7 Eylül 2021 Uranüsyen Başak Yeniayı ve Burcunuz: Mantık ve Gerçekçilik Zamanı

7 Eylül 2021, saat 03:52’de Başak burcunun 14. derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay haritasında Aslan burcunun 11. derecesi yükselecek. ( = İstanbul, Ankara için 14. derece).

Yeniay haritasında Uranüs Boğa konumu 14 derecede gerilemekte ve Yeniay derecesine en yakın açı etkileşimini yapmakta. Yaptığı üçgen açı, geçmiş ile de bağlantılı bir takım konuların gündeme gelmesini getirebilir ve ayrıca bir takım iletişimlerin ve konuşmaların gözden geçirilmesi bakımından önemlidir.

Bu süreçte Plüton Oğlak konumuyla da birlikte bu Toprak elementindeki üçlü konumlanma, sağlam işler yapmak, somut ve gerçekçiliği gözden geçirmek için önemli bir zamanı gösteriyor. Toprak elementi burçlar nesnel, mantıklı, gerçekçi, ekonomi-iktisat konuları ve somut üretimler ile ilgili burçlardır. Bu bakımdan iş ve yatırım planlarını gözden geçirmek ve geçmişe ait şeyleri yakalamak için uyumlu bir zaman olduğunu belirteyim.

Yeniay derecesine partil açı (kesin açı/aynı derecede) yapan Uranüs özgür hareketi, zihinsel aktivite ve buluşları, sosyal ve grup hareketlerini, organizasyon işlerini, teknoloji ve iletişimle ilgili konuları işaret eder. Uyumlu açı sürecinde olması ilişkiler bakımından iletişimlerde ve geleceğe dönük projeleri tekrar gözden geçirmek açısından uyumlu bir zamanı ifade ediyor.

Başak Yeniayı arınmışlık, temizlik, mantık, sağlık, işlevsel olan, faydalı olan, estetik, bakım, titizlik, hijyen, mükemmeliyetçilik, mekanik, çizim, ölçü, mühendislik konularında farkındalık ve yeni başlangıçlar getirecektir.

İlişkiler ve Kısmetler

Merkür 30 Ağustos (08:10) – 6 Kasım 2021 (01:35) arasında uzun bir süreç Terazi burcunda kalacak. Merkür bu süreç içerisinde 27 Eylül Saat 08:11 ile 18 Ekim Saat 18:17 arasında Retro hareketini yapacak.

Terazi burcundaki Merkür iletişimlerle ilgili daha politik ve barışçıl tutumu ifade ediyor. Sosyal geziler, sanat meyli, ilişkilerde uyum arayışı olacaktır. Ortaklıklar ile bağlantılar, denge ve uzlaşı arayışı ön planda olacaktır.

Retro sürecinde geriye dönük bağlantılar, toparlamalar, düzeltmeler olabilecektir. Bir takım kararsız durumlar daha çok kendini gösterebilecektir. Hamle yapmak için iyi bir zaman olmamakta. Süreci takip etmek ve beklemek yerinde olacaktır. Terazi istişare ve karşılaştırma sürecini de ifade eder. Dolayısıyla Retro süreci bu daha fazla hissedilebilir ve süreç sonuna kadar belirginliğin zor olması söz konusu olacaktır.

yeniay zamanında Terazi burcunda olan Venüs kısa süre sonra Akrep burcuna geçecek. Bu geçiş olana kadar son noktada ilişkilerle ilgili uzlaşı ve denge sağlamak konusu olacaktır. Sosyal şanslar, güzel ortamlar ve güzel ilişkiler açısından kısmetler devam edecek.

Venüs, 10 Eylül (23:39) – 7 Ekim (14:21) arasında Akrep burcunda yer alacak.

Akrep burcundaki Venüs ilişkilerde tutku, odaklanma, konsantrasyon getirebilecek etkileri gösterir. Aşırı durumlarda takıntılar olabilecektir. Venüs Akrep’te güzelliğe/güzelliklere takıntı da ortaya çıkabilir. Sanatçılar için bu tutkular bir sanat derinliğine dönüştürülürse iyi olabilecektir. Akrep burcundaki Venüs ilişkilerle gerçekleşen dönüşümleri de ifade eder.

Gölge yönler aktive olduğunda sorunlu ilişkileri ve ilişkilerde güç çatışmalarını ifade edebilecektir.

Yeniay sürecinde Başak burcunda ilerleyen Mars bir süre sonra yönettiği koç burcunun karşıtı olan terazi burcuna geçecek. Bu sürece kadar mantık, ölçü, hesap gerektiren işler ve fiziksel aktiviteler, beslenme diyet konuları daha aktif olacaktır. Nesnelliğin dikkat çektiği bir dönem olarak ilişkiler açısından mantık ve gerçekçilik önemli olacaktır.

Mars, 15 Eylül 2021 (03:14) – 30 Ekim 2021 (17:21) arasında Terazi burcunda olacak.

Terazi burcundaki Mars yönettiği burç olan Koç burcunun karşısında olarak tam zıttı bir durumu ifade eder. Mars eril güç, savaşım, dürtüler, arzular, hırs ve arzular ile ilgilidir. Terazi ise Venüs’ün burcu olarak tok, zengin davranışlara sahip bir tarzı ifade eder. Koç’un direkt harekete geçen kararlı yapısının karşısında Mars Terazi davranışı dengeler arasında gidip gelmek, kararsızlık, harekete geçmemek gibi etkiler gösterebilir. Mars’ın Terazi’deki kalitesi politika gücü, karşılaştırmalı karar vermek, sakin, tok, zengin hareket etmek, verici ve paylaşımcı olmak şeklindedir.

Terazi’deki Mars sosyal kalite, güzel ortamlar, sanat, müzik, moda meyli ile ilgilidir. Denge ve uyum ile dengesizlik, kararsızlık ve muhalefet arasında ışık ve gölge davranış yönleri ortaya çıkabilir.

Venüs Akrep’te ve Mars da Terazi burcundayken ilişkilerde tutkular, konsantrasyon, yoğunluk ön plana çıkarken bir taraftan da sosyal kalite, zarafet, entelektüellik, denge, uyum konusunda ortaya konulan ağırlık ön plana çıkacaktır.

Hava (İkizler, Terazi, Kova) ve Su (Yengeç, Akrep, Balık) burçları için sosyal aktiviteler ve girişimler açısından daha aktif bir dönem olacaktır.

Türkiye Astroloji Haritası

Başak Yeniayı Türkiye Astroloji haritasının 3. Evine gelmekte. Burası turizm, eğitim, akademi, yollar, ulaşım sektörü, kargo sektörü, medya, basın-yayın organları, yolculuklar, uluslararası ilişkiler, genel olarak komşu ülkelerle ilgili olmak ile birlikte özel olarak yakın komşu ülkelerle ilgilidir.

Bu süreçte 3. Ev mülteciler konusunu da içermekte. Türkiye Astroloji haritasında Uranüs ve Güney düğüm Balık burcunda yer almakta ve Transit Neptün de burada hareket etmekte. Sınırlarımızla ilgili sıkıntılara dikkat etmemiz gerekiyor. Buradan boşluk verme durumuz görünüyor. Bu durum Corona’nın ilk yayılım sürecinde de dikakt çekiyordu şimdi mülteciler konusunda da dikakt çekiyor. Bu süreçte mülteciler konusu ile ilgili gelişmeler gündemde olacaktır.

Başak yöneticisi Merkür’ün bu süreçte Terazi burcunda olması ve yine Mars’ın da 15 Eylül’de Terazi burcuna geçecek olmasıyla 4. Ev aktiviteleri ortaya çıkacaktır. Burası siyasetle ve muhalefet partileri ile de ilgili olmakta. Bu süreçte basın-yayında muhalefet partileri açısından siyaset gündeminde ön plana çıkan durumlarda daha fazla artış olabilir.

Terazi’deki Merkür denge, uyum, uzlaşı arayışlarını ifade etmekle birlikte objektiflik ve olayları dışarıdan değerlendirmekle ilgilidir. Hukuk adalet eşitlik konuları ön plana çıkabilecektir.

3. Evdeki yeniay’ın en iyi getirisi ise hareketlilik sosyallik çeşitli sosyal faaliyetlere ve eğitimlere katılım olabilecektir. Yani bu zaman dilimi ile birlikte iyice hareketlenme ve piyasa açılmasından bahsedebiliriz.

Gezegen Hareketleri

Plüton

Oğlak burcundaki Plüton, 27 Nisan 2021 – 5 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Bu süreçte ilişkiler ve projeler tekrar değerlendirme altına girecektir. Odaklanılan iş konuları bakımından önemli bir düzenleme ve gözden geçirme dönemi olacaktır.

Öncü burçlar olan Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar bu gerilemeden daha çok etkilenecektir.

Neptün

Balık burcunda ilerleyen Neptün 28 Kasım 2020’de tekrar ileri hareketine başladı.

25 Haziran 2021 – 30 Kasım 2021 arasında geri harekette olacak.

İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar, yanılgılar ve aldatıcı durumlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak.

Uranüs

Boğa burcundaki Uranüs 15 Ağustos 2020’de başladığı geri hareketini 13 Ocak 2021’de sonlandırdı.

Bu tarihle birlikte geleceğe dönük yeni safha başladı. Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’da kendini gösterebilecek. Genel olarak da haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak. Ekonomi ve özgürlük teması burada ön planda olacaktır.

Zihinsel değişimler ve sıçramalar, sisteme daha dışarıdan bakış Uranüs ile ilgilidir. Uranüsyen etkilerdekilerin elektrik yüklerine daha dikkat etmesi ve yönlendirmesi gerekir. Özellikle belirttiğimiz sabit burçlarda yerleşimleri olanlar.

Uranüs, 19 Ağustos 2021 – 18 Ocak 2022 arasında ise tekrar geri harekette olacak.

Satürn

Satürn 22 Mart 2020 itibarı ile Kova burcuna geçti ve 11 Mayıs’a kadar ilerledikten sonra geri hareket yaptı ve 1 Temmuz’da Oğlak burcuna dönerek geri hareketine devam etti.

Satürn 17 Aralık 2020 – 7 Mart 2023 arası ise tamamen Kova burcunda yer alıyor.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi zamanın idaresine ve o noktaya gelişine göre ilgili alanlarında zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

Kova burcundaki Satürn 22 Mayıs 2021 – 10 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Jüpiter

Jüpiter 19 Aralık 2020 – 14 Mayıs 2021’de Kova burcunda olacak ve ardından Balık burcuna geçecek. Balık Burcundaki Jüpiter 20 Haziran’da geriledikten sonra Temmuz 28’de tekrar Kova burcuna dönecek ve 17 Ekim 2021’de Direkt hareketine döndükten sonra 29 Aralık 2021’de tekrar Balık burcuna geçecek.

Kova burcunda olduğu süreçte teknoloji, elektrik, elektronik ile ilgili konular, sosyallik, grup çalışmaları, topluluklar ile ilgili konular, sosyal paylaşım siteleri, organizasyonlar, bilimsel anlamda ilerlemeler ve keşifler, düşünsel aydınlanmalar, devrimler ile ilgili gelişmeler getirebilir.

Jüpiter 14 Mayıs’ta Balık burcuna geçiyor. Burada hayaller, yaratıcılıklar, tasarımla ilgili konular, manevi ve mistik konular, sevgi paylaşım konuları ön plana çıkacaktır.

Olumsuz gölge etkilerde aldanmalar, aldatıcılar, topluma masal anlatan, gerçeklikten çıkan kişilerde bir artış ve ön plana çıkma olabilir. Ayrıca Balık bağımlılıklarla da ilgilidir. Burada metafizik ve hayali temalara bağımlılık olabildiği gibi, zararlı bağımlılık yapıcı keyif verici maddeler de aynı kapsamdadır. Jüpiter Balık’ın iyi etkisi arınma ve meditasyonla olacaktır. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Jüpiter ruhsal tekamül anlamında şansı ve bolluğu iyi arınanlara, doğru bağ kuranlara, fedakar olanlara ve sevgi insanlarına getirecektir. Dünyevi anlamda da yaratıcı ve tasarımcı girişimler bolluk getirebilecektir. Bu zaman aralığında Jüpiter, Balık konumunda ilk provasını yapacak ve getirileri ile ilgili veriler ortaya çıkacaktır.

21 Haziran’da Balık burcunda geri hareketine başlayacak Jüpiter, 28 Temmuz’da Kova burcunda geri hareketine devam edecek. 18 Ekim’e gelindiğinde tekrar direkt hareketine dönecek ve 29 Aralık tarihine kadar Kova burcunda kaldıktan sonra tekrar Balık burcuna geçecek.

Mars

Mars 29 Temmuz 2021 (Saat 23:33) – 15 Eylül 2021 (03:14) arası Başak burcunda olacak.

Başak burcundaki Mars daha çok beceriye, mantığa, gerçekliğe, pratikliğe yönelen dürtüleri ifade eder.

Başak’taki Mars ölçü ile titizlikle gücünü gösterebilir. Burada daha nesnel ve materyal olana yönelim olacaktır. Başak yöneticisi Merkür olduğu için burada becerilerle birlikte zihinsel kabiliyetleri kullanmak söz konusu. Başak teknik bir kafadır, eleştireldir ve örneğin spor yapmak bakımından da daha ince çalışmayı, kimyasal, vitamin hesaplamalarını ve daha mükemmel hareket etmeyi ifade edecektir. Daha robotik ve mekanik olana yönelim söz konusu olacaktır. Terzilik, ölçme, biçme, hesaplama, estetik ile ilgili işlerde çalışanlar bakımından kendini iyi gösterebilecekleri bir zaman dilimi olacaktır.

Mars, 15 Eylül 2021 (03:14) – 30 Ekim 2021 (17:21) arasında Terazi burcunda olacak.

Terazi burcundaki Mars yönettiği burç olan Koç burcunun karşısında olarak tam zıttı bir durumu ifade eder. Mars eril güç, savaşım, dürtüler, arzular, hırs ve arzular ile ilgilidir. Terazi ise Venüs’ün burcu olarak tok, zengin davranışlara sahip bir tarzı ifade eder. Koç’un direkt harekete geçen kararlı yapısının karşısında Mars Terazi davranışı dengeler arasında gidip gelmek, kararsızlık, harekete geçmemek gibi etkiler gösterebilir. Mars’ın Terazi’deki kalitesi politika gücü, karşılaştırmalı karar vermek, sakin, tok, zengin hareket etmek, verici ve paylaşımcı olmak şeklindedir.

Terazi’deki Mars sosyal kalite, güzel ortamlar, sanat, müzik, moda meyli ile ilgilidir. Denge ve uyum ile dengesizlik, kararsızlık ve muhalefet arasında ışık ve gölge davranış yönleri ortaya çıkabilir.

Venüs

Venüs 16 Ağustos (07:27) – 10 Eylül (23:39) arasında Terazi burcunda olacak.

Venüs Terazi burcunun yöneticisidir ve burada kendini sosyallik, politika, sanat açısından gösterir. Güzel ve kaliteli mekanlar ile ilişkilidir. Bu dönemde yaşamınızda Venüsyen tarzda gelişmeler ve tecrübeler yaşayabilirsiniz. Bakım, giyim, dekorasyon, müzik, estetik konular etkilediği alanlardır.

İlişkilerde ahenk ve denge arayışı olacaktır. Daha naif, zarif, barışçıl hareket etme meyli oluşacaktır. İlişkilerde kısmetler ve seçimlerle ilgili çoklu seçenek, ikililik, kararsızlıklar olabilir. Hem kendini dengeleme hem de insanları dengeleme üzerinde çalışılabilir. Daha politik ve dengeleri sağlamak, bulmak yönünde hareket etme davranışı ortaya çıkabilir. Bu etkilerden daha çok İkizler, Terazi, Kova etkili haritalar etkilenecektir.

Venüs, 10 Eylül (23:39) – 7 Ekim (14:21) arasında Akrep burcunda yer alacak.

Akrep burcundaki Venüs ilişkilerde tutku, odaklanma, konsantrasyon getirebilecek etkileri gösterir. Aşırı durumlarda takıntılar olabilecektir. Venüs Akrep’te güzelliğe takıntı da olabilir. Bu bir sanat derinliğine dönüştürülürse iyi olabilecektir. Akrep burcundaki Venüs ilişkilerle gerçekleşen dönüşümleri de ifade eder.

Gölge yönler aktive olduğunda sorunlu ilişkileri ve ilişkilerde güç çatışmalarını ifade edebilecektir.

Merkür

Merkür 12 – 30 Ağustos arasında Başak burcunda olacak. Merkür yönettiği burç konumunda hareket edeceği için daha kuvvetli olacaktır. Başak burcundaki Merkür andaki uyanıklığı, hesabı, ölçüyü, analizi, gerçekçiliği, ayıklamayı ifade eder. Burada daha kesin ayrımlara gitmek ve doğru hareket etmek söz konusudur.

Analiz, ölçü, mantık, estetik, çizim gibi konularla ilgilenenler için daha iyi bir zaman dilimi olacaktır.

Merkür 30 Ağustos (08:10) – 6 Kasım 2021 (01:35) arasında uzun bir süreç Terazi burcunda kalacak. Merkür bu süreç içerisinde 27 Eylül Saat 08:11 ile 18 Ekim Saat 18:17 arasında Retro hareketini yapacak.

Terazi burcundaki Merkür iletişimlerle ilgili daha politik ve barışçıl tutumu ifade ediyor. Sosyal geziler, sanat meyli, ilişkilerde uyum arayışı olacaktır. Ortaklıklar ile bağlantılar, denge ve uzlaşı arayışı ön planda olacaktır.

Retro sürecinde geriye dönük bağlantılar, toparlamalar, düzeltmeler olabilecektir. Bir takım kararsız durumlar daha çok kendini gösterebilecektir. Hamle yapmak için iyi bir zaman olmamakta. Süreci takip etmek ve beklemek yerinde olacaktır. Terazi istişare ve karşılaştırma sürecini de ifade eder. Dolayısıyla Retro süreci bu daha fazla hissedilebilir ve süreç sonuna kadar belirginliğin zor olması söz konusu olacaktır.

Ay Düğümleri

5 Mayıs 2020’de Ay Düğümleri burç değiştirdi. Yaklaşık 18 – 19 ay kadar bir burçta kalan Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm Yengeç’ten İkizlere, Güney Düğüm Oğlak’tan Yay burcuna geçti. 18 Ocak 2022’ye kadar da bu burçlarda kalacaklar.

Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay Balık için önemli zaman. Değişken burçlar iletişim, yer değişimleri, bilgi alanındaki faaliyetler, adaptasyon gerektiren işler, çevreler, ortamlar bakımından etkili bir zamanlama olacaktır. Düşünsel olarak bağlı olunan bir takım fikirler, inançlar sorgulanabilir. Kişisel açıdan yeni fikirler geliştirerek yol almak ön plana çıkıyor. Bazı bölünmeler ve ayrışmalar doğal bir biçimde gerçekleşebilecektir.

Danışmanlık, eğitim ve iletişim için astrologburakustun@gmail.com‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz:

https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün

Başak burcundaki Yeniay, burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

Koç: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Boğa: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

İkizler: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Yengeç: : İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Aslan: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

Başak: Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Terazi: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Akrep: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Yay: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Oğlak: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Kova: Kişisel ya da ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, dedektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Balık: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir