6 Ekim 2021 Marsiyen Terazi Yeniayı ve Burcunuz: İlişkilerde Hamleler ve Denge Arayışı Zamanı

 

6 Ekim 2021, Saat 14:04’te Terazi burcunun 13. derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay haritasında Oğlak burcunun 7. derecesi yükseliyor. Yeniay haritasında Terazi stelyumunu görüyoruz. Güneş, Ay, Merkür ve Mars Terazi burcuna bir araya geliyorlar. Bunların arasında Terazi burcundaki Mars’ın 13. derecede yer almasıyla Marsiyen bir Yeniay meydana gelmiş oluyor. Uranüs’ün de 13. derecede Boğa’da yer alan pozisyonuyla Yeniay derecesini görmeyen 150 derece dediğimiz açı gerçekleşiyor ve bu elde olmayan bazı değişimleri de ifade edebilecektir. Uranüs ani değişimler, kurulan bağlantılar ya da kopan bağlantılar ile ilgili olabilecektir. Boğa burcundaki Uranüs, ekonomik anlamdaki girişimlerde dikkat gerektiren bir süreci de ifade etmekte. Terazi burcu için Boğa konumu 1-8 ilişkisidir ve ortaklaşa üretimler, krediler, başkalarının alanına girmeler ve hareket etmeler bakımından dikkat çeker. 8. Ev akrep burcunun alanıdır ve burası dönüşümle ilgilidir. Dönüşümün zor olduğu durumlar bir takım takıntı ve krizlerle ilgili olacaktır. İkili ilişkileri ifade eden Terazi ile birlikte bu konum yine ilişki içindeki paylaşımlar bakımından dikkat çekmekte.

Terazi burcu birebir ilişkiler, ortaklıklar, sözleşmeler, politik tavırlar, sosyal bir araya gelmeler ve organizasyonlar ile ilgilidir. Burada tok tavırlar, hamle yapmamak, dürtüsel hareket etmemek söz konusudur. İlişkilerdeki tutumlarda zengin tavırlar, kalite, sanat, ahenk önemli olacaktır. Fakat Yeniay’ın üzerinde Mars kodunun olması aslında zamanın karakterinde hırs, rekabet, ağır basma, kuvvet koyma, irade, hedefe odaklanma, kompleks etkiler, alınganlık ve öfke, dürtüsel olmak gibi etkileri getiriyor. Esasen ön planda olan da burç değil gezegen kodudur. Yani Terazi tarzında uzlaştırıcı, barışçıl, tok ve rahat tutumlu etkilerin yanı sıra marsiyen karakterde hırslı, mücadeleci, kararlı, atak ve eril etkiler söz konusudur derim. Kişisel doğum haritalarında da önemli olan burçtan ziyade bu gezegen kodlarıdır. 

 

İlişkiler ve Kısmetler

Merkür 30 Ağustos (08:10) – 6 Kasım 2021 (01:35) arasında uzun bir süreç Terazi burcunda kalacak. Merkür bu süreç içerisinde 27 Eylül Saat 08:11 ile 18 Ekim Saat 18:17 arasında Retro hareketini yapacak.

Terazi burcundaki Merkür iletişimlerle ilgili daha politik ve barışçıl tutumu ifade ediyor. Sosyal geziler, sanat meyli, ilişkilerde uyum arayışı olacaktır. Ortaklıklar ile bağlantılar, denge ve uzlaşı arayışı ön planda olacaktır.

Retro sürecinde geriye dönük bağlantılar, toparlamalar, düzeltmeler olabilecektir. Bir takım kararsız durumlar daha çok kendini gösterebilecektir. Hamle yapmak için iyi bir zaman olmamakta. Süreci takip etmek ve beklemek yerinde olacaktır. Terazi istişare ve karşılaştırma sürecini de ifade eder. Dolayısıyla Retro süreci bu daha fazla hissedilebilir ve süreç sonuna kadar belirginliğin zor olması söz konusu olacaktır.

Akrep burcundaki Venüs Yeniay günü akşamında anaretik derece olan 29. derecede ilerliyor olacak. Bu bir geçiş anı olarak sıkıntılı ve zor olarak hissedilebilir. Akrep’in zorlayıcı etkisi yine yazının girişinde belirttiğimiz etkilerdeki gibi kriz ve takılma durumları ile ilgili olabilecektir. Kendine göre dönüştürmeyi zorlamak değil de olması gereken gelişim yönüne doğru olan dönüşüm hareketlerinde bulunmak,  ilişkiler açısından daha esnek bir geçiş zamanını ifade edecektir. Ayrıca Venüs Akrep konumu, Terazi yöneticisi olarak bu burçtaki gezegenleri dispoze ettiği için başlangıç ile son konusu da bir araya gelmiş oluyor. Terazideki Mars’ın da Yeniay derecesini tam etkisi altına alması son noktada tutku ve arzuları da devreye katacak ve yeni bir başlangıcı ortaya çıkartacak şekilde ilişkileri etkileyebilecektir. 

 

Sonraki gün ise Venüs Yay burcuna geçerek ilişkilerde daha rahatlatıcı, açık, deneyimlemeye yönelik, zengin davranışlı etkilere geçiyor. 

 

Venüs 7 Ekim (14:21) – 5 Kasım (13:44) arasında Yay burcunda olacak

 

Yay burcundaki Venüs sosyal keşifler, geziler, dışa dönüklük, iyimserlik, ilişkilerde açıklık, paylaşımcılık ve neşe ile ilgili olacaktır. 

 

Aşırı durumlarda ilişkiler açısından idealler, maceracılık, abartılar, harcamalar artabilir. 

 

Venüs değer, varlık ve paylaşım ile ilgili olduğu için, Yay burcunda kısmetler bakımından olumlu bir süreci ifade eder. İlişkiler ve kısmetleri elde etme bakımından girişimler ve şansını deneme konusu ön plana çıkacaktır. 

 

Yay burcundaki Venüs, yönettiği burç olan Terazi burcundaki Mars ile de etkileşim halinde olacak ve ilişkilerde sosyal ve sıcak etkileri bir araya getirecek. Kısmetleriniz ve sosyalliğiniz bakımından olanaklar daha çok artabilecektir. Mars etkisi ile aşk hayatında rekabet, arzular, öfkeler, yarışlar, dürtüsel hareketler ortaya çıkabilecektir.  Özellikle ateş elementi (Koç, Aslan, Yay) ve hava elementi burçlar (İkizler, Terazi, Kova) bu etkilerden daha çok etkilenecekler. 

 

Kova burcundaki Satürn 10 Ekim’de retrosunu durduracak ve bu bir takım yeni yapılar kurma, bir şeyleri inşa etme ve kariyer ve iş hayatı ile ilgili yeni gelişmelere geçiş bakımından açılımları getirecek. 

 

Kova burcundaki Jüpiter ve Terazi burcundaki Merkür’ün 18’inde retrolarını tamamlaması ile sosyal etkileşimler ve birebir ilişkiler bakımından da yeni açılımlar ortaya çıkacak. 

 

Türkiye Astroloji Haritası  

 

Terazi Yeniayı Türkiye astroloji haritasının 4. Evinde gerçekleşecek. Bu haritada Mars da aynı transit mars gibi Terazi burcunda yer almakta. Yani Türkiye astroloji haritası üzerinde Mars dönüşü gerçekleşiyor. Yaklaşık 2 yılda bir gerçekleşen Mars dönüşleri önemli girişim ve arzu yönünü gösterir. 4. Evde Terazi’de bulunan Mars aynı zamanda 10. Evdeki Koç konumunun da yöneticisi olmuş oluyor. 10. Ev iktidar ve 4. Ev de muhalefeti ifade eder. Her iki alanda da etkileşim ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla siyasi kişilerin ön plana çıkacağı ve politikanın rotasının daha belirgin ortaya çıkacağı bir zaman içine gireceğiz. Mars etkili Terazi yeniayında siyasi alanda uzlaştırıcı liderlik vurgusu ön plana çıkacaktır. 

 

4. Ev kökten gelen zenginlikleri de ifade eder. Burada geçmişle ilgili konular, kaynaklar, gelenekler gündeme gelebilir. 

 

Kova burcundaki Satürn 22 Mayıs 2021 – 10 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak. Yani Bu Yeniay sürecinde Satürn retosu da son bulacak. Ardından 18 Ekim’de Terazi burcundaki Merkür ve Kova burcundaki Jüpiter de Retro hareketlerini tamamlayacaklar. Sosyallik, işler ve piyasalar hareketlenmeye başlayacak. Bu geçişlerle birlikte gerek ekonomik gerek sosyal bazı durumların ne olduğu da açık olarak kendini gösterecek.

 

Oğlak burcundaki Plüton, 5 Ekim itibarı ile Retro hareketini bitirecek ve bu Türkiye’nin politik ortakları ve müttefikleri ile ilişkilerinde yeni bir sürecin başlangıç zamanını getirecek. 

 

Gezegen Hareketleri

Plüton

Oğlak burcundaki Plüton, 27 Nisan 2021 – 5 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Bu süreçte ilişkiler ve projeler tekrar değerlendirme altına girecektir. Odaklanılan iş konuları bakımından önemli bir düzenleme ve gözden geçirme dönemi olacaktır.

Öncü burçlar olan Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar bu gerilemeden daha çok etkilenecektir.

Neptün

Balık burcunda ilerleyen Neptün 28 Kasım 2020’de tekrar ileri hareketine başladı.25 Haziran 2021 – 30 Kasım 2021 arasında geri harekette olacak.

İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar, yanılgılar ve aldatıcı durumlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak.

Uranüs

Boğa burcundaki Uranüs 15 Ağustos 2020’de başladığı geri hareketini 13 Ocak 2021’de sonlandırdı.

Bu tarihle birlikte geleceğe dönük yeni safha başladı. Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’da kendini gösterebilecek. Genel olarak da haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak. Ekonomi ve özgürlük teması burada ön planda olacaktır.

Zihinsel değişimler ve sıçramalar, sisteme daha dışarıdan bakış Uranüs ile ilgilidir. Uranüsyen etkilerdekilerin elektrik yüklerine daha dikkat etmesi ve yönlendirmesi gerekir. Özellikle belirttiğimiz sabit burçlarda yerleşimleri olanlar.

Uranüs, 19 Ağustos 2021 – 18 Ocak 2022 arasında geri harekette olacak.

Satürn

Satürn 22 Mart 2020 itibarı ile Kova burcuna geçti ve 11 Mayıs’a kadar ilerledikten sonra geri hareket yaptı ve 1 Temmuz’da Oğlak burcuna dönerek geri hareketine devam etti.

Satürn 17 Aralık 2020 – 7 Mart 2023 arası ise tamamen Kova burcunda yer alıyor.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi zamanın idaresine ve o noktaya gelişine göre ilgili alanlarında zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

Kova burcundaki Satürn 22 Mayıs 2021 – 10 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Jüpiter

Jüpiter 19 Aralık 2020 – 14 Mayıs 2021’de Kova burcunda olacak ve ardından Balık burcuna geçecek. Balık Burcundaki Jüpiter 20 Haziran’da geriledikten sonra Temmuz 28’de tekrar Kova burcuna dönecek ve 17 Ekim 2021’de direkt hareketine döndükten sonra 29 Aralık 2021’de tekrar Balık burcuna geçecek.

Kova burcunda olduğu süreçte teknoloji, elektrik, elektronik ile ilgili konular, sosyallik, grup çalışmaları, topluluklar ile ilgili konular, sosyal paylaşım siteleri, organizasyonlar, bilimsel anlamda ilerlemeler ve keşifler, düşünsel aydınlanmalar, devrimler ile ilgili gelişmeler getirebilir.

Jüpiter 14 Mayıs’ta Balık burcuna geçiyor. Burada hayaller, yaratıcılıklar, tasarımla ilgili konular, manevi ve mistik konular, sevgi paylaşım konuları ön plana çıkacaktır.

Olumsuz gölge etkilerde aldanmalar, aldatıcılar, topluma masal anlatan, gerçeklikten çıkan kişilerde bir artış ve ön plana çıkma olabilir. Ayrıca Balık bağımlılıklarla da ilgilidir. Burada metafizik ve hayali temalara bağımlılık olabildiği gibi, zararlı bağımlılık yapıcı keyif verici maddeler de aynı kapsamdadır.

Jüpiter Balık’ın iyi etkisi arınma ve meditasyonla olacaktır. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Jüpiter ruhsal tekamül anlamında şansı ve bolluğu iyi arınanlara, doğru bağ kuranlara, fedakar olanlara ve sevgi insanlarına getirecektir. Dünyevi anlamda da yaratıcı ve tasarımcı girişimler bolluk getirebilecektir. Bu zaman aralığında Jüpiter, Balık konumunda ilk provasını yapacak ve getirileri ile ilgili veriler ortaya çıkacaktır.

21 Haziran’da Balık burcunda geri hareketine başlayacak Jüpiter, 28 Temmuz’da Kova burcunda geri hareketine devam edecek. 17 Ekim’e gelindiğinde tekrar direkt hareketine dönecek ve 29 Aralık tarihine kadar Kova burcunda kaldıktan sonra tekrar Balık burcuna geçecek.

Mars

Mars, 15 Eylül 2021 (03:14) – 30 Ekim 2021 (17:21) arasında Terazi burcunda olacak.

Terazi burcundaki Mars yönettiği burç olan Koç burcunun karşısında olarak tam zıttı bir durumu ifade eder. Mars eril güç, savaşım, dürtüler, arzular, hırs ve arzular ile ilgilidir. Terazi ise Venüs’ün burcu olarak tok, zengin davranışlara sahip bir tarzı ifade eder. Koç’un direkt harekete geçen kararlı yapısının karşısında Mars Terazi davranışı dengeler arasında gidip gelmek, kararsızlık, harekete geçmemek gibi etkiler gösterebilir. Mars’ın Terazi’deki kalitesi politika gücü, karşılaştırmalı karar vermek, sakin, tok, zengin hareket etmek, verici ve paylaşımcı olmak şeklindedir.

Terazi’deki Mars sosyal kalite, güzel ortamlar, sanat, müzik, moda meyli ile ilgilidir. Denge ve uyum ile dengesizlik, kararsızlık ve muhalefet arasında ışık ve gölge davranış yönleri ortaya çıkabilir.

Venüs

Venüs, 10 Eylül (23:39) – 7 Ekim (14:21) arasında Akrep burcunda yer alacak.

Akrep burcundaki Venüs ilişkilerde tutku, odaklanma, konsantrasyon getirebilecek etkileri gösterir. Aşırı durumlarda takıntılar olabilecektir. Venüs Akrep’te güzelliğe takıntı da olabilir. Bu bir sanat derinliğine dönüştürülürse iyi olabilecektir. Akrep burcundaki Venüs ilişkilerle gerçekleşen dönüşümleri de ifade eder.

Gölge yönler aktive olduğunda sorunlu ilişkileri ve ilişkilerde güç çatışmalarını ifade edebilecektir.

 

Venüs 7 Ekim (14:21) – 5 Kasım (13:44) arasında Yay burcunda olacak. 

 

Yay burcundaki Venüs sosyal keşifler, geziler, dışa dönüklük, iyimserlik, ilişkilerde açıklık, paylaşımcılık ve neşe ile ilgili olacaktır. 

 

Aşırı durumlarda ilişkiler açısından idealler, maceracılık, abartılar, harcamalar artabilir. 

 

Venüs değer, varlık ve paylaşım ile ilgili olduğu için, Yay burcunda kısmetler bakımından olumlu bir süreci ifade eder. İlişkiler ve kısmetleri elde etme bakımından girişimler ve şansını deneme konusu ön plana çıkacaktır.  

 

Merkür

 

Merkür 30 Ağustos (08:10) – 6 Kasım 2021 (01:35) arasında uzun bir süreç Terazi burcunda kalacak. Merkür bu süreç içerisinde 27 Eylül Saat 08:11 ile 18 Ekim Saat 18:17 arasında Retro hareketini yapacak.

Terazi burcundaki Merkür iletişimlerle ilgili daha politik ve barışçıl tutumu ifade ediyor. Sosyal geziler, sanat meyli, ilişkilerde uyum arayışı olacaktır. Ortaklıklar ile bağlantılar, denge ve uzlaşı arayışı ön planda olacaktır.

Retro sürecinde geriye dönük bağlantılar, toparlamalar, düzeltmeler olabilecektir. Bir takım kararsız durumlar daha çok kendini gösterebilecektir. Hamle yapmak için iyi bir zaman olmamakta. Süreci takip etmek ve beklemek yerinde olacaktır. Terazi istişare ve karşılaştırma sürecini de ifade eder. Dolayısıyla Retro süreci bu daha fazla hissedilebilir ve süreç sonuna kadar belirginliğin zor olması söz konusu olacaktır.

Ay Düğümleri

5 Mayıs 2020’de Ay Düğümleri burç değiştirdi. Yaklaşık 18 – 19 ay kadar bir burçta kalan Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm Yengeç’ten İkizlere, Güney Düğüm Oğlak’tan Yay burcuna geçti. 18 Ocak 2022’ye kadar da bu burçlarda kalacaklar.

Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay Balık için önemli zaman. Değişken burçlar iletişim, yer değişimleri, bilgi alanındaki faaliyetler, adaptasyon gerektiren işler, çevreler, ortamlar bakımından etkili bir zamanlama olacaktır. Düşünsel olarak bağlı olunan bir takım fikirler, inançlar sorgulanabilir. Kişisel açıdan yeni fikirler geliştirerek yol almak ön plana çıkıyor. Bazı bölünmeler ve ayrışmalar doğal bir biçimde gerçekleşebilecektir.


Danışmanlık, ve eğitim için astrologburakustun@gmail.com‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.


Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz:

https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün

Terazi burcundaki Yeniay, burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

 

Koç: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

 

Boğa: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

İkizler: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.


Yengeç:
 Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Aslan: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Başak: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

Terazi: Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Akrep: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Yay: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Oğlak: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Kova: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Balık: Kişisel ya da ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, dedektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir