KOÇ BURCUNDA YENİAY VE BURCUNUZ; GİRİŞİM VE ÜRETİM ZAMANI

 

Yeniay Balık burcu yükselirken gerçekleşiyor ve Balık’taki Neptün’ü de öne alıyor. (İstanbul)

An haritasında kaygan ve değişken koşullar, kontrol dışı durumlar olduğu gibi akışta kalıp tevekkül edilmesi gereken durumlar da söz konusu.

An haritasının ifadesinin de gösterdiği üzere Koç burcundaki Yeniay’ın Uranüs’ü de yanına alması özellikle maddi, kişisel yetenek ve üretim alanında girişimlerin ön planda olmasını gösteriyor. Mars da Boğa’da olduğu için bu konuyu destekliyor ve maddi girişimleri gösteriyor. Lakin şu dönem Mars’ın bu zararlı konumundan dolayı hımbıllaşmak, hareketsizleşmek, abur cubur yemek, kilo almak, hantallık gibi tehlikeler de var.

Doğru kanalize olunmaz ve keyifçiliğe yönelinirse, Venüs ve Jüpiter’in zıt konumlarından da dolayı harcamalar oldukça artabilir ve sıkıntılar maddi hususlarda ortaya çıkar.

Koç burcunda geri hareketteki Venüs, bir takım kısmetlerin ve gelirlerin gecikmesinin yanı sıra daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi geçmiş ile ilgili sosyal bağlantılarınızdan kısmetlerin gelebileceğini gösteriyor. Bu dönemin haritası özellikle güzel sanatlar ile ilgili işlerle uğraşanlar için öne çıkabilecekleri bir dönemi gösteriyor. Son gerçekleşen Balık yeniayı biraz bağımlılıkları, enerji tüketimlerini, duygusal hassasiyetleri ve fedakarlık içeren durumları içeriyordu. Uranüs’lü Koç Yeniay’ı ile birlikte enerjinin tazelenmesi, toparlanma, kontrollü olmak, kendin olmak, bağımsızlık için girişimde bulunmak söz konusu. Tabi burada Uranüs’ün ifade ettiği isyanlara ve kopmalara da dikkat etmek gerekiyor. Olumlu kullanılırsa heyecanlı, iyi iletişim, yeni bağlantılar, sosyallik ve girişimler olan bir zaman dilimi yakalanabilir.

 

KOÇ BURCUNDAKİ AY’IN BURCUNUZA ETKİLERİ:

Güneş (öz burç) ve yükselen burç olarak okuyabilirsiniz.

Koç: Kişisel duruşunuz, görünümünüz ve imajınız ile daha fazla ilgilenebilirsiniz. Girişimleriniz doğal bir şekilde aktive olabilir. Bu zaman diliminde Anneniz veya kadınlar/kadınlık ile ilgili konular ön plana çıkabilir. Metabolizmanıza / Bedeninize daha çok kulak verebilirsiniz. Rahatlamak üzere faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Bazı konularda yenilik ihtiyacı ortaya çıkabilir.

Boğa: Kolektif bilinçaltı ile bağlantılar kurabilirsiniz. Fedakarlık ve hizmet gerektiren durumlar söz konusu olabilir. Bu zaman diliminde, elde olmayan, göremediğiniz noktadan gelen durumlar olabilir. Eşya kaybı ve dalgınlığa karşı dikkatli olun. Tehlikeli, bilmediğiniz ya da uzak noktalardan sakının. Bir diğer bakış açısından değerlendirilirse bu zaman diliminde daha sessiz hareket etmeniz ya da yalnız kalmanız da mümkün. Kendi dünyanıza çekilebilir, meditasyon ile ilgili çalışmalar yapabilir ya da dua ve dileklerde bulunabilirsiniz. Rüyalarınız ya da vizyonlarınız daha canlanabilir.

İkizler: Bir takım kolektif faaliyetlere katılabilir, sosyal hareket edebilir ve dost çevrenizle bağlantılar kurabilirsiniz. Kolektif bakış açınız etkinleşebilir. Arkadaş çevreniz, dost gruplarınız, dahil olduğunuz organizasyonlar ile ilgili girişimci hareket etmeyi gerektiren durumlar olabilir. Birlikte faaliyetler içinde bulunmak, kolektif bir yaratıcılıkla hareket etmek mümkün. Gelecek ile ilgili konularda daha fazla cesaret duygusu kazanabilirsiniz. Arkadaş grubu içinde aksiyon ve yenilik yapmak ile ilgili konular da gündeme gelebilir. Negatif etkileşimde grup içi kavgacı ve bencil davranışlara dikkat etmek gerekir.

Yengeç: Kariyeriniz ve toplum önündeki duruşunuzda kendinizi daha girişimci, aktif, direkt, cesaretli olarak ifade etme ihtiyacınız ortaya çıkabilir. Gelecek ile ilgili hedeflerinizi toplum önünde ifade edebilirsiniz. Hedeflerinizle ilgili daha süratli ve çabuk hareket etme durumunuz olabilir. Kariyeriniz açısından coşkulu ve enerjik ifadeniz artabilir.

Aslan: Uzak yollar, akademik, eğitim, yabancılarla ilişkiler konularında daha girişimci olabilir ve hareket kazanabilirsiniz. Yolculuklar söz konusu olabilir. Yenilik duygunuz artabilir ve daha benliği kuvvetli bir perspektiften bakabilirsiniz. Düşüncelerinizde daha atılımcı olmanız ve yeni düşünceleri harekete geçirmeniz mümkün.

Başak: Ortaklaşa kaynaklar, başkalarından gelen gelirler, başkalarının yeteneklerinden fayda görme konusunda daha hızlı gelişmeler olabilir. İlişki ve ortaklık konusunu değer açısından değerlendirdiğiniz bir zaman. Her türlü ortak paylaşım maddi, manevi, cinsel ön plana çıkabilir. Bazı etkilerde sizi zorlayacak ve kaos etkisi içine sokacak durumlar mümkün. Ortak paylaşımlar konusundaki tutumunuz bu bakımdan önem kazanacak.

Terazi: Sosyal; ortaklık/eş/yakın arkadaş ile ilişkilerinizde daha girişimci hareket edebilirsiniz. Aktif, sıcak, girişimci, doğal, enerjik eş/partner/yakın arkadaşlar ile tamamlanmak, beraber hareket etmek ihtiyacınız olabilir. Zıtlaşmalarla birlikte tamamlanma durumunuz söz konusu. Çekişme ve anlaşmazlık durumuna da dikkat etmelisiniz.

Akrep: Çalışma hayatınızda ya da rutin düzeniniz içinde daha aktif hareket edebileceğiniz bir zaman dilimi söz konusu. Eğer varsa yanınızda çalışanlar ya da evcil hayvanlar ile ilgili konular ön plana çıkabilir. Yeni girişimler, hareket gerektiren faaliyetler ile ilgili çalışmalar yapmanız mümkün. Estetik, sağlık ve bakım ile ilgili konularla ilgilenebilirsiniz.

Yay: Aşk hayatınız ya da kendinizi ifade edişiniz, gösterişiniz ile ilgili daha aktif ve girişimci olabileceğiniz bir zaman dilimi. İfadenizde daha coşkulu ve güvenli hareket etmeniz mümkün. Hareketli işler, girişimsel faaliyetler, yeni konular ile daha çok ilgilenebilirsiniz. Çocuklarınız var ise onlar ile daha yakından ilgilenmek de söz konusu olabilir. Size keyif verecek spor, hobi, eğlence gibi faaliyetlere yönelebilirsiniz.

Oğlak: Ev içindeki konular aktive oluyor. Özel hayatınızda daha faal olabilir yenilik yapmak isteyebilirsiniz. Sahip olduklarınız; gayrimenkul ile ilgili konular gündeme gelebilir. Evin içinde daha çok hareket ve faaliyet ortaya çıkabilir. Ebeveynler ve yakın kişiler ile ilgili konular gündeme gelebilir.

Kova: Yakın çevreniz, kardeşler, iletişim, eğitim, zihinsel işler, bağlantılarınız ile ilgili konular aktive olabilir. Yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Alım – satım gibi ticari konular ile ilgili haberleşmeler mümkün. Yolculuklar yapabilir, yeni insanlarla diyaloglar kurabilir, tanışabilirsiniz.

Balık: Maddi konular, yetenekleriniz, üreticiliğiniz, kaynaklarınız ile ilgili faaliyetleriniz artabilir. Bu konularda yeni atılımlarda bulunabilirsiniz. Kısmetinizi elde etmek üzere kendi elinizle girişimlerde bulunmanız mümkün. Alım yapma ve harcamalar ön plana çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir