AY, BOĞA BURCUNDA İLERLİYOR

Ay bizim rahatımızı ifade eden bir gök cismidir. Ay’ın, Venüs etkili Boğa burcunda olması onun huzur, konfor, doygunluk hisleriyle sarıldığını gösterir. Boğa da en fazla göze çarpan somut istikrar arayışıdır. Bunun için de Boğalar bir şeyin özellikle somut değerini ölçme değer biçme konusunda çok başarıdırlar. Rahatı ve konforu sağlamak kolay mı? Bunu bir şeylere borçlu olmak lazım değil mi? Evet Boğa da bu istikrarı sağlamak için Ay etkisindeyken otomatik şekilde hareket eder. Bu etki ona hareketsizlik de verecektir. Çünkü rahatın, konforun, keyfin, huzurun devam etmesi için daha sakin bir tarz gerekir. Yavaşlık ve hareketsizlik meyli bu nedenle normal sayılabilir. Tabi bu bir arketiptir. Eğer bir kişisel astrolojik haritaya bakıyor olsaydık bunun içine bir çok kombinasyonun girmesi ile çok karma bir durum ortaya çıkabilirdi. Örneğin Merkür, Mars ve Uranüs etkileri altında bir Ay Boğa’nın dinamizm kazanması normal olacaktır.
Ay Boğa’dayken oluşacak açılar neler diye baktığımızda Ay’ın Neptün ile gerçekleştireceği sextile / 60 derecelik açıyı görüyoruz. (22:06) Bu açılanma neler ifade eder? İki etkide (Ay ve Neptün) naif ve yumuşak etkiler olarak niteleyebileceğimiz etkilerdir. İkisinin arasında ki uyumlu etkileşim özellikle 60 derecelik açının ifadesinde bir takım fırsatlar getirebilecek etkilerdir. Hislerin daha rahat uyumlu akabileceği, rahat ifade edilebileceği, dengeli bir geçirgenlik ve teslimiyet halinin olduğu kendimizi rahat bırakabildiğimiz hallerdir. Boğa ile Balık işbirliği özellikle tasarım ile ilgili konularda favoridir. Bu bakımdan soyuttan somuta, vizyonlarımızdan gerçekliğe doğru akışları daha iyi değerlendirebileceğimiz zaman dilimi olarak ifade edebiliriz. Bunun yanı sıra bu etki altında fazla esnekleşip uyuşuklaşma konusunda biraz dikkatli olunmasını öneririm.
Sırada ne var?
31.12.2014 Saat 6:00 gibi Boğa’daki Ay’ın özellikle Oğlak’taki Güneş ile bir açı yaptığını görüyoruz ki bu Ay Koç Güneş Oğlak ikilisinin gösterdiği uyumsuzluktan sonra seçimlerimiz açısından daha uyumlu şartların geliştiği bir zaman dilimi. Evet Ay Koç tan bahsetmiş ve bunu yenilik ile ifade etmiştik bir önceki yazıda fakat bunun üzerine de eril dişil Güneş – Ay ifadesinin arasında oluşabilecek uyumsuzluklardan bahsetmiştik. Evet şimdi ise Eril dişil ifadeler daha uyumlu ve özellikle somut bir şeyler başlatmak oluşturmak açısından dengeli uyumlu zaman dilimi olduğunu belirtmeliyim.
Bir sonraki açılanma?
31.12.2014, 12:28 de bu sefer Ay’ın ilerleyip Pluton ile bir açı kurduğunu görüyoruz. Bu açı trine diye ifade ettiğimiz temel uyumlu açı olacak Güneş – Ay açılanmasındaki gibi. Bir şeyler uyumla akıyor. Bunlar neler? Ay ve pluton açılanması bizim duygusal yoğunluğumuzla ilgilidir ve dengeli olması itibarıyla da yoğunluğun, tutkuların, enerjinin daha rahat şekilde ortaya çıkmasını ifade eder. Duyguların net ifadesinde bir çelişiklik yoktur. Ay’ın temelde Boğa burcu gibi sabit özellikte bir burç olması ile de bu açılanmanın ne kadar somut istikrarlılık içinde hissedileceği açıktır. İki toprak elementi burç somut şeyler ortaya çıkartmakta favoridir ki burada Pluton gibi derinliğe ulaşabilen yoğunlukla ilgili bir etki söz konusu.

 

YILBAŞI SABAHI? 1.1.2015 İLK AÇILANMASI OLAN SERT AÇILANMA AY – MARS – JUPİTER T-KARESİ SAAT SABAH 2:50 EĞLENCE ZAMANINDA!
Evet Yılbaşına girmemizin akabinde bizi sert bir açılanma bekliyor. Ay’ın Mars ve Jüpiter ile yapacağı 90 derecelik iki çatışma açısı ve bir 180 derecelik açıdan oluşan T-Kare diye tabir ettiğimiz açı. Bu ne getirebilir? Buna Polyannacı yaklaşmayı denersek bu etki ile bir şeylerin dinamizm kazanacağı, harekete geçeceği ha bunun da aksiyon bakımından dinamizm getirmesi gibi bir takım düz yorumlar yapabiliriz fakat burada dikkat edilmesi gereken şey üç burcun Boğa, Aslan ve Kova’nın uyuşmazlığı ve bunların huyları ifade eden ve bu konuda oldukça hassas olan Ay, daha dürtüsel arzu ve isteklerinin güdümündeki Mars ve olumsuz etkilerinde her şeyi abartmaya meyilli olan son derece rahat Jüpiter arasında olmasıdır.
Boğa dediğimiz gibi keyif, konfor ile ilgiliyken, daha hareketsiz ve garanti içindeyken Mars etkisi onun için yabancı bir etkidir ki bu Mars etkisini Kova dan alıyorsa bu Mars’ın ifade ettiği hareketlilik daha fazla iletişim ve çevre ile ilgili hareket etmek durumunu getirecektir. Sürpriz, doğaçlama, beklenmeyen etkiler ama belki dostlar ile harekete geçiş belki de bağımsız hareket etme şeklinde ifade edilebilecektir. Ayrıca Jüpiter’in Aslan burcunda olduğunu düşünerek bu abartmanın eğlence konusunda olacağını ve yılbaşı gecesini iple çektiğini söyleyebilirdik fakat bu Jüpiter şu an Retro durumda yani ifadesi standart halinden daha farklı; daha içsel şekilde bir ifade tarzında. Peki bunları topladığımızda?

Biraz çelişkili durumlar söz konusu; Konforun, keyifin verdiği rahatlık mı? Yoksa bireysellik, iletişim ve farklılık isteyen arzular istekler mi? Retro da olsa her halükarda ben eğleneceğim alan açın diyebilecek Aslandaki Jupiter mi? Arkadaşlar ile bir arada harekete geçiş mi? Yoksa rahatını bozmamak mı? V.s v.s. çatışma ile ilgili kombinasyonları artırmak mümkün.
Peki ne yapmalı?
Kafanızı fazla karıştırmayın ve 3 işi aynı anda yapmaya çalışmayın. Seçenekler arasından bir şey seçin ve kafanızda 3-5 fikirle patlayıcı şekilde dolaşmayın. Karşılaşacağınız sürpriz lere karşı hazırlıklı olun. En önemlisi dinamizim getiren durumların içine girme durumunuz olursa da farkındalıklı ve kontrollü olun. MUTLU SENELER! görüşmek üzere 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir