AY, BALIK BURCUNDA İLERLİYOR

Balık burcundaki Ay empatik sezgiselliğin ifadesidir. Hassas bir doğa ama özellikle yakın oldukları ile ilgili ve onlarla hareket etme meylinde, bağlılığı yüksek bir yapı. Yakınlık ihtiyacı belki en yüksek olan etkidir işte bu yakınlık diğer varlığı/başka varlıkları hisseden yapı oldukça duyarlı olduğundan dolayı kayıtsızlık onun doğası için zordur. Ay yakınlık ve hassasiyettir, doğamızdır, iç öz kendimize yakın yapımızdır o Anneliğin ifadesidir. Ay balık burcundaki doğasında Kayıtlıdır, hassastır yakınına hatta kendini dahi unutabilir bazen. Şimdi biraz gökyüzüne bakalım.
Gökyüzüne baktığımızda görüntü Ay ile Güneş arası bir uyumlu açıyı göstermekte (14:00 )Ay – Güneş ile sextile dediğimiz 60 derecelik uyumlu bir açı yapmakta. Bu açı iç ile dış arasındaki uyumu, amaç ile doğal yapı, ego ile bilinçaltı arasındaki dengeleri ifade eder genel itibarıyla. Bu etki insanın iç yapısı ile dışa karşı yapısının da çatışmadığını gösterir. BU saatlerde uyumluluk ifadesi belirgindir. Dişil ifade ile eril ifade birbiriyle çelişmemekte birbirine destek vermektedir. Burada da Oğlak ve Balık arasında bir uyumluluk görüyoruz. Oğlağın disiplin, düzenli, çalışkan, gerçekçi yapısına balığın empatisi, hizmeti, anlayışı, desteği , tasarımcılığı geliyor diyebiliriz genel itibariyle. Peki Ardından ne oluyor?
Önümüzdeki saatlerde Ay’ın kavuşum yapacağı Neptün var. (14:50 ) Bu ne getirebilir? Neptün sınırların olmadığı bir frekansı gösterir. Süptilleşir her şey ve geçirgen olur. Bu kolektife açılmaktır aynı zamanda. İşte bu nedenle dilek dilemek, meditasyon yapmak, içe yönelmek, daha hisli olmak, gevşemek için ideal bir form u gösterir.
Yine Ay’ın Neptün ile kavuşum olduğu zaman metabolizmamızda, doğamızda geçirgenlik ve hassasiyet, eksiklik hissi daha yoğun hissedilebilir. Neptünyen etkiler daha dağıtan, daha yayan çok da kendimize odaklanamadığımız durumları da gösterir. Buna göre daha dikkatli olmak, odaklanamamaya karşı vücüdu toparlayacak takviyeler yapmak yerinde olacaktır çünkü Ay metabolizma ile beslenme ilgilidi genel sağlıksal yapımızın temel bir ifadesidir. Yaptığımız her türlü uygulamanın ilk yansımasını biz bilinçsiz bir şekilde vücudumuzun tepkisi ile görürüz. Uykusuz mu kaldık, Vitaminsiz mi? Vücut mutlaka bir eksiklik hissi ile bunu belirtecektir.
Bunun dışında bu dağılma, odaklanamama daha fedakar olunan durumlar için olacaktır. Kişi kendine odaklanmayabilir ve yakındakilerle ilgilenirken kendini de unutabilir. Diğer bir yandan genel bir ifade; kendimizi unutursak ve dikkat etmezsek sorunların ortaya çıkacağıdır. Ay – balık ve Neptün Balık ikilisi bırakmışlığı da gösterebileceğinden bu kodun bilinçsiz uygulamasından kaçınmak dikkatli olmak gerekir. Etkileri hissedelim, frekansı anlayalım ve onu olumlu anlamları ile yaşayıp ifade edelim yani özetle “Bilinçli” olalım. Görüşmek üzere sevgiler 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir