30 MAYIS 2022 İKİZLER YENİAYI VE BURCUNUZ: Bağlantılar kurma zamanı fakat karışıklıklara ve eski bağlantılara dikkat!

30 Mayıs 2022, Saat 14:30’da İkizler burcunun 9. derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay an haritasında İstanbul’a göre Başak burcunun son derecesi yani 29 derece, Ankara’ya göre ise Terazi burcunun 2. derecesi yükselmekte. İkizler yöneticisi Merkür’ün Boğa burcundaki Retro durumu ve Satürn Kova konumu ile kare açısı dikkat çekiyor. 3 Haziran’da bitecek Merkür retrosu öncesi böyle bir görünüm son noktada olabilecek bir takım gecikmeleri ve aksaklıkları işaret edebileceği gibi bir takım sözleşmeler yapılıyorsa burada daha sonra tekrarlama olabileceğini, bazı pürüzler çıkabileceğini gösterir. Bu açılanma çerçevesinde daha çok geçmiş ile ilgili bağlantılar, eski dosyalar, eski ilişkiler ile ilgili konular dikkat çekebilecektir.

Yeniay haritasının genel görünümüne göre yolculuklar, taşınmalar, yer değiştirmeler gibi konular öne çıkabilir ve bu konularla ilgili detaylar uğraştırabilir.

Bir diğer dikkat çeken açı ise Mars ve Jüpiter’in Koç burcunda kavuşumudur. İleri hamleler ve girişimler konusu, motive eden unsurlar ve arzular konusu ön plana geçmeye başlıyor. Daha açık, net, benlikle barışık bir zamana geçiş söz konusu. Fakat bir takım işlerde eski bağlantılar ya da düzenlemeler konusu önemli olacaktır. Biraz esnek olmak da önemlidir aksayabilecek işlerde. Satürn’ün ifade ettiği endişe durumlarına dikkat etmek gerekiyor.

İlişkiler ve Kısmetler

Venüs’ün yönettiği Boğa’da, Mars’ın yönettiği Koç burcunda olduğu bir süreçte ilşikiler bakımından önemli gelişmeler söz konusu olacaktır. Fakat Merkür’ün 3 Haziran’a kadar sürecek Merkür retro süreci, 30 Mayıs’taki Yeniay’a karşın yeni olan ile bağlantının gecikmeli olabileceğini gösteriyor. Geçmişle bağlantı konular, kişiler de olaylara dahil olabilir. Karışıklıklara dikkat etmek gerekiyor. En iyisi bazı karar ve harekete geçişlerde 3 Haziran sonrasını değerlendirmek olacaktır.

Sözleşme anlaşmalar bakımından dikkat edilmesi gerekir. İkizlerdeki yeniay başlangıçları ifade ederken bir takım metinler, dosyalar dikkatle okunmalı ve söz iletimlerine dikkat edilmelidir.

Mars 25 Mayıs (02:18) arası 5 Temmuz (09:04) arasında Koç burcunda olacak.

Kendi yönettiği Koç burcunda Mars, yaşam arzusu, motivasyonu, girişimcilik, doğrudanlık, cesaret açısından ön planda olacaktır. Mücadele, savaşım, dürtüsellik, benlik de ön plana geçecektir. Bu bakımdan benliklerin daha çok öne çıkması ve rekabet de söz konusudur.

Koç ve Mars özellikle ağırlığını ortaya koyma, yeniliği getirme açısından da kuvvetlidir. Eril, kararlı ve açık hareket eden bir etkinin gelişi ilişkiler bakımından da bir çok şeyin net şekilde ortaya konulmasını ifade eder. Benliğin isteği doğrudan ifade edilecektir. Yeni girişim ve projeler açısından da önemli bir dönem olacaktır.

Bu süreçte ilişkilerden yana girişimler, atak hareketler, yenilik arayışları, başlatıcılık, dürtüsel yaklaşımlar daha çok olacaktır. İlişkilerle ilgili hızlı kararlar verilebilir. Sosyal anlamda daha çok hareketlilik, girişimcilik, yeni yerler keşfetmek söz konusu olacaktır. Daha cesur ve daha sıcak hareket, kısmetini kovalama ve canlılık artışı söz konusudur bu dönemde. 

Venüs 28 Mayıs (17:46) – 23 Haziran (03:35) arasında Boğa burcunda olacak.  

Venüs Boğa burcunun yöneticisidir. Buradaki Venüs, duyumsallık, keyfiyet, istikrar, huzur arayışında olacaktır. Somut ve elle tutulur olan, sağlam olan ilgisini çeker. Venüs cezbetme ve paylaşım yönü ile ilgilidir.

Boğa güzel sanatlar, tasarım, üretim ve iktisat konuları ile ilgilidir. Fazla keyfiyetçi tutumlara ve beslenmeye dikkat etmek gerekecektir. Doğal ürünler ve bakım konusu ile ilgilenme de artabilir. Doğa ile temas kurmak için iyi bir zamandır. Sosyal açıdan sağlamcı yapıyı ifade eder. Bu süreç güzelleştirme ve tasarım açısından iyi olacaktır.

Türkiye Astroloji Haritası

İkizler burcunda 12. Evde gerçekleşen Yeniay hastaneler, hizmet ve yardım kuruluşları, turizm ve yolculukla ilgili konular açısından dikkat çekici olabilecektir. İkizler burcunu yöneten Merkür’ün Boğa’daki konumu ile Kova’daki Satürn‘ün kare açısı, bir takım gizli dosyaların ortaya çıkışı, karışıklıklar, haber ve medya kuruluşları ile ilgili konular, uluslararası camiadaki ekonomik durumumuz, kredilerimiz ve bankacılık alanı ile ilgili önemli ve hareketli durumların olabileceğini gösteriyor.
Merkür – Satürn kare açısı özellikle ekonomideki düzenlemeler ve kaynak üretimleri ile ilgili olacaktır ve bir takım zorlanmaları da ifade edecektir.  Satürn’ün 8. Evdeki yerleşimi bankacılık sistemleri, ek gelirler, kaynaklar ve krediler ile ilgilidir.  

Mars ve Jüpiter’in Koç burcundaki hareketi, 30 Mayıs İkizler Yeniayının ardından özellikle 3 Haziran Merkür retrosunun sonlanması ile birlikte, hükümet edenlerin açığa vuran girişim ve açıklamalarını ifade eder. Bir proje ve yenilik varsa bu zaman diliminde ne olduğu daha iyi ortaya çıkar.

Bu süreçte yapılacak doğru hamleler çok önemli olacaktır. Yenilik yapmak için önemli bir zaman dilimidir.

Ekonomik sıkıntılar açısından geliştirilebilecek projeler ve bir takım eksik ya da hatalarla yüzleşmek önemli olacaktır. Koç burcunun gölge etkisi objektif olmadan kendi kafasına göre hareket etmek demektir ve yönetim açısından kötü bir durumu ifade eder. Güçlü bir etki zamanı olduğu için bu süreç yönetimdekiler açısından çok önemli bir süreç olacaktır.

Bu süreç ile birlikte iktidar ve muhalefet arasındaki durumlar da daha net bir biçimde kendini ortaya koyacaktır. Astrolojide 4. Ev – 10. Ev aksı genel anlamda iktidar ve muhalefet partilerini ifade eder.

Gezegen Hareketleri

Plüton

Oğlak burcundaki Plüton, 29 Nisan 2022 – 8 Ekim 2022 arasında geri harekette olacak.

En ağır hareketli gezegen olan Plüton’un Oğlak burcundaki Retro hareketi işler ve ilişkiler açısından geçmiş ile bağlantılı düzenleme ve tamamlanma dönemlerini ifade eder. Plüton’un yakın gezegenlere açısı ile daha fazla ortaya çıkar.

Öncü burçlar olan Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar bu gerilemeden daha çok etkilenecektir.

Neptün

Balık burcunda ilerleyen Neptün 28 Haziran 2022 – 4 Aralık 2022 arasında geri harekette olacak.

İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar, yanılgılar ve aldatıcı durumlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak. Neptün’ün bu etkileri, özellikle yakın gezegenler ile açı yaptığında ortaya çıkacaktır.

Uranüs

Boğa burcundaki Uranüs’ün 20 Ağustos 2021’de başlayan geri hareketi 18 Ocak 2022 itibarıyla sonlandı. 24 Ağustos 2022 ile 22 Ocak 2023 arasında tekrar geri harekette olacaktır.

18 Ocak 2022 itibarıyla geleceğe dönük yeni safha başladı. Yine 18 Ocak itibarıyla Ay düğümlerinin Kuzey Düğüm Boğa ve Güney Düğüm Akrep olarak yer değiştirmesiyle Uranüs Boğa konumu yaşamlarda daha da etkili olacak bir sürece girmiş oluyor.

Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’da kendini daha fazla gösterecektir. Genel olarak da haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak. Ekonomi ve özgürlük teması burada ön planda olacaktır.

Zihinsel değişimler ve sıçramalar, sisteme daha dışarıdan bakış Uranüs ile ilgilidir. Uranüsyen etkilerdekilerin elektrik yüklerine daha dikkat etmesi ve yönlendirmesi gerekir. Özellikle belirttiğimiz sabit burçlarda yerleşimleri olanlar.

Satürn

Satürn 17 Aralık 2020 – 7 Mart 2023 arası Kova burcunda yer alıyor.

4 Haziran 2022 ile 23 Ekim 2023 arasında geri harekette olacak.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi kişisel haritalarda bulunduğu alana göre zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

Jüpiter

Jüpiter 20 Aralık – 11 Mayıs arasında Balık burcunda olacak. Jüpiter, 11 Mayıs’ın ilk saatlerinde Koç burcuna geçtikten sonra 28 Ekim’e kadar burada kalacak. Bu arada 28 Temmuz’da Koç burcundayken geri hareketine başlayacak Jüpiter, 23 Kasım’a kadar geri hareketini sürdürecek. 28 Ekim ile 20 Aralık arasında Balık burcunda olacak ve ardından tekrar Koç burcuna geçecek.

29 Aralık’ta Balık burcuna geçen Jüpiter, burada hayaller, yaratıcılıklar, tasarımla ilgili konular, manevi ve mistik konular, sevgi paylaşım konuları ön plana çıkacaktır.

Olumsuz gölge etkilerde aldanmalar, aldatıcılar, topluma masal anlatan, gerçeklikten çıkan kişilerde bir artış ve ön plana çıkma olabilir. Ayrıca Balık bağımlılıklarla da ilgilidir. Burada metafizik ve hayali temalara bağımlılık olabildiği gibi, zararlı bağımlılık yapıcı keyif verici maddeler de aynı kapsamdadır.

Jüpiter Balık’ın iyi etkisi arınma, sevgi ve biz kavramıyla beraber olacaktır. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Jüpiter ruhsal tekamül anlamında şansı ve bolluğu iyi arınanlara, doğru bağ kuranlara, fedakar olanlara ve sevgi insanlarına getirecektir. Dünyevi anlamda da yaratıcı kişilere, sanatçılara, tasarımcılara bolluk getirebilecektir. Bu zaman aralığında Jüpiter, Balık konumunda ilk provasını yapacak ve getirileri ile ilgili veriler ortaya çıkacaktır.

Mars

Mars 25 Mayıs (02:18) arası 5 Temmuz (09:04) arasında Koç burcunda olacak.

Kendi yönettiği Koç burcunda Mars, yaşam arzusu, motivasyonu, girişimcilik, doğrudanlık, cesaret açısından ön planda olacaktır. Mücadele, savaşım, dürtüsellik, benlik de ön plana geçecektir. Bu bakımdan benliklerin daha çok öne çıkması ve rekabet de söz konusudur.

Koç ve Mars özellikle ağırlığını ortaya koyma, yeniliği getirme açısından da kuvvetlidir. Eril, kararlı ve açık hareket eden bir etkinin gelişi ilişkiler bakımından da bir çok şeyin net şekilde ortaya konulmasını ifade eder. Benliğin isteği doğrudan ifade edilecektir. Yeni girişim ve projeler açısından da önemli bir dönem olacaktır.

Bu süreçte ilişkilerden yana girişimler, atak hareketler, yenilik arayışları, başlatıcılık, dürtüsel yaklaşımlar daha çok olacaktır. İlişkilerle ilgili hızlı kararlar verilebilir. Sosyal anlamda daha çok hareketlilik, girişimcilik, yeni yerler keşfetmek söz konusu olacaktır. Daha cesur ve daha sıcak hareket, kısmetini kovalama ve canlılık artışı söz konusudur bu dönemde. 

Venüs

Venüs 28 Mayıs (17:46) – 23 Haziran (03:35) arasında Boğa burcunda olacak.  

Venüs Boğa burcunun yöneticisidir. Buradaki Venüs, duyumsallık, keyfiyet, istikrar, huzur arayışında olacaktır. Somut ve elle tutulur olan, sağlam olan ilgisini çeker. Venüs cezbetme ve paylaşım yönü ile ilgilidir.

Boğa güzel sanatlar, tasarım, üretim ve iktisat konuları ile ilgilidir. Fazla keyfiyetçi tutumlara ve beslenmeye dikkat etmek gerekecektir. Doğal ürünler ve bakım konusu ile ilgilenme de artabilir. Doğa ile temas kurmak için iyi bir zamandır. Sosyal açıdan sağlamcı yapıyı ifade eder. Bu süreç güzelleştirme ve tasarım açısından iyi olacaktır.

Merkür

Merkür 30 Nisan  gece 1:23’te İkizler burcuna geçiyor. 10 Mayıs 14:48’e gelindiğinde Merkür burada duracak ve 11 Mayıs 14:48’de derece olarak geri gelmeye başlayacak. Durduğu nokta oldukça önemli olacaktır. Bu noktada işlerde duraksama, engel ile karşılaşma olabilir. 

 

Merkür daha sonra 23 Mayıs saat 4:25’te geri hareketle Boğa burcuna dönüş yapacak. 3 Haziran 11:01’de Boğa burcunun 26. derecesinde tekrar ileri harekete geçtikten sonra 13 Haziran saat 18:27’de tekrar İkizler burcuna geçecek ve burada 5 Temmuz saat 9:25’e kadar kalacak.   

 

Merkür gerilemesi genel olarak eski ilişkiler ve bağlantılar ile ilgili konuları ifade ederken İkizlerdeki sürecinde geçmişe dair ilişkiler ve iletişimler daha çok gündeme gelebilir. Bununla birlikte yolculuk, eğitim, söz iletimi gibi konularda da vurgular ortaya çıkacaktır. Dikkatli hareket etmek önemli olacaktır. Gerileme Boğa’ya geçtiğinde yatırımlar ile ilgili konularda düzenleme ve toparlama için iyi olacaktır. Gerek ikizler ve gerek Boğa’daki gerileme sırasında kurulan bağlantı ve yatırım için girişimlere dikkat etmek gerekir. Yeni girişimlerde pürüzler ve gecikmeler çıkabilir. 

Boğa burcundaki Merkür iletişimlerde Venüs etkisiyle daha naif, keyifçi, huzur arayan bir yapıdadır. Somut ve elle tutulur konular bu dönem daha çok ön plana çıkacaktır. Boğa yaşamın tadı, tuzu ile ilgilidir.

Boğa burcu güzel sanatlarla, doğayla yakından ilgilidir. Keyif meyilli hareketlilik söz konusu olabilecektir.

Maddi kıymetler, iktisat da yine Boğa burcunun ilgi alanı dahilinde meyil edebileceği konulardandır. İletişimlerde daha sağlamcı, emin ve güven duygusu içinde olmak önemli olacaktır. Boğa istikrar arar. 

 

İkizler konumundaki Merkür, yönetici konumu burası olduğu için ileitşim ve sosyallikte hız, aktivite, bağlantı kurma, yayılma yönlerini oldukça artıracaktır. Daha hareketli, enerjik, zihinsel üretkenliğin fazla olabileceği bir süreç söz konusu. 

Ay Düğümleri

Ay Düğümleri 18 Ocak’ta Kuzey Düğüm Boğa ve Güney Düğüm Akrep olarak yer değiştirecek. Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm İkizlerden Boğa’ya, Güney Düğüm Yay’dan Akrep burcuna geçti. 17 Temmuz 2023’e kadar da burada kalacak.

Bu süreç Boğa, Aslan, Akrep ve Kova için önemli bir zaman dilimi olacak. Sabit burçlar için şimdi daha etkili olacak Uranüs Boğa konumu ile birlikte hayatlarındaki bir takım değişiklikler açısından etkili bir zamanlama olacaktır. İş ve ilişkiler ile ilgili durumlarda hem bazı majör değişiklikler hem de sağlamcı hareket etme meyli ortaya çıkacaktır. Kişisel yetenekler, kazanımlar ve aynı zamanda ortaklaşa olan kazanımlar ve beraber ne yapıldığı konusu daha da önem kazanıyor.

Güney Düğüm Akrep konumu ile hayatınızda gerekli gereksiz ilişki konusunu iyi ayırt etmeniz ve Kuzey Düğüm ve Uranüs’ün Boğa’daki konumu açısından da bireysel açıdan olan girişimler, üretimler, kazançlar, yeteneklerin kullanımı ve refah konusunu da iyi değerlendirmelisiniz.

 

Teknoloji, bilgisayar, internet, sosyal ağlar, iletişim, enformasyon, tarım üretimi ve teknolojileri ile ilgili sektörlerin değeri daha fazla ortaya çıkacaktır.

Danışmanlık ve eğitim için astrologburakustun@gmail.com‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

 

Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz:

https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün


İkizler burcundaki Yeniay, burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

 Koç: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Boğa: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

İkizler: Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Yengeç: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Aslan: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Başak: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Terazi: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Akrep: Kişisel ya da ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, dedektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Yay: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Oğlak: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Kova: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Balık: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir