AY, OĞLAK BURCUNDA İLERLİYOR

Ay Oğlak burcundayken bize sorumluluğu, düzeni hissettirip hatırlatmasının yanı sıra duygusal bakımdan mesafe ve sınırları da gösterir e Oğlak demek iş demek, gerçekçilik demek, somut anlamdaki yükler demek. Evet bu bakımdan duygusal bakımdan daha sorumluluk yüklenmiş bir etki söz konusu olacak hissiyatta.

Şimdi buna göre Ay’ın ilerleyişini ele alırsak, önce Merkür ile bir kavuşum gerçekleşecek (17:58) . Ay ile Merkür’ün kavuşumu duyguların mantık ile bir araya geldiği zaman dilimidir fakat kavuşumun yapısı itibarı ile seçenek çoktur. Bu açı içinde olumlu ya da olumsuz ifadeleri de taşıyabilir. Bu durumda olayın kurgulayıcı merkezi sizsinizdir. En iyisi Ay’ın duyguları, hissiyatı etkileyerek getirdiği Oğlak’taki iş, sorumluluk, yük, ağırlık, düzenlenme temalarını olabildiğince öz hissimizle mantığımızı da katarak ele almak ve bununla ilgili zihinsel melekelerimizi devreye koymaktır. Bu Ay – Merkür açılanması aynı zamanda duyguların dile dökülmesidir yani içtekiler dışa çıkar işte bu noktada bunun nasıl çıkacağı (hani dedik ya kavuşum olumlu olumsuz çeşitli seçenekleri muhteviyatında barındırır) sizin sağ duyunuzla ilgili olacaktır.
Ayrıyeten Merkür’ü Oğlak burcunda ele alırsak Oğlak burcundaki Merkür zihinsel disiplini, düzeni, gerçekçi olmayı ifade edecektir. Çevre ile ilişkilerde mesafe, dikkat, sözlerde gerçekçilik dikkat yine Merkür Oğlağın ön plana çıkan özelliklerindendir. Fakat handicap olarak bakış açısının daralacağını da belirtelim. Dolayısıyla bir işe odaklanmak ya da dediğimiz gibi somut olan ile ilgilenerek avantaj kazanmakla beraber bu zaman diliminde soyut ya da süptil diyebileceğimiz daha uçuşkan zihinsel ifadeler bastırılabilir.
Ay daha sonra ilerleyerek bu sefer hem Plüton hem de Uranüs ile açı yapacak(23.12.2014, 00:20 – 00:40). Öncelikle Ay’ın ilerlediği merkezden(kavuşum yapacağı) yani Plutondan ele alıp değinirsek; Merkür ne kadar hızlı da olsa Oğlakta somutlaştığından yavaşladığından odaklandığından falan bahsetmiştik. Peki ya pluton? Pluton bizim en keskin belki en odaklanan en max kuvvetle ifade ettiğimiz yönümüzü gösterir. Bu bakımdan iki ağır ve odaklanan etkinin bir araya gelmesi bizim ne kadar içsel bir kesinlik taşıdığımızı ifade etmekte. Sorumluluk dedik düzen dedik. Evet demek ki sorumluluk düzen duyguları Pluton’un ya hep ya hiç duyguları ile birleşerek keskinlik ve kesinlikle ifade edilecek. Bir iç düzenleme bir yeniden doğuş, metabolizma ile ilgili konular bu konularda düzenlemelerin zamanı harekete geçiyor. Peki ya Koçtaki Uranüs ile Pluton’lu Ay’ın açılanması? Uranüs Koç burcunda olmasının da etkisi ile daha fazla dinamik ve genel itibarıyla elektrikli, sıçrayan, sürpriz bir etkidir. Fakat bu sefer ipler Ay – Pluton kavuşumunun elinde olacak. Evet diğerini bastırıyor diyebiliriz. Bilindiği gibi Oğlak ne kadar sorumluluk sahibi düzen düşkünü garantili düşünen bir yapıda ise Koç bir o kadar hızlı hareket etmeye meyilli çoşkulu ve çoşkulu olduğu için bu bakımdan sabırsız dürtüsel hadi girişelim diyen bir enerjidir. Bu bakımdan Oğlak burcunda bu stelium (gezegenlerin bir burçta bir araya gelmesi) ve Ay- Pluton birlikteliğinin verdiği ağırlıkla hadi dur bakalım daha fazla atlama sıçrama hareket dürtüsellik yok şimdi işleri düzenliyoruz yeniden doğuyoruz diyecektir.
Ay – Pluton’un hissi ifadesine değinecek olursak ise hislerin daha yoğun, güdümlü ifadesi söz konusudur. Pluton’un olduğu yerde enerji birikimi vardır enerji birikimi, gücü, güç yoğunluğu meydana getirir. Bu ya dışa vurulmalıdır ya da bünye ye zarar verecektir. Ama eğer ki tükenmişlik söz konusu ise tekrar enerji biriktirmeye başlamak için bunu daha iyi ifade edebilen bir zaman olabilir mi? evet pluton biriktirir. Mesele Pluton’un biriktirdiğini doğru dönüştürebilmektir. İşte bu nokta da Oğlak’taki yeni ay enerjisinin ifadesini düşünürsek işte size işlerini yerine koymak ve düzenlenmek için gereken enerji birikimi fırsatı  Metabolizmana, içine yoğunlaş, odaklan, biriktir ve daha sonra kullanmak üzere hazır tut. Görüşmek üzere Sevgiler 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir