17 Temmuz 2019 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Burcunuz: Duygular mı Gerçekler mi?

Danışmanlık, iletişim ve sorularınız için astrologburakustun@gmail.com ‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Youtube kanalıma abone olmak için: https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog Burak Üstün 

17 Temmuz 2019 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Burcunuz: Duygular mı Gerçekler mi?

17 Temmuz 2019 Saat 00:38’de Oğlak burcunun 24. derecesinde bir Ay Tutulması gerçekleşecek. Tutulma haritasında Boğa burcunun 0. derecesi yükselecek ( =İstanbul, Ankara için 5. derece). Bu tutulmada Ay ve Güneş derecesi Ay düğümlerinden 7 derece kadar uzaklıkta bulunmakta. Tutulma haritasında Ay Oğlak burcunda 21. derecedeki Plüton ile kavuşumda ve Güneş’e de karşıt açı durumunda ve dolayısıyla Güneş ve Ay derece olarak Plüton’un ilerisinde kalıyor. Bu bakımdan Plütonik bir tutulma söz konusu. Burada Ay ile daha maddi, bedensel, ihtiyaçlar ve güvende hissetmekle ilgili konular üzerinden bir güç çekişmesi söz konusu.

Bu zaman diliminde bazı konularda karar verirken duygusal tarafınız ile gerçekleriniz arasında çekişme yaşayabilirsiniz.

Yengeç aileyi, özel hayatı, empatiyi, duyarlılığı, yakınlığı, besleyiciliği ifade ederken Oğlak kariyeri, ustalığı, uzmanlığı, mesafeliliği, maddi sorumlulukları ve kemer sıkmayı ifade ediyor.

Oğlak burcundaki ay yönetici olduğu yengeç burcunun karşısında bir konumlanma. Bu bakımdan yakınlık kurmak bakımından değil daha çok maddi ihtiyaçlar, kariyer ve güç üzerinden bir güvende hissetme konusunu ifade ediyor. Özellikle ekonomik ve özel yaşantınız bakımından gözden geçireceğiniz hesaplar ön plana çıkabilir. Oğlak burcundaki Ay duygusal tarzda değildir çünkü ihtiyaçları yakınlıkla ilgili değildir fakat daha materyal anlamda Plüton ile birleşmiş bir Ay tutkuları ve sahiplenmeyi ifade edebilecektir. Yani cinsellik, maddiyat ve güç elde etmek, tutkusal bakımdan beslenmek açısından etkili olabilecektir.

Ay Tutulmaları Dolunay zamanlarında olur. Burada Güneş Yengeç Ay Oğlak konumunda olarak Güneş’in bulunduğu Yengeç burcunun yöneticisi Ay’ın karşıt burcundan açı yaptığını görüyoruz. Burada gençlik, yaşlılık, toyluk ustalık kavramları birbirinin içine giriyor ve çekişiyor. Güvenli alan sizin maddi, gerçekçi ve güçlü hissetmek bakımından olan alan olacak. Bu zaman diliminde bedensel kontrol ve odaklanma olayını artırabilirsiniz.

Tutulmanın burcunuzu nasıl etkilediği kısmını burcunuza göre okurken Ay konumu ile ihtiyaç ve güvenlilik alanınızı, Güneş konumu ile de cesaret, girişim, riske girme ve yaratıcı tarafınızı anlamalısınız. Burada haritanızda Güneş ve Ay konumlarının karşıt açıya gelmesi sizin bazı olayları objektif görmeniz zıtlıkları farkına varmanız bakımından önemlidir.

İlişkiler ve Kısmetler

Merkür 27 haziranda Aslan burcuna geçti ve 7 temmuz’da da geri hareketine başlayacak. Temmuz 19’da Yengeç burcuna dönecek ve 1 Ağustosta ‘da Yengeç burcunda direkt hareketine dönüp, 11 ağustos’ta tekrar Aslan burcuna geçecek.

Bu bakımdan yakında ilişkileriniz ve bağlantılarınız ile ilgili önemli bir dönüş yaşayabilir ve geçmişinizdeki kişiler ile ilgili bağlantılar kurabilirsiniz tekrar. Aslan burcundaki dönüş ile ilk başta aşk hayatınız, kendinizi gösteriminiz, aldığınız riskler ile ilgili konular, girişimleriniz, tatil, eğlence, spor faaliyetleriniz ile ilgili etkiler varken Yengeç’te gerilemeye başladığında yakınlık konuları, aile konuları, sezgisel konular, duygusal konular, ihtiyaç ve güvenlikle ilgili konular tekrar gündeme gelecek. Bu sefer Merkür retrosu tutulmaların ardından ve Aslan ve Yengeç burçlarında olduğu için bir şeyleri fark etmeniz açısından önemli bir geri dönüş ve yakalayış zamanı olabilir.

Merkür retroyu gecikme değil bir toparlanma durumu olarak düşünebilirsiniz. Merkür Retrosu geçtikten sonra ileriye dönük planlarınızla ilgili daha net gelişmeler olmaya başlayacaktır.

3 Temmuz’da Yengeç burcuna geçen Venüs ise 28 Temmuz’a kadar burada kalacak. Yine hem Tutulmalar hem de Merkür Retrosu bu alanda olacağı için İlişkileri ve değer konusunu ifade eden Venüs Yengeç konumu bir hayli önem kazanacak. Yengeç ve Venüs bir arada paylaşım ve yakınlık kurma ile ilgilidir. Bu önemli zaman dilimi ve frekansta kendiniz üzerinde sadece bedensel bakım olarak da değil ruhsal bir detoks içine girebilir ve bunu önemli bir tazelenme dönemi olarak kullanabilirsiniz. Özellikle 17 Temmuz’da Ay’ın Oğlak’ta olduğu tutulma haritasında Venüs Yengeç konumu kuzey Düğüm Yengeç konumu ile kavuşum halinde olacak. Burada Yengeç Venüs ifadeleri bir çıkış yolunu ifade ediyor. Burada kendine yakın olmak ile uzaklaşmak arasında keskin bir zıtlık da var. İlişkiler de bu zıt açılardan nasibini alacaktır. Burada ilişkilerde uyumsuzluklar ve kopmalar meydana gelebilir. Bu bakımdan bir şeyleri anlamak bakımından da daha net olacaktır.

1 Temmuz günü Aslan burcuna geçen Mars, 18 Ağustos saat sabah 8:19’a kadar burada kalacak. Yengeç’teki Venüs ile uyumlu konumda değil. Yengeç’in Aslan burcundan bir önceki burç olmasından ve içe dönüklüğü ifade etmesinden dolayı ilişkilerde Venüs konuları açısından -ki duygusal paylaşımları ve güvende olmayı ifade eder- biraz arka planda kalınan durumlar da gelişebilir. Her halükarda haritalarınızda Mars Aslan’ın geldiği noktada arzu, istek, harekete geçiş getirecek ve güçlü olduğu bu konumda daha dışa dönük hareket edilen bir zaman dilimini işaret edecektir. Yeni fikirler, yaratıcılıklarla kendini ortaya koymalar, spor, eğlence, hobi ve flört açısından etkinlik yaratabilir. Tabi ilişkiler açısından aslolan astrolojik haritanızda neyin nerede olduğu yada ilişkide olduğunuz insanların haritasının nasıl olduğu ve aranızdaki etkileşimlerdir. Transitler daha çok haritalarınızdaki gezegenlerle temasa geçtiğinde etkili olan zaman döngülerini ifade ederler. Ben burada yükselen burcunuza göre ve genel hatları ile anlatım yapıyorum.

Biraz daha ilerisini anlatırsam, özellikle 28 temmuz’dan itibaren Aslan’da seyredecek Venüs, tekrar 11 Ağustos’ta Aslan burcuna geçecek Merkür ve Yay burcunda ilerleyen ve özellikle Retro hareketten 11 Ağustos’ta çıkacak Jüpiter ve yine Aslan burcunda seyreden Güneş zamanlaması ile Ateş elementi burçlar olan Koç, Aslan ve Yay burçlarını haritalarında baskın şekilde taşıyanlar için kendilerine uygun doğru eylemler yapabilecekleri oldukça hareketli bir zaman dilimi olabilecek. Bu Ateş zamanı etkileri, Hava elementlerini baskın taşıyanlar için de destekleyen uyumlu bir zaman dilimi olacaktır. Yani çok ateşli bir zaman geliyor benden söylemesi.

Ayrıca mevcut Merkür , Venüs ve Mars geçişlerini youtube kanalımda 2 Temmuz Güneş Tutulması ve burcunuza etkiler konulu videomda anlattım oradan daha detaylı şekilde izleyebilirsiniz. Yine Oğlak Ay Tutulmasını videosunu izlemek isterseniz yakında youtube kanalımda olacaktır.

Türkiye Astroloji Haritası

Türkiye Astrolojik haritasında Yengeç burcu 1. Ev Oğlak burcu ise 7. evdedir ve bu karşılıklı aksın Oğlak tarafında son zamanlarda hep değindiğimiz gibi Plüton, Satürn ve Güney Düğüm üçlüsü var. Şimdi bu bakımdan çok daha hassas olunan bir döneme girilecektir. Halk ile Siyasi arenadaki yöneticiler arasındaki durumlar daha net kendini gösterecektir. Bir süre evvel Satürn ve Güney düğümün kavuşacağından ve bunun yeni bir düzen kurmak demek olduğundan ve alan olarak da bunun politika alanında olabileceğinden bahsetmiştim. O bakımdan politik sahada yeni oluşumlar ve haliyle yeni çekişmeler ortaya çıkabilir. Yengeç’in bulunduğu tarafta halk daha çok huzur arayışında olan bir yapı ile ifade ediliyor. Yıllardır süre gelen politik alandaki Satürn ve Plüton Oğlak konumu ile oluşan politik sahadaki çekişmelerden kaynaklı yorgunluklar ve yükler in yaptığı baskı halkı yorarak sürecini devam ettiriyor. Burada halkı yine soğutan bir takım gelişmeler gündeme gelebilir.

Oğlak burcundaki tutulma ile ekonomik, iktisadi, üretimle ve enflasyonla ilgili konularla daha fazla haşır neşir olabiliriz. Oğlak için kemer sıkma demiştik. Politika sahasındakiler ekonomik anlamda yeterli önlemleri alamazlarsa daha da göze batma ve puan kaybetme durumunda olabilirler. Çünkü ne demiştik sembol olarak işe yaramayan eski düzenler ve sistemler çökmek ile karşı karşıya. Özellikle Sistem üstü bir anlamı olan devrim gezegeni Uranüs de tam Türkiye’nin Güneş Akrep 5 derece konumunun karşısında Boğa burcunda yer seyrediyor. Boğa ekonomi, iktisat, üretim bakımından sinyal vermekte. Son zamanlarda hep söylüyorum yine söyleyeyim burada Uranüs Boğa’da karşısındayken, 5. evle ve Güneş Akrep sembolü ile ifade edilen ve siyasi yöneticilerle ile ilgili olan bu fazla lükse kaçan harcamalar, aldıkları yüksek paralar ve bir takım masraflar göze batacak ve tepki toplamaya devam edecektir.

Yine Türkiye Astrolojik haritasında 2. evde ilerleyen Mars ve Merkür Aslan konumları ekonomik ve iktisadi anlamda bir takım girişimleri fakat yine kötü anlamda fazlaca maddi harcamaları da ifade edebilir. Burada ayrıca maddi açıdan yapılacak sözleşmelere dikkat etmek gerekiyor çünkü bu alanda Merkür 7 Temmuz’da geri gitmeye başlayacak. Ekonomik anlamda gözden geçirilmesi gereken durumlar olacaktır. Bankacılık sistemi ve üretim faaliyetleri açısından da bazı sıkıntılar ortaya çıkabilir, fark edilebilir ve yeniden düzenlemeler yapılabilir.

Yine Türkiye Haritasında Oğlak burcunun alanı olan 7. ev müttefiklerimizi ifade eden alan olduğu için yine burada bir takım anlaşmalara ve ortaklarla ilgili eylemlere dikkat etmek gerekiyor. Bir takım hamleler daha sonrasında sınırlanmalara yol açabilir.

Tabi bütün bu etkiler sırasında en başta dikkat edilmesi gereken şey ülkenin ekonomik durumu ve nasıl etkileneceği konusu olmalıdır.

Oğlak burcundaki Ay Tutulması burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Özburcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

(Ay Tutulması Ay Oğlak ve Güneş Yengeç konumları arasında)

Koç: Ay konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Ay karşısındaki Güneş konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Boğa: Ay konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

İkizler: Ay konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet, lüks.

Yengeç: Ay konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Aslan: Ay konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Başak: Ay konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Terazi: Ay konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Akrep: Ay konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Yay: Ay konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet, lüks.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Oğlak: Ay konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Kova: Ay konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Balık: Ay konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir