Gökyüzü Seyir Defteri – 16 Mayıs 2024 – Günlük Astroloji ve Burç

Ay, 00:32’de Başak burcuna geçti. Başak burcundaki Ay, hisleri ile mantık arasında bağlantı kuran, pratik, işe yararlı, faydalı ve sağlıklı olana meyleden bir yapıyı ifade eder. Titizlik, detaycılık, mantıkçılık artabilecektir. 

Başak’taki Ay, geçtigi ilk saate yakın olarak saat 01:04 ‘de Boga burcundaki Merkür ile uyumlu bir üçgen açı gerçekleştirdi. Başak yöneticisi Merkür, 15 Mayıs (20:05) itibarıyla Boğa’ya geçmişti. 

Bu toprak elementi burçlardaki Ay-Merkür görünümü ilişkilerde, iş girişimlerinde, yatırımlarda sağlamcı, mantıklı, gerçekçi meyillerin zamanını ifade etmekte. Ayrıca sabit burç olan Boğa’da gezegenlerin toplandığı bir zamandayız. Sabit burçlar istikrar arayışındadırlar ve aynı zamanda ya hep ya hiç meyli olan burçlardır. Bu zamanlamadan güçlü şekilde etkilenenler ise Toprak grubu Boğa, Başak, Oğlak etkisindekilerin yanı sıra Sabit burçlar olarak da yine başta Boğa olmak üzere Aslan, Akrep ve Kovalar olacaktır. Özellikle yarın gündüz daha kesin ve keskin hareketler ve meyiller söz konusu olacak. Gündüz Merkür’ün Kova’daki Plüton ile bir kare açısı gerçekleşecek. Bu zamanlama zihinsel açıdan odaklanmalar, iletişimlerde derinlik ve çözümlemeler ya da bazı takılınan hususlar ortaya çıkarbilir. Yarın detayını anlatıcam. Görüşmek üzere. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir