Gökyüzü Seyir Defteri – 30 Nisan 2024

 

Saat 16:25’te, Oğlak burcunda ilerleyen Ay, Balık burcundaki Neptün ile uyumlu bir yarım üçgen açı yapacak. Gerçeklik ve vizyon, ciddiyet ve duygular arası uyumlu akış olacak. Yakın ilişkilerde dengeler kurulabilir. Ay Oğlak sağlam, elle tutulur, ekonomik ve hesaplı olanın peşindedir. Bu açı ile esnek ve vizyonlu hareket ve girişimler olacaktır. Yakin iliskilerde mantık temelinde akışlar ve empati olacaktır. 

 

18:18’e geldigimizde ise bu sefer Ay Oğlak konumu tam sınır derece olan anaretik derece dediğimiz 29 derecede, Mars Balık konumunu uyumlu açı ile yakalayacak. Benzer bağlamda olmakla birlikte bu sefer yakınlık kurma ya da girismlerle ilgili atakların olabileceği uyumlu bir zamandır. 

 

Saat 18:19’da Ay Kova burcuna geçiyor ve özgür, spontane, elektrik veren, sosyal bir zamana giriş yapıyoruz. Organizasyonlar, arkadaşlıklar, flört iliskileri bakımından dikkat çekici bir zaman olacaktır. 

 

Saat 18:33’e geldigimizde ise Mars, yönettiği Koç burcuna geçiyor ve yeni bir dönem açıyor. Mars ve Koç, mücadele, savaşım, rekabet, atak, girişim, ağırlığını koymak ile ilgilidir. Benlik, dürtüler, direkt hareket etmek ön plana çıkacaktır. Kavgalar, gürültüler, çekişmeler de artabilir. Ego da daha bir ön planda olacaktır. Baslatici etkili koc ile bir çok girişimler, projeler, ilişki, flört konuları başlayacak ortaya çıkacaktır. Hamle zamanı olacaktır. Ayrıca olumlu anlamda etkisiyle hakikatlerin ortaya çıkması, felsefede, bilgelikte kuvvetlenme, dürüstlüğün, cesaretin, mertliği, yüzleşmelerin, eril tavırların ve açıklığın ön plana çıkması söz konusu olacaktır. Bu süreç 9 Haziran 7:34’e kadar sürecek. 

 

22:00’da Kova burcundaki Ay, Kova burcundaki Plüton ile kavuşum yapacak. Bu noktada ilişkilerde odaklanmalar, tutkular, kontrolcülük, takıntılı durumlar, ilişkilerde sıkan zorlayan şeyler varsa daha dikkat çekebilir. Kova özünde bağımsızdır ama gezegen kodu zamana ağırlığı koyar. Plutonik bir etki söz konusu olacak. Ya hep ya hiç temasını ilişkiler açısından görebilirsiniz. Özgürlüğü korumak, özgür ifadeyi korumak adına da olabilir bir şeyler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir