Gökyüzü Seyir Defteri – 2 Mayıs 2024 

 

Saat 09:06’da Kova burcunda ilerleyen Ay, Boğa burcundaki Uranüs ile bir kare açı gerçekleştiriyor. Bağlantı kurma ihtiyacı daha kesinlikçi ve sağlamcı Boğa gerçekçiliği ile çarpışıyor. Zira Kova burcunun da yöneticisi Uranus’tür. Boğa’daki prensip güçlü etki edebilir. Kovanın spontane ve özgürlükçü dost bakış açısı boğanın elle tutulurluk arayışı ile de karşılaşıyor diyebiliriz bu saatlerde. Değerlendirmeler bunların arasında olacak. 

12:28’de ise bu sefer Ay Kova konumu, Jüpiter Boğa konumu ile bir kare açı gerçekleştirecek. Iliskiler açısından yakınlık ve iletişim kurma konusunda daha güçlü adımlar atilabilir fakat kare açı eşliğinde daha çok benlik ile hareket etmeler söz konusu olabilir. Esnek bir zaman değil. İfadeler biraz daha güçlü ve benmerkezcil olabilecektir. 

Totalde bu açılar yatırım konuları ile ilgili olarak da dikkat çekicidir. ilişkilerle ilgili baglantılar ve yatırım konularını da birleştirir. Tabi kisilerin kendi istediği düzen ve şekle göre hareket etmesi ağır basacaktır bu kare açılar eşliğinde. 

21:51’de ise Ay Balık burcuna geçecek. Duygusal ve hassas bir kaç gün bize eşlik edecek. Özlemler, eksiklik hissi gibi şeyler artabilecektir. Yakınlık, paylaşım arayışları da artabilir. Tabi bu etkilerden daha çok su grubu burçlar olan Yengeç, Akrep ve Balıklar etkilenecektir. Toprak grubu burçlar olan Boga, Başak, Oğlaklar için de yumuşatıcı, destekleyici zaman dilimi olabilecektir. Tabi Başaklar için Balık burcunun yaklaşımı zıttır. Başak mantık ve pratiklik insanıyken Balık fazlaca duygu, hassasiyet, beklenti ve hayal ile kaplı olabilir. Bazı durumda tamamlanma, rahatlatma, gevsetme ve destek bazı durumda çekişmeler ve itmeler söz konusu olabilir bu zamanlamada Başaklar için. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir