2 Ekim 2020 Koç Dolunayı ve Burcunuz: İş ve İlişkilerde Karmik Randevuların Zamanı


2 Ekim 2020 Saat 00:05’te Koç burcunun 9. Derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay haritasında Yengeç burcunun 16. derecesi yükseliyor. Bu haritada yine retro yapan Koç burcundaki Mars’ı, Oğlak burcundaki direkt harekete dönen Satürn ve retro Plüton ile kare açı içinde görüyoruz. Jüpiter 17. derecede yer alarak açı etkileşimine uzak kalmakta. Belirttiğim kare açı görünümü, geriye dönük düzenlemeler, yapılması gereken işler ile ilgili durumları ifade ederken bir taraftan da ilişkiler açısından çözümlenmesi gereken geriye dönük ve duraksatıcı olabilecek konuları işaret ediyor. İlişkiler ve işler açısından kritik bir zamanlama. Bir süre evvel Retrodan Direkt harekete 13 Eylül’de dönen Jüpiter ve 29 Eylül’de Dönen Satürn ileriye dönük işleri ve bir takım durumların belirlenmesini ifade ediyor fakat mevcut açılar altında da halen geçmişe dönük halledilmesi gereken karmik durumlar söz konusu. 13-14 Eylül ve 28-29 Eylül tarihlerinde yaşamınızda bir takım gelişmeler ve geçişler söz konusu olabilecektir. Özellikle bu etkilerden haritalarında öncü burçların Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak olup ayın 2’si civarı yani 9. Derecesi civarında olanlar etkilenecek.

Dolunaylar özellikle ilişkilerdeki durumları objektif bir şekilde anlamak bakımından önemlidirler. Bu zamanlamanın ilişkileri ifade eden Terazi konumu ile benliği ifade eden Koç konumu arasında olması daha da önemli bir zamanı işaret ediyor. Burada geçmişe dönük ilişkileri de kapsayacak şekilde uzlaşmak ya da uzlaşamamak konusu var. Zira Koç burcunun yöneticisi Mars’da Koç burcunda ve sert açılara sahip. Terazi yöneticisi Venüs, Aslan burcunun son derecelerinde görünüyor ve Mars ile uyumlu açısı bir açıdan uzlaşıyı ifade ediyor. Venüs’ün dikkat çeken tek açılanması da bu.

Koç bireysel benlik ile ilgilidir. Burada tavırlar, dürtüler, yenilik yapmak, ağırlığını koymak, girişimcilik söz konusudur. Terazi biz kavramı ile ilgilidir ve burada daha sosyal ve politik hareket etmek söz konusudur. Fakat terazi her durumda bireysel tavır olarak uzlaşı demek değildir. Muhalif tavırlar içinde ve zorlayıcı olmak anlamına da gelebilir. Terazi tartarak ve kıyaslayarak hareket eder ve buna göre bir tutum sergiler. Değere göre bir tavır ve tutum içindedir ama yine de uzlaşı ve politika şeklindeki davranışları onun için garantördür. Koç burcunda böyle bir strateji ve ihtiyatlılık yoktur. Direkt hareketler, kararlılık ve benliğin sesi söz konusudur. Ayrıca astrolojik haritalar söz konusu olduğunda Biri koç burcu olsa da daha çok başkalarını düşünen ve biri terazi burcu olsa da aslında daha bencil ve kendine dönük olabilir. İfade şekilleri burçlarının üzerinden olsa da durum farklı olabilir yani ve bu ilk etapta algılanmaz. Zaten astrolojinin ezoterik olması da bundan dolayıdır. Yani haritalar iyice anlaşılmalı ve aslında ne olduğu görülmelidir. Daha derin bilgi gerekir. Dolayısıyla yüzeysel olarak terazi iyidir uzlaşıcıdır Koç bencildir gibi tanımlamalar insanın bütünlüğünü tanımlamak açısından tutmaz ve yüzeysel burçculuk seviyesinde kalır.

Bu zaman sürecinde Mars’ın sesi daha çok geriye dönük konular ile ilgili bir takım takılmalar getirebilir. Koşullar dürtüsel bakımdan daha yavaşlatıcı, düzenlenmeye ve törpülenmeye dönük bir zamanı da ifade ediyor.

Akrep burcunda ilerleyen Merkür’ün Boğa burcunda retro hareketteki Uranüs ile karşıt konuma doğru geldiğini görüyoruz. 7 Ekimden itibaren başlayıp, 8 Ekim’in ilk saati içinde yani gece 12:00 civarı çok etkili olacak. Bu zaman dilimlerinde ani işlere, sakarlıklara, teknolojik kazalara, ağızdan çıkan kelimelere, iğnelemelere, cereyan yaratacak şeylere dikkat etmek gerekiyor.

İlişkiler ve Kısmetler

Venüs ve Mars’ın üçgen açısı ilişkiler bakımından favori bir durumu ve kendi benliğini ifade eden dışa vurabilen bir zamanlamayı gösterir fakat bu zamanlamada Mars’ın retro konumda olması ve daha ağır gezegen olan Oğlaktaki Satürn’e ve ayrıca Retro Plüton a kare açısından dolayı ilişkiler ve ilerlemelerle ile ilgili takılmalar ve takıntılar olabilir.

Bu zaman diliminde geçmişe dönük ilişkilerle ilgili konuları çözümlemek durumu olabilir fakat burada daha önemli olan kişinin kendi işleri ve güçlerinin buna öncelikli olmasıdır. Yani ilişkilerle ilgili konuları ön plana geçirip işinize gücünüze mani olmasına izin vermemelisiniz çünkü bir şeyleri toparlamanız için önemli de olan bir sürecin içerisinden geçiyor olabilirsiniz. Bunu da göz önünde bulundurun ve vaktinizi dikkatli kullanın.

Akrep’teki Merkür’ün Boğa’daki Uranüs ile karşı açıyı gerçekleştireceği 7-8 Ekim tarihlerinde ilişkilerden yana kopmalar ve gerginlikler olabilir. İki ucunun birbirine bağlanması zor durumları ve konuları birbirine bağlamaya çalışmak gibi şeyler olabilecektir. Dengesizliklikler git geller olabilir. Kelimelere dikkat etmek gerekiyor. İğneleyicilik ve gerginlik yaratıcı şeyler olabilir. Dolayısıyla ilişkilerde bir takım kopmalar olabilir. Diğer taraftan maddi ekonomik, banka kredileri, bir takım kazançlar ile ilgili konularda ani gelişmeler olabilir. İlişkiler açısından da Uranüsyen açılarda ani bağlantı kurmalar olduğu gibi kopmalar da olabilir. Bu etkilerden özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’lar etkilenecek.

Merkür Retrosuna Dikkat!

14 Ekim’de Merkür Akrep burcunda geri hareketine başlayacak. Bunun öncelikli anlamı Uranüs Boğa karşıt konumu ile iki kez daha karşıt açının gerçekleşecek olması. Yani bu gerek ekonomik, gerek ilişkiler ile ilgili konulardan hareketle ani kopmalar ve bağlantılar ile ilgili durumların ön planı çıkması demek. Bir takım hesaplarınız istediğiniz gibi olmayabilir ve alternatif planlarınız olması iyi olacaktır. Uranüsyen zamanlarda a, b, c planları gerçekleştirmeniz sizin için iyidir. Sizi gerginleştirebilecek beklenmedik durumlardan çok etkilenmemek için gerek ilişkilerinizi gerek ekonomik konularda bu planları yapmalısınız.

Ayrıca 14 Ekim günü ilk saatlerde Koç burcunda retro yapan Mars ile  Güneş Terazi konumu karşıt açı yapacak. Yine ilişkilerden yana karmik ve önemli bir zamanlama olacak. Bireysel hareket etmek ile işbirliği içinde hareket etmek konusu, bir takım ilişkilerdeki mahkemelik konular, geriye dönük karmik hesaplar gündeme gelebilir. 

Türkiye Astroloji Haritası

Koç Dolunayı, Türkiye Astroloji haritasında 10. Ev Ay Koç ve 4. Ev Güneş Terazi konumlarına geliyor. 10. Ev daha önce de belirttiğimiz üzere iktidar partisi ile ilgili özellikle ve genel olarak da Türkiye’nin uluslararası camia önündeki durumu ile ilişkili. 4. Ev ise Muhalefet partisi tarafını ifade ediyor. Şimdi çift taraflı durumlar gözlemleyebiliriz. Bir takım çekişmelerin olması söz konusu olabilir ve iki taraftan da ses çıkabilir.

İktidar partisinin bir takım icraatları muhalefet tarafından eleştirilebilir, tam tersi muhalefet tarafı eleştirilebilir ya da partiler kendi içlerinde bu durumları yaşayabilirler. Siyasi arenada geriye dönük konularla ilgili durumlar tekrar ön plana çıkabilir.

Koç yöneticisi Retro konumdaki Mars’ın, Oğlak’taki Satürn ve Retro Plüton ile kare açısı müttefikler, ortaklar ile ilgili konularda geriye dönük düzenlenmesi gereken durumları ve bir takım hesapları tekrar işaret edecektir. Diğer ülkelerle politik ilişkiler ve bir takım geriye dönük hesaplar konusu uzunca bir süredir çözümlenmesi gereken konular içerisinde yer alıyor ve şu dönem de oldukça dikkat çekiyor. Paylaşım ve anlaşmalar ile ilgili konular önem arz ediyor.

Aslan burcundaki Venüs Türkiye Astroloji haritasının 2. Evinde ilerliyor ve ekonomik anlamda daha akılcı politikalar ve girişimler konusu devam etmekte. İlk giriş zamanında ekonomimize katkıda bulunacak bir takım yeni gelişmeler olabileceğini söylemiştim ve doğalgaz bulunması haberi gelmişti.

Venüs Başak burcuna geçtiğinde Türkiye Astroloji haritasında 3. Eve gelecek ve burada özellikle yolculuklar, taşımacılık sektörü, medya, yurt dışı bağlantılı işler ve eğitim konuları ile ilgili durumlar ön plana çıkacak ve bunlarla ilgili olarak sağlık konusu da gündeme gelecektir.    

7-8 Ekim civarı maddi, ekonomi, bankacılık, krediler ile ilgili konular, şans oyunları, spor, sahne, medya, bir takım grupları ve organizasyonları içeren konular gündeme gelebilir. Bununla beraber Merkür ve Uranüs konuları olan İletişim, elektrik, elektronik, teknoloji, internet ve sosyal ağları ilgilendiren konular da ön plana çıkabilir.  

Gezegen Hareketleri

Plüton

 

Oğlak burcunda ilerleyen Plüton 25 Nisan 2020’de geri harekete başladı. Tutkular, derin benlik, odaklanma, konsantre olunan konular, dönüşüm ve değişimler ile ilgili geçmişe dönük bakış açısı ve düzenlemeler önem kazanacak.

 

25 Nisan’da 24 derece Oğlak burcunda geri hareket

 

4 Ekim’de 22 derecede Oğlak burcunda direkt hareket

 

Neptün

 

Balık burcunda ilerleyen Neptün 23 Haziran 2020’de geri harekete başladı. İlham, sezgisel konular, yaratıcılık, fedakarlıklar, sevgi ve paylaşım konuları, hassasiyetler, vizyonlar, yanılgılar ve aldatıcı durumlar açısından geçmişe dönük bakış açısı oluşacak ve düzenlemeler olacak.

23 Haziran’da 20 derece Balık burcunda geri hareket

29 Kasım’da 18 derecede Balık burcunda direkt hareket

 

Uranüs

 

Boğa burcundaki Uranüs, 12 Ağustos 2019 ile 11 Ocak 2020 arasında 2 derece Boğa’ya kadar geri hareketteydi. 11 Ocak’ta ileri harekete geçti ve bu tarihle birlikte geleceğe dönük yeni safha başladı. Yer değiştirmeler ve bağımsızlık teması özellikle sabit burçlar olan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova için daha çok söz konusu. Özellikle haritasında sabit burçları baskın olanların hayatlarında değişiklikler olacak.

Uranüs 15 Ağustos’ta Boğa burcunda tekrar geri hareket edecek.

2020’yi 6 derecede Boğa’da geri hareketle bitirecek.

 

Satürn

 

Satürn 22 Mart itibarı ile Kova burcuna geçti ve 11 Mayıs’a kadar ilerledikten sonra geri harekete geçti.

Bütün burçları etkilemekle birlikte özellikle sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep, Kova bakımından önemli etkiler getirecek. Bir takım konuların düzenlenmesi durumu ortaya çıktığı gibi zamanın idaresine ve o noktaya gelişine göre ilgili alanlarında zorlanmalar ve sınırlar da kendini gösterecek.

 

11 Mayıs’ta 1 derece Kova’da geri hareket

 

2 Temmuz Oğlak burcunda geri harekete devam

 

bu süreçte Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak’lar bakımından sınırlar, çalışma hayatı, ekonomi düzenleme, iş, sorumluluk, geçmişle bağlantılı tekrar yapılanmalar söz konusu olacak.

 

29 Eylül’de 25 derece Oğlak’ta direkt hareket


Jüpiter

Jüpiter 2 Aralık 2019 itibarı ile Oğlak burcuna geçti. Toprak grupları için önemli bir döngü içine girilmiş oldu. Oğlak burçları için 12 yıllık döngü zamanı geldi ve açılım yapabilecekleri bir zamanın içindeler.

Sorumluluk, düzen, iş, profesyonellik ile ilgili temalar daha çok ön plana çıkarken, önceki süreçlerde yapılan bir takım çalışmaların sonuçları da kendini göstermeye başlayacaktır.

14 Mayıs’ta 27 derece Oğlak’ta geri hareket

13 Eylül’de 17 derece Oğlak’ta direkt hareket


Mars

28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021 arasında uzunca bir süre Mars Koç burcunda kalacak. Bu süreç içerisinde de 9 Eylül 2020 – 14 Kasım 2020 arası Retro süreci gerçekleşecek.

Mars Koç burcunda yönetici konumundadır ve oldukça güçlü bir zamanında olacak. Bu zaman diliminde liderlik, girişimler, savaşım, mücadele, bazı tartışmalar ve kaoslar, hareketlilik, dışa dönüklük, girişimlerde artış, hareketlilik, yenilikler, yeni başlangıçlar söz konusu olacak.  


Venüs

Venüs 6 Eylül – 2 Ekim arası Aslan burcunda olacak. 

Aslan burcundaki Venüs zamanlaması sosyal ve ilişkiler bakımından kısmeti ve cesareti ifade eder. Benlik güçlenir. Kalite arayışı, dışa dönüklük, görsellik, giyim kuşam, kararlılık verecektir. Ateş elementi burçlar olan koç, aslan, yay için güçlü bir zamanlama olacaktır. 

Venüs 2 Ekim – 28 Ekim arasında Başak burcunda olacak

İlişkilerde seçicilik, mantık, ayıklama, sosyal açıdan titizlik, giyim, bakım, estetik konuları ile ilgilenme, diyet, iş alanı düzenleme, çalışma arkadaşları ile ilişkiler, pratik ve faydalı olan şeylerle ilgilenme, iş hayatı ile ilgili alışverişler açısından etkili bir zaman dilimi olacaktır ve Toprak elementi burçlar olan Boğa, Başak ve Oğlak’lar bu dönem daha ön planda olacaklar.

 

Merkür

Merkür 5 Eylül – 27 Eylül arasında Terazi burcunda olacak. 

Terazi burcundaki Merkür politik, dengeleyici, uzlaştırıcı, ahenkli olabilir. Kararsızlıklara ve eyleme geçmeme konusuna dikkat etmek gerekecektir. Daha tok davranışları ifade eder. Koç’taki Mars ile karşı karşıya gelecekler. 

Merkür 27 Eylül – 14 Ekim arasında Akrep burcunda ilerleyecek ve ardından geri hareketi başlayacak.

Merkür Akrep’teyken tutkular, cinsellik, manipülasyon, derinlik, krediler, maddi konular, başkalarından gelen gelirler, ortak değer ve paylaşımlar ile ilgili konular, araştırma ile ilgili konular ön plana çıkabilir. Dil sivriliğine ve iğnelemelere de dikkat etmek gerekiyor.

28 Ekimde tekrar Terazi burcuna dönecek ve burada gerilemeye başlayacak Merkür, direkt hareketine 3 Kasım’da Terazi burcundayken dönecek ve 10 Kasım’da tekrar Akrep burcuna geçecek.

Merkür 10 Kasım – 1 Aralık arası tekrar Akrep burcunda olacak

Ay Düğümleri

5 Mayıs’ta Ay Düğümleri burç değiştirdi. Yaklaşık 18 – 19 ay kadar bir burçta kalan Ay düğümleri geriye doğru burç değiştirir. Kuzey düğüm Yengeç’ten İkizlere, Güney Düğüm Oğlak’tan Yay burcuna geçti. 18 Ocak 2022’ye kadar da bu burçlarda kalacaklar.

Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay Balık için önemli zamanlama. Değişken burçlar iletişim, yer değişimleri, bilgi alanındaki faaliyetler, adaptasyon gerektiren işler, çevreler, ortamlar bakımından etkili bir zamanlama olacaktır. Düşünsel olarak bağlı olunan bir takım fikirler, inançlar sorgulanabilir. Kişisel açıdan yeni fikirler geliştirerek yol almak ön plana çıkıyor. Bazı bölünmeler ve ayrışmalar doğal bir biçimde gerçekleşebilecektir.  

Danışmanlık, eğitim ve iletişim için astrologburakustun@gmail.com ‘a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz.


Video anlatımlarımı izlemek için Youtube kanalıma abone olabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCClGETMIseo-aESpoWWDPcg

ISAR CAP Danışman Astrolog

Burak Üstün

 

Koç burcundaki Dolunay burcunuzu hangi alanlarda etkileyecek? (Esasen yükselen burcunuza göre okumalısınız fakat Güneş burcunuz (Öz burcunuz) da haritanızda baskın ve önemli bir konumdur ve açılanma olarak benzer etkileri ortaya çıkartabileceği için ona göre de inceleyip okuyabilirsiniz):

(Dolunay Ay Koç ve Güneş Terazi konumları arasında olacak. Ay hassasiyetleri, güvenlik ve ihtiyaç tarafını ifade ederken, Güneş bilinç ve özgüven geliştirmeyi, konuların görünür olmasını ifade eder).

Koç: Ay konumu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.


Boğa: 
Ay konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

İkizler: Ay konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Yengeç: Ay konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Ay karşısındaki Güneş konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Aslan: Ay konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Başak: Ay konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet.

Terazi: Ay konumu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler.

Ay’ın karşıtındaki Güneş konumu: kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Akrep: Ay konumu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Yay: Ay konumu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Oğlak: Ay konumu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Kova: Ay konumu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim konuları, inançlar, düşünceler, doktrinler, hukuk alanı, akademik konular, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzakta olanlarla ilişkiler.

Balık: Ay konumu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet.

Ay’ın karşısındaki Güneş konumu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir