KOVA BURCUNDA YENİAY

 

Yeniay ile birlikte yeni şeyler filizlenir. Kova burcunda Ay – Güneş kavuşumu; farklı, elektrikli ve bir o kadar hassas bir etkileşim. Geçtiği alan ile ilgili kişisel olarak en başta özgür ifade isteğini ve ihtiyacını gösteriyor. Amaçlar ile ihtiyaçlar bir arada olacak.

Kova’nın teknoloji ile, uzak bağlantılar ile, dostlar ile, bazen bağımsızlık ateşi ve isyankar doğamız ile ya da sürprizler ile ilgili olduğunu da belirtelim.

 

Kova burcundaki Ay, burcunuzu nasıl etkileyecek? (Güneş (öz burcunuz) ve yükselen burcunuz olarak okuyabilirsiniz.)

Koç: Bir takım kolektif faaliyetlere katılabilir, sosyal hareket edebilir ya da zihinsel bağlantılar kurabilirsiniz. Kolektif bakış açınız etkinleşebilir. Arkadaş çevreniz, dost gruplarınız, dahil olduğunuz organizasyonlar ile ilgili yenilikçi hareket etmeyi gerektiren durumlar olabilir. Birlikte faaliyetler içinde bulunmak, kolektif bir yaratıcılıkla hareket etmek mümkün. Gelecek ile ilgili konularda daha fazla özgürlük duygusu kazanabilirsiniz. Arkadaş grubu içinde dostluk ya da özgür ifade ile ilgili konular da gündeme gelebilir. Negatif etkileşimde grup içi isyankar ve kopuk davranışlara dikkat etmek gerekir.

Boğa: Kariyeriniz ve toplum önündeki duruşunuzda kendinizi daha farklı, özgür, orijinal ve birey olarak ifade etme ihtiyacınız ortaya çıkabilir. Gelecek ile ilgili yaratımlarınızı toplum önünde ifade edebilirsiniz. Hedeflerinizle ilgili daha hızlı ve spontane hareket etme durumunuz olabilir. İletişim ve dostluk ifadeniz artabilir.

İkizler: Uzak yollar, akademik, eğitim, yabancılarla ilişkiler konularında daha çok bağlantı kurabilir ve zihinsel hareket edebilirsiniz. Yolculuklar söz konusu olabilir. Bağımsızlık duygunuz artabilir ve daha bireysel bir perspektiften bakabilirsiniz. Düşüncelerinizde daha orijinal olmanız ve gelecek ile ilgili bağlantılar kurmanız mümkün.

Yengeç: Ortaklaşa kaynaklar, başkalarından gelen gelirler, başkalarının yetenekleri ile ilgili daha çok bağlantılar kurabilirsiniz. Kaos ve kriz getirecek durumlar açısından, isyankar, kopuk, fazla sabit fikirli hareket etmek olumlu sonuç getirmeyebilir. Cinsel bakış açınızda daha farklı ve bireysel meyille hareket edebilirsiniz.

Aslan: Sosyal; ortaklık/eş/yakın arkadaş ile ilişkilerinizde daha özgürce hareket edebilirsiniz. Farklı, teknoloji ile ilgili, özgür, spontane, çevresi olan eş/partner/yakın arkadaşlar ile tamamlanmak, beraber hareket etmek durumunuz da olabilir. Bu özellikler ile uzlaşmaların yanı sıra negatif anlamları ( Kopuk, isyankar, tahmin edilemez vs.) ortaya çıkarsa zıtlaşma durumları da yaşayabilirsiniz. Siz kendiniz de zıt kişilik özellikleri ile etkileşip, normal kişiliğinizden farklı bir yapıda hissedebilir ve farklı bir perspektiften bakabilirsiniz bu zaman diliminde.

Başak: Çalışma hayatınızda, eğer varsa yanınızda çalışanlar ya da evcil hayvanlar ile ilgili daha dostça ve objektif yaklaşımlarda bulunabilirsiniz. Yine bu alanlarda sizi bağsız hissettirecek durumlar da ortaya çıkabilir. Teknoloji, organizasyon, bağlantılar kurmak, çevre edinmek ile ilgili çalışmalar yapmanız mümkün bu zaman diliminde. Rutin düzeniniz içinde farklılık, özgürlük, dostluk ihtiyacı içinde olabilirsiniz.

Terazi: Aşk hayatınız ya da kendinizi ifade edişiniz, gösterişiniz ile ilgili daha özgürce olabilir ve iletişimciliğinizi ortaya koyabilirsiniz. Sevgi ifadenizde daha objektif ve bireysel hareket etmeniz mümkün. Dostlar, internet, teknoloji, bağlantılar kurmak ile daha çok ilgilenebilirsiniz. Çocuklarınız var ise onlar ile daha yakından ilgilenmek de söz konusu olabilir. Size keyif verecek faaliyetler ile ilgili bağlantılar kurabilirsiniz. Spora yönelebilirsiniz.

Akrep: Aile, ev ve içsel hayatınız ile ilgili özgür ifade ihtiyacınız olabilir. Daha bağımsız hisler ile dolabilirsiniz ve bireysel bakış açınız daha etkinleşebilir. Bunun yanı sıra aile üyeleri/akrabalar ile bir araya gelebilir, birlikte faaliyetler de yapabilirsiniz bu zaman diliminde. Ev içindeki konular ön plana çıkabileceği gibi ebeveynler, geçmiş ve kökler ile ilgili konularda gündeme gelebilir.

Yay: Yakın çevreniz, kardeşler, iletişim, eğitim, zihinsel işler, bağlantılarınız ile ilgili daha dostça ve objektif bakış açısı ile yaklaşımlarınız olabilir. Sözlü ifadeleriniz daha özgürce olabileceği gibi yakın çevreniz ile ilgili daha fazla dostluk ve özgür ifade arayışında olabilirsiniz. Zihinsel olarak daha aktif olmanız mümkün. İletişimde isyankar ve kopuk ifadelerde olmamaya dikkat edin. Alım – satım gibi ticari konular ile ilgili haberleşmeler mümkün. Yolculuklar yapabilir, farklı insanlarla diyaloglar kurabilirsiniz.

Oğlak: Maddi konular, yetenekleriniz, üreticiliğiniz, kaynaklarınız ile yeni bağlantılar kurma ihtiyacınız ortaya çıkabilir. Bu konuları içine alacak şekilde gelecek ile ilgili planlar yapabilirsiniz. Teknoloji, iletişim, arkadaş ortamları ile ilgili harcamalarda bulunmanız mümkün. Harcamalarınızda özgürce olma ihtiyacınız olabilir.

Kova: Kişisel duruşunuz, görünümünüz, imajınız ile ilgili farklılık ihtiyacınız artabilir. Daha fazla zihinsel ve objektif olabilirsiniz. Girişimlerinizde daha özgürce olabilir ve kendinizi daha rahat ifade edebilirsiniz. Bu zaman diliminde Anneniz veya kadınlar/kadınlık ile ilgili konular ön plana çıkabilir. Metabolizmanıza / Bedeninize daha çok kulak verebilirsiniz. Yine beslenme ile ilgili konular ön plana çıkabilir.

Balık: Kolektif bilinçaltı ile bağlantılar kurabilirsiniz. Fedakarlık ve hizmet gerektiren durumlar söz konusu olabilir. Dostlarınız ile ilgili konularla ilgilenebilir, daha iletişimci olabilirsiniz. Farklılık ihtiyacını, isyan ve kopukluk davranışını kontrol etmeye daha çok özen göstermelisiniz. Bu zaman diliminde, elde olmayan, göremediğiniz noktadan gelen durumlar da söz konusu olabilir. Eşya kaybı ve dalgınlığa karşı dikkatli olun. Bir diğer bakış açısından değerlendirilirse daha gizli ve sessiz hareket etmenizde mümkün. Bununla birlikte kendi dünyanıza çekilebilir, meditasyon ile ilgili çalışmalar yapabilir, dua ve dileklerde de bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir