3 Haziran 2019 İkizler Yeniayı ve Burcunuz: Hayaller, İdealler, İkili Kısmetler ve Karşıtlıklar

3 Haziran 2019 saat 13:01’de İkizler burcunun 12. derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay haritasında Başak burcunun 14. Derecesi yükseliyor. ( =İstanbul, Ankara için 17 derece).  Bu Yeniay’da ikizler burcunda Güneş, Ay ve Merkür bir araya geliyor. Merkür ikizler burcunun ve Başak burcunun yöneticisidir. Dolayısıyla bu Yeniay haritasında Merkür yönettiği ikizler burcundayken bir taraftan da haritanın yükselen yöneticisi  ve İkizler burcundaki Güneş ve Ay’ın yöneticisi de (dispozitörü) Merkür oluyor. Dolayısıyla Merkür ve ikizler konuları oldukça ön plana çıkacak. Bu Yeniay zamanlamasından en çok değişken burçların İkizler, Başak, Yay, Balık 12. günü civarı doğanlar ile astrolojik haritasında bu burçlarda 12 derece civarı gezegenleri olanlar etkilenecek.

Başak burcu, Merkür’ün somut, nesnel, pratik, mekanik, işlevsellik tarafları ile ilgiliyken ikizler burcu ise daha çok iletişim, sosyallik, bağlantı kurma, ticaret, yolculuklar, temel eğitim ve öğrenme ile ilgilidir. Başak bilginin pratik, faydalı, sağlıkla ilgili, ayıklanmış, eleştirilmiş tarafı ile ilgilenirken ikizler hem temel eğitimi hem de bir çok alandaki çeşitli bilgileri toplamayı ifade eder.

Bu Yeniay yeni bir başlangıç zamanı ve yeni bir döngü olarak çok fazla bilgi ve ayıklama işlerini ifade etmekte. Bu zamanlamada eğitim, bağlantılar kurma, bilgi toplama, ticaret, yolculuk, yabancılar, medya ve teknoloji ile ilgili konularda yeni oluşumlar içine girilebilir.

Diğer taraftan İkizler burcu bir ikililik göstergesidir. Burada bölünmelere dikkat etmek gerekiyor. Ne var ki Güneş ve Ay’ın bir arada olması burada süper ego ve temel ihtiyaçlar düzeyinde bir arada hareket etmeyi gösteriyor. Karşıtlık olarak yine Yay burcunda yani yönetici olduğu yerde geri harekette olan Jüpiter’i görüyoruz. Neptün’ de Balık burcunda yönettiği yerde ilerlerken hep birlikte bir T-kare açı kalıbını oluşturuyorlar. Buna yükseleni de eklersek değişken burçlarda gezegen dahil olmayan bir büyük kare görünüm olduğunu da söyleyebiliriz. Yani dört değişken burç bir araya geliyor bunlardan biri yükselen burçta diğerleri ise kendi yönettiği gezegenlerde. İkizler Merkür, Jüpiter Yay, Neptün Balık birbiri ile T-Kare görünüm yapıyor. Bu gökyüzünde çok ender rastlanılacak bir durum. Böylece genel olan ikizler ve Merkür konularının Jüpiter Yay ve Neptün Balık ile de bir araya gelmesi durumu söz konusu. Yaratıcılık, hayaller ve idealler de işin içine katılıyor. Tabi yapılacak eylem ve girişimlerde görünümün gölge tarafı olarak abartılı ve elle tutulmaz hayallerle hareket etmekten de sakınmak gerekiyor. Yoksa neticeler tamamen fazla iyimserlik ve beklentiler sonucu oluşan hayal kırıklıkları şeklinde olacaktır.

Bu sırada gökyüzünde yine Oğlak burcunu yöneten Satürn ve karşısında da Mars’ın düşük konumda Yengeç’te olduğu bir karşıtlık var. Burada otorite, uzman, yönetici olanın karşısında tecrübesiz olunan konulara dikkat edilmesi gerekiyor. Yani bu zamanlamada gerçekçi olmak ve gücünün yetmediği, uzmanı olunmayan alanda boyundan büyük hareket edilmemesi gerekiyor. Burada Mars Yengeç ile fazla duygusal bir tutum Satürn Oğlak’ın gerçekçiliğine ve elle tutulur olan ile hareketine aykırı.

Bu görünümün aynısı Merkür İkizler ve Jüpiter Yay arasında da var fakat ikisi de kendi yöneticiliğinde oldukları için güçlü konumdalar. Dolayısıyla burada pratik, temel olan ile daha uzman olunan konu birleşiyor. Örneğin ikizler temel eğitimi ve kısa yolculukları ifade ederken Jüpiter Yay tarafı yüksek eğitim ve uzun/uzak yolculukları ifade eder. Bu zamanlamada bu konular arasında güçlü bir bağlantı var.

Yine bu zamanlamada dikkat edilmesi gereken bir konu da dedikodular ve abartılı söz iletimleri. Özellikle inanç, felsefe, öğretiler ile ilgili konularda da ortaya bol keseden bilgiler saçılabilir. Bunların bir kısmı gerçek bir kısmı yalan yanlış olacaktır.

Böylece bu zamanlamada her bakımdan toy, blöfçü olanlar ile uzman ve otorite olanların karşılaşacağı ak ile karanın ortaya çıkacağı olaylar ya da bu tip şeylerin ortaya çıkmasına vesile olacak bir başlangıç da olabilir. Bu arada bazı kişiler kendileri aslında toy mu yoksa uzman mı? Çırak mı usta mı? Bununla ilgili geri bildirim alıp kendilerinin ne olduklarını daha iyi kavrayabilirler. Dolayısıyla İkizler ile ifade edilen bölünmeler ya da karşıt açı ile ifade edilen zıtlaşmalar bu Yeniayla birlikte aktif görünüyor. Özellikle bu zamanlamada bir takım hayaller vaat ederek hem kendini hem sizi dolandıranlara, ümitlendirenlere fazla kapılmayın. Ayrıca yine genel olarak laf oyunlarına, yapılacak sözleşmelere ve dolandırıcı kişilere karşı dikkatli olun.

İlişkiler ve Kısmetler

İkizler Yeniayı ilişkilerde hareketlenme ve bereketlenme, bolca aktivasyon, yeni fikir tasarımları, başlangıçları ifade ediyor. Oldukça güçlü bir zaman. Daha havai, daha hafif, daha pratik, daha hızlı ilerleme olabilecek bir zaman dilimi. Aynı zamanda ikizlerin çift kısmet getirmesi ve bundan dolayı bölünme ve kararsızlık durumları da olabilir. Yani fazlaca sosyalleşmek arkadaş ortamları arasında kararsızlık ya da bir ilişki beklerken iki ilişkinin birden gelmesi ya da mevcut ilişkiye ikinci kişilerin katılması gibi şeyler olabilir. İlişkiler de kötü gidiyorsa diğer kişiler çeldirici olacaktır. Yine bir takım iş girişimleri bakımından da kararsızlık olabilir. Öyle mi yayım böyle mi yapayım? O yöne mi gideyim bu yöne mi gideyim? Bu seçeneği mi değerlendireyim o seçeneği mi değerlendireyim? Ya da her iki seçeneği de değerlendirme yolunda ikili gündemle hareket etme durumları olabilir.

Bu arada karşıt açıdaki Jüpiter geri harekette olduğu için bazı sözleşmeler anlaşmalar açısından bunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. İş girişimleri açısından fazla iyimserlik, fazla pozitif düşünceler ile yüksekten uçmak iyi olmayacaktır. Şişirme işlerden kaçınmak ve fazla iyimser yaklaşımlarla abartılı girişimlerde bulunmamak gerekir. Üstelik Neptün Balık konumu da var işin içinde. T-*Kare’yi belirtmiştim. Dolayısıyla fazla hayalle, fazla idealistçe hareket etmemeye ama mutlaka ki işin içine hayal ve ideal katarak bir şeyler yapmak mümkün. Sadece dikkatli ve gerçekçi olmak gerekli. Satürn Oğlak konumu özellikle ayağı sağlam basan, otorite ve uzman olunan işleri ifade ediyor bu zaman diliminde.

İkizler vurgusunun fazla olması sinir sistemi ile ilgili konular, sözlü tartışmalarla da ilgilidir. Bu zaman diliminde karşıt açıların da etkisiyle gerginlikler ve sonucunda sözlü tartışmalar da çıkabilir. Buna da dikkat etmek gerekiyor.

Venüs Boğa burcunun son derecelerinde ve 9 Haziran sabah 4:37’de İkizler burcuna geçecek. Böylece Venüs, Yengeç burcunda ilerleyen Mars’tan bir önceki burca geçmiş olacak. Venüs ve Mars birbirlerini görmeyen bir açılanma süreci içinde olacaklar. Bu ilişkilerde ve girişimlerde bazı bilinmezlerin, görünmezlerin de olduğu bir süreç demek oluyor.

Karşılıklı aks olan Yengeç ve Oğlak’ta yer alan gezegenler ve ay düğümleriyle bu zamanlamadaki işler; kadınlar, kadın ürünleri ile ilgili işler, beslenme, mutfak, lokanta, restaurant , ev hayatı , aile ilişkileri, inşaat sektörü, düzenleme, dekorasyon, ev eşyaları ile ilgili olacak ve bunlarda çeşitli fırsatlar var.

Diğer taraftan Oğlak burcundaki Satürn ile karşı karşıya gelecek Mars Yengeç konumu zorlayıcı bir potansiyeli de gösteriyor. Burada Satürn otoritenin ve yöneticilerin yanı sıra gerçekliği, somut, sert, nesnel, yaşlı olanı ifade ediyor. Yengeç burada duygusal, tinsel(ruhsal) ve toy kalabilme durumu var.  Satürn marstan daha ağır bir güç olarak ve Oğlak Yengeçten daha sert ve yöneticisi ile olduğu bir konumda olarak Mars’ı epey ezmekte. Burada konulara gerçekçi ve olgunca bakmak gerekliliğini gösteriyor. Hayalci ve toy yaklaşımlar burada sıkıntı verici sonuçlara neden olabilir. Önemli bir tecrübe ve farkındalık zamanı olacaktır bu süreç. Ayrıca fiziksel yükler, iş sorumluluğu gibi konularda abartmayın ve aynı zamanda bir takım konularda endişeye kapılarak da hareket etmeyin çünkü olumsuz sonuçlara sebebiyet verebilirsinzi hem kendi hem de yakınlarınızla ilgili konularda. Mars/Merkür Yengeç – Satürn/Plüton Oğlak karşıt konumunun hayatınızdaki şu süreçte ciddi olarak incelenmesi ve danışmanlık almanız gerekebilir bir takım seçimleri yaparken. Çünkü şaka kaldırır tarafı olmayan ve kaderi seçimlere gireceğiniz bir zaman diliminden bahsediyoruz. Özellikle de öncü grup Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar için durum böyle olduğu gibi haritasında bu burçlarda yerleşimleri olanlar ilk planda etkilenmekteler durumdan.  Benden söylemesi.

İkizler Burcundaki Merkür 4 Haziran 23:05’te Yengeç burcuna geçecek. Yani İkizler Merkezli konu hemen ardından yerini Yengeç temaları ile birleştirecek. Daha sezgisel, sessiz, içe dönük, iletişimde duygusal ya da pasifize eden süreçler olabilir. Daha güvenlik arayan daha hislerle hareket eden bir Merkür zamanlaması göreceğiz. Karşısında da Oğlak burcundaki Güney Ay Düğüm, Satürn ve Plüton Oğlak konumları olacak. Burada Merkür ve Mars’ın beraber Yengeç’te ilerlediği süreçte güç, otorite ve nesnel gerçeklikler karşısında zayıf düşmek söz konusu olabilir. Bu yengeç-oğlak aks geçişinde hayatınızda zayıf ya da güçlü hareket etmek noktasında bir seçim yapmak arasında kalabilirsiniz. Merkür 27 Haziran saat sabah 3:20’ye kadar Yengeç burcunda kalacak ve ardından Aslan burcuna geçecek.     

Türkiye Astrolojik Haritası

İkizler burcu Türkiye Astrolojik Haritasının 12. evindedir. Burası hizmet, dernekler, hastaneler, meditasyon, dilekler, dualar, fedakarlıklar, yardımlar ile ilgili bir alan olduğu gibi aynı zamanda gizli işler, görüşmeler, hırsızlık ve çalıntı konuları, skandallar gibi konuları içerir. Bir gizem alanıdır görünmez noktalar ve bilinmez konular ile ilgilidir. Buraya Güneş’in gelmesi buraya spot ışığı tutulması ve içerdiği konuların aydınlanması demektir. Bazı bu tip konular öne çıkacak ve görünmez dediğimiz alanla ilgili şeyler ortaya çıkabilecektir bu zamanlamada.

Jüpiter Yay konumu da 6. eve gelip karşıt yapmakta. Burada hukuk, adalet, eğitim konuları, akademisyenler, işçi hakları, çalışanları, askeri ve polisi ilgilendiren konular ön plana çıkabilir ve bunun yurt dışı sınır ötesi ile bağlantısı da gündeme gelebilir. Yani bir takım sınır ötesi operasyonlarla ilgili konu varsa şimdi bununla da ilgili bir etkileşim olabilir.

Neptün Balık konumu ise Türkiye haritasının 9. Evindeki konumunda. Burada yine birleşik bir anlamla eğitim konuları, dini konular, inançla ilgili konularda öne çıkan şeyler ve hem ikizler hem yay hem de 9. Ev ortak etkileşimi ile yolculuklarda aşırı artış söz konusu olabilir ki zaten bu zamanlama bayram ve tatil zamanına geliyor ülkemizde. Haliyle yolculuk anlamı ile de çok fazla öne çıkacaktır. Dolayısıyla yolculuğa çıkanlara 12. Evin ifade ettiği uyku konusunda dikkat diyorum. Uykunuzu alıp öyle yola çıkmanız başınıza gelebilecek kaza ve hırsızlık konuları açısından önleyici olacaktır.

Bu süreçte geri hareketteki Oğlak’taki Satürn de Oğlak’taki Güney Düğüme iyice yaklaşmış bulunuyor ve Mars Yengeç ve Merkür Yengeç konumları da derece olarak karşısına doğru geliyor iyice. Türkiye açısından tarihindeki en önemli dönemlerden birinin içine giriyor. 1. – 7. ev aksı üzerinde son derece ciddi açılanmalar varken 23 Haziran’da İstanbul seçimi yapılacak. Bu konuda ayrı bir yazı kaleme alacağım.

Görüşmek üzere iyi bayramlar, iyi tatiller.

Danışmanlık, iletişim ve sorularınız için astrologburakustun@gmail.com ‘a  mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

ISAR CAP Danışman Astrolog

           Burak Üstün

İkizler burcundaki Yeniay burcunuzu hangi alanda etkileyecek? (Yükselen burcunuza göre bakabilirsiniz):

Koç:  İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Boğa:  Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

İkizler: Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Yengeç: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Aslan: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Başak: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Terazi: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Akrep:  Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Yay:  Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Oğlak:  Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Kova: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Balık: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir