YAY BURCUNDAKİ AY’IN BURÇLARA ETKİLERİ VE AÇILARI


 Ay Yay burcunda. (12.02.2015, 18:47 – 15.02.2015, 00:25) İyimser, umutlu, öğrenci ve öğretmen Yay’lar. İdealistlerdir ve insani değerler adına ne varsa geliştirmek isterler. Gelişmek, genişlemek, açılmak, yayılmak, büyümek ve bütün bunları bilgi ile eğitim ile yapmak davranışı vardır Yay burçlarında. Onlar gezginlerdir ve yeni yerler görmeyi, keşfetmeyi severler. Oldukça meraklıdırlar ve bilgi konusunda da derinleşmeyi severler.

Olumsuz özellikleri fazla açıklık, rahatlık, bir şeyleri fazlaca büyütmek, abartmak olabilir. Zenginlik rahatlık sevgileri bulunabilir ve bu da onları olumsuz etkileyebilir. Tembellik de onların bir başka olumsuz tarafları olabilir. Bazen boş bulunup patavatsız durumuna da düşebilirler. Tabi her astrolojik harita farklı olduğu için bu özellikleri baskılanan, ortaya çıkmayan Yay’lar da mevcut tüm burçlarda da aynı şekilde olduğu gibi onu yine belirtelim.

Nihayetinde kendini geliştirmiş bir Yay’ın topluma verebileceği bir çok olumlu değer vardır. Yükseltir, yüceltir, geliştirir ve anlamlılığa bürür, umut aşılarlar. Neden, niçin, nasıl diye sormak, anlamaya çalışmak düşünceleri geliştirmek onların ana yapılarında vardır. Oklarını gererler ve en uzak hedefi seçerler.

Akademik işler, filozofluk, düşünürlük, turistik işler, yabancılar ile ilgili işler, öğretmenlik, adalet, hukuk, yargı ile ilgili işler genelde Yay burçlarının ana işleridir. Ateş elementi etkileri ile iyi bir sahne insanı ve sporcu da olabilir ve yine geniş, rahat ve doğal hareketleri ile organizasyonlarda da boy göstermeleri olasıdır.

Yay burcundaki Ay

Evet, Yay burcundaki Ay, hisleri ifade etmekte genişlik, rahatlık verir insana. Açık, rahat, geniş ve ateş elementinin etkisi ile de direkttir. Benlik his kanalıyla kolayca ifade edilebilir. Bir sınırlamaya tabi tutulmaz. Bu kadar açıklık bazı olumsuzluklar yaratabilir ilişkilerde. Buna dikkat etmek gerekir. Hümanist, iyimser, modern bir yapı ister istemez gelişecektir çünkü gizlilik kapalılık ona göre değildir. Ay bizim en doğal rahat hallerimiz huyumuz olduğu için Yay’daki bir Ay kısıtlanmaya gelemez ve son derece rahatsız olur. İçindekileri dışarı verme ihtiyacı duyar. Doğal olarak bir gezgindir. Güven, umut, inanç ona içten, temelden gelir. Hisleri ile ilgili abartmaktan kaçınması, biraz kontrollü hareket etmesi ve ölçüp tartması onun faydasına olacaktır.

Yay burcundaki Ay’ın, Burçlara etkileri ( Güneş ve yükselen burç olarak okuyabilirsiniz)

Koç: Uzak yollar, akademik konular, yabancılarla ilişkiler konusunda daha rahat duygularla hareket edebilir, geniş olabilirsiniz. Merağınız ve gezginliğiniz artabilir, keşif duygunuz yükselebilir. Ufkunuzu genişletecek düşünceler yakalayabilirsiniz. Açılmak uzaklara bakmak ihtiyacınız olabilir.

Boğa: Ortaklaşa kaynaklar, başkalarından gelen gelirler ile ilgili pozitif gelişmeler artış olabilir. Kaoz ve kriz getirecek durumlar ortaya çıkarsa, abartıya mahal vererek durumu büyütmemeye özen göstermeli. Bu etkileşimle birlikte araştırmacı yönünüz artabilir. Cinsel bakış açınızda genişleme mümkün olduğu gibi içinizdeki hissiyatları da daha rahat ifade edebilirsiniz.

İkizler: Ortaklık/eş/yakın arkadaş ile ilişkilerinizde daha umutlu hareket edebilirsiniz. Geniş, rahat, zengin hareket eden eş/partner/yakın arkadaşlar ile tamamlanmak, beraber hareket etmek durumunuz olabilir. Uzlaşmaların yanı sıra zıtlaşma durumu da yaşayabilirsiniz. Normal kişiliğinizden farklı bir yapıda hissedebilirsiniz ve farklı bir perspektiften bakabilirsiniz bu zaman diliminde.

Yengeç: Çalışma hayatınızda, yanınızda çalışanlar ile ilgili size umut veren bazı gelişmeler olabilir. Rutin işlerinizde daha rahat, geniş hareket edebilirsiniz. İşleri daha makro bakarak değerlendirebilir ve geliştirebilirsiniz. Genel sağlık ve bakım konusunda yeni şeyler öğrenebilir, bilginizi artırabilirsiniz. Bunlarla birlikte odaklanamamaktan kaynaklanacak durumlara karşı dikaktli olmalısınız

Aslan: Aşk hayatınız ve kendinizi ifade edişiniz, gösterişiniz ile ilgili daha uyumlu etkiler altında olacaksınız. Kendinizi daha rahat ifade edebilirsiniz. Hobilerinizle ve sportif faaliyetlerle daha çok ilgilenebilirsiniz. Abartıdan ve fazla risk altına girmekten kaçının. Çocuklarınız var ise onlara da daha çok vakit ayırabilirsiniz. İlginiz sizi mutlu edecek faaliyetlere çekilebilir.

Başak: Aile, ev ve içsel hayatınız ile ilgili umutlu ve rahat hareket etme ihtiyacınız gündemde. Geçmiş ile ilgili doneleri daha geniş bir perspektif ile değerlendirmeniz mümkün. Daha zengin hisler ile dolabilir, pozitif düşünceler yakalayabilirsiniz. Aile ile birlikte faaliyetler yapmak, gezmek de mümkün bu zaman diliminde.

Terazi: Yakın çevreniz, yakın yollar, iletişim, eğitim, zihinsel işler, bağlantılarınız ile ilgili daha rahat ve net hareket edebilirsiniz. İfadeleriniz daha derinleşebilir. İletişimlerinizde/bağlantlarınızda daha fazla açıklık, anlaşılırlık ihtiyacınız olabilir. Çevrenizde olan biten ile ilgili daha meraklı olabilir, yeni keşiflerde bulunabilirsiniz.

Akrep: Maddi konular, yetenekleriniz, üreticiliğiniz, kaynaklarınız ile ilgili hislerinizde artışlar mümkün. Bu alanlarda düşünceler, fikirler de geliştirebilirsiniz. Üreticiliğiniz ile ilgili daha rahat ve verimli hareket edebilirsiniz. Bu zaman diliminde harcamalarınız ile ilgili gevşek davranmamaya özen göstermelisiniz.

Yay: Kişisel duruşunuz, görünümünüz, imajınız ile ilgili daha pozitif ve rahat hissedebilirsiniz. Daha fazla keşif, gezginlik ve merak duyguları ön planda olabilir. Daha hassas ve kendinizle ilgili olabilirsiniz. Girişimlerinizde daha net ve direkt hareket edebilirsiniz. Anneniz veya kadınlar ile ilgili konular daha ön plana gelebilir bu zaman diliminde.

Oğlak: Bütün ile bir olmanız daha büyük duygular ile dolmanız, kollektif bilinçaltı ile bağlantı kurmanız mümkün bu zaman diliminde. Fedakarlık ve hizmet gerektiren durumlar ile ilgili daha pozitif ve açık hareket edebilirsiniz. Duygulanımınızda ve hislerinizde abartıya kaçmamaya dikkat edin. Elde olmadan kontrol dışı gelişebilecek şartlar da var bu zaman diliminde.

Kova: Arkadaş çevreniz, dost gruplarınız, dahil olduğunuz organizasyonlar ile ilgili faaliyetler gündeme gelebilir. Birlikte gezi ve keşifler mümkün. Kolektif birlik hissi artabilir, düşünce birliği de oluşturabilirsiniz. Geleceğe dair umutlarınız ile ilgili sizi pozitif hissettiren duygular oluşabilir. İleriye dönük görüleriniz artabilir.

Balık: Kariyeriniz ve toplum önündeki duruşunuz ile ilgili daha rahat ve geniş hareket edebilirsiniz. Kendini toplum önünde daha rahat ifade etme ihtiyacınız olabilir. Daha direkt ve dolaysız algılanabilirsiniz bu dönem içerisinde. İnançlarınız, düşünceleriniz ile gündeme gelebilirsiniz.

Yay burcundaki Ay’ın dikkat çeken açıları:

13.02.2015 19:52 de Ay, Koç burcundaki Uranüs ile bir üçgen açı gerçekleştirecek. Ateş ekili dinamik ve uyumlu bir açılanma olan bu açının etkisi altında hislerinizi daha rahat ve özgür ifade edebilir, hareket kazanabilirsiniz. Arkadaşlar ile bağlantı kurmak beraber faaliyet yapmak da mümkün. İletişim ve teknoloji ile ilgili konularda daha hızlı akışkan gelişmeler olabilir.

14’üne geçtiğimizde saat 1:00 da Ay’ın Jupiter ile bir denge açısı kurduğunu görüyoruz. Bu yine hislerin ifadesinde pozitif ve rahat olacağımız bir zaman dilimi. Daha bütün hissedebilir, bütünü algılayabiliriz. Antenlerimiz açık olacak. Diğer taraftan ateş etkili bu açılanma sırasındaki girişimlerde abartılı davranışlardan kaçınılmalı.

14:02.2015 10:30 da Ay, Balık burcundaki Venüs ile sert bir açılanmaya giriyor. Keyfi hareketler başlatabiliriz. Fazla geniş, rahat, gevşek olmamaya dikkat etmeli. Sevgi mutluluk ifademiz de artabilir. Müsrifliğe dikkat.

16:45 de Ay, Kova burcundaki Güneş ile sextile dediğimiz uyumlu açıyı kuruyor. Eril ve Dişi arketipler arasında uyum oluşuyor. Bu atılımlarda ve ifade de fırsat ve şans getiren bir etki. Cesaret ve iletişim artıyor ve bu etkileşimin hemen ardından;

17:15 de Ay, Balık burcundaki Mars ile gergin/sert etkileşime giriyor bu sefer. Atılım yönü artacak fakat uyarı mahiyetinde belirtmek gerekirse; rahat bir şekilde boşta bulunup çatışmaya girmemeye özen göstermeli. Bu konuda rahat olunabilir ve iyimser yaklaşılabilir. Hislerimiz tavrımızın önüne geçebilir ve baskı kurabilir. Cesaret aşılayabilir. Yine bazı şeyleri dışa vurmamız ve ifade etmemiz bu açılanma altında mümkün. Fakat bu mümkün olduğunca esnetilerek yapılırsa daha iyi sonuç verecektir.

Bundan sonra Ay’ın herhangi bir major açılanması olmayacak ve boşluğa geçecek. Yenilerinden ziyade rutin işler ve ilişkileri devam ettirmek daha makbul.

Görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir