04.08.2018 Gökyüzü Günceli: Retrolar, İlişki Karmaları ve Gücün Sembolü 4 Sabit Burç


İyi tarafından bakın. Geçmişi gözden geçirmek ve önemli kararlar almak bakımından en iyi retro/geri hareket dönemlerinden birini yaşıyorsunuz. Bu retrolar hem sabit burçlarda oluyor, hem ağır gezegenlerin sabit burçlarda konumları var. Özellikle Kova’daki Güney Ay Düğüm tarafında Mars gerilerken, Aslan’daki Kuzey Düğüm tarafında da Merkür geriliyor ve bu 180 derecelik zıt açılanma ilişkiler arası durumları da ifade ederek ilişkilerdeki karmik bağları öne çıkartıyor. Geçmişe dönük bağlarınız vurgu yapıyor ve burada çözümlemeniz gereken şeyleriniz olabilir. İlişkiler dışında da tekamül/gelişim bakımından önemli bir zaman dilimi. Yaşamınızda geçmişiniz ve geleceğiniz arasındaki farkları da daha iyi anlayabileceğiniz ve gelecekteki rotanızı çizmek için çözümlemeler yapabileceğiniz bir zaman.  Evet bu zaman dilimi belki sizi zorlayacaktır ama sonucu da o oranda iyi ve sağlam olacaktır.

Bir de işin içinde Saturn Oğlak Retro konumu var ki çok önemli.

İş/kariyer/kurumsal konularda (ciddi sözleşme ve düzen olan evlilik kurumu da dahil) Saturn’ün 6 Eylül’de sonlanacak retrosuna kadar bazı şeylerin gözden geçirilme, düzenlenme durumu var. Direkt harekete geçene kadar da ertelemeler, beklemeler, geciken, uzayan konular, durumlar olabilecektir.

Dolayısıyla bu görünümler bu dönem genel olarak ekonomi, aşk, tutkularınız, bağımsızlığınız ( Boğa, Aslan, Akrep, Kova) konusunda ciddi ve sağlam adımları getirecektir.

Resimler: Bu 4 Sabit burç insanlığın en eski medeniyetlerinden beri önemsenmiştir. 4 sabit burç gücün sembolü olarak figürleştirilmiştir. Babilin kanatlı Boğaları, Mısır’ın Sfenksleri Boğa, Aslan, Akrep (Kartal), Kova (İnsan) figürü olarak birleştirilmiştir. Daha sonrasında Hristiyanlık öğretisinde de 4 melek sembolü olarak tasvir edilmiştir.

Danışmanlık, iletişim ve sorularınız için astrologburakustun@gmail.com’a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

 

ISAR CAP Danışman Astrolog

           Burak Üstün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir