5 Kasım 2021 Uranüsyen Akrep Yeniayı ve Burcunuz: Kişisel ve Ortaklaşa Değerler için Farkındalık Zamanı!

 

 

5 Kasım 2021 saat 00:15’te Akrep burcunun 12. derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Ay ve Güneş 12 derecede Akrep burcunda kavuşum açısı yaparken karşısında yine 12 derecede Uranüs Boğa konumu olacak. Karşıt açılı bir Uranüsyen zaman dilimi yaşayacağız. Yeniay haritasında Aslan burcunun 14. derecesi yükselecek. ( =İstanbul, Ankara için 17. derece).

Yeniay haritasında Satürn Kova burcunda ve 7 derecede ilerliyor. Güneş ve Ay konumu 12 derecede yer alarak onun ilerisindeler. Yani bir T-Kare açı gibi görülebilir ancak gezegenin açı etkisi zayıflamış ve 5 derece geride kalmış durumda. Etki daha ziyade Uranüs üzerinde olacaktır. Satürn’ü Yeniay derecesine yaklaştıracak ve bağlayacak bir başka açı yapan gezegen de bulunmuyor. Fakat 3 derecedeki Mars Akrep konumu ile 7 derecedeki Satürn Kova konumu bir kare açı gerçekleştiriyorlar ve bu bir yaklaşan açı olduğu için Yeniay sürecinde oldukça etkili olacaktır.

Mars ve Satürn iki sert mizaçlı olarak enerji, dürtü, hareket, tavır üzerinde kilitleri, sınırları, baskıları gösteriyor. Bu noktada mücadele ve dayanıklılık ön planda olacaktır.

Yeniay genel etkilerine gelirsek Boğa değer, yetenek, kazanç, üretim ile bireysel açıdan ilgiliyken, Akrep kolektif, ortak, paylaşılan değer, yetenek, kazanç, üretim ile ilgilidir. Boğa kişisel alanı ile ilgiliyken, Akrep ortak alan ya da başkalarının alanı ile ilgilidir. Burada başkalarından gelen fayda ya da zarar söz konusudur. Miras, vergi borcu, banka kredisi, başkalarının yeteneklerinden faydalanma gibi konular Akrep alanı ile ilgilidir. Enerjetik şifa ve cinsel paylaşım ilgili konular da özellikle Akrep frekansının ifade ettiği konulardandır.   

Akrep Yeniayının öncesinde gerçekleşen Terazi Yeniayı ve Koç Dolunayı süresince ağırlıklı olarak Terazi burcu etkileri ile Venüs Akrep konumunu gördük. Yani ağırlıklı olarak Terazi’nin sosyal, havai, politik, dürtü ile hareket etmeyen, kararsız olabilen frekansları ile bir miktar da Akrep’in ya hep ya hiç ve odaklanma frekansı beraber ortaya çıkmışlardı.

Şimdi 5 Kasım Akrep Yeniayı ile daha fazla bir biçimde “ya hep ya hiç” frekansı geliyor. Güneş, Ay ve Mars Akrep etkilerinin yanı sıra karşısındaki Uranüs Boğa konumu da yine sabit burç etkisi olarak kararlılığı ve merkeziyetçiliği ifade ediyor. Akrep de Boğa da hazcı burçlardandır. Cinsellik, yemek, mülkiyetçilik; eşya sahibi olmak ile ilgili hazlar özellikle Akrep ve Boğa sabit burçlarında ön plana çıkar. 

Akrep arketipi doğumu ve ölümü, dönüşüm ya da takıntıları ifade eder. Akrep tutkuları ile yaşar ve kurcalayıcı, araştırıcı, derinlemesine yapıya sahip bir burçtur. Bu nedenle Boğa’nın ifade ettiği huzur ve rahatlık Akrep burcu tarafına göre değildir. Şimdi bu zaman diliminde yaşamınızda hem kişisel konfor alanı hem de ortak alan, ilişkiler ve paylaşımlar alanı arasında belirleyici durumlar olacaktır.

Uranüsyen etkileşimler ise birleşmeler, kopmalar, sıçramalar ya da düşmeler ile ilgili olabilmektedir. Burada çeşitli buluşlar, fikirler, teknoloji, internet sosyal iletişim bağlantıları, sosyal gruplarla ilgili etkileşimler ön plana çıkacaktır.

Akrep – Boğa aksı etkileşimi ile maddi yatırımlar, kazançlar, üreticilik konusunda bir farkındalık yaşama durumu da oluşacaktır. Ekonomi ile ilgili yeni bir boyut ve durum ortaya çıkacaktır. Özellikle Türkiye Astroloji Haritasında Güneş, Venüs, Jüpiter Akrep burcunda yer aldığı için bu karşıt açı ile ilgili etkiyi daha çok hissedeceğiz. Buna yazımın Türkiye Astroloji Haritası başlıklı kısmında değineceğim. Şimdi yakın gezegen geçişlerine ve ilişki, kısmet durumlarına bir bakalım.

İlişkiler ve Kısmetler

Merkür 6 Kasım 2021 (01:35) ile 24 Kasım 18:37 arasında Akrep burcunda yer alacak.

Akrep burcundaki Merkür araştırmacı, derin, sorgulayıcı, perde arkasına sızan ve bunların yanı sıra kelimeleri kullanarak başkalarının alanına girmekten çekinmeyen, iğneleyen bir yapıdadır. Gücü tartar ve iğnelemesi ile iyileşme sürecini başlatır. Tabi negatif enerjiyi üzerine alması söz konusudur. Bundan çekinmez.

Akrep’teki Merkür süreci ile ilişkilerde daha derin, tutkulu, güç birliği içeren bağlar kurulabilir ve tıp, şifa, gizem alanları, metafizik, cinsellik ile ilgili konulara çekilme daha fazla olabilir.

Venüs 5 Kasım 2021 (13:44) ile 6 Mart 2022 (09.30) arasında Oğlak burcunda yer alacak. Bu süreç içerisinde 18 Aralık 2021 (13:35)  ile 29 Ocak (11:45) 2022 arasında duraksama ve durma süreci (İstasyon ve slow) hareketleri ile birlikte Retro süreci etkin olacak.

Venüs, yapacağı Retro hareketinden dolayı uzun bir süre Oğlak burcunda kalacak ve bu Oğlak burcu ile ilgili Venüs frekansı ve tarzı üzerinde uzun süre merkezleneceğiz. O bakımdan çok önemlidir.  

Oğlak burcundaki Venüs ilişkilerden yana daha ciddi, düzenli olma arayışındadır. Burada daha nesnel anlamda eleştirel ve titiz bir tutum da ortaya çıkar. Sosyallik ve güzellik anlamında sınırları ifade eder. Oğlak’taki etkiler daha çok kariyer ve ekonomiye yönlenmiştir. İlişkiler daha çok kurumsal; kurallı, sistemli, düzenli bir anlaşma gibi görülme meylindedir.

Venüs Oğlak sürecinde maceracı, havai ya da geniş ve bol hareket etmek yerine ayağını yere sağlam basmak, tutarlı bir ilişkinin, değer duygusunun, elle tutulur olanın  ve kazancın peşinde olmak anlamına geliyor.

Venüs Oğlak ekonomik anlamda da dikkatli olmayı, tutumluluğu, sistemli ve düzenli olmayı ifade eder. Eşya alımlarında titizlik, seçicilik, harcamalarda dikkatlilik, ilişki seçimlerinde dikkatlilik ve ciddiyet ön plana geçebilecektir.

Mars, 30 Ekim (17:21) ile 13 Aralık (12:53) arasında Akrep burcunda yer alıyor.

Akrep burcundaki Mars gücün toplanması, biriktirilmesi, güç birliği anlamına geliyor. Ortaklaşa işler ya da bireysel güç ile yönlendirmeler, manipülasyonlar daha çok artar.

Mars Akrep süreci İlişkiler açısından daha odaklı, kontrolcü bir zamanlama olacaktır. Bu süreçte güç, sahiplenme, tutku daha belirleyicidir. Burada Akrep’in yerde sürünen hali ile Kartal versiyonunu da hatırlamak gerekiyor. Üst ve yaratıcı bir irade, başkaları ile uğraşmak yerine kendi üzerinde çalışma yapar ve kendi gölge ve zayıf yönleri ile yüzleşerek en iyi sonuca varır. Diğer durumda insanların birbiri ile uğraşması söz konusudur. Bu süreçte gücün birleştirilmesi ve yönlendirilmesi ana tema olarak ortaya çıkacaktır.

Bu geçişlere göre ilişkilerde ve yapılan iş girişimlerinde sosyal açılımların yanı sıra odaklanma, güç toplama ve tutku yönü de artıyor.

Akrep doğumu ve ölümü ifade eder. Şimdi bu zaman diliminde ilişkilerden yana karar verilmesi gereken bir zaman dilimi. Uranüs karşıt açısı zamanlamasından dolayı bazı bağlantıların kurulması bazı bağlantıların da kopması söz konusu. Zihinsel bakımdan sıçramalar yapmak ya da düşmeler yaşamak Uranüsyen etkilerde mümkündür.  Bu noktada ilişkilerle ilgili dikkatli bir seçim yapmanız gerekiyor.

Türkiye Astroloji Haritası

Akrep Yeniayı Türkiye Astroloji haritasının 5. evinde gerçekleşecek. Karşıt açıdaki Uranüs Boğa konumu da 11. evde yer alacak. Akrep burcu yöneticisi Plüton 7. Evde Oğlak’ta, Oğlak yöneticisi Satürn ise 8. evde Kova burcunda ilerliyor. Kova burcunu yöneten de Uranüs’tür. Bu ilişkiler ağı içerisinde müttefikler ve yakın ülkeler ile ilgili durumlar, ekonomi ve krediler ile ilgili durumlar etki altında olacak.

5. Ev Aslan burcunun doğal evi olarak spor, eğlence, flört hayatı, hobiler, sahne, sinema, tiyatro, şans oyunları ile ilgilidir. Uranüs Boğa konumu 11. evde olarak burada hem topluluk, grup olarak hem de bireysel anlamda özgürlükleri ve sosyal paylaşımları ifade edecektir.

Uranüs Boğa burcuna girdiği tarihten bu yana özellikle sarsıntı ve ekonomi kelimelerini kullandım. Uranüs deprem sarsıntısı ile de ilişkilendirilir çünkü her türlü enerji boşalımlarını ifade eder. Bu açıdan Astrolojide Uranüs ile ilgili sert konumlanmalarda Deprem konusunda dikkat gerekmektedir. Uranüs ayrıca elektrik sistemler, teknoloji, internet ve sosyal bağlantılar ile de ilgilidir. Bu konularda da gelişmeler görebiliriz.

Boğa burcundaki Uranüs’ün, Kova burcundaki Satürn ile de kare açılar yaptığı bir dönemin içinden geçiyoruz. Bu etkiler sınırlar ve özgürlükler temasını yaşatıyor bize. Bir taraftan ekonomi ve bir taraftan da Corona Virüs etkisi ile sosyal anlamda kısıtlanan haller mevzu bahis. 5 Kasım Akrep Yeniayı ise ekonomimiz konusunda bize en ciddi alarmı verecek. Herkes bu tarihle birlikte oluşacak yeni ekonomik koşullara göre ayarlamasını ve hesabını yapmak durumunda olacak. Uranüs bilimsel anlamda aydınlanma ve sıçramayı ifade ettiği gibi bir takım konulardaki marjinal sapmaları da gösterir. Bu süreçte ekonomi politikalarında dikkatli hareket edilmesi gerekiyor. Ani ve beklenmedik kararlar ekonomiyi daha da olumsuz yönde etkileyebilir.

Boğa ve Akrep burcu özellikle kaynaklar ile ilgilidir. Bunun içine doğal zenginlikler, madenler, petrol, kredi alımları gibi her tür kaynak girecektir. Bu konuların ön plana çıktığı haberlerle de karşılaşabiliriz.

Gezegen Hareketleri

Plüton

Oğlak burcundaki Plüton, 27 Nisan 2021 – 5 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Bu süreçte ilişkiler ve projeler tekrar değerlendirme altına girecektir. Odaklanılan iş konuları bakımından önemli bir düzenleme ve gözden geçirme dönemi olacaktır.

Öncü burçlar olan Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar bu gerilemeden daha çok etkilenecektir.

Neptün

Balık burcunda ilerleyen Neptün 28 Kasım 2020’de tekrar ileri hareketine başladı. 25 Haziran 2021 – 30 Kasım 2021 arasında geri harekette olacak.

İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar, yanılgılar ve aldatıcı durumlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak.

Uranüs

Boğa burcundaki Uranüs 15 Ağustos 2020’de başladığı geri hareketini 13 Ocak 2021’de sonlandırdı.

Bu tarihle birlikte geleceğe dönük yeni safha başladı. Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’da kendini gösterebilecek. Genel olarak da haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak. Ekonomi ve özgürlük teması burada ön planda olacaktır.

Zihinsel değişimler ve sıçramalar, sisteme daha dışarıdan bakış Uranüs ile ilgilidir. Uranüsyen etkilerdekilerin elektrik yüklerine daha dikkat etmesi ve yönlendirmesi gerekir. Özellikle belirttiğimiz sabit burçlarda yerleşimleri olanlar.

Uranüs, 19 Ağustos 2021 – 18 Ocak 2022 arasında geri harekette olacak.

Satürn

Satürn 22 Mart 2020 itibarı ile Kova burcuna geçti ve 11 Mayıs’a kadar ilerledikten sonra geri hareket yaptı ve 1 Temmuz’da Oğlak burcuna dönerek geri hareketine devam etti.

Satürn 17 Aralık 2020 – 7 Mart 2023 arası ise tamamen Kova burcunda yer alıyor.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi zamanın idaresine ve o noktaya gelişine göre ilgili alanlarında zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

Kova burcundaki Satürn 22 Mayıs 2021 – 10 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Jüpiter

Jüpiter 19 Aralık 2020 – 14 Mayıs 2021’de Kova burcunda olacak ve ardından Balık burcuna geçecek. Balık Burcundaki Jüpiter 20 Haziran’da geriledikten sonra Temmuz 28’de tekrar Kova burcuna dönecek ve 17 Ekim 2021’de direkt hareketine döndükten sonra 29 Aralık 2021’de tekrar Balık burcuna geçecek.

Kova burcunda olduğu süreçte teknoloji, elektrik, elektronik ile ilgili konular, sosyallik, grup çalışmaları, topluluklar ile ilgili konular, sosyal paylaşım siteleri, organizasyonlar, bilimsel anlamda ilerlemeler ve keşifler, düşünsel aydınlanmalar, devrimler ile ilgili gelişmeler getirebilir.

Jüpiter 14 Mayıs’ta Balık burcuna geçiyor. Burada hayaller, yaratıcılıklar, tasarımla ilgili konular, manevi ve mistik konular, sevgi paylaşım konuları ön plana çıkacaktır.

Olumsuz gölge etkilerde aldanmalar, aldatıcılar, topluma masal anlatan, gerçeklikten çıkan kişilerde bir artış ve ön plana çıkma olabilir. Ayrıca Balık bağımlılıklarla da ilgilidir. Burada metafizik ve hayali temalara bağımlılık olabildiği gibi, zararlı bağımlılık yapıcı keyif verici maddeler de aynı kapsamdadır.

Jüpiter Balık’ın iyi etkisi arınma ve meditasyonla olacaktır. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Jüpiter ruhsal tekamül anlamında şansı ve bolluğu iyi arınanlara, doğru bağ kuranlara, fedakar olanlara ve sevgi insanlarına getirecektir. Dünyevi anlamda da yaratıcı ve tasarımcı girişimler bolluk getirebilecektir. Bu zaman aralığında Jüpiter, Balık konumunda ilk provasını yapacak ve getirileri ile ilgili veriler ortaya çıkacaktır.

21 Haziran’da Balık burcunda geri hareketine başlayacak Jüpiter, 28 Temmuz’da Kova burcunda geri hareketine devam edecek. 17 Ekim’e gelindiğinde tekrar direkt hareketine dönecek ve 29 Aralık tarihine kadar Kova burcunda kaldıktan sonra tekrar Balık burcuna geçecek.

Mars

Mars, 15 Eylül 2021 (03:14) – 30 Ekim 2021 (17:21) arasında Terazi burcunda olacak.

Terazi burcundaki Mars yönettiği burç olan Koç burcunun karşısında olarak tam zıttı bir durumu ifade eder. Mars eril güç, savaşım, dürtüler, arzular, hırs ile ilgilidir. Terazi ise Venüs’ün burcu olarak tok, zengin davranışlara sahip bir tarzı ifade eder. Koç’un direkt harekete geçen kararlı yapısının karşısında Mars Terazi davranışı dengeler arasında gidip gelmek, kararsızlık, harekete geçmemek gibi etkiler gösterebilir. Mars’ın Terazi’deki kalitesi politika gücü, karşılaştırmalı karar vermek, sakin, tok, zengin hareket etmek, verici ve paylaşımcı olmak şeklindedir.

Terazi’deki Mars sosyal kalite, güzel ortamlar, sanat, müzik, moda meyli ile ilgilidir. Denge ve uyum ile dengesizlik, kararsızlık ve muhalefet arasında ışık ve gölge davranış yönleri ortaya çıkabilir.

Mars, 30 Ekim (17:21) ile 13 Aralık (12:53) arasında Akrep burcunda olacak.

Akrep burcundaki Mars gücün toplanması, biriktirilmesi, güç birliği anlamına geliyor. Ortaklaşa işler ya da bireysel güç ile yönlendirmeler, manipülasyonlar daha çok artar.

Mars Akrep süreci İlişkiler açısından daha odaklı, kontrolcü bir zamanlama olacaktır. Bu süreçte güç, sahiplenme, tutku daha belirleyicidir. Burada Akrep’in yerde sürünen hali ile Kartal versiyonunu da hatırlamak gerekiyor. Üst ve yaratıcı bir irade, başkaları ile uğraşmak yerine kendi üzerinde çalışma yapar ve kendi gölge ve zayıf yönleri ile yüzleşerek en iyi sonuca varır. Diğer durumda insanların birbiri ile uğraşması söz konusudur. Bu süreçte gücün birleştirilmesi ve yönlendirilmesi ana tema olarak ortaya çıkacaktır. 

Venüs 

Venüs 7 Ekim (14:21) – 5 Kasım (13:44) arasında Yay burcunda olacak. 

 

Yay burcundaki Venüs sosyal keşifler, geziler, dışa dönüklük, iyimserlik, ilişkilerde açıklık, paylaşımcılık ve neşe ile ilgili olacaktır. 

 

Aşırı durumlarda ilişkiler açısından idealler, maceracılık, abartılar, harcamalar artabilir. 

 

Venüs değer, varlık ve paylaşım ile ilgili olduğu için, Yay burcunda kısmetler bakımından olumlu bir süreci ifade eder. İlişkiler ve kısmetleri elde etme bakımından girişimler ve şansını deneme konusu ön plana çıkacaktır.  

Venüs 5 Kasım 2021 (13:44) ile 6 Mart 2022 (09.30) arasında Oğlak burcunda yer alacak. Bu süreç içerisinde 18 Aralık 2021 (13:35)  ile 29 Ocak (11:45) 2022 arasında duraksama ve durma süreci (İstasyon ve slow) harketleri ile birlikte Retro süreci etkin olacak.

Venüs, yapacağı Retro hareketinden dolayı uzun bir süre Oğlak burcunda kalacak ve bu Oğlak burcu ile ilgili Venüs frekansı ve tarzı üzerinde uzun süre merkezleneceğiz. O bakımdan çok önemlidir.   

Oğlak burcundaki Venüs ilişkilerden yana daha ciddi, düzenli olma arayışındadır. Burada daha nesnel anlamda eleştirel ve titiz bir tutum da ortaya çıkar. Sosyallik ve güzellik anlamında sınırları ifade eder. Oğlak’taki etkiler daha çok kariyer ve ekonomiye yönlenmiştir. İlişkiler daha çok kurumsal bir anlaşma gibi görülme meylindedir.

Venüs Oğlak sürecinde maceracı, havai ya da geniş ve bol hareket etmek yerine ayağını yere sağlam basmak, tutarlı bir ilişkinin, değer duygusunun, elle tutulur olanın  ve kazancın peşinde olmak anlamına geliyor.

Venüs Oğlak ekonomik anlamda dikkatli olmayı ve tutumluluğu, sistemli ve düzenli olmayı ifade eder. Eşya alımlarında titizlik, seçicilik, harcamalarda dikkatlilik, ilişki seçimlerinde dikkatlilik ve ciddiyet ön plana geçebilecektir.

 

Merkür

 

Merkür 30 Ağustos (08:10) – 6 Kasım 2021 (01:35) arasında uzun bir süreç Terazi burcunda kalacak. Merkür bu süreç içerisinde 27 Eylül Saat 08:11 ile 18 Ekim Saat 18:17 arasında Retro hareketini yapacak.

Terazi burcundaki Merkür iletişimlerle ilgili daha politik ve barışçıl tutumu ifade ediyor. Sosyal geziler, sanat meyli, ilişkilerde uyum arayışı olacaktır. Ortaklıklar ile bağlantılar, denge ve uzlaşı arayışı ön planda olacaktır.

Retro sürecinde geriye dönük bağlantılar, toparlamalar, düzeltmeler olabilecektir. Bir takım kararsız durumlar daha çok kendini gösterebilecektir. Hamle yapmak için iyi bir zaman olmamakta. Süreci takip etmek ve beklemek yerinde olacaktır. Terazi istişare ve karşılaştırma sürecini de ifade eder. Dolayısıyla Retro süreci bu daha fazla hissedilebilir ve süreç sonuna kadar belirginliğin zor olması söz konusu olacaktır.

Merkür 6 Kasım 2021 (01:35) ile 24 Kasım 18:37 arasında Akrep burcunda yer alacak.

Akrep burcundaki Merkür araştırmacı, derin, sorgulayıcı, perde arkasına sızan ve bunların yanı sıra kelimeleri kullanarak başkalarının alanına girmekten çekinmeyen, iğneleyen bir yapıdadır. Gücü tartar ve iğnelemesi ile iyileşme sürecini başlatır. Tabi negatif enerjiyi üzerine alması söz konusudur. Bundan çekinmez.

Akrep’teki Merkür süreci ile ilişkilerde daha derin, tutkulu, güç birliği içeren bağlar kurulabilir ve tıp, şifa, gizem alanları, metafizik, cinsellik ile ilgili konulara çekilme daha fazla olabilir.

Ay Düğümleri

5 Mayıs 2020’de Ay Düğümleri burç değiştirdi. Yaklaşık 18 – 19 ay kadar bir burçta kalan Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm Yengeç’ten İkizlere, Güney Düğüm Oğlak’tan Yay burcuna geçti. 18 Ocak 2022’ye kadar da bu burçlarda kalacaklar.

Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay Balık için önemli zaman. Değişken burçlar iletişim, yer değişimleri, bilgi alanındaki faaliyetler, adaptasyon gerektiren işler, çevreler, ortamlar bakımından etkili bir zamanlama olacaktır. Düşünsel olarak bağlı olunan bir takım fikirler, inançlar sorgulanabilir. Kişisel açıdan yeni fikirler geliştirerek yol almak ön plana çıkıyor. Bazı bölünmeler ve ayrışmalar doğal bir biçimde gerçekleşebilecektir.


Danışmanlık, ve eğitim için astrologburakustun@gmail.com‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.


Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz:

https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün

Akrep burcundaki Yeniay, burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

Koç: Kişisel ya da ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, dedektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Boğa: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

İkizler: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Yengeç: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Aslan: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Başak: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Terazi: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

Akrep: Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Yay: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Oğlak: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Kova: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Balık: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir