2 Mart 2022 Uranüsyen ve Jüpiteryen Balık Yeniayı ve Burcunuz

2 Mart 2022 Saat 20:34’te Balık burcunun 12. derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay haritasında 2 derece Terazi burcu yükselmekte ( =İstanbul, Ankara için 5 derece). Yeniay haritasına bakıldığında 14 derecede Balık burcunda ilerleyen Jüpiter ile kavuşum açısı ve 11 derece Boğa burcunda ilerleyen Jüpiter ile 60 derecelik açı olan yarım üçgen dediğimiz uyumlu açı oluştuğu görülmekte. Su ve toprak elementi arası uyumlu açılar sürecin esnek ve fırsat içeren şartlarını ifade etmekte.

Balık burcu sağ beyin lobu ile ilgili, yaratıcı, tasarımcı, sanatçı, şair bir burçtur. Duygular, kolektif düşünce, merhamet, mistisizm, medyumik özellikler söz konusudur. Bu zaman diliminde yaratıcı ve kolektif etkiler fazla olacaktır. Duygular yükselebilir. Balık burcunun gölgesi muğlaklık belirsizlik, etki altında kalma, yükselimlere ve alçalımlara bağlı ruhsal denge problemleridir. Aldanma ve aldatmalara, duygu sömürülerine, mutluluk hormonuna, duygusal hassasiyetlere, bağımlılıklara dikkat etmek gerekir.

Jüpiter büyütücü, zenginleştirici bir etki olduğu kadar aynı zamanda abartılar ile ilgilidir. Bu zaman diliminde Balık burcu ile ilgili konularda dikkat çeken gelişmeler olabilir. Özellikle haritasında su elementi burçlar Yengeç, Akrep, Balık olanlarda dikkat çekici gelişmeler kendini gösterebilecektir. Genel olarak da kişisel haritanızda Balık burcu hangi evdeyse bu alanda önemli gelişme ve başlangıçlar olabilir.

Bu süreçte hayalleri ve yaratıcılığı kullanmak, belirli hayalde kararlı olma, gerçeklerle bunu birleştirmek önemlidir ki Uranüs Boğa konumunun uyumlu açısı da bu denge için önemli bir zamanlamayı gösteriyor. Yaratıcılık ve gerçekçilik birleştiğinde ortaya iyi işler çıkacaktır. Geleceğe dair gerçekleştirebileceğiniz hayallerinize odaklanın ve bu konuda harekete geçin derim.

İlişkiler ve Kısmetler

2 Mart’ta gerçekleşecek Balık Yeniayı sırasında Venüs ve Mars konumları Plüton ile birlikte kavuşum halinde Oğlak burcunda olacaklar.

İlişkilerden yana gerçekçilik, somut değerler, güç birliği ve tutku konusu ön plana çıkıyor.

6 Mart Sabah 9:23’te Mars, 9:30’da da Venüs Kova burcuna geçiyor. Geçmeden önce Oğlak burcunda yakın derece ile bir kavuşum ve geçişin hemen ardından yine Kova burcunda yakın bir derece ile kavuşum açısı yapacaklar. Bu süreçte ilişkilerde bir anda ilerleme ve farklılaşmalar olabilir. Daha ayağını yere sağlam basan ve kontrollü olan bir anda özgür, sosyal, dışa dönük ve girişimci bir etkiye bürünüyor.

Bu dönemde başlayacak ilişkiler ve girişimler bu bakımlardan dikkat çekici olabilir. Toprak ve Su elementi öncelikli haritalara sahip olanlarda (özellikle yükselen burç olarak ) Oğlak burcundaki kavuşum önemli bir son nokta bağlantısını gösterirken, Hava ve ateş elementleri haritasında ön planda olanlar (özellikle yükselen burç olarak) için uyumlu olan süreç Kova burcundaki kavuşum ile başlamakta.

Merkür, Venüs ve Mars ile ilgili kısmı paylaşıyorum.

Merkür, 15 Şubat 00:54’te de Kova burcuna dönüş yapmıştı ve 10 Mart saat 4:33’a kadar Kova burcunda olacak.

Kova burcundaki Merkür, gezegeni Uranüs etkisinde olduğu gibi orijinal icatlar, mucitlikler, sürprizler, sosyal bağlantılar ve dostluk elektriği konusunda dikkat çeker. İlişkiler ve bağlantılar açısından Daha hızlı ve akıcı bir süreç söz konusu olacaktır.

Teknoloji, internet, bilimsel konular, fütürizmle ilgili konular, marjinal konular, özgürlük ve bağımsız hareket etme temalarıyla birlikte, grup faaliyetleri de daha etkili olabilecektir.

Kova yöneticisi Uranüs de Boğa burcunda olduğundan dolayı arada 90 derecelik kare açı konumlanması oluşacaktır. Dolayısıyla bu süreçte ani bağlantılar, yer değiştirmeler, spontane durumlar daha çok olabilecektir.

Venüs 5 Kasım 2021 (13:44) ile 6 Mart 2022 (09.30) arasında Oğlak burcunda yer alacak.

Oğlak burcundaki Venüs ilişkilerden yana daha ciddi, düzenli olma arayışındadır. Burada daha nesnel anlamda eleştirel ve titiz bir tutum da ortaya çıkar. Sosyallik ve güzellik anlamında sınırları ifade eder. Oğlak’taki etkiler daha çok kariyer ve ekonomiye yönlenmiştir. İlişkiler daha çok kurumsal bir anlaşma gibi görülme meylindedir.

Venüs Oğlak sürecinde maceracı, havai ya da geniş ve bol hareket etmek yerine ayağını yere sağlam basmak, tutarlı bir ilişkinin, değer duygusunun, elle tutulur olanın  ve kazancın peşinde olmak anlamına geliyor.

Venüs Oğlak ekonomik anlamda dikkatli olmayı ve tutumluluğu, sistemli ve düzenli olmayı ifade eder. Eşya alımlarında titizlik, seçicilik, harcamalarda dikkatlilik, ilişki seçimlerinde dikkatlilik ve ciddiyet ön plana geçebilecektir.

Venüs 6 Mart 2022 (9:30) – 5 Nisan (18:18) arası Kova burcunda olacak

Venüs Kova konumu ilişkilerden yana ve sosyal açıdan daha bağımsız spontane bir zamanlamayı ya da grup faaliyetleri ile ilgili durumları ifade eder. Burada Kova etkisinin birey olmak, bağımsız olmak, özgür hareket etmesi ile aynı zamanda egonun daha düşürüldüğü ve biz kavramıyla beraber bir şeylar yaratılıp hareket edilen yönü vardır.

Bu süreçte ilişkiler Uranüs’ün Boğa konumundan da ötürü Urnaüsyen bir kare açı etkisiyle uzak bağlantılar, daha özgür anlayışlar, ani tanışma bir araya gelme ya da tam tersi ilişkilerde kopmalar gibi durumları getirebilir.

Kısmetler ve işler açısından sosyallik, iletişim, teknoloji, internet gibi konular ön planda olabilecektir.

Mars 24 Ocak (15:53) – 6 Mart (09:23) arasında Oğlak burcunda olacak.

Oğlak burcundaki Mars sürecinde arzular da dünyevi ve elle tutulur olana yönelecektir. Gerçekçi arayışlar ön plana geçecektir.

Bazıları için daha çok çalışma, sabır, ciddiyet, kurumsal hareket etme, sistemli, düzenli, disiplinli ve kontrollü olma gibi özellikleri ifade edecek.

Mars 6 Mart (09:23) – 15 Nisan (06:06) arasında Kova burcunda olacak

Kova burcundaki Mars, sosyal girişimlerden ve bağlantı kurmalardan yana oldukça aktif bir zamanı gösteriyor. Bu süreç dostluk ve grup enerjisi olabildiği gibi aynı zamanda kişinin entelektüel yönü, gelişimi, ifadesi için de önemli bir zamandır.

Sosyal girişimler, sosyal gruplar, bağlantılar, teknoloji ve internet ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Venüs Kova konumu ile de birlikte burada doğru dostluklar ve bağlantılar kurmak önemli olacaktır.

 

 


Türkiye Astroloji Haritası

Balık Yeniayı Türkiye Astroloji haritasının 9. Evinde gerçeklşiyor. Türkiye Astroloji haritasında 9. Evde Güney düğüm Balık ve Uranüs Balık konumları var.

Balık güney düğüm 9. Ev konumu Türkiye’nin potansiyel olarak duygusal, metafizik, manevi, dini konulara meyilleri gösteriyor. Buradaki gölge etki Kuzey Düğüm Başak’ın gösterdiği analizci, şüpheci, mantıkçı, gerçekçi bölümler ile dengelemeden Balık ve 9. Ev etkilerine yönelmektir.

Vahdet’i Vücut denilen kavram astrolojik açıdan zıt burçların sütünden bakmak ve onları dengeliyip orta bir nokta bulmak ile de ilgili bir farkındalığı ifade eder.

Bu süreçte Uranüs Boğa konumunun yaptığı uyumlu açı önemli görünmekte zira Kuzey Düğüm Başak konumuna tam olarak üçgen açı yapmakta ve Balık konumu ile de 60 derecelik yarım üçgen açı mesafesinde. Uranüs Boğa konumu hem rüetimi, tarımı, iktisadı ifade etmekte hem de 11. Evde bulunduğu için uluslararası ilişkiler ve dostluklar bakımından önemli. Ülkedeki sorunlarla ilgili çıkış yolu ararken bilim, teknoloji, sosyal ilişkiler iyi değerlendirilip gerçekçi hareket edilirse bir takım sorunları çözmekte iyi sonuçlar ortaya çıkabilir.

Venüs ve Mars Oğlak konumlarının geçen Dolunay’dan bu yana kavuşum etkileşimleri 7. Evde gerçekleşiyor ve bu da ülkeler arası yapabileceğimiz sözleşmeler ve anlaşmaları ifade etmekte. 6 Mars sabah 9:30 Venüs ve Mars Kova burcunun 0. Derecesinde bir araya gelecek. Burası 8. Evdir ve burada krediler, bankalar konusu dikkat çeker. Kova yöneticisi Uranüs’ün de Boğa’da olması uluslararası ilişkiler, bağlantılar, kredi arayışları, Tarım ve bankacılık sistemleri ile ilgili konularda nasıl bir durumun içinde olduğumuz kendini daha iyi gösterecektir. Bu süreçte belirttiğim alandaki eylemler kritik önem taşıyacak ve geleceğe dönük olarak ne olabileceğinin sinyalini verecektir.

Gezegen Hareketleri

Plüton

Oğlak burcundaki Plüton, 29 Nisan 2022 – 8 Ekim 2022 arasında geri harekette olacak.

En ağır hareketli gezegen olan Plüton’un Oğlak burcundaki Retro hareketi işler ve ilişkiler açısından geçmiş ile bağlantılı düzenleme ve tamamlanma dönemlerini ifade eder. Plüton’un yakın gezegenlere açısı ile daha fazla ortaya çıkar.

Öncü burçlar olan Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar bu gerilemeden daha çok etkilenecektir.

Neptün

Balık burcunda ilerleyen Neptün 28 Haziran 2022 – 4 Aralık 2022 arasında geri harekette olacak.

İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar, yanılgılar ve aldatıcı durumlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak. Neptün’ün bu etkileri, özellikle yakın gezegenler ile açı yaptığında ortaya çıkacaktır.

Uranüs

Boğa burcundaki Uranüs’ün 20 Ağustos 2021’de başlayan geri hareketi 18 Ocak 2022 itibarıyla sonlandı. 24 Ağustos 2022 ile 22 Ocak 2023 arasında tekrar geri harekette olacaktır.   

18 Ocak 2022 itibarıyla geleceğe dönük yeni safha başladı. Yine 18 Ocak itibarıyla Ay düğümlerinin Kuzey Düğüm Boğa ve Güney Düğüm Akrep olarak yer değiştirmesiyle Uranüs Boğa konumu yaşamlarda daha da etkili olacak bir sürece girmiş oluyor.

Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’da kendini daha fazla gösterecektir. Genel olarak da haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak. Ekonomi ve özgürlük teması burada ön planda olacaktır.

Zihinsel değişimler ve sıçramalar, sisteme daha dışarıdan bakış Uranüs ile ilgilidir. Uranüsyen etkilerdekilerin elektrik yüklerine daha dikkat etmesi ve yönlendirmesi gerekir. Özellikle belirttiğimiz sabit burçlarda yerleşimleri olanlar.

Satürn

Satürn 17 Aralık 2020 – 7 Mart 2023 arası Kova burcunda yer alıyor.

4 Haziran 2022 ile 23 Ekim 2023 arasında geri harekette olacak.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi kişisel haritalarda bulunduğu alana göre zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

Jüpiter

Jüpiter 20 Aralık – 10 Mayıs arasında Balık burcunda olacak. 10 Mayıs’ta Koç burcuna geçtikten sonra 28 Ekim’e kadar burada kalacak. Bu arada 28 Temmuz’da Koç burcundayken geri hareketine başlayan Jüpiter, 23 Kasım’a kadar geri hareketini sürdürecek. 28 Ekim ile 20 Aralık arasında Balık burcunda olacak ve ardından tekrar Koç burcuna geçecek.

29 Aralık’ta Balık burcuna geçen Jüpiter, burada hayaller, yaratıcılıklar, tasarımla ilgili konular, manevi ve mistik konular, sevgi paylaşım konuları ön plana çıkacaktır.

Olumsuz gölge etkilerde aldanmalar, aldatıcılar, topluma masal anlatan, gerçeklikten çıkan kişilerde bir artış ve ön plana çıkma olabilir. Ayrıca Balık bağımlılıklarla da ilgilidir. Burada metafizik ve hayali temalara bağımlılık olabildiği gibi, zararlı bağımlılık yapıcı keyif verici maddeler de aynı kapsamdadır.

Jüpiter Balık’ın iyi etkisi arınma, sevgi ve biz kavramıyla beraber olacaktır. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Jüpiter ruhsal tekamül anlamında şansı ve bolluğu iyi arınanlara, doğru bağ kuranlara, fedakar olanlara ve sevgi insanlarına getirecektir. Dünyevi anlamda da yaratıcı kişilere, sanatçılara, tasarımcılara bolluk getirebilecektir. Bu zaman aralığında Jüpiter, Balık konumunda ilk provasını yapacak ve getirileri ile ilgili veriler ortaya çıkacaktır.

Mars

Mars 24 Ocak (15:53) – 6 Mart (09:23) arasında Oğlak burcunda olacak.

Oğlak burcundaki Mars sürecinde arzular da dünyevi ve elle tutulur olana yönelecektir. Gerçekçi arayışlar ön plana geçecektir.

Bazıları için daha çok çalışma, sabır, ciddiyet, kurumsal hareket etme, sistemli, düzenli, disiplinli ve kontrollü olma gibi özellikleri ifade edecek.

Mars 6 Mart (09:23) – 15 Nisan (06:06) arasında Kova burcunda olacak

Kova burcundaki Mars, sosyal girişimlerden ve bağlantı kurmalardan yana oldukça aktif bir zamanı gösteriyor. Bu süreç dostluk ve grup enerjisi olabildiği gibi aynı zamanda kişinin entelektüel yönü, gelişimi, ifadesi için de önemli bir zamandır.

Sosyal girişimler, sosyal gruplar, bağlantılar, teknoloji ve internet ile ilgili konular ön plana çıkacaktır. Venüs Kova konumu ile de birlikte burada doğru dostluklar ve bağlantılar kurmak önemli olacaktır.

Venüs 

Venüs 5 Kasım 2021 (13:44) ile 6 Mart 2022 (09.30) arasında Oğlak burcunda yer alacak. Bu süreç içerisinde 18 Aralık 2021 (13:35)  ile 29 Ocak (11:45) 2022 arasında duraksama ve durma süreci (İstasyon ve slow) hareketleri ile birlikte Retro süreci etkin olacak.

Venüs, yapacağı Retro hareketinden dolayı uzun bir süre Oğlak burcunda kalacak ve bu Oğlak burcu ile ilgili Venüs frekansı ve tarzı üzerinde uzun süre merkezleneceğiz. O bakımdan çok önemlidir.   

Oğlak burcundaki Venüs ilişkilerden yana daha ciddi, düzenli olma arayışındadır. Burada daha nesnel anlamda eleştirel ve titiz bir tutum da ortaya çıkar. Sosyallik ve güzellik anlamında sınırları ifade eder. Oğlak’taki etkiler daha çok kariyer ve ekonomiye yönlenmiştir. İlişkiler daha çok kurumsal bir anlaşma gibi görülme meylindedir.

Venüs Oğlak sürecinde maceracı, havai ya da geniş ve bol hareket etmek yerine ayağını yere sağlam basmak, tutarlı bir ilişkinin, değer duygusunun, elle tutulur olanın  ve kazancın peşinde olmak anlamına geliyor.

Venüs Oğlak ekonomik anlamda dikkatli olmayı ve tutumluluğu, sistemli ve düzenli olmayı ifade eder. Eşya alımlarında titizlik, seçicilik, harcamalarda dikkatlilik, ilişki seçimlerinde dikkatlilik ve ciddiyet ön plana geçebilecektir.

Venüs 6 Mart 2022 (9:30) – 5 Nisan (18:18) arası Kova burcunda olacak

Venüs Kova konumu ilişkilerden yana ve sosyal açıdan daha bağımsız spontane bir zamanlamayı ya da grup faaliyetleri ile ilgili durumları ifade eder. Burda Kova etkisinin birey olmak, bağımsız olmak, özgür hareket etmesi ile aynı zamanda egonun daha düşürüldüğü ve biz kavramıyla beraber bir şeylar yaratılıp hareket edilen yönü vardır.

Bu süreçte ilişkiler Uranüs’ün Boğa konumundan da ötürü Urnaüsyen bir kare açı etkisiyle uzak bağlantılar, daha özgür anlayışlar, ani tanışma bir araya gelme ya da tam tersi ilişkilerde kopmalar gibi durumları getirebilir.

Kısmetler ve işler açısından sosyallik, iletişim, teknoloji, internet gibi konular ön planda olabilecektir.

 

Merkür

Merkür öncelikle 13 Aralık 20:52 – 2 Ocak 10:10 arası Oğlak burcunda olacak.

Oğlak burcundaki Merkür zihinsel çalışmalarda disiplin, ciddiyet, düzen ile hareket eden bir yapıya sahiptir. Konuların çalışıldığı ve hazır olup ifade edilen bir yapıdadır. Bilim insanı Steven Hawking, sanatçı Barış Manço, Astrolog Steven Forrest Merkür’ü Oğlak burcunda olan kişilerdendir.

İlişkiler açısından ciddiyet ve düzen ön plana çıkabilecektir. Sözlere dikkat etmek önemli olacaktır. Oğlak sorumluluk, toplum önündeki kimlik, kariyer konuları ile ilgilidir.  

Merkür 2 Ocak 10:10’da Kova burcuna geçiş yapacak ve ardından 14 Ocak’ta geri hareketi başlayacak ve 26 Ocak’ta tekrar Oğlak burcuna dönecek. Merkür’ün Oğlak burcundaki süreciyle ilgili konular tekrar ortaya çıkacak. Merkür, 15 Şubat 00:54’te de tekrar Kova burcuna dönüş yapacak ve 10 Mart saat 4:33’a kadar Kova burcunda olacak.

Kova burcundaki Merkür, gezegeni Uranüs etkisinde olduğu gibi orijinal icatlar, mucitlikler, sürprizler, sosyal bağlantılar ve dostluk elektriği konusunda dikkat çeker. İlişkiler ve bağlantılar açısından Daha hızlı ve akıcı bir süreç söz konusu olacaktır.

Teknoloji, internet, bilimsel konular, fütürizmle ilgili konular, marjinal konular, özgürlük ve bağımsız hareket etme temalarıyla birlikte, grup faaliyetleri de daha etkili olabilecektir.

Kova yöneticisi Uranüs de Boğa burcunda olduğundan dolayı arada 90 derecelik kare açı konumlanması oluşacaktır. Dolayısıyla bu süreçte ani bağlantılar, yer değiştirmeler, spontane durumlar daha çok olabilecektir.

Ay Düğümleri

Ay Düğümleri 18 Ocak’ta Kuzey Düğüm Boğa ve Güney Düğüm Akrep olarak yer değiştirecek. Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm İkizlerden Boğa’ya, Güney Düğüm Yay’dan Akrep burcuna geçti. 17 Temmuz 2023’e kadar da burada kalacak.

Bu süreç Boğa, Aslan, Akrep ve Kova için önemli bir zaman dilimi olacak. Sabit burçlar için şimdi daha etkili olacak Uranüs Boğa konumu ile birlikte hayatlarındaki bir takım değişiklikler açısından etkili bir zamanlama olacaktır. İş ve ilişkiler ile ilgili durumlarda hem bazı majör değişiklikler hem de sağlamcı hareket etme meyli ortaya çıkacaktır. Kişisel yetenekler, kazanımlar ve aynı zamanda ortaklaşa olan kazanımlar ve beraber ne yapıldığı konusu daha da önem kazanıyor.

Güney Düğüm Akrep konumu ile hayatınızda gerekli gereksiz ilişki konusunu iyi ayırt etmeniz ve Kuzey Düğüm ve Uranüs’ün Boğa’daki konumu açısından da bireysel açıdan olan girişimler, üretimler, kazançlar, yeteneklerin kullanımı ve refah konusunu da iyi değerlendirmelisiniz.

Teknoloji, bilgisayar, internet, sosyal ağlar, iletişim, enformasyon, tarım üretimi ve teknolojileri ile ilgili sektörlerin değeri daha fazla ortaya çıkacaktır.

Danışmanlık ve eğitim için astrologburakustun@gmail.com‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz:

https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün

Balık burcundaki Yeniay, burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

Koç: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Boğa: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontane, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

İkizler: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Yengeç: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Aslan: Kişisel ya da ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, dedektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Başak: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Terazi: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Akrep: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Yay: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Oğlak: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Kova: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb., keyfiyet, lüks.

Balık: Başlattığınız işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir