21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Tam Ay Tutulması ve Burcunuz: Elektrik, Flört, Girişim ve Sahneye Çıkma Zamanı, Gerginliğe Dikkat!

21 Ocak 2019 Saat sabah 08:16’da Aslan burcunun 0 derecesinde bir Ay Tutulması gerçekleşecek. Tutulma haritasında Oğlak burcunun 26. derecesi yükselecek. Tutulma haritasında Kova burcunun yöneticisi Uranüs’ün Merkür’e kare/gergin açı yaptığını görüyoruz. Aynı zamanda ayrık açı olarak (uyumlu olduğu elementten) da derece olarak Güneş ve Ay’a kare/gergin açılanma içinde duruyor Uranüs. Güneş Kova ve Merkür Oğlak konumu da ayrık açı olarak (farklı elementlerden) kavuşum halinde görülüyor. Bunlar yani Güneş Kova – Merkür Oğlak kavuşumu karşısında Ay Aslan ve ortalarında Uranüs Koç konumu olarak bir T-kare açı kalıbı oluşturuyorlar. Yani Apex dediğimiz enerjinin ortaya çıktığı noktada da Uranüs bulunuyor. Uranüs’ün herhangi bir uyumlu yumuşak dengeli yumuşak açısının olmaması da transit açısından zor bir zamanlamayı gösteriyor. Varsayalım ki natal haritanızda böyle bir açı olsun ama ayrıca bu Uranüs derecesini yumuşatır derecede bir yerleşiminiz olsun, bu durumda enerjinin boşalım noktası var demektir. Eğer bu haritadaki gibi benzer derecelerde gergin yerleşimleriniz varsa ve haritanızda yine bu Uranüs derecesine de sert açılanma alıyorsanız o halde bu sizi gerecek ve zorlayacak bir zamanlamayı işaret etmekte. Tabi kare açılar her zaman kötü değildir. Atraksiyonu, harekete geçişi, fazlaca marsiyen enerjiyi ifade eder. Enerji boşalım noktası bulmazsa işte o zaman bir şeyler kırılır, bozulur, gerginlik, tartışma, kavga olur. Bu bakımdan enerjinin doğru yönlendirilmesi, doğru şekilde devinmesi ve nitekim boşaltılması gerekir. Etkiler Aslan, Kova ve Koç’tayken bu konular daha çok kendini göstermek, bağımsızlaşmak, aşk, flört, sahne, girişim, grup çalışmaları/faaliyetleri, organizasyonlar, yöneticilik, keyifli vakit, eğlence, dans, hobiler, atraksiyon/ hareket, genel spor, cinsellik, risk içeren işler, kumar oynama gibi işler, borsa, extreme sporlar, şans oyunları ile ilgili olabilir. Zorlayıcı ve gergin açılara dikkat etmek gerekiyor. Çok gaza ya da dolduruşa gelip de bir takım girişimlerde faaliyetlerde bulunma konusuna dikkat etmek gerekiyor. Onun dışında harekete geçiş ve eğlenmekse, flört ve sahneye çıkmaksa konular, tetikleyici etkiler var. Venüs ve Mars açıları da etkili görünüyor bu zamanlamada ona da ilişkiler kısmında değineceğim. Bu etkileşimlerden özellikle ilk derecelerde sabit burçlarda (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) konumları olanlar ve ilk günü doğumlular ile öncülerin (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) son günleri doğumlular etki alacaklardır.

Ay Tutulmaları güçlü Dolunaylardır. Dolunaylarda bilimsel açıdan insanların daha deli dolu şeyler yaptığı kayıtlarda, istatistiklerde açıkça ortaya çıkmış bir şeydir. Bu bakımdan Ay’ın da Aslan’da olduğu ve Uranüs’ten kare açı aldığı bu tutulma zamanlamasında dinamik ve bireysel davranışlar ortaya çıkabilir. Eğlence, özgürlük, spontanlık ihtiyacı şeklinde de görülebilir bunlar. Bir kısım kişi de kendini göstermek, şov yapmak, farklı olmak, ilgi çekmek isteyebilir. Marjinal, sürpriz şeyler de görebiliriz bu zamanlamanın tetiklemesiyle. Ayrıca Aslan gergin bir enerjidir. Eğer ki bireysel ya da toplumsal bakımdan akla, olgunluğa, gurura -hatta delikanlılığı rencide etmek diyelim- aykırı şeyler ve tahrik etmeler olursa bu bakımdan da gerginlikler çıkabilir. Halen Uranüs Koç burcunda seyretmekte ve son kez direkt harekette 29 derece dediğimiz zorlayıcı Anaretik dereceye yakın yoluna devam etmekte şu an 28 derecenin sonlarında. Bu da durumun gerek bireysel gerek toplumsal bakımdan da hassasiyet içerdiğini gösteriyor. Uranüs kolektif bir enerjiyi ifade ediyor. Fransa’daki olayların tırmanmasının işaretçisi Uranüs’tür, toplumsal seviyeye varacak bireyin isyanlarını ifade eder. Uranüs aynı zamanda aydınlanma ile ilgilidir. Buluşlar, mucitlik, teknoloji, internet, çok boyutlu bağlantılar, ani aşk elektriği, sürprizler, yer değişiklikleri, şaşkınlık ve sarsıntı yaşatan şeyler gibi sözcükler bu gezegen ile ilişkili olarak gözlemlenmiştir.

Tutulmada Güneş konumu daha cesaretli, enerjik ve bilinçli tarafı ifade ederken Ay konumu da temel ihtiyaçları ve güvende hissedilen davranış tarafını ifade eder. Bu iki alan arasında gidip gelme ve birbirini tamamlama söz konusu olabilecektir. Aslan Ay Tutulmasının hangi yaşam alanlarınızı etkilediğini burcunuza göre Güneş ve Ay konumu olarak yazdım. Her zamanki gibi en aşağıdaki burcunuza etkiler kısmından okuyabilirsiniz.

İlişkiler ve Kısmetler

Güneş Kova ve Ay Aslan pozisyonunun ortasındaki Uranüs konumu aniden başlayan veya sonlanan ilişki durumları ile alakalıdır. Bu aşamada ilişkilerdeki farklılıkları objektif olarak görmek söz konusudur. Uranüs’ün konumu ile birlikte sürpriz başlangıç ve karşılaşmalara hazır olun. Güneş ve Ay zıt konumda iken zıt çekimi ve tamamlayıcılığı ifade eden durumlar olur. Uranüs’ün gergin açısı birleştirebilir ya da ayırabilir. Dinamik ve enteresan bir gökyüzü konumlanması var bu bakımdan. Kısmetler de tamamen ani gelişimler ile ilgili gözüküyor. Bu zamanlamada üzerinizdeki elektriğe dikkat edin. Fazla ise sakarlıklar, aksaklıklar olabilir. Bir şekilde hem Merkür hem de Uranüs devredeyken iletişim kurarak bu elektriği boşaltmanız önemli olacaktır. Farklılık ve harekete geçmek isteyeceğiniz bir zamanlama olabilir.

Bu haritada gökyüzünde Venüs’ün Jüpiter’e yaklaşmakta olduğunu ve Yay burcunda bir kavuşum yaptıklarını görüyoruz. Bu da ilişkiler ve kısmetler açısından çok iyi bir açıdır. İlişkiler ve kısmetler konusunda daha geniş bakış açısı, daha mutlu bakış açısı, daha zengin hissedilebilecek bir zamanlamayı ifade ediyor. Ayrıca Venüs ve Jüpiter konumunun 13 derecedeki Koç burcundaki Mars ile de üçgen açı kurduğunu görüyoruz. İlişki başlangıcı ya da bir takım kısmetleri elde etmek bakımından çok belirgin bir zamanlama mevcut. Özellikle değişken burçların (İkizler, Başak, Yay, Balık) 13. – 15. dereceleri yani burcun ortasındaki zamanda doğanlar ve bu derecede haritasında konumları olanlar için değerlendirmeleri gereken iyi bir zamanlamadır. Bu zamanlamada sosyal olurlarsa ve temas kurarlarsa kısmetlerinin ortaya çıkması açısından daha iyi olacaktır.

Diğer taraftan 14 derecedeki Neptün Balık konumuna da dikkat etmek gerekiyor. İlişkiler ve kısmet konusunda çok idealist, çok fantastik, çok hayali/gerçek dışı ve beklenti ile yaklaşmak hayal kırıklığına neden olabilir. Eğer bu zamanlamada keyif yapacaksanız, hayal gücünüzü konuşturacaksanız bilinçli olarak o zaman tabi ki çok yaratıcı bir zaman diyorum. Ayrıca Neptün biraz büyülü etkilerdir konuya mistisizm, fantezi katar ve atmosferi daha bir keyifli hale getirebilir. Haritasında Neptünyen etkiler olanlar için bu tarz ilişkilerin de habercisi olabilir bu zamanlama ve bu bakımdan da olumlu şekilde değerlendirilebilir. Yaratıcı, büyülü, sıkılınmayacak bir atmosferdeki ilişkiyi anlatabilir.

Sanatçılar açısından da yaratıcı olabilecekleri, ortaya bir eser koymak için de iyi bir başlangıç olduğunu gösteriyor. Neptün anteni ve ilhamı ifade eder.

Merkür açılanmalarına baktığımızda buluşmalar açısından sürpriz olabildiği kadar biraz beklenmedik durumların da ortaya çıkabileceği görülmekte. Aksiliklere karşı gerginliğinizi iyi kontrol etmelisiniz. Ayrıca bu zamanlamada anlaşma ve sözleşmelerde çok hızlı ve atlayarak gitmek iyi olmayabilir. Buna dikkat etmek gerekecektir.

Türkiye Astrolojik Haritası

Türkiye Astrolojik Haritasında Ay Aslan konumunun 2. Evde Güneş Kova konumunun da 8. Evde olduğunu görüyoruz. Uranüs 28. Derece koç konumu da 11. Eve geliyor. Özellikle spor, sahne, kendini ifade, uluslararası cemiyetler açısından durumumuz, bağımsızlık ve özgürlük konuları, iç gelir/borç, dış gelir/borç konuları, yani genel olarak maddi konular ile ilgili durumlar öne çıkabilir.

Ayrıca Ay Tutulması haritasında Oğlak yükseliyor ve Satürn, Plüton, Merkür ve Güney Düğüm Oğlak konumu ön plana çıkıyor. Bu zamanlamada hükümetin, otorite konumundakilerin, yöneticilerin ön plana çıkması ve bir takım şeyleri harekete geçirmesi mümkün. Mars Koç konumunda ve Türkiye Astrolojik Haritasının tepesinde olduğundan dolayı şu dönem özellikle askeri ve polis gibi kuvvetlerin hareketlerini de ifade edebilir. Uluslar arası açıdan da bu Mars konumu ve yükselendeki Oğlak konumu ile müttefiklerle birlikte harekete geçilen ortak konular, yine bazı anlaşma ve sözleşme gibi durumlar gündeme gelebilir.

Danışmanlık, iletişim ve sorularınız için astrologburakustun@gmail.com’a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

ISAR CAP Danışman Astrolog
Burak Üstün

Aslan burcundaki Tutulma burcunuzu hangi alanda etkileyecek? (Yükselen burcunuza göre okuyabilirsiniz):

Koç: Ay konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Boğa: Ay konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

İkizler: Ay konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Yengeç: Ay konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet, lüks.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Aslan: Ay konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Başak: Ay konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, dedikodular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Terazi: Ay konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Akrep: Ay konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili
konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Ay karşısındaki Güneş konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Yay: Ay konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Oğlak: Ay konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet, lüks.

Kova: Ay konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Balık: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir