BALIK BURCUNA GEÇEN VENÜS VE BURCUNUZA ETKİLERİ

Evet Mars’tan sonra Venüs de Balık burcunda. (27 Ocak- 20 Şubat arasında) Tavırlarımızı, dürtülerimizi, yönelimimizi, istek-arzularımızı, savaşım yönümüzü etkileyen Mars ile birlikte bu sefer bizim barışçıl, uzlaşıcı, ahenkli, uyumlu, esnek yönümüz ile ilgili olan Venüs Balık burcuna geçti.

Venüs bizim değer yargılarımız ile ilgilidir. Neye değer kıymet veriyoruz? Neden hoşlanıyor haz alıyoruz? Keyif duyduğumuz, rahatladığımız, mutlu olduğumuz alan nedir? Ne şekilde varlık ve zenginlik hissediyoruz? Sosyal bakış açımız, paylaşım şeklimiz nedir? Kısmetimiz nasıl nereden gelebilir? gibi soruları cevaplamak için açılarına, bulunduğu alana, etki seviyesine baktığımız bir gök cismidir Venüs.

Venüs’ün Balık burcundaki konumu klasik astroloji öğretisinden gelen bilgiye göre Yüceldiği yer olarak adlandırılır. Evet Venüs Balıktaki konumu ile daha yaratıcı, daha kolektif, daha duyarlı bir hale bürünüyor

Fakat Venüs’ün Balık burcundaki konumu ile ilgili yapılması gereken uyarılar söz konusudur.

Bunlar nelerdir?

Öncelikle Balık burcunun evet empatik geniş bakış açısına sahip karşısındakini algılayan bir yapısı odluğundan bahsedebiliriz lakin Venüs bizim değer, kıymet verdiğimiz şeyleri temsil ettiği için bu konuda bizi eksiklik, tatminsizlik hissine de çabuk sürükleyebilir.

Çünkü Balık burcu geniş açıdan bakarken, başkalarını anlarken aynı zaman da onlara çekilen, özenen, eksik hissedebilen bir yöne de sahiptir.

Hal böyle olunca ve konu da Venüs olunca kişinin Venüs Balık etkileşiminde bir şeylere sahip olma konusunda daha yüksek ideallere sahip olması, eksiklik hissetmesi de söz konusu. Yani bir taraftan su elementi etkisinden dolayı empatiktir diyoruz fakat diğer taraftan arayış ve beklentiler de çok artıyor. Bu tabi Venüs’ün maddi, somut arayışları ile de ilintilidir. Venüs’ün iki yöneticisi olduğunu bunlardan birinin daha sosyal, iletişimci, ilişki kurmak ile ilgili hava elementi Terazi burcu olduğunu, diğerinin ise yaşamda daha somut arayışı olan ve bu bağlamda değerlendirme yapan Toprak grubu Boğa burcu ile ilgili olduğunu unutmayalım.

Tabi bütün bunlar kişinin hayata nasıl baktığına göre, yaşam felsefesine göre yönlenebilecek durumlardır. Yani her haritanın bütününde içindeki unsuru etkileyecek diğer unsurlar mevcuttur. İşte bu sebeple harita bir bütündür deriz ve iyi analiz edip sentezlemek gerekir.

Tekrar üzerinden geçelim; Venüs’ün Balık burcundaki durumunda dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesi ortağı eşi idealize etme durumudur. Çünkü Balık burcu ile birlikte tıpkı maddi kıymet verdiğimiz unsurlarda olduğu gibi ortaklarımız eşimiz ile ilgili olarak da daha yüksek beklentiler içine girebiliriz. Balık burcunun hayaller ile dilekler ile ilgili olduğunu ve beklenti hissinin çok olacağını ve bu bağlamda kendi kendini de yanıltabileceğini, hayal kırıklıkları yaşayabileceğini de belirtelim.

Evet hayat dengeler üzerine kurulu ve her burcun yöneliminde eğer kendi doğasının aşırı tarafına giderse o noktada olumsuz etkilenmek söz konusudur.

Balık burcunun yüceliminin olumlu tarafları mevcut ama bu bizim kullanımımıza bağlı olacaktır. Temel olarak Balık burcunun Venüs deki davranışı sosyal anlamda iyimser ve pozitif de olabileceği için nasıl davranırsan öyle karşılık bulursun sözünün de ifade ettiği üzere bu alanda olumlulukları yakalamak tabi ki söz konusudur.

Şimdi burçlara nasıl etki ediyor ona bakalım;

BALIK BURCUNDAKİ VENÜS’ÜN BURÇLARA ETKİSİ NASIL OLACAK? (Güneş ve Yükselen burcunuza göre bakabilirsiniz)

Koç: Balık burcuna geçen Venüs Koç burçlarında doğal yerinde hareket etme meylinde olacak. Sosyal bakımdan daha gizemli bir tarza bürünebilirsiniz. Gizli perde arkası ilerleyen süreçler söz konusu olacaktır. Beklemediğiniz yerden bir takım kaynaklar gelebilir. Sosyal anlamda çok kontrol sağlayamadığınız olayların kenddi kendine geliştiği, akışına doğru giden durumlar olabilir. İlişkiniz var ise daha gizemli bir havaya bürünecektir veya bu zaman diliminde başlayan bir ilişki var ise bu şekilde olacaktır. Fedakarlık ve hizmet etme durumunuz da söz konusu olacak.

Boğa: Arkadaşlık ve dost ortamları ile ilgili olarak bazı beklentiler içine girmeniz olasıdır. Aynı şekilde paylaşım isteğiniz de artıyor ve beraber kolektif hareket etme yönünde bir rahatlık kazanıyorsunuz. Sevgi konusunda geleceğe dair umutlar söz konusu olduğunda daha rahat daha idealize edilen durumlar söz konusu olabilir fakat fazla beklentilerin sonucunun da hayal kırıklığı olduğunu unutmamak gerekir. Yine arkadaşlarınızla grup çalışmaları ve organizasyonlar söz konusu ve onlar ile beraber daha iyimser bir tarz benimseyebilirsiniz. İlişki konusunda anlayışınız da daha özgür hissedeceğiniz bir ifadeye bürünebilir.

İkizler: Kariyeriniz ve toplum önündeki duruşunuz ile ilgili biçiminizi olumlu yönde etkileyecek sizi daha rahat hissettirecek ve aynı zamanda öyle algılanacağınız bir zaman dilimi söz konusudur. Daha fedakar ve zarif bir tarza bürüneceksiniz bu alanda. Örneğin sanat meylinizi toplum önünde ifade edebilirsiniz. Bu etki bir yandan süregelen işlerinizle ve toplum önündeki tutumunuz ile ilgili daha ahenkli, politik bir ifadeye bürünebileceğinizi de göstermekte. İlişki konusunda belirtirsek sevdiğiniz kişi ya da sevdiğiniz şeyler ile ilgili toplum önüne çıkmanız ve bunu ifade etmeniz de söz konusu olabilir.

Yengeç: Bu dönem bilgide derinleşmek istiyorsanız daha rahatlık kazanacağınız açıktır. Genel etkileşimler ve ilgi alanlarını da içine katarak söylersek eğitim, öğretim, akademik konular, inanç, yabancılar, uzak yollar, basın-yayın medya gibi tüm bu konularda daha ahenkli, uyumlu, yaratıcı etkiler arttığı gibi beklentiler de yükselebilir. Nitekim bu alanlardaki idealler daha belirginleşiyor. Bilgilerinizi değere dönüştürme konusunda daha rahat ve yaratıcı olacaksınız bu dönem. İlişki konusunda daha geniş açık bir tutum göstermeniz olası olduğu gibi daha derin, idealist bir tutum sergilemeniz olası.

Aslan: Bu dönem ortaklaşa kaynaklar ile ilgili olarak beklentileriniz söz konusu olacak. Gelen, elde edeceğiniz gelirler ile rahatlamanız olasıdır. Bu konuda arayışlarınız daha fazla artabilir ve bunu daha rahat bir tutum ile gerçekleştirmeniz mümkün. Ortaklar /Eş ile ilgili bazı kriz getiren durumların da çözülmesi bu dönem olabilir. Beraber, uyumlu, ahenkli, politik hareket etmek de söz konusu olacaktır. Genel itibarı ile bir şeyleri elde etmek bakımından dışa yönelimi daha güçlü, rahat ve dürtüsel olarak daha etkin olmanız söz konusu olabileceği gibi bunu esnek, zarif bir tutumla gerçekleştirebilirsiniz. İlişki konusunda daha odaklı, kurcalayıcı, araştırmacı bir tutum da bu dönem yine söz konusu olacaktır.

Başak: Ortaklarla / Eş ile ilişkilerinizde daha ahenkli olacağınız daha sezgisel ruhsal algılara açık olacağınız ve tamamlanma isteğinde olacağınız bir durum olabileceği gibi aynı zamanda kişisel yönünüz ağır basarsa kendiniz ile zıtlaşma içine de girebileceğiniz bir dönem söz konusu. İlişkilerde daha politik davranmanızı, daha empatik olmanızı getiren durumlar söz konusu olabilir. Ortaktan / Eş ten yana beklentilerin ve ideallerin artması ve yine onunla ilgili kurulan idealler, hayaller söz konusu olabilir. İlişki konusunda daha rahat, uzlaşmış, teslim olabilen bir davranışa bürünmek söz konusu.

Terazi: Çalışma ortamınız, rutininiz, genel sağlık ve bakımınız ile ilgili teslimiyet duyguları ile birlikte daha rahatlatıcı, esnek olabileceğiniz bir yönelim söz konusu. Bu dönem hizmet etmek bir şeyler paylaşmak duygunuz artacaktır. Eğer bunun ile ilgili bir çalışma yapıyorsanız bu dönem daha etkili ve rahat olacak. Genel düzeniniz ile ilgili daha ruhsal, sezgisel yönünüze kulak verebilirsiniz. Bu dönem somut alan içinde daha soyut etkilerin birbiri içinde hareket etmesi, bir şeyleri tasarlamanız daha yaratıcı olmanız ve ahenge önem vermeniz olası. İlişki konusunda düzenli, seçici ve mantığınızla birlikte sezgilerinizi de kaynaştırdığınız bir dönem içindesiniz.

Akrep: Kendinizi ifadeniz, yaratıcılığınız, yapmaktan hoşlandığınız şeyler; örneğin hobileriniz gibi konularda kendinizi daha rahat ifade edebileceğiniz daha yaratıcı olacağınız, aşk hayatınız da da daha çok huzuru arayacağınız bir dönem olacaktır. Bir yandan da beklentileriniz ve arayışlarınızın artması da söz konusu olabilir. Bunun kafanızı karıştırmamasına özen gösterin. Balık burcu etkisinin hassas bir etki olduğunu ve fazla idealize etmek ile birlikte konsantrasyonunuzu dağıtabileceğini de belirtelim. İlişki konusunda kendinizi daha merkezde hissettiğiniz, kendinizi daha rahat ifade ettiğiniz bir dönem olacaktır.

Yay: Özellikle aileden gelebilecek bir takım kaynaklar ve rahatlama söz konusu olabileceği gibi bu dönem içsel olarak daha idealist, daha huzurluluk arayışı ve pozitif tutum söz konusu olabilir. Ev yaşamında daha huzurlu, konforlu, daha zengin hisler ile hareket etmek, gevşemek ve buradan alınacak pozitif etki ile beslenmek yine söz konusu. Lakin Mars’ın da yine bu alanda olduğunu unutmamak gerekir. İşte bir süre evvel kaos getiren koşulların Venüs ile birlikte daha rahatlama yönelimi kazanması söz konusudur. İlişki konusunda daha içsel ve özel hissetmek istediğiniz bir dönem.

Oğlak: Yakın çevre, kardeşler, iletişim, eğitim, bağlantılar, ticaret ile ilgili konularda daha rahatlatıcı, ahenkli gelişmeler söz konusu. Bu alanlarda daha fedakar bir tutum içine girebilir ve aynı şekilde siz de faydalar görebilirsiniz. Kişisel iletişiminizde daha yaratıcı, ahenkli olabileceğiniz gibi bu dönem daha politik ve hassas olmanız da söz konusu. Kuracağınız bağlantılar ile fayda elde etmeniz, kısmetlerinizin bu şekilde ortaya çıkması bu dönem mümkündür. Zihinsel olarak daha esnek olacaksınız. İlişki konusunda da daha iletişimci, meraklı, akıcı olabileceğiniz bir dönem olduğunu da belirtelim.

Kova: Üreticiliğiniz ve kaynaklarınızı yönetim konusunda daha yaratıcı, rahat ve verimli olabileceğiniz bir etki getirecek size Venüs etkisi. Beklentileriniz ile paralel artışlar söz konusu olacaktır. Bu dönem daha fazla doyum duygusu içinde olabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ifade edeceğiniz, sanat ile ilgili, hizmet ile ilgili ya da soyut, manevi, gizemli konuları da içine alabilecek şekilde çeşitli şekillerde bu dönem gelir elde etmeniz de olasıdır. İlişki konusunda doyum, huzur, konfor ve rahatlık meyli ile hareket edebileceğiniz bir dönem.

Balık: Kişisel olarak mizacınız ile ilgili daha rahat hareket edebileceğiniz, girişimlerinizde dışa karşı daha politik ve barışçıl olarak kendinizi göstereceğiniz bir etkileşim söz konusu olacak. Daha zengin, rahat, estetik duygular ile hareket etmek meyliniz artacak. Tarzınız ile ilgili farkı biçim ve şekiller oluşturabilirsiniz bu dönem. Görünümüz ile kısmetinizi artırmanız ve pozitif olmanız söz konusu. Bununla birlikte daha sosyal olma meyliniz de güçleniyor. İnsanlar ile ilişki kurmaya daha istekli, açık ve rahat olabilirsiniz. İlişki konusunda bu dönem daha rahat, kendi ile uzlaşım halinde, sosyal hareket edebilen, bir şeyleri başlatma, girişim konusunda daha rahat bir tarz içinde hareket edebilirsiniz.

Görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir