Gökyüzü Seyir Defteri – 23 Nisan 2024 

Ay, Terazi burcunda ilerlerken son açısını Neptün Balık konumu ile birleşmeyen 150 derece açı şeklinde yapıyor. Hava elementi öncü burç Terazi, Su grubu değişken Balık ile element ve nitelik olarak bağdaşmaz. Yakın ilişkilerde Terazi daha sosyal, özgür, politik hareket ederken, Neptün Balık konumu duyguları, hayalleri, hassasiyetleri, bağlılıkları ifade eder. İki uç arasında git geller olabilir. 

Saat 18:19’da ise Ay, Akrep burcuna geçecek. Akrepteki Ay, duygusal açıdan tutkularla, odaklanmayla, takıntılarla ya da dönüşümlerle ilgili olabilir. Hassasiyetler, nem kapmalar, savunma mekanizması tetiklenecektir. Tutku ile birlikte duygusal açıdan ya hep ya hiç duygusu daha çok hissedilir. 

Akrep’teki Ay 22:26’da Kova burcundaki Plüton ile bir 90 derece kare açı yapacak. Bu saatlerde savunma mekanizması oldukça çalışabilir, Çünkü sahiplenici, odaklanan, tutkulu, takıntılı, duygusal Akrep yapısı ile bağımsız, bağsız, özgür, objektif hareket eden Kova yapısı birbirini zorlar. Dolayısıyla ilişkiler bakımından böyle durumların içinde kalınabilir. İlişkiler açısından dengeleri sağlamak için anlayış gerekecektir. 

24 Nisan gece yarısı 2:47’de ise Akrep Dolunayı gerçekleşecek. Ay, Güneş Boğa konumu ile zıt açı yapacak. Detayları anlatım yaptığım canlı yayın videomu youtube’da “Burak Üstün ile Filozofik Astroloji” kanalımdan izleyebilirsiniz. Sevgiler ❤️

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir