21 Mart 2019 Terazi Dolunayı ve Burcunuza Etkileri: İlişkilerde ve Politik Sahada Gergin Görüntüler!

 

21 Mart 2019, Saat: sabah 4:43’te Terazi (Ay) ve Koç (Güneş) burçlarının arasında 0. derecede bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay haritasında Kova burcunun 2. derecesi yükselecek ( =İstanbul, Ankara için Kova burcunun 8. derecesi). Haritada en ilgi çeken açılanma Terazi yöneticisi Kova burcundaki Venüs’ün, Koç yöneticisi Mars ile partil dediğimiz nerdeyse aynı dereceden yakın kare açısı. Venüs, Mars derecesine yaklaşırken bir kare açı gerçekleştiriyor. Bunun anlamı da ilişkilerde gergin, çatışmalı, belki fazla tutkulu, dürtüsel durumların ortaya çıkması. Bu aynı zamanda bir takım değer verilen şeyler için çatışmaların gerçekleşebilmesi anlamına geliyor.

Terazi – Koç aksı özellikle ilişkiler ile ilgilidir. Koç yaşamın bireysel, kararlı, hızlı düşünen, girişimci, çabuk harekete geçen ya da dürtüsel ve sabırsız tarafıyken Terazi daha sosyal, ilişkileri tartarak hareket eden, politik fakat dürtüsel hareket etmeyen ve kararsız olabilen tarafıdır. Bu süreçte bireysel olan ile ilişkiler ile ilgili olan taraf  arasında çekişmeler ve objektif bakış gereksinimi ortaya çıkacaktır. 

Bir önceki Neptün’lü Balık yeniayı sürecinden bu yana ilişkilerdeki idealist ve fedakar yaklaşımlarınız ile ilgili sonuçları da alacaksınız. Takdir ya da hayal kırıklığı ile karşılaşabilirsiniz. İşte şimdiki Dolunay süreci de buna göre bir seçim olarak sizi etkileyebilir. 

Dolunayı değerlendirirsek, Güneş bilinçli benliği anlatırken, Ay burada hisleri, ihtiyaçları ve güvenli olanı işaret ediyor. İki durum arasında denge kurmaya çalışmak söz konusu olabileceği gibi bir takım çekişmeler ve zorlanmalar olabilir. Bireysel ve kendimize göre mi hareket edeceğiz yoksa ilişkilere göre mi hareket edeceğiz? Burada hangi taraf ağır basıyorsa seçim yapmak ve ona göre bir yol çizmek durumu var. Benlik tarafının ağır bastığı ve sosyal ilişkilerin sürdürülemeyeceği durumlarda mesafe koymak ve kendine dönmek, sosyal ilişkilerin ağır bastığı noktada da ona doğru yönelmek mümkün. Eğer bu konularda sorun yaşamaktaysanız buradaki en dengeli ifade ise bu iki durumun farkına varıp kişisel alanınız ile sosyal alanınız arasında iyi bir denge oturtmanızdır. 

İlişkiler ve Kısmetler

İlişkiler açısından çok dikkat çekici bir zaman dilimi içindeyiz. Koç yöneticisi Mars Boğa’da ilerlerken, Terazi yöneticisi Venüs de Kova’da olacak. Burada elle tutulur somut değerler ve mülkiyetçilik ile özgürlük ve sosyal değerler arasında çatışmalar söz konusu ilişkilerde. İlişkilerinizde hem sahiplenici hem de özgürlükçü bir tutum içine de girebilirsiniz bu dönem. İki konuyu dengelemeye çalışabilirsiniz.

5 Martta başlayan Balık burcundaki Merkür Retrosu 28 Marta kadar devam edecek. Bu süreçte bir takım geçmiş karşılaşmaların gerçekleşmesi ve tamamlanması gereken işlerin süreçleri olabilir. Netliğe varacaktır. Tabi bunlar genellikle Başak – Balık aksındaki Dolunay ve sonrasında Balık Yeniayı ile de ilgili olabilir. Bunlar sağlık konuları, kimya, ilaç, vitamin, hijyen, temizlik, yanınızda çalışanlar, zorlayıcı işler, rutinler, çalışma ortamı, fedakarlık gerektiren konular, uyku düzeni vs gibi konular olabilir. Sözleşmelere, iletişimlere dikkat etmek gerekiyor mümkün olduğunca. Tabi eğer Balık burcunun ve Neptün’ün ifade ettiği uyku sıkıntıları, yorgunluk, tükenmişlik sendromu olursa bu konuda zorlanmalar olacaktır. Şimdi sırada gerçekleşecek Dolunay ile birlikte bu etkilerin bir kısmı çözümlenmiş ve geçmiş de olabilir. Fakat dediğim gibi 28 Mart’a kadar bu konularda dikkatli olmak gerekecektir. 

Türkiye Astrolojik Haritası

Terazi Dolunayı Türkiye astrolojik haritasının 4. – 10. Evleri arasında gerçekleşecek. 4. Ev daha çok ülkenin sahip olduğu toprak, maden gibi temel zenginlikleri anlatır. Bunun yanı sıra politika alanında muhalefet partisi ile ilişkilendirilir. 10. Ev ise uluslararası tanınırlık, ön plana çıkış, ülkenin yöneticileri, önemli iş adamları ve politik sahada hükümet olanlar gibi anlamlara gelir. 

Terazi politika ve Koç liderlik etme ile ilgili olduğu için bu zamanlamada seçim çalışmaları ile ilgili dikkat çekebilecek durumlar söz konusu. Koç yöneticisi Mars ve Terazi yöneticisi Venüs arasında çatışmalı açı olduğu için hükümet ile muhalefet arasında gerginlik ve çatışmaların artması söz konusu. Sağ duyunun daha çok gerekli olduğu bir zamandan geçiyoruz. Özellikle Kova tarafındaki Venüs de bunu daha çok ifade ediyor çünkü Türkiye Haritasında 8. eve geliyor. Burası krizlerle ilgili bir evdir ve genel olarak Kova ile ilgili döngülerde sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Bu tip zamanlamalarda toplum içindeki farklılıklar ve bireysel özgürlükler konusunda daha sağ duyulu hareket etmek ve marjinal grupların hareketlerine de dikkat etmek gerekiyor.

Bu süreçte Satürn, Plüton ve Güney Düğüm Oğlak konumları da Türkiye Haritasında 7. ev açık düşmanlıklar, sözleşmeler, antlaşmalar, anlaşmazlıklar, müttefikler gibi anlamları barındıran alanda yakın açılanmaya doğru gidiyor. Türkiye’nin kendi kendini zorlayan kendi içinde politik ve toplumsal olarak sıkıntı oluşturabilecek hamleler içine girmemesi gerekiyor. Bu etkiler gezegenler ağır gezegen olduğu için uzun bir müddettir var fakat yine de eş zamanlılık olarak tam yakın derecelerdeyken sağ duyu ile hareket ederek hamleler yapmak gerekiyor. Yanlış politikalar zarar getirici nitelikte olacaktır. Bu da tabi gökyüzünün bize gösterdiği zamanın dersleri ile ilgilidir. Ya bu dersleri hafif atlatırız ya da ağır olanları ile yüzleşiriz. Bireysel olsun toplumsal olsun her şey olgunlaşma seviyesi ile ilgili.     

Danışmanlık, iletişim ve sorularınız için astrologburakustun@gmail.com’a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün


Terazi burcundaki Dolunay burcunuzu hangi alanda etkileyecek? (Yükselen burcunuza göre okuyabilirsiniz):

Koç: Ay konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Boğa: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

İkizler: Ay konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Yengeç: Ay konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Aslan: Ay konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Başak: Ay konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet, lüks.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Terazi: Ay konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Akrep: Ay konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, dedikodular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Yay: Ay konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Oğlak: Ay konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Ay karşısındaki Güneş konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Kova: Ay konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

 

Balık: Ay konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet, lüks.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir