AKREP BURCUNDAKİ AY’IN BURÇLARA ETKİLERİ VE AÇILARI


ay akrep

Ay Akrep burcunda. (10.02.2015, 9:05 – 12.02.2015, 18:47)Yoğunluğun, tutkuların, odaklanmanın burcudur deriz Akrep burçlarına. En kesin ve keskin olduğumuz yerdir fakat bu iki yönlü de olabilir. Çünkü onun için siyah ve beyaz vardır; ama ara renkler yoktur. Ya heptir ya hiçtir. Yani aynı odaklandığı yoğunlaştığı gibi ilgisiz de olabilir çünkü belirttiğimiz gibi yapısı oldukça derindir ve yoğundur. İlgisi çekildiği zaman heptir, çekilmediği zaman hiç. Doğal olarak özel olmaya, özel olana ilgisi vardır. Bir şey eğer özel ve yoğun değilse onun ilgisini çekmesi güçtür.

Akrebin üç hali vardır denir. Akrep, Kertenkele ve Kartal… Evet daha az iradi yöneliminde Akrep burcu insanı tutkuları ile yönlenecektir. Yoğun tutkular onu bazen kör edebilecektir. Fakat zaman içinde gitttikçe yükseldiğinde işte o Kartal’ın keskin bakışına sahip olacaktır. Tekamül etmesi, gelişmesi ile bunu kazanacaktır. Defalarca yenilenmek onun yapısında vardır. Bu burç ölümü ve doğumu ifade eder.

Onun gizemli, ölüm ötesi, ökült konulara doğuştan ilgisi vardır. Perde arkasını, hayatın gizemlerini, karanlığın içindekini merak eder. Doğal olarak iyi dedektif ve araştırmacıdır. Gizemcilikleri bir yana, tabu olan konuları da açığa vurup ifade etmekte çekingenlik duymayacaklardır. Açığa çıkartma güdüleri vardır. Bunlarla birlikte çok çabuk nem kapma ve şüphe etme özellikleri de bulunur. Yani çok küçük bir ayrıntıda dahi çok net teşhis koyma yöneliminde olabilir ve sabit grup bir burç olduğundan dolayı da oldukça kararlıdır yargılarında. Dikkat etmesi gereken karar verirken perspektifini kaybetmemektir. Bu bir çok zaman başına gelir. Perspektifini kaybedebilir. İşte Kartal haline gelse, tepeden baksa, hem keskin bakacak hem de geniş görecektir. Onun için bilgi burada önem kazanır. Keskin yargılar için keskin bilgiler gerekir. Düşünceleri kurşun gibi olabilir, başkalarını etkileyebilir ve yönlendirebilir. Hatta adeta onları hipnotize edebilir.

Akrepler kurcalayıcıdır. Çocukluklarında oyuncakları, radyoları söküp takmaya çalışan çocuklar büyük oranda akrep özellikleri taşır. Haritalarında özellikle Mars – Pluto etkileşimleri, 8. ev temaları olanlar içinde bu etkiler var diyebiliriz. Evet bir şeyleri kurcaladıkları, uğraştıkları gibi insanlar ile de oldukça ilgilidirler. Onlardan iyi psikiyatrlar, operatör doktorlar da çıkabilir. Yoğun enerjilerini şifa vermek yönünde kullanabilirler. Bitkisel ve alternatif tedavilerle de ilgilidirler.

İnsanlardaki yetenekleri hemen farkederler ve bu yetenekleri işlemekte ustadırlar. Evet, onlardan iyi menajerler de çıkabilir. Ortaklaşa kaynakları farketmekte değerlendirmekte de oldukça iyidirler. Bunun yanı sıra çok iyi kontrol iradesine de sahip olabilirler. Onlardaki yoğun duygular zaman ile böyle bir kabiliyeti de güçlendirip ortaya çıkartır. Bu bakımdan onların bir dalı da polisiye, ve askeriye ile ilgilidir. Bir komutu ile yüzlerce, binlerce kişiyi hareket ettirenler de güçlü Akrep özelliklerine sahiplerdir.

Aşk onlar için yoğun ve derin bir duygudur. Sevdiler mi çok tutkulu severler ve hatta yaşam bile onlar için durabilir. Odaklanabilecekleri bir kişiyi tercih ederler. Titreşim olarak ilgilerinin çekilmesi onlar için çok önemlidir.

Akrep burcu ile Ay anlaşır mı?

Evet yakıcı duygular, yoğun tutkular Ay için pek de iyi değildir. Ay bizim huyumuz, suyumuz olduğu için otomattır da. Ay’daki Akrep doğal bir biçimde bir shamana dönüşür. Bilinçaltı onu yönlendirir. Şifalı olan ile olmayanı ayırmaya çalışır. Çok hızlı keskin tepkiler verebilir. Bazen de yoğunluğunu ifade etmekde zorlanır. Pesimistliğe eğilim yapabilir. Yakınlık ve emin olmak onun için çok önemlidir. Bu yerleşim için sert karakterli bir hassasiyet diyebiliriz. Akrep için değinilen bir tabir vardır; Suyun buhar, sıvı ve katı hali vardır ve Akrep de katı halidir denir. İşte sert karakterli hassasiyet bu şekildedir. Yoğunlaşmış duyguları ifade eder. İçindekileri biriktirmeden ölçülü şekilde dışarı verirse bu onun sağlığı açısından daha iyi olur. Yoksa bünye bundan olumsuz etkilenecektir. Yakıcı duygu, tutku, öfke ne varsa biriktirmemeye dikkat etmelidir.

Akrep burcundaki Ay, Burçları nasıl etkilecek? (Güneş ve Yükselen burç olarak bakabilirsiniz.)

Koç: Ortaklaşa kaynaklar, başkalarından gelen gelirler ile ilgili yöneliminiz artabilir ve hassaslaşabilirsiniz. Kaos ve kriz getiren durumlardan, aşırılıklardan sakının. Kavga ve cinsellik ile ilgili etkileşimler ortaya çıkabilir. Daha cesur hareket edebilirsiniz. Görerek hareket etmeye ve obsede olmamaya özen gösterin.

Boğa: Ortaklık/eş/yakın arkadaş ile ilişkilerinizde daha yoğun hissedebilirsiniz. Anlaşmaları, sözleşmeleri gözden geçirirseniz daha önce görmediğiniz detayları yakalamanız keşfetmeniz olasıdır. Yine ortaklık/eş/yakın arkadaşlarınızla ilgili daha araştırmacı olabilir, perde arkasındakileri görebilirsiniz. Dğer taraftan ortağınız/eşiniz/yakın arkadaşınız da kurcalayıcı ve obses bir görüntü ortaya çıakbilir. Yine bu zaman diliminde Anneniz ile zıtlaşabilir ya da tamamlanma ihtiaycı içinde olabilirsiniz. Tutkusal ve yoğun bir şekilde ortağınız/eşiniz ile ilgili tamamlanma ihtiyacınız ortaya çıkabilir.

İkizler: Çalışma hayatınızda, yanınızda çalışanlar ile ilgili daha dikkatli hareket edebilirsiniz. Rutin düzeniniz içindeki detaylara karşı daha dikkatli olabilirsiniz. Daha fazla yoğunlaşıp bir şeyler ortaya çıkarmanız muhtemeldir. Çalışma hayatınızda, yanınızdakilerle ilgili veya sahip olduğunuz evcil hayvanlarınızla daha ilgili olmanız, hassasiyet göstermeniz olası olduğu gibi bu hassasiyetlerin sizi olumsuz etkilememesine özen göstermelisiniz. Genel sağlık konusunda tespitler, kendinize bakım konusunda keşifler, yenilikler yapabilirsiniz.

Yengeç: Aşk hayatınız hareketlebilir ve tutkuyu, yoğunluğu kişisel imajınızda hissedebilirsiniz. İlgilendiğiniz hobiler var ise bu zaman diliminde bunlar ile ilgili daha yoğun ilgili olabilirsiniz. Çocuklar var ise onlarla daha ilgili olmanız yine olasıdır. Kendinizi ifade ederken daha cesur, yoğun ve vurgulu hareket etmeniz olası. Sahne ışığı etkisi ile bakış açınızı kaybetmemeye özen gösterin. Bu alanlarda esnek olmazsanız kriz getiren durumları kendi elinizle çağırabilirsiniz dikkat.

Aslan: Aile, ev, özel ve içsel hayatınız ile ilgili daha derinleşmeniz ve analizler yapmanız olası. Bir şeyleri deşifre etmeye çalışabilirsiniz. Aynı zamanda bu alanlar ile ilgili daha yoğun odaklanarak bazı yenilikler yapmanız da söz konusudur. Yine bu alanlarda fazla hassas olmamaya, içinizde kaybolmamaya özen gösterin. Kriz getiren durumlar sizin içsel hassasiyetinizden de kaynaklanabilir. tesir ev hayatınızdan olabileceği gibi aynı zamanda iş ve kariyer ile ilgili de etki edebilir. Ay akrebin getireceği sert hassasiyete dikkat. Bu etkiyi bir yenileme olarak alır ve önünüze bakarsanız daha iyi kullanabilirsiniz

Başak: Yakın çevreniz, yakın yollar, iletişim, eğitim, zihinsel işler, bağlantılarınız ile ilgili olarak daha hassas hissedebilir ve dikkat kesilebilirsiniz. Arkadaşlarınızla olan ortaklaşa işlerden beklentileriniz olabilir. Aile ile gezinti de söz konusu olabilir. Çevrenizle ilgilili analizler yapmak daha derin görmeye çalışmak söz konusu. Yakın çevrenizde oalbilecek olaylara karşı aşırı etki-tepki olayına girmeyin. Kriz çıkartıcak durumları önceden sezmeye çalışmalısınız.

Terazi: Özellikle maddi konular ve yetenekleriniz ile ilgili kendinizi analize tabi tutabilirsiniz. Yoğunlaşıp görü yapmaya çalışabilir, ortaklaşa yapılabilecek işler ile ilgili konuları süzgeçten geçirebilirsiniz. Yöneliminiz ruhsal ise daha ökült, gizemli, ruhsal konular ile ilgili projeler de söz konusu olabilir. Kaynaklarınızı en iyi şekilde kullanmak için odaklanabileceğiniz bir zaman dilimi. Kişisel olarak keyif aldığınız konular ile ilgili daha keskin hislerde olabilirsiniz.

Akrep: Kişisel duruşunuz, görünümünüz, ifadeniz ile ilgili daha hassas olacağınız bir dönem. Tutkusal ve yoğun hisleriniz daha yumuşak ve doğal bir şekilde ifadesini bulabilir. Ortaklaşa kaynaklar ile hareket etmek bağlamında “biz” bilinci daha aktive olabilir. Girişimlerinizde daha doğal ve içsel duygular ile hareket edebilirsiniz. Anneniz veya kadınlar ile ilgili konular daha ön plana gelebilir bu zaman diliminde.

Yay: Benlikten uzaklaşıp daha çok bütün ile bir olmak söz konusu olabilir. Meditasyon haline girerek yoğunlaşmak odaklanmak söz konusu olabilir. Kolektif bilinçdışı ile bağlar kurabilirsiniz. Diğer taraftan bazı hallerde de gözle göremediğiniz noktalardan, beklenmeyen yerlerden gelebilecek gelişmeler söz konusu olabilir. Daha odaklı olmaya kendinizi bırakmamaya özen göstermelisiniz. Eğer uykusuz iseniz uykuya vakit ayırıp ondan sonra hareket etmek daha yerinde olacaktır. Panik, endişe, korku duygunuz var ise bunların dengenizi bozmasına izin vermeyerek kendinizi dengelemeye çalışmalısınız. Tutklarınız da daha süptil bir davranışa bürünebilir bu zaman diliminde.

Oğlak: Özellikle arkadaş çevreniz, dost gruplarınız ile yapacağınız çalışmalarda ve organize yapacağınız kulüp, dernek v.s. deki işlerinizde yoğunlaşma, odaklanmak söz konusu olacaktır. Ortaklaşa kaynaklarınız, ortaya neler koyabildiğiniz kolektif anlamıyla ortaya çıkabilir. Bu bağlamda da ileriye dönük olarak görülerde, tahlillerde bulunmanız olasıdır. Geleceğe dair umutlarınız için yeni bakış açıları şekillendirebilirsiniz. Bulunduğunuz grup içinde daha araştırıcı olabilir ve detayları görmeye çalışabilirsiniz. Aynı şekilde bu alanda güven analizi yapmanız da oalsıdır bu zaman diliminde.

Kova: Kariyeriniz ve toplum önündeki duruşunuz ile ilgili yoğunluğunuz ve odaklanmanız artabilir. Doğal bir biçimde daha keskin, daha vurgulu hareket edebilir ve dikkat çekebilirsiniz. Daha yoğun ve duygusal olarak tanımlanmanız, içinizdekileri samimi şekilde ifade edebilmeniz bu zaman dilimi içinde mümkündür. Kariyeriniz ile ilgili ortaklaşa kaynaklar ile hareket etmek ihtiyacınız gündeme gelebilir.

Balık: Uzak yollar, akademik konular, yabancılarla ilişkiler konusunda daha kesin ve emin duygularla hareket edebilirsiniz. Düşüncelerinizde daha yoğun hisler ile dolup kendinizi analiz etmeniz de mümkündür. Uzaklaşmaya, derinleşmeye ihtiaycınız olabilir. Kolektif anlamda fikirleşmeler olursa buradan beslenebileceğiniz kaynaklar çıkartabilirsiniz. Düşünsel alanda daha çok araştırma ihtiyacı içinde olabilirsiniz bu zaman diliminde. Bu bakımdan düşünsel alanda olabilecek krizlere karı da daha esnek olmalısınız.

ay akrepAkrep burcundaki Ay’ın bazı dikkat çeken açılanmaları

11:50 de Ay, Kova burcundaki retro merkür ile bir sert etkileşim içine giriyor. Bu zaman diliminde hissiyatımız ile mantığımız arasında çatışma gerçekleşebilir. Hem Ay etkisinden hem de retro merkür den dolayı daha içsel etkileşimler içinde olabiliriz. İçimizdekilerin dilimize vurması da olası. Bağlantılarımız ile ilgili kopukluk ve kriz getiren durumlar ortaya çıkarsa bunların sinir sistemimizi germesine mahal vermemeli. İlerlemede zorluk oluşabilir. Geçmişten kalan işler ile uğraşılabilir.

22:15 de Ay, Balık burcundaki Neptün ile uyumlu üçgen açı kuracak. Bu açı altında yakınlarımızla/yakınımızdakilerle daha iyi; empatik, sezgisel, anlayabileceğimiz hisler ile hareket edebilmemiz söz konusu olabilir. Daha yaratıcı ve daha rahat hissedebiliriz. Bütün ile bir hissetmek için uyumlu etkiler. Yakınlık kurmakta daha hassas, sezgisel ve başarılı etkileşim oluşabilir.

11.02.2015, saat 13:30 da Ay, Oğlak burcundaki Pluton ile Sextile dediğimiz yarı uyumlu açılanma içine giriyor. Bu açılanma altında bir takım fırsatlar olasıdır. Tutkunun ve yoğunluğun rahat ifadeleri söz konusu. İçimizdeki isteklerimizi rahat ifade edebilir daha keskin görü halinde bulunabiliriz. Ortaklaşa ve genel anlamda işlerimiz ile ilgili daha etkin etkileşimler söz konusu.

15:50 de Ay, Balık burcundaki Kiron ile bir üçgen açı kuracak. İlgili alanlarında şifalanma ile ilgili çözümler ve rahatlatıcı durumlar söz konusu.

18:10 da Ay, Aslan burcundaki Jüpiter ile doksan derece sert açılanma açısı kuracak. Abartı ve gerginliklerden uzak durulması gereken bir zaman dilimi olacak. Haritalarınızda etkilendiği alanlardan temellenerek, hislerin bolca, zengince dağılabileceği bir zaman dilimi de olabilir. Risk içeren durumlardan ve fazla rahatlıktan kaçınılmalı.

21:48 de Ay, Balık burcundaki Venüs ile uyumlu üçgen açısı kuracak. BU açılanma altında içimizdekileri rahat ifade etmek, sosyal hayatımızda ortaya çıkarmak, yakınlarımız ile paylaşmak söz konusu. Sosyal anlamda ifadelerin ortaya çıkmasının yanı sıra keyif yapmak olarak da ifade edilebilir. Sevgisel ifaderin yanı sıra, alışveriş ve estetik ile ilgili konularda da daha olumlu başlangıçlar yapabiliriz.

12.02.2015, saat sabah 7:30 da Ay, Balık burcundaki Mars ile uyumlu açı kuracak. Girişim başlatmak ve harekete geçmek için uyumlu bir zaman dilimi.

Bundan sonra Ay herhangi bir major açı kurmayacak ve boşluğa geçecek. Yenileri başlatmaktan ziyade rutin ilişki ve işleri devam ettirmek daha makbul olacak.

Görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir