BAŞAK BURCUNA GEÇEN AY’IN BURÇLARA ETKİLERİ ve AÇILARI

Evet, eğer Ay Aslan – Güneş Kova Dolunay’ında daha yaratıcı planlar yaptıysak, egoyu dengeli kontrol ettiysek, gelecek ile ilgili doğru öngörüde bulunduysak, bu zamanlamayı fena geçirmemişiz demektir.

Evet şimdi geldik Başak zamanına; Ay Başak burcuna geçti. ( 5.2.2015, 7:46, 7.2.2015, 20:43) Ay için temel metabolizmamız diyoruz, Anneliz diyoruz ve bize en yakın etki. Peki Başak ile anlaşabiliyor mu Ay?

Başak deyince aklımıza ilk gelen titizlik olsa gerek. Başakların oldukça eleştirel bir doğaları ve mükemmeliyetçi bakış açıları vardır. Şeyleri ölçmek, biçmek ve simetrisine bakmak onların işidir.

Malum toprak grubuna dahillerdir fakat bunun yanı sıra diğer topraklardan en önemli farkı, İkizler burcu ile aynı yöneticiyi paylaşmalarıdır; Merkür. Evet Merkür dediğimizde sinir sistemi ve zihinsel fonksiyonlar aklımıza gelmeli. Başak burcu hem toprak grubundan aldığı etki ile hem de Merküryen doğası ile çevresine karşı oldukça hassas ve dikkatli yaratılışta, uyanık bir yapıya sahiptir. Somut, faydalı, işe yarar, pratik ne varsa oldukça ilgisini çeker Başak burçlarının.

Başak burçlarına meslek olarak genellikle sağlık ve kozmetik ile ilgili sektörlerde rastlamamız tesadüf değildir.

Evet, şimdi bu genel bilgilerden sonra sorumuza gelelim; Başak ile Ay anlaşabiliyor mu?

Başak burcundaki Ay, titizlik ve mükemmelik konularında içten içe oldukça hassasiyet kazanır. Bilinçaltı sürekli onu uyarır. Kendini rahat hissetmesi için muntazamlık gerekmektedir. Sürekli analiz halindedir. Hastalık korkusu olabilir. Anne ve kadın figürü zeki, mantıklı, gerçekçidir. Beslenme konusunda dikkatlidir. Sağlık konusundaki herhangi bir olumsuzluk onu hemen etkiler. Hisleri ve sinir sistemi arasında yakın ilişki vardır. Şimdi bunlar ile birlikte burçları nasıl etkileyecek bu konuda biraz fikir verelim:

Başak burcundaki Ay’ın burçlara etkisi nasıl olacak? (Güneş ve Yükselen burcunuza göre bakabilirsiniz)

Koç: Sağlık, genel bakım, rutin düzeninizle ilgili düzenlenme ihtiyacı içine girebilirsiniz. Çalışma hayatınızda kişisel performansınız temponuz artabilir.

Boğa: Aşk hayatınız, eğlence, spor, kendinizi ifade ve çocuklar ile ilgili konularda daha mantıklı hareket etme ve dikkatli olma yöneliminde olabilirsiniz.

İkizler: Aile, ev ve içsel konular ile ilgili konularda daha hassas etkileşim halinde olmak ile birlikte eleştirelliğiniz ve detaycılığınız ortaya çıkabilir.

Yengeç: Yakın çevre, kardeşler, iletişim ve zihinsel konularda daha dikkatli ve düzenli hisler ile hareket edebilirsiniz. Ticari işleriniz var ise daha uyanık harekette olduğunuz bir zaman dilimi.

Aslan: Maddi konular ile ilgili pratik yaklaşımlarda bulunabilirsiniz. Üretkenlik konusunda daha işlek, hareketli olmak meyliniz olabilir bu zaman diliminde.

Başak: Fiziksel imajınıza ve genel sağlığınıza daha dikkat edebilir, vücut ritminizi daha iyi dinleyebilirsiniz. Bununla beraber girişimlerinizde daha sağduyu ve mantık ile hareket etme meylinde de olabilirsiniz.

Terazi: Kendi dünyanıza çekilmek ve bununla birlikte de bütün ile bağlantıya geçmek söz konusu. Tabi bu meditasyon hali için geçerli. Daha fedakar, daha hizmet gerektiren işlere çekilebilrsiniz. Beslenme konusunda dikkatli olmalısınız. Çalışma hayatınız ile ilgili hesap etmediğiniz gelişmeler olabilir.

Akrep: Arkadaşlarla ya da birtakım organizasyonlar içinde bulunabilirsiniz. Bu alanda daha dikkatli olmak ile birlikte eleştirel de hareket edebilirsiniz. Kendinizi arkadaşlarınızla kolektif bir çalışmanın içinde bulmanız muhtemel.

Yay: Kariyeriniz ve toplum önündeki pozisyonunuz ile ilgili analizlerde bulabilirsiniz. Daha işlek, dikkatli ve çalışkan olmanız muhtemel.

Oğlak: Uzak yollar, akademik ya da yabancılar ile ilgili konularda hareket ve çalışmalarınız olabilir. Bunların yanı sıra düşünce hayatınızda da analizler yapabilir, işleklik kazanabilirsiniz.

Kova: Ortak kaynaklar, başkalarından gelen gelirler ile ilgili konularda çalışmalar yapmanız muhtemel. Yine Ortakları/Eş’i de içine almak ile beraber detay ve analiz gerektiren durumlar, işler sizi biraz rahatsız edebilir.

Balık: Ortaklar/Eş ile ilgili konular ve bununla birlikte uzlaşı gerektiren durumlar ile ilgili daha dikkatli, pratik, sağduyulu olma durumunuz olabilir. Bu alanlarda tamamlanma ile birlikte zıtlık duygusu içine de girebilirsiniz. Genel sağlık, kendinize bakım konusunda yansıma almanız ve kendinizi dışarıdan görebilmek için iyi bir zaman dilimi.

Başak burcundaki Ay’ın açıları nasıl olacak?

5.2.2015 Saat 15:20 gibi Ay, Satürn ile bir sert açılanma yapacak. Bu açılanma altında daha kısıtlı şartlar söz konusu olabilir. Sorumluluk ve yük ortaya çıkabilir ve bir şeyleri daha ciddi değerlendirmek durumunda kalabiliriz.

Devamında 20:50 de Ay bu sefer Neptün ile bir zıt açı gerçekleştirecek. Daha hayali, duygusal temalar ile zıtlaşmakla birlikte fazlaca idealizasyon ve hassasiyet de olabilir diğer taraftan. Yanılgılara, dalgınlıklara, beslenmeye dikkat.

6.2.2015 Saat 8:00 da Ay, Venüs ile karşıt açı gerçekleştirecek. Sevgi ve paylaşım konusundaki hassasiyetimzi ile mantıklı duygularımız birbiri ile çekişebilir. Kendimizi rahat hissedebileciğimiz bir zaman dilimi. Keyifçilik ile ölçülülük arasında gidip gelebiliriz. Şeker tüketimine dikkat.

6.2.2015 Saat 12:55 de Ay, Pluton ile üçgen bir açı kuracak. Daha yoğun, odaklı, konsantrasyon oluşabilecek durumlar oluşabilir. Etkilediği alanlarda sezgileri artıracaktır. Odaklanıp derinleşmek için olumlu bir zaman dilimi

7.2.2015 00:10 da Ay, Mars ile karşıt açı yapacak. Bu saatlerde sağ duyulu olmak gerek. Dürtüsel çıkışlar agressyonlara dikkat etmeli, sert, gergin hareketlerden ani çıkışlardan uzak durmalı.

Bu açılanmadan sonra ptolemik bir açı gerçekleşmeyecek ve Ay boşlukta kalacak. Yeni girişimlerden ziyade rutin işlere ve ilişkilere devam etmemiz makbul olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir