ASTROLOJİK SEVGİLİLER GÜNÜ

Gökyüzündeki manzara sevgililer, aşıklar gününü ifade ediyor doğrusu ve bu manzara varken dikkat edilmesi gereken hususlar da var.

Saat 16:45 de Güneş ile Ay tam partil uyumlu açı kurarken aynı anda da Aslan burcu yükseliyor ve yine Aslan burcundaki Jupiter ile partil kavuşum açısı kuruyor olacak.

Jüpiter 12 yılda yaklaşık bir sene bir burçta kalır ve bulunduğu burç olan Aslan’a (Aşk, kendini gösterme, yaratıcılık, cesaret, sahneye çıkma) göre 7. ev; ortaklığı/eşi gösteren zaman senede 1 ay sadece Kova burcundan geçtiği zamandır ve Ay 2,5 günde bir burç değiştirdiği için 1 ay içerisinde 1 kere Aslan’daki Jupiter yükselirken 7. eve gelen Kovayı 5. evden (aşk evi) destekleyebilir.

Tabi bu arada Mars ve Venüs’ün de Aslan’a göre Akrep burcunun doğal evi olan 8. evde ve Balık burcunda birbirlerine yakın durduğunu belirtelim.

Akrep temalarını anlatmaya gerek var mı? Tutku desek, ya hep ya hiç desek. Ortak kaynaklar ve tabi cinsel etkileşim desek.

Diğer taraftan Mars 8. evdeyken ekseriya çatışma ve kaos getirebilir. 8. evdeki bir Mars ortak üzerinde kabalık ve baskıyı hatırlatsa da Balık burcu gibi naif bir burçta olması, tavırların dürtülerin bu tarz ifade edilmesi ve yine Venüs’ün de orada olması durumun olumlu ifade edilmesi olanaklarını yaratıyor tabi. Bu tavırlar biraz daha perde arkasından, sessiz, naif ve esnek olabilir. Gürültücü ve direkt bir Mars zamanında değiliz. Eğer bu etkileşim Mars tarafından dokunmuyorsa yani kaos ve kriz yönlü bir bakış açısından gelinmiyorsa bunun için total olarak daha yoğun bir flört etkisi ve sahiplenme ile birlikte teslimiyet ve esneklikte getirebilir diyebiliriz.

Hemen ardından dikkat çeken Ay’ın Mars ile 90 derecesinde yine kaba, sert, abartılı hareketlerden kaçınmalı…

Hatta Ay’ın Yay burcundaki geçişini anlatan yazımda bu ve önceki saatlere değinmiştim onu hatırlatsam tekrar yerinde olacak;

14:02.2015 10:30 da Ay, Balık burcundaki Venüs ile sert bir açılanmaya giriyor. Sabah sevgi ve keyif ifademizde artış olabilir(müsrifliğe dikkat) bu açılanma ile ve bundan sonraki açılanmada;

16:45 de Ay, Kova burcundaki Güneş ile sextile dediğimiz uyumlu açıyı kuruyor. Eril ve Dişi arketipler arasında uyum oluşuyor. Bu atılımlarda ve ifade de fırsat ve şans getiren bir etki. Cesaret ve iletişim artıyor ve bu etkileşimin hemen ardından;

17:15 de Ay, Balık burcundaki Mars ile gergin/sert etkileşime giriyor bu sefer. İşte bu açılanmayı daha detaylı ifade edelim; Atılım yönü artacak fakat uyarı mahiyetinde belirtmek gerekirse; rahat bir şekilde boşta bulunup çatışmaya girmemeye özen göstermeli. Bu konuda rahat olunabilir ve iyimser yaklaşılabilir. Hislerimiz tavrımızın önüne geçebilir ve baskı kurabilir. Cesaret aşılayabilir. Yine bazı şeyleri dışa vurmamız ve ifade etmemiz bu açılanma altında mümkün. Fakat bu mümkün olduğunca esnetilerek yapılırsa daha iyi sonuç verecektir.

Mars etkisini tavırları ifade etmek için kullanıyorsak, dengeli bir şekilde direkt ifadelerdeysek olumlu kullanıyoruz demektir.

Sonuç olarak gökyüzünde çok gösterge var; sevgililer, aşıklar bir arada ve eğlence/keyif teması belirgin.

Mars’ı Venüs’ü dengeli mutlu bir gün diliyorum.

İyi eğlenceler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir