27 Şubat 2021 Başak Dolunayı ve Burcunuz: İletişim ve Bağlantılarda Hareket Zamanı, Yanılgılara Dikkat!

27 Şubat 2021, Saat 11:17’de Başak burcunun 8. derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay haritasında İkizler burcunun 1. derecesi yükseliyor ( = İstanbul, Ankara için 5. derece). Dolunay Haritasında Kova burcunda stelyum (En az 3 gezegenin bir burçta toplanması) durumu Merkür, Jüpiter, Satürn yerleşimi ile devam ediyor. Buna ek olarak Güneş, Venüs ve Neptün Balık konumları da bir stelyum oluşturuyorlar. Dolunay haritasında 27 dereceye gelen Mars Boğa konumu da 4 Mart itibarıyla İkizler burcuna geçecek.

Dolunaylar Güneş ve Ay’ın zıt konumda bulunduğu zamanlardır. Bu zamanlamada konuları çift taraflı değerlendirmek önemlidir. İlişkilerden yana çekişmeler ve aynalamalar olabilir. Başak hayatın daha mekanik, mantıklı, detaycı, analizci, hesap eden, ölçen, ayıklayan, kontrolcü ve gerçekçi tarafıyken Balık burada daha çok yaratıcılık, ilham, sanat, teslimiyet, maneviyat, hayal gücü, tasarım, arayışlar, beklentiler, duygular ile ilgili olacaktır.

Başak çalışma hayatını, iyi bir diyeti ve işlevselliği ifade ederken Balık burada kendinizi dinlendirmeniz ve gevşetmeniz ile ilgilidir.

Bu zamanlamada Başak ile fiziksel ve Balık ile ruhsal alanınızın arınması ve şifalanması için çalışmalar yapabilirsiniz.

Bu zamanlamadan en çok değişken burçlar İkizler, Başak, Yay, Balık etki alacaklar.

Dönemin en önemli açısı olan Satürn Kova konumunun, Uranüs Boğa konumuna kare açısında, Satürn Kova konumu, Uranüs Boğa konumunu bir derece geçmiş bulunuyor. Tabi bu açı sene içinde yine tekrar edecek. Kova burcundaki Satürn 22 Mayıs 2021 – 10 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak ve bu süreci içerisinde 14 Haziran günü geri hareketteyken tekrar Uranüs Boğa konumu ile kare açısını gerçekleştirecek. Bu zamanlamalarda yine Boğa – Kova arası belirttiğimiz ekonomi, üretim, özgürlükler, demokrasi, reform, devrim, isyan, sarsıntı konusunu içine alan gerek ekonomi gerek depremle ilgili  konular ön plana çıkabilir.

Bu Satürn Kova ve Uranüs Boğa arasındaki açılanmalar özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’ların yaşamlarını daha çok etkileyecek ve kökten değişimler getirecek cinsten. Bu etkileri hem mikro anlamda bireysel yaşamlarda hem de makro anlamda sosyolojik etkilerle anlamak gerekiyor.

İlişkiler ve Kısmetler

Merkür’ün Kova burcundaki geri hareketini 21 Şubatta tamamlamasının ardından iletişim hız kazanmış durumda. Kova burcundaki gezegen toplanması özgürlükler, iletişim, teknoloji, bilim, devrim, sıçrama gibi konuları ifade ediyor. Teknoloji ve sosyallik ile ilgili projeler için önemli bir tasarlama ve icraat zamanı.

Venüs 25 Şubat – 21 Mart arasında Balık burcunda yer alacak.

Balık burcundaki Venüs, ilişkilerde bazen materyal yönde bazen manevi yönde ideallerin yüksek olabildiğini ifade eder. Beklentiler, hayaller sevgi duygusuna karışır. Özenmeler olabilir. Beklentileri karşılamayan durumlarda sıkılma, yön değiştirme, hayal kırıklığı gibi şeyler görülür. Platonik ilişkiler veya zihin içindeki hayallerle ilişkiye yaklaşmalar söz konusu olabilir. Bu nedenle bu dönemde ilişkilerdeki beklentilerde gerçekçi olmak önemlidir. Bu süreç ilham almak, yaratıcılık, tasarım, sanat, şiir, müzik bakımından olumludur.

Mars 4 Mart – 23 Nisan arasında İkizler burcunda olacak.

İkizler burcundaki Mars dürtüsel enerjinin zihinsel olarak yönlenmesini ifade eder. Bu süreçte bağlantılar kurmak, iletişim yönünün artması söz konusudur. Fazla enerjinin zihinde toplanması dilin daha çok çalışmasına, çoklu bağlantılar kurmasına, iletişim olarak daha cesur olmaya işaret eder. Mars İkizler etkisi ile bağlantı kurmalar kadar tartışmalar ve bölünmeler de kendini gösterebilir.

İletişim ve teknoloji, basın-yayın, yolculuklar, turizm, eğitim ve ticaret ile ilgili konular ön plana çıkabilir.

Ayrıca Jüpiter ve Satürn Kova konumlarının, Mars İkizler konumuna uyumlu açısıyla oluşacak hava üçgeniyle iletişim, teknoloji, sosyallik içeren konularda yapılacak girişimler bakımından daha kuvvetli bir dönem olacaktır.

Venüs Balık konumu ile Mars İkizler konumları birbirine kare/zorlayıcı açı yapan konumlardır. Su grubu Balık ile Hava elementi İkizler birbirleri ile gergin kontağa sahiptir. Bu dönem içerisinde gerçek dışı beklentilere, yüzeyselliğe ve aldatılmaya dikkat etmeniz gerekecektir. Venüs Balık ve Mars İkizler değişken burçlardır ve bu zamanlamada hareketlilik artacaktır. Hayaller ile gerçekler arasındaki karışıklıklar gerek Başak-Balık, gerek İkizler-Balık arasındaki durumlarda normaldir. Fakat İkizler – Balık arası etkilerle daha havai, akışta ve kendini bırakan, çok sorgulamayan etkilerle ilişkilere yönlenmek de mümkün olabilir. Balık Burcundaki Neptün konumunun da kuvvetlendirmesiyle bu süreç kendini bırakmaları, teslimiyetleri, gevşemeleri ve ayrıca fazla hayalci ve beklentide olup aldanmaları da ifade ediyor.

İlişkiler açısından bu döneme bakıldığında değişken burçlar olan ikizler, başak, yay, balık oldukça etki altında olacaklar diyebiliriz.

Türkiye Astroloji Haritası

Başak Dolunayı Türkiye Astroloji haritasının 3. Evi (Başak) ve 9. Evi (Balık) arasında gerçekleşecek. Bu zamanlamada Başak-Balık aksı sağlığı, virüs konularını da ifade ediyor. Burada yurt dışı ile bağlantılı olabilecek aşı ile ilgili yeni gelişmeler ve seyir olabilir. Bu Corona Virüs yayılımının ilk başlangıcında hacca giden kafile ile ilgili konuların olduğunu da hatırlatmakta fayda var zira 9. Ev Balık konumu dini inanç ve uzak yolculukları da beraberce ifade ediyor.

3. Ev ve 9. Ev arasındaki aks özellikle de eğitimi, akademiyi, yolları, yolculukları, yakın ve uzak komşularla uluslararası ilişkileri, ticareti, genel anlamda iletişim ve teknoloji ile ilgili konuları, medya ve yayın kuruluşlarını, inanç ve din ile ilgili konuları ve kurumları, hukuk ve adalet ile ilgili konuları ve kurumları ifade ediyor.


3. Ev – 9. Ev aksı özellikle Eğitim ve Akademi konularını ifade ediyor. Bu bakımdan Dolunay zamanında bu konularla ilgili bir takım sonuçları görmek de mümkün olacaktır. Özellikle son dönemde gelişen Boğaziçi Üniversitesindeki olaylarla ilgili bir takım sonuçlar da ortaya çıkabilir.

Satürn Kova ve Uranüs Boğa arasında kare/zorlayıcı açıların gerçekleştiği bu yıl içinde global sosyolojik etkilere daha çok dikkat etmek gerekiyor. Bu içinde bulunduğumuz süreçte gerek ekonomi ve üretim, gerek binaların depreme dayanıklılığı, gerek teknoloji ve bilim konularına ağırlık vermek gerekiyor. Demokrasi ve özgürlükler de bu dönemler için önemli kavram. Dengelerin iyi götürülmesi gerekmekte.

Gezegen Hareketleri

Plüton

Oğlak burcunda ilerleyen Plüton 25 Nisan 2020’de geri harekete başladı. Tutkular, derin benlik, odaklanma, konsantre olunan konular, dönüşüm ve değişimler ile ilgili geçmişe dönük bakış açısı ve düzenlemeler önem kazanacak.

27 Nisan 2021 – 5 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Neptün

Balık burcunda ilerleyen Neptün 23 Haziran 2020’de geri harekete başladı. İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar, yanılgılar ve aldatıcı durumlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak.

25 haziran 2021 – 30 Kasım 2021 arasında geri harekette olacak.

Uranüs

Boğa burcundaki Uranüs 15 Ağustos 2020’de başladığı geri hareketini 13 Ocak 2021’de sonlandırıyor.

Bu tarihle birlikte geleceğe dönük yeni safha başladı. Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’da kendini gösterebilecek. Genel olarak da haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak.

19 Ağustos 2021 – 18 Ocak 2022 arasında geri harekette olacak.

Satürn

Satürn 22 Mart 2020 itibarı ile Kova burcuna geçti ve 11 Mayıs’a kadar ilerledikten sonra geri hareket yaptı.

10 Mayıs’ta geri harekete başladıktan sonra 1 Temmuz’da Oğlak burcuna dönerek geri hareketine devam etti.

Satürn 17 Aralık 2020 – 7 Mart 2023 arası ise tamamen Kova burcunda yer alıyor.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi zamanın idaresine ve o noktaya gelişine göre ilgili alanlarında zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

Kova burcundaki Satürn 22 Mayıs 2021 – 10 Ekim 2021 arasında geri harekette olacak.

Jüpiter

Jüpiter 19 Aralık 2020 – 13 Mayıs 2021’de Kova burcunda olacak ve ardından Balık burcuna geçecek. Balık Burcundaki Jüpiter 20 Haziran’da geriledikten sonra Temmuz 28’de tekrar Kova burcuna dönecek ve 29 Aralık 2021’e kadar Kova burcunda kalacak.

Kova burcunda olduğu süreçte teknoloji, elektrik, elektronik ile ilgili konular, sosyallik, grup çalışmaları, topluluklar ile ilgili konular, sosyal paylaşım siteleri, organizasyonlar, bilimsel anlamda ilerlemeler ve keşifler, düşünsel aydınlanmalar, devrimler ile ilgili gelişmeler getirebilir.

Mars

7 Ocak 2021 – 4 Mart 2021 arasında Boğa burcunda ilerleyecek.

Boğa burcundaki Mars daha çok somut, gerçekçi, sağlamcı, istikrarlı, keyif ve konfor arayışında, doğal olandan yana, ekonomi ve üretme ile ilgili bir yapıdadır.

Mars 4 Mart – 23 Nisan arasında İkizler burcunda olacak.

İkizler burcundaki Mars dürtüsel enerjinin zihinsel olarak yönlenmesini ifade eder. Bu süreçte bağlantılar kurmak, iletişim yönünün artması söz konusudur. Fazla enerjinin zihinde toplanması dilin daha çok çalışmasına, çoklu bağlantılar kurmasına, iletişim olarak daha cesur olmaya işaret eder. Mars İkizler etkisi ile bağlantı kurmalar kadar tartışmalar ve bölünmeler de kendini gösterebilir.

İletişim ve teknoloji, basın-yayın, yolculuklar, turizm, eğitim ve ticaret ile ilgili konular ön plana çıkabilir.

Venüs

Venüs 25 Şubat – 21 Mart arasında Balık burcunda yer alacak.

Balık burcundaki Venüs, ilişkilerde bazen materyal yönde bazen manevi yönde ideallerin yüksek olabildiğini ifade eder. Beklentiler, hayaller sevgi duygusuna karışır. Özenmeler olabilir. Beklentileri karşılamayan durumlarda sıkılma, yön değiştirme, hayal kırıklığı gibi şeyler görülür. Platonik ilişkiler veya zihin içindeki hayallerle ilişkiye yaklaşmalar söz konusu olabilir. Bu nedenle bu dönemde ilişkilerdeki beklentilerde gerçekçi olmak önemlidir. Bu süreç ilham almak, yaratıcılık, tasarım, sanat, şiir, müzik bakımından olumludur.

Merkür

Merkür 8 Ocak 2021 – 30 Ocak 2021 arasında Kova burcunda ilerledikten sonra geri hareketine başlayacak.

30 Ocak – 21 Şubat arasında geri harekette olacak Merkür, direkt hareketine döndükten sonra 15
Mart’a kadar Kova burcunda kalacak.

Merkür retro sürecinde geçmişle bağlantılı konular, bağlantılar ve ilişkiler gündeme gelebilir. 21 Şubat’a kadar geçmişe dönük ilişkilerden yana değerlendirme süreci olabilecektir. Bu süreç dolmadan ileriye dönük bir netlik ortaya çıkmayacaktır. Her türlü bağlantılar, sözleşmeler bakımından dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle teknolojik konular, dostluklar, topluluklar, internet paylaşım siteleriyle ilgili durumlar etkilenebilir. Bazı durumlarda gecikmeler yaşanabilir. Teknik cihazlarla ilgili de sıkıntılar olabilecektir.

Ay Düğümleri

5 Mayıs 2020’de Ay Düğümleri burç değiştirdi. Yaklaşık 18 – 19 ay kadar bir burçta kalan Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm Yengeç’ten İkizlere, Güney Düğüm Oğlak’tan Yay burcuna geçti. 18 Ocak 2022’ye kadar da bu burçlarda kalacaklar.

Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay Balık için önemli zamanlama. Değişken burçlar iletişim, yer değişimleri, bilgi alanındaki faaliyetler, adaptasyon gerektiren işler, çevreler, ortamlar bakımından etkili bir zamanlama olacaktır. Düşünsel olarak bağlı olunan bir takım fikirler, inançlar sorgulanabilir. Kişisel açıdan yeni fikirler geliştirerek yol almak ön plana çıkıyor. Bazı bölünmeler ve ayrışmalar doğal bir biçimde gerçekleşebilecektir.

 

Danışmanlık, eğitim ve iletişim için astrologburakustun@gmail.com‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün

Başak burcundaki Dolunay burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

(Dolunay Ay Başak ve Güneş Balık konumları arasında olacak. Ay hassasiyetleri, güvenlik ve ihtiyaç tarafını ifade ederken, Güneş bilinç ve özgüven geliştirmeyi, konuların görünür olmasını ifade eder).

 

Koç: Ay konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Boğa: Ay konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

 

İkizler: Ay konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

 

Yengeç: Ay konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın ve medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Aslan: Ay konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Başak: Ay konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

 

Terazi: Ay konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Akrep: Ay konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Yay: Ay konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Ay karşısındaki Güneş konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Oğlak: Ay konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Kova: Ay konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet.

Balık: Ay konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Ay’ın karşıtındaki Güneş konumu: kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir