.
Yeter ki seslerimizin farkına varalım
Eril dişil çatışma halindeyken kendimizi de zorlamamız gerekir.
Ay Boğa bize hangi alandan etki ediyor? Güneş Kova bize hangi alandan nasıl etki edebilir? dahası diğer etkiler ve bunların oluşturdukları kombinasyonlar?
Şüphesiz bu kişisel astrolojik haritaya bakılması ile detaylı olarak anlaşılabilecek bir şey.
Ay’ın Boğa burcunda ilerleyerek Balık burcundaki Mars ile bir sextile açı gerçekleştirecek. (14:10)
Toprak ve Su elementi uyumluluğunda bir etkileşim ve kişisel harita da bulunduğu alanlar ile ilgili uyumlu, fırsat veren bir dinamizm oluşturması muhtemel bir etki.
Özellikle Ay’ın ilk günleri doğumlular bu etkiden daha fazla nasiplerini alabilirler.
Boğa ve Balığın kutupsallığı bakımından dişil bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz fakat Ay’ın temel metoblizmamızı etkilemesi ve dürtüsel mars ile etkileşimde olması her halükarda bizi hareketlendirebilecek durumu ifade etmekte.
Balık burcundaki Mars’ın Hizmet etmek ve fedakarlıkla ilgili olduğunu düşünürsek burada Boğa’Ay ile sağladığı uyumu, konforu , rahatlığı gerçekleştirme yönünde uyumlu bir dürtüsellik ifade etmekte.
Sonraki açılanma?

Boğa burcundaki Ay saat 18:00 gibi Kova burcundaki Merkür ile gergin etkileşime girecek.
Kova burcundaki Merkür hızlı süratli bir zihinselliği ifade ediyor ve bu zaman diliminde iç yapımız ile sinir sistemimiz arasında dinamik bir etkileşim söz konusu olabilir.
İçimizdekilerin dışarı vurabileceği bir etkileşim olabilir bu ve Kova’nın tarzı da süprizdir ayrıca ona da dikkat çekmek gerek.
Boğa burcunun temasının da keyif, konfor olduğunu burada tekrar belirtelim.
ve şunu da unutmayalım ki Merkür Retro/geri harekette.
Yani?
yani içe dönük hareket etmesi söz konusu olan bir etki.
Hemen bunu takiben gerçekleşecek açılanma?

Ay ilerleyerek(19:30) Kiron ve Pluton ile etkileşime giriyor ve bir trine bir sextile den oluşan bu açılanma rahat akışları ifade ediyor.
Boğa burcundaki Ay’ın Oğlak burcundaki Plüton ile etkileşimi daha konsantre olduğumuz daha yoğunluk hissedebileceğimiz bir zaman dilimini gösteriyor. Bir ayağı Ay bir ayağı Pluton olan bu açılanmanın Kiron ile de uyumlu etkileşimi şifalanma konusu ile ilgili olduğu için kendimizi dengeleyip uyumlamak, bir şeylere adapte etmek, dönüştürmek yönünde rahat olduğunu da ifade edelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir