28 Ocak 2021 Aslan Dolunayı ve Burcunuz: Kaderi Değişimler Zamanı

28 Ocak 2021, Saat 22:16’da Aslan burcunun 9. derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay haritasında İstanbul’a göre Başak burcunun 27. Derecesi, Ankara’ya göre Terazi burcunun 0. derecesi yükselecek.

Dolunay haritasında Kova burcunda güçlü bir stelyum (gezegen toplanması) var. Bu stelyum Kova burcundaki Güneş, Jüpiter, Satürn üçlüsünün ilk on derece içindeki yakın kavuşumunu ve bunların uzağında 26 derecede kalan Merkür dörtlüsünü içeriyor. Güneş, Jüpiter, Satürn Kova üçlüsü de Mars ve Uranüs Boğa konumlarına kare/zorlayıcı açı ile durmakta. Bu zamanlama değişimlerin gündeme geleceğini gösteriyor. Bu süreçte ekonomi, üretim, bilimsel ilerleme ve keşifler, özgürlükler, reform, isyan, sağlamlık testleri gibi konu başlıkları dikkat çekmeye devam edebilir. 13 Ocak Yeniayı sürecinden sonra yılın en önemli ikinci zamanı diyebiliriz. Olaylar peş peşe birbirine bağlanabilir. Bu etkileşimlerden kişisel açıdan en çok sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçlarının ilk 10 günü ya da haritalarında bu burçta ilk 10 derece içinde gezegenleri olanlar etkilenecekler.

Dolunaylar bir olayın iki yanının değerlendirilebileceği ve bir durumun artık en belirgin haline ulaştığı zamanı ifade eder. Dolunay fazı insanın psikolojik olarak daha fazla çıkış yaşadığı daha dürtüsel olabildiği bir zamandır. Ay hisleri, güven arayışı ve temel ihtiyaçları ifade eder. Bu noktada aslan burcundaki konumu daha hareketli, ateşli, sıcak, ego ile ilgili yönelimi ifade etmekte. Kova tarafındaki yığılım ise grup bilincini ve sosyal durumlar ile bağlantılı etkileri ifade ediyor. Burada benliğe odaklanmak ihtiyacı ile sosyal bilinç arasında çekişmeler olabilir.  

Aslan burcu eğlenceyi, sahneyi, aşk hayatını, riske girmeyi, kendini göstermeyi ifade eder. Kova tarafında farklı, orijinal, özgür, bağımsız bir yapı söz konusudur. Burada aşk ve özgürlük konusu da çekişebilir.  

İlişkiler ve Kısmetler

Kova burcundaki Merkür, 30 Ocak itibarıyla geri hareketine başlayacak. Bu Retro hareket 21 Şubat’a kadar sürecek ve 15’Mart’a kadar Kova burcunda kalacak.

Geri hareket sürecinde geçmişle bağlantılı kişilerin dönüşleri ya da karşılaşmalar söz konusu olabilecektir. Geçmişteki işlere göz atmak, düzenlemeler mümkün. Yeni işlerle ilgili gecikmeler yaşanabilecektir. Merkür Kova burcundayken teknolojik cihaz alımı ile ilgili dikkat edilmesi gerekir. Teknolojik cihazlarda sorunlar çıkabilir. Özellikle elektrikle ilgili çalışanların dikkat etmesi gerekecektir. Çünkü Kova yöneticisi Uranüs’ün sert açılanmada olduğu bir zamandayız. Elektrik yükü fazla olan insanların topraklanması gerekir. Sağlıklı ilişkiler, beslenme ve spor bu süreçte daha çok önem arz etmekte. Çünkü Uranüs, Merkür’ün oktavı bir gezegen olarak sinir sistemini daha çok etkiler ve elektrik birikimler ile ilgilidir.

Bu etkilerden Sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep, Kova’lar ve haritasında bu burçlarda gezegenleri olanlar daha çok etkilenecektir.

 Venüs konumuna baktığımızda, Oğlak burcunda ilerlediğini görüyoruz. Venüs, 1 Şubat’tan sonra da Kova burcuna geçecek. İlişkiler bakımından daha bağımsız ve özgür hareket edilen bir zaman dilimi olacaktır. Birlikte yapılacak sosyal faaliyetler bakımından artışlar olabilir. Sosyal paylaşım sitelerinde daha fazla hareket ve iletişim olabilecektir. İlişkiler bakımından da daha dostça ve özgür hareket edilebilen bir tarz söz konusu olacaktır. Yine bu etkiden sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’lar ve bu burçlarda gezegenleri olanlar daha çok etki alacaktır.

Mars’ın konumuna baktığımızda. Boğa burcunda ilerlediğini görüyoruz. Burada artık Uranüs Boğa derecesini geçmiş ve uzaklaşmış durumda. Kare açı konumundaki Güneş, Satürn ve Jüpiter konumundan da uzaklaşıyor. Bu sürecin hemen öncesinde gerçekleşen Mars Boğa – Jüpiter Kova açılanmasıyla özgür ve sosyal girişimler, bağımsızlık adına girişimler, ekonomik alım-satım, yatırım gibi girişimler için tetikleyici görünüm oluşuyor.

İlişkilerden yana Venüs Kova ve Mars Boğa etkileşimiyle hem özgür hem daha duyumsal ve keyfi etkileşimler ön plana geçecek. Mars Boğa ile istikrar, sağlamlık ve zenginlik yönelimli tavır ve girişim olabilirken, Venüs Kova ile daha iletişimci ve sosyal olunacak bir süreç olacak. Dolayısıyla total olarak sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep, Kova’lar bu süreçten oldukça etkilenecekler.

Türkiye Astroloji Haritası

Türkiye Astroloji haritasında Aslan Dolunayı, Ay konumu 2. Ev’de Aslan ve Güneş Konumu 8. Evde Kova’da olarak görülmekte. Bu süreçte Kova burcunda gezegen toplanması 8. Ev konularını daha fazla gündeme getirebilecek nitelikte.

Maddi, ekonomik, üretim konusu ve bunun yanı sıra kredilerimizin durumu ön planda olacaktır. Corona aşı konusunu da içine alacak şekilde ekonomik hususlar tartışmaya alınabilir. Doğal zenginliklerimiz; maden, altın, gümüş, petrol, doğalgaz gibi konular gündeme gelebilir. 

11. Evdeki Mars ve Uranüs Boğa konumları uluslararası camiadaki durumumuzu ve yine ekonomi ve kredi konumuzu gündeme getirecek durumları ifade ediyor. Burada maddi manevi destek arayışları önemli görünmekte. 8. Evdeki Kova’daki gezegen toplanması 11. Evdeki Boğadaki Mars, Uranüs ikilisine kare/sert açı ile bakmakta. Burada zorlayıcı durumlar ve mücadele olabileceği görülüyor. Ekonomi, kaynaklar, değerler ön planda olacak.

Bu süreçte uluslararası camia ile olan ilişkiler ve “biz” kavramı ile hareket etmek önem arz ediyor. Bunlar güçlü 11. Ev ve Kova burcu ifadeleri olacaktır. Burada dayanışma yapma konusu ön plana çıkacaktır.

Kova burcundaki Satürn, 6 Şubat itibarıyla, Boğa burcundaki Uranüs ile 1 derecelik mesafede kare/zorlayıcı açı konumuna yaklaşacak. Satürn Kova ve Uranüs Boğa arasındaki bu açı Türkiye açısından özellikle ekonomik, bankacılık, üretim, piyasaların durumu, destek ve kredi anlamında zorlayıcı bir süreç olabilecektir.

Satürn Kova ve Uranüs Boğa arası etkiler sarsıntıları ifade etmekte. Bu sarsıntı ve enerji boşalımı konusu, bir takım zorlanmalardan ötürü belirli gruplarla ilgili çıkışlar da olabilir, ekonomik açıdan da olabilir ve depremler ile de ilgili olabilir. Bu süreçte bu ağır gezegenler arasındaki bu açılanma sağlamlık testini gösteriyor. Bütün bu açılardan gerekli çalışmaların yapılması gerekmekte.

Zaman döngüsü, yine döngüsel olan tekamül yolculuğumuzla paralel bir olgudur. Gökyüzündeki işaretleri değerlendirmek ve evrim/tekamül yolunda doğru adımları atmak önemlidir. Umarız bu içinde bulunduğumuz sert ve ağır gezegenlerin açılandığı zamanlarda ağır dersler alacağımız kötü olaylar yaşamayız.  

Gezegen Hareketleri

Plüton 

Oğlak burcunda ilerleyen Plüton 25 Nisan 2020’de geri harekete başladı. Tutkular, derin benlik, odaklanma, konsantre olunan konular, dönüşüm ve değişimler ile ilgili geçmişe dönük bakış açısı ve düzenlemeler önem kazanacak.

 27 Nisan 2021 – 5 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Neptün

 

Balık burcunda ilerleyen Neptün 23 Haziran 2020’de geri harekete başladı. İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar, yanılgılar ve aldatıcı durumlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak.

25 haziran 2021 – 30 Kasım 2021 arasında geri harekette olacak.  

Uranüs

 

Boğa burcundaki Uranüs 15 Ağustos 2020’de başladığı geri hareketini 13 Ocak 2021’de sonlandırıyor.

Bu tarihle birlikte geleceğe dönük yeni safha başladı. Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’da kendini gösterebilecek. Genel olarak da haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak.

19 Ağustos 2021 – 18 Ocak 2022 arasında geri harekette olacak.

Satürn

 

Satürn 22 Mart 2020 itibarı ile Kova burcuna geçti ve 11 Mayıs’a kadar ilerledikten sonra geri hareket yaptı.

10 Mayıs’ta geri harekete başladıktan sonra 1 Temmuz’da Oğlak burcuna dönerek geri hareketine devam etti.

Satürn 17 Aralık 2020 – 7 Mart 2023 arası ise tamamen Kova burcunda yer alıyor.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi zamanın idaresine ve o noktaya gelişine göre ilgili alanlarında zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

Kova burcundaki Satürn 22 Mayıs 2021 – 10 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.  
 
Jüpiter

Jüpiter 19 Aralık 2020 – 13 Mayıs 2021’de Kova burcunda olacak ve ardından Balık burcuna geçecek. Balık Burcundaki Jüpiter 20 Haziran’da geriledikten sonra Temmuz 28’de tekrar Kova burcuna dönecek ve 29 Aralık 2021’e kadar Kova burcunda kalacak.

Kova burcunda olduğu süreçte teknoloji, elektrik, elektronik ile ilgili konular, sosyallik, grup çalışmaları, topluluklar ile ilgili konular, sosyal paylaşım siteleri, organizasyonlar, bilimsel anlamda ilerlemeler ve keşifler, düşünsel aydınlanmalar, devrimler ile ilgili gelişmeler getirebilir.

Mars

7 Ocak 2021 – 4 Mart 2021 arasında Boğa burcunda ilerleyecek.

Boğa burcundaki Mars daha çok somut, gerçekçi, sağlamcı, istikrarlı, keyif ve konfor arayışında, doğal olandan yana, ekonomi ve üretme ile ilgili bir yapıdadır.

Venüs

Venüs, 8 Ocak 2021 – 1 Şubat 2021 tarihleri arasında Oğlak burcunda olacak.

Oğlak burcundaki Venüs sosyal ve ilişkiler açısından daha düzenli ve ciddi olma meylinde, gerçekçi, ağırbaşlı bir yapıyı ifade eder. Paylaşım daha sınırlı ve mesafeli olabilir. Maddi ekonomik konular ile ilgilenmek daha çok söz konusudur.  


Merkür

Merkür 8 Ocak 2021 – 30 Ocak 2021 arasında Kova burcunda ilerledikten sonra geri hareketine başlayacak.

30 Ocak – 21 Şubat arasında geri harekette olacak Merkür, direkt hareketine döndükten sonra 15 Mart’a kadar Kova burcunda kalacak.

Ay Düğümleri

5 Mayıs 2020’de Ay Düğümleri burç değiştirdi. Yaklaşık 18 – 19 ay kadar bir burçta kalan Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm Yengeç’ten İkizlere, Güney Düğüm Oğlak’tan Yay burcuna geçti. 18 Ocak 2022’ye kadar da bu burçlarda kalacaklar.

Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay Balık için önemli zamanlama. Değişken burçlar iletişim, yer değişimleri, bilgi alanındaki faaliyetler, adaptasyon gerektiren işler, çevreler, ortamlar bakımından etkili bir zamanlama olacaktır. Düşünsel olarak bağlı olunan bir takım fikirler, inançlar sorgulanabilir. Kişisel açıdan yeni fikirler geliştirerek yol almak ön plana çıkıyor. Bazı bölünmeler ve ayrışmalar doğal bir biçimde gerçekleşebilecektir.  

Danışmanlık, eğitim ve iletişim için astrologburakustun@gmail.com‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün

Aslan burcundaki Dolunay burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

(Dolunay Ay Aslan ve Güneş Kova konumları arasında olacak. Ay hassasiyetleri, güvenlik ve ihtiyaç tarafını ifade ederken, Güneş bilinç ve özgüven geliştirmeyi, konuların görünür olmasını ifade eder).

Koç: Ay konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

 

Boğa: Ay konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

 

İkizler: Ay konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın ve medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Yengeç: Ay konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Aslan: Ay konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.


Başak: 
Ay konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Terazi: Ay konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Akrep: Ay konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Ay karşısındaki Güneş konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Yay: Ay konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Oğlak: Ay konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet.

Kova: Ay konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Ay’ın karşıtındaki Güneş konumu: kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Balık: Ay konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir