Gökyüzü Seyir Defteri – 1 Mayıs 2024 – Günlük Astroloji ve Burç

 

Saat 07:29’da Boğa burcuna gecen Venüs, Kova burcundaki Plüton ile bir kare açı gerçekleştirdi. Bogadaki Venüs ilişkilerden kismetlerden yana istikrar huzur konfor isterken Kova’daki Plüton’un açısı ise ozgurlugu merkez alarak kontrolcü olmayı gösteriyor. Venüs değerleri ifade ediyor ve Plüton da bunun üzerinde kontrol etmeye çalışan güç gibidir. Bu zamanlama ile ilişkiler açısından odaklanabileceginiz yere yönlenmek, sağlam olanın, net istenenin peşinde olmak ve kendi özgürlük alanınız ile hareket etmek önemli olacaktır. Venüs güzellikleri, değerleri anlatıyorsa Plüton da güç kontrol ve tutkudur. Şimdi bu kuvvetli açı ile ilişkiler ve kısmetler açısından yeni bir süreç etkili oluyor. Özellikle bu bir kaç gün etkisi hissedilecektir.

Saat 14:27’ye geldigimizde ise Kova burcundaki Ay, Boğa burcundaki Güneş ile bir kare açı yapacak. Boğanın sahip olma yönü, huzur istikrar, konfor sağlama yönü, ya da ekonomik konularla ilgili baglayici seyler ile Ay Kova konumunun ihtiyaç anlamında bağımsız ve özgür hareket etme ya da sosyalleşme yönü arasında çekişme ve çatışma olabilecektir. ilişkiler, sözleşmeler, anlaşmalar için ters bir zaman olabilir.

00:47’ye geldiğimizde ise Kova’daki Ay, Koç burcundaki merkur ile uyumlu yarım üçgen açı yapacak. Sağ duyu ifade eden bir açıdır. Ay’ın ifade ettiği hisler ile Merkür’ün ifade ettigi mantık arasında dengeler kurulacak. İlişkiler bakımından önemli bir akış zamanıdır. Dolayısıyla genel görünümde Ay Kova ve Güneş Boğa uyumsuz kare açı görünümünü dengeleyecek bir zaman dilimi olacaktır geç vakitlerde fakat genel gun itibari ile kurulacak kontaklar bakımından birbiri ile çatışacak durumlar söz konusu olabilir. Bir taraf daha ekonomi, huzur, dinginlik düşünürken diğer tarafınız heyecanlı elektrikli özgür bağ kurmaya meyilli olabilecektir. Gerceklikleriniz özgür spontane ilişkiler kurmanızı engelleyebilir ya da iki farklı yaklaşım aynı anda barışıp gerginlik yaratabilir. Özellikle bazi ilişki durumları açısından iki hususun da çözülmesi gerekebilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir