AKREP BURCUNA GEÇEN VENÜS VE BURCUNUZA ETKİLERİ

“Gözlüksüz bakıyorum hala kararsızım” Terazi Atasözleri

Yok yok şimdi Terazi’deki Transit Güneş’in yöneticisi Venüs’ün akrep burcuna girmesiyle durum daha kararlı bir hal alacak. Bu dönem bu etki ile herkes arzularını, tutkularını, onları mutlu edecek şeyleri daha belirgin ve keskin şekilde tanımlayabilir. Lakin olayın bir başka boyutu var ki o da tutkuların gözü kör etmesidir bu da ayrı konudur ona da değineceğim.

Genel olarak Venüs Akrep, hoşlandığımız şeylerin ortak değerde ne olduğu ile ilgilenecektir. Paylaşım, ortaklık, keyfiyet ve sosyal açıdan daha temel, daha kök şakra ile ilgili, daha tutkulu, daha yaşamsal, daha derin etkileşimler söz konusudur.

Bu dönem kendini vurgulamak daha belirgin olabilir çünkü bir de venüs akrep’in dispozitörü mars, ateş elementi yay burcunda. Kendini ortaya daha rahat bir şekilde koymak söz konusu olacaktır ve deneyimleme arzusu, girişimcilik, maceraya duygusu daha artacaktır. Dolayısıyla bu dönemde girişilecek özellikle ortaklı işlerde ve flört ilişkilerinde daha cesur ve keskin bir tutum ortaya çıkabilir.

Sebep sonuç ilişkisi olarak düşünülürse bu dönem etkilendiğiniz kişiye daha da çekilme durumunuz olacaktır ya da daha emin hareket edeceksinizdir ama eğer böyle bir gündemiz yoksa yeni ilişkiler açısından iyicene durumu görüp emin olmanız tavsiye olunur. Yani arkadaş/ortaklık/flört olsun kör şeklinde seçimler yapmamalı ve pek de tanımadığınız göz önünde olmayan kişilerle ilişki kurmamalısınız.

Ayrıca 27 Eylül saat sabah 11:00’dan sonra Mars Oğlak burcuna geçecek ve ilişkiler açısından Yay’ın deneyimciliğinden, geniş ve rahat tutumundan öte daha ciddi, düzenli ve disiplinli bir anlayış ortaya çıkartacak. Bu Mars geçişi ile birlikte Venüs Akrep açısından ilişkilerde daha dengeli durumlar söz konusu. Bir tarafta ilişkilerde istikrar, tutku, kesinlik arayışı bir tarafta da daha somut, gerçekçi, elle tutulur şeyler elde etme isteği arası etkileşimler olacak.

Öz burcunuz ( güneş) ve yükselen burcunuza göre okuyabilirsiniz:

Koç’lar ortak sahip olunanlar, miras, başkasından gelen gelirler ve ilişkideki paylaşımlar konusunda bir şeylerin daha kolay gelişebileceği fırsat veren bir zaman dilimindeler. Bu dönem kriz çıkartacak ilişkilerden uzak durmaları yerinde olacaktır. Dostlardan, sosyal ilişkilerden fayda almak söz konusu ama seçici olmaları gerek.

Boğa‘lar bu zaman diliminde hayatlarına giren kişi/kişiler tarafından dönüştürülebilirler. Oldukça etki altında kaldıkları onları cezbeden kişi/kişiler olabilir. Kendilerini belki daha önce zorlayabilecek şeylerde şimdi daha rahat hareket edebilir ve sözleşmelere anlaşmalara girebilirler. Onlara sosyal bakımdan daha cesaret veren insanlar olabilir. Kendileri de pek rahatlarının peşinde olmayabilirler bu zaman diliminde. İlişkiler açısından seçici olmaları bu dönem daha çok önem kazanıyor.

İkizler burçları iş yaşamlarında daha rahat kendilerini vurgulayabilir ve dikkat çekebilirler. Bu dönem çalışma arkadaşları onlar üzerinde daha etkili olabilir. Estetik ve biçim olarak şekil değiştirebilir yeni kozmetiklerle ilgilenebilirler. Kişisel bakımları ile daha ilgili olabilirler. Evcil hayvanlara ilgisi olanların bu ilgisi daha da artabilir.

Yengeç‘lerin aşk hayatları hareketlenebilir, zira bu dönem daha fazla dikkat çekebilirler. İmajlarına daha çok önem verip kendileri ile ilgilenebilirler. Çocuğu olanlar da onlarla daha fazla ilgilenebilir. Yine hobilerle, sporla ve sanatla ilgilenmek favori olabilir. Bu dönem şanslılar. Daha yaratıcı ve derin olabilirler.

Aslan’lar için ev hayatları daha renkli bir hale gelebilir ve keyif alacakları şeyler ile ilgilenebilirler. Evlerinin tasarımı üzerinde çalışma yapmaları ve bazı şeyleri değiştirmeleri mümkün. Bu dönem onları içten etkileyip dönüştürecek şeyler de var. İlişkileri varsa bu dönüşüm oradan da gelecektir. Bu dönemi, kendilerini yenileyecek ve keyif aldıracak şeyleri yapmak için kullanabilirler.

Başak’lar yakın çevreleri ile ilgili ilgisini çekecek konular söz konusu. Onları etkileyecek dönüştürecek yazılar okumaları diyaloglar içine girmeleri ve daha rahat bir şekilde iletişimde cesur tutum sergilemeleri mümkün. Yaptıkları gezi ve yolculuklarda onu etkileyecek deneyimler yaşayabilirler. Kısmet bu zaman diliminde daha çok yakın çevrelerinde.

Terazi’ler kendi değerlerini daha çok vurgulamak isteyebilirler. Yeteneklerini sergilemekte daha cesur olabilirler. Neye sahip olmak istedikleri konusunda daha emin olabilirler ve harekete geçebilirler. Kısmet daha çok kendi girişimleri ve hünerlerini sergileyebildikleri oranda gelecektir. Tutkularını ortaya koydukları oranda istediklerini elde etmeleri mümkün. Görsellik ve sanat ile ilgilenenler bu dönem daha başarılı işler üretecekler.

Akrep’ler kişilikleri, görünümleri ile ön planda olacaklar. Kendilerini daha güzel vurguladıkları bir döneme giriyorlar. Kısmet konusunda şans onlardan yana gözüküyor. Bu dönem isteklerine ulaşmak konusunda arzuları yerinde ve aynı zamanda çekim yarattıkları durumdalar. Görünümleri ile ilgili değişim ve dönüşümler de yapabilirler. Kendilerini daha cezbedici şekilde vurgulayabilirler.

Yay’lar bu dönem kolektif algılarında daha rahat bir halde olacaklar. Bu algı bir yetenek olarak onlarda daha fazla zuhur edebilecek. İlişkiler konusunda ise bazı belirsizlikler yaşayabilirler. Gizli bilmedikleri sevenleri ortaya çıkabilir. Bilmedikleri, tanımlayamadıkları kişilerle yaşayabilecekleri ilişkiler konusunda da biraz dikkat etmeleri gerekiyor. Zarara uğrayabilirler. İlişki konusunda kontrolleri dışında durumlar söz konusu olabilir. Ev hayvanları varsa onlara dikkat etmeliler çünkü kaybolabilir ya da çalınabilir. Bu dönem rüyaları da daha belirgin mesaj verir nitelikte olacaktır çünkü bilinç altları ile daha çok bağlantı kurabilecekler.

Oğlak’lar arkadaşlık ve sosyal ortamlarında onları etkileyecek dönüştürecek kişilerle tanışabilirler. Bu dönem flört bu ortamlarda tanışmalar vasıtası ile gelebilir. Arkadaşları ile birlikte daha keyif alacakları yaratıcı çalışmalar içinde olabilirler. Bu çalışmalar hobi ya da iş hayatları ile ilgili olabilir. Ortamlarda tanıştıkları ve yakınlık kurduğu kişiler ile ilgili seçici olmaları faydalarına olacaktır.

Kova’lar kariyerleri açısından kendilerini dönüştürebilecek sosyal deneyimlerin içinde olabilirler. Bu dönem keyfiyetçilikleri daha çok öne çıkabilir ve tavan yapabilirler. Toplum önündeki imajları konusunda biraz dikkat etmeleri de gerekiyor çünkü bu dönem daha da göz önünde olabilirler ve dikkat çekebilirler. Şu dönem kariyerleri açısından güçlü ortaklıklar kurabilirler. Eğer zararlı kişiler ile temas kurarlarsa da bu kariyerlerini olumsuz etkileyebilir. Dikkat. İyi görmeliler.

Balık’lar keyif alacakları, kendilerini dönüştürecek yolculuklar ya da düşünceler içinde olabilirler. Bu dönem dostlarından onları dönüştürecek etkileyecek bilgiler de edinebilirler. İlişki olarak daha uzaklar ile bağlantılı bir ilişki söz konusu olabilir ilişkisi olmayanlar için. İnançlarında ve düşüncelerinde daha yoğun ve tutkulu olabilirler. Kendilerini çok kaptırmamaya dikkat etmeliler. Kariyerlerine de katkısı olacak şekilde kendileri dönüştürmek ve geliştirmek için yeni şeyler öğrenebilecekleri fırsatlar yakalayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir