7 Kasım 2018 Akrep Yeniayı ve Burcunuz: Gökyüzünde Büyük Değişim!

7 Kasım 2018, Saat 19:02’de Akrep burcunun 15. derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay haritasında 8 derece İkizler yükselmekte ve yöneticisi Merkür de tam karşısında ve retroya girmek üzere bir zamanlamada. Terazi burcuna dönen Venüs ise normal hareketine başlayacak yakında. Geriye doğru hareket eden düğümlerde Kuzey Düğüm Yengeç – Güney Düğüm Oğlak olmak üzere artık geçişin ilk aşamasında 29 derecenin sonundalar. Yine Jüpiter, Akrep burcunun 29 derecesinin sonunda ve o da Yay burcuna geçmeye hazırlanıyor. Ayrıca Venüs Terazi konumunda retro / geri hareketini sonlandırmak üzere. Uranüs de Boğa burcundan geri hareketle tekrar Koç burcuna dönmüş oluyor bu haritada. Yani şöyle bir bakıldığında tam bir geçiş döneminde olduğumuzu görüyoruz. Genel görüntüye bakıldığında her zaman arada zikrettiğim Herakleitos’un bir sözü geliyor aklıma; Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Evet, gökyüzü ve paralelindeki hayat sürekli değişkendir, bu bir döngüsel gerçektir ama bir de bu gökyüzü zamanına özgü öyle bir geçişler değişimler var ki şu an üzerinde olduğunuz ilerlediğiniz şeylerde önemli bir geçişler ve değişiklikler dönemi olacağı görülüyor. Buna hazırlanın. Bu etkilerden özellikle sabit burçların Boğa, Aslan, Akrep, Kova 15. günü civarı (+- 1-2) doğumlular daha çok etkilenecekler.

Yeniay anı haritasına baktığımızda ise konuşmalara, söylemlere dayalı bölünmeler, abartılı, boşboğaz konuşmalar olabilir. Genel olarak Merkür Yay’a girdiği andan itibaren bunlara dikkat etmek gerekirken özellikle an haritasında bir takım olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için bunlara daha da dikkat etmek gereği görülüyor. Bu etkilerden de değişkenlerin İkizler, Başak, Yay, Balık 8. Günü civarı (+- 1-2) doğumlular etki alma durumundalar. Ayrıca Akrep’in derin, yoğun, takılabilen, hassas ve nem kapan, siyah ve beyaz olarak durumları belirleyen halleri de düşünülürse bu zamanlamada sözlere daha da çok dikkat etmek gerekiyor.

Bu zamanlamada iyi açıdan bakarsak araştırmalarda, okumalarda, bir şeyler bulmakta, yeni fikirler edinmekte hayli aktif olabileceğimizi ve bir süreden beri de Merkür Yay etkisi olduğu için şimdi Akrep yeniayı ile birlikte yeni bir oluşuma gidebileceğimizi söyleyebiliriz. Çünkü burada özellikle Merkür Yay yöneticisinin Jüpiter Akrep olması ve tam Akrepten çıkmak üzereyken artık son meyvelerini vermesi durumu söz konusu. Özellikle araştırma, derinleşme ve farkındalık anlamında.

İlişkiler, Kısmetler

Akrep Yeniayı ile ilişkiler açısından tutkuya, derinliğe dayanan etkiler ortaya çıkabilir. Bu zamanlamada ortak alacaklar, borçlar, ortak maddi planlar da söz konusu olacaktır.

Manipülasyon kavramına da yine dikkat etmek gerekiyor. Güç, cinsellik konuları da ön plana çıkacaktır. Karşılıklı beklentileri iyi anlamak gerekiyor. Akrep zamanları ilişkilerde samimi, derin ve özel olanın arayışıdır. Lakin bakış açısı da daralabilir ve subjektif hareket etmemeye dikkat etmek gerekecektir.  

Ay düğümleri açısından da şimdi bu yeni geçişle özellikle Kuzey Düğüm Yengeç tarafındaki güvenlik, yakınlık, özel hayat, beslenme, ev yaşamı gibi konularda bir takım gelişim yönleri önem kazanmakta.

Yengeç özellikle ilişkilerde yakınlık ve güven konusunu etkiler. Bu bakımdan önümüzdeki ay düğümleri sürecinde bu hassasiyetlerin daha önem kazandığını söyleyebiliriz.   

Venüs’ün tekrar Terazi’deki süreci ile ilişkilerde denge arayışı artacaktır. Bir şeylerin yerine oturması ve tekrar ilerlemesi söz konusu. Daha sonra tekrar Venüs Akrep sürecini yaşayacağız. Fakat fazlaca sabit burçlardaki toplanmadan oluşan zorlayıcı etkiler dağılmış olacak bu sefer.

Terazi’deki gerileyip 16 Kasım’da tekrar ileri harekete geçecek Venüs’ün, Koç burcunda gerileyen Uranüs ile yapacağı karşıt açı (28 Kasım’dan itibaren birkaç gün etkili) ilişkiler bakımından manidar bir zamanlamayı gösteriyor. Özellikle öncü burçların Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak 29. derecesinde/gününde (- + 1-2) olanlar bu etkilerden daha fazla etkilenecekler. Ani bir şans ve kısmet bulunması, ilişkilerde karşılaşmalar ve birleşmeler ya da tam tersi ani beklenmedik sürpriz durumlarla bir ilişkiden, bir işten, bir ortamdan kopmalar olabilir. Yani bir şeylerin yer değiştirmesine hazır olun bu tarihlerde.
  
Gökyüzü  Hareketleri

Bu zaman diliminde çok fazla değişim ve geçişler görüyoruz. Aşağıda bu değişim ve geçişleri sıraladım.

Ay Düğümleri

Kuzey Düğüm Düğüm Yengeç – Güney Düğüm Oğlak olarak değişecek bu süreç 6 Kasım 2018 de başlayıp 20 Haziran 2020’ye kadar sürecek

Merkür Rx (Retro /Geri Hareket süreci)

29 Ekim’de Akrep’te gölge süreci başladı

31 Ekim’de Yay burcuna geçti

16 Kasım’da 13 derece Yay’dayken geri harekete başlayacak

1 Aralık’ta Akrep burcuna dönecek

7 Aralık’ta 27 dereceyken geri hareket sonlanacak

13 Aralık’ta tekrar Yay burcuna geçecek

24 Aralık’ta Yay burcunun 13. derecesinde gölge bölgesinden çıkacak

Venüs Rx (Retro / Geri hareket süreci)

3 Eylül’de Terazi burcunun 25. derecesinde gölge süreci başladı

6 Ekim’de Akrep’in 10 derecesinde gerilemeye başladı.

31 Ekim’de Terazi burcuna geri dönüş

16 Kasım yani Terazi’nin 25 derecesinde normal hareketine dönecek

2 Aralık’ta tekrar Akrep burcuna geçecek

7 Ocak 2018 14:18’de Yay burcuna geçecek

Mars

16 Kasım da Kova burcundan çıkıp Balık burcuna geçecek ve 1 Ocak 2019’a kadar burada kaldıktan sonra Koç burcuna geçecek.  

Jüpiter

8 Kasım 2018’de 12 yıllık döngüsünde yönetici olduğu Yay burcuna geçecek ve 2 Aralık 2019’a kadar burada kalacak.

Uranüs

6 Kasım’da Koç burcuna dönecek

6 Ocak’a kadar Koç’ta gerileyecek ve normal hareketine dönecek

6 Mart’a kadar Koç’ta ileri hareket edecek ve bu tarihte Boğa burcuna geçecek.

Türkiye Astrolojik Haritası

Yeniay veya dolunay zamanları konumlandığı yere spot ışığı tutan zamanlardır. Akrep Yeniayı Türkiye astrolojik haritasında Güneş, Venüs ve Jüpiter Akrep’in olduğu 5. Ev alanına geliyor. Bu konumda spor, sahne dünyası en başta ön plana çıkıyor. Zaten en son Boğa dolunayı (Güne Akrep – Ay Boğa karşıtlığı) gerçekleştiği için bu alan aktive olmuştu. Burada Akrep’in doğum ve ölüm konuları, kriz konuları gündeme gelebilir ki bir takım öne çıkan olaylardan da bunu görüyoruz.

Örneğin Fenerbahçe – Galatasaray maçında genç bir taraftarın ölümü ve spor camiasının cenaze için toplanması ya da Sanatçı Sıla ile Ahmet Kural’ın mahkemeye yansıyan durumları gibi konular hep bu anlamlara karşılık geliyor. Ahmet Kural da astrolojik haritasında tıpa tıp Türkiye Astrolojik haritasındaki gibi hem Güneş’i hem Venüs’ü hem de Jüpiter’i Akrep burcu olan bir ünlü. Dolayısıyla bu eş zamanlılıkta haber olması astrolojik açıdan hiç de şaşırtıcı değil. İliişkilerinde tekrar bir araya gelmeleri de geri hareketteki Venüs Akrep zamanında olmuştu. Şimdi Venüs daha da geriledi ve Terazi’ye geldi. Uzlaşılar ve uzlaşmazlıklar, mahkemeler Terazi ile ilgilidir.  

Gündeme gelen bu ilişki değerlendirildiğinde Ahmet Kural’ın Akrep Güneş’i ile Sıla’nın Aslan’daki Ay’ının ve Sıla’nın Güneş İkizler konumu ile Ahmet Kural’ın Ay Başak konumunun 90 derece sert açı kuran durumlarda ve uyumsuz zorlayıcı etkide olduğunu görüyoruz. Astrolojide bu tip sert açılar yani kare ve zıt açılar fırtınalı aşkı ifade edebilirler fakat tartışma büyüyebilir ve sonuç mahkemede de bitebilir. Bu biraz şahsi haritaların da gerginlik ve sertlik durumlarına bağlıdır. Kare açılar marsiyen dediğimiz dinamizm ve güç ifade eden açılardır ve böyle ilişkilerde gerginlik ve çatışma da çoktur. Astrolojide ilişkilerde genellikle makbul olan Güneş Ay arası ve Venüs – Mars arası uyumlu açılardır. Konu basittir; birbirini anlayan ve uyumlu frekanslar ya da birbirini anlamakta zorlanan ve uyumsuz frekanslar.     

Danışmanlık, iletişim ve sorularınız için astrologburakustun@gmail.com’a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

ISAR CAP Danışman Astrolog

Akrep Yeniayı burcunuzu hangi alanda etkileyecek? (Yükselen burcunuza göre bakabilirsiniz) :

Koç:  Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Boğa:  Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

İkizler:  Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Yengeç: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Aslan: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Başak:  İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Terazi:  Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

Akrep: Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Yay:  Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Oğlak:  Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Kova: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Balık:  Yurtdışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir