19 Nisan – 6 Eylül 2018 Satürn Geri Hareketi ve Burcunuz: Karma ve Sorumluluklar

 

Satürn’ün, Dünya ile yörünge hız farkından dolayı oluşacak Satürn Retro (Geri Hareket) görünümü, 19 Nisan 2018 saat 4:47’de Oğlak burcunun 9 derecesinde başlayacak ve 6 Eylül’de saat 14:09’da Oğlak burcunun 2 derecesinde sona erecek. Station (Durma zamanı) hareketi ise 17 Nisan’ın aynı saatinde yani yine saat 4:47’de başlayacak.    

Satürn ve Retrograde anlamı

Satürn’e karmanın lordu denir. Fakat aynı zamanda retro görünüm de karma ile ilişkilendirilmiştir. Dolayısıyla burada duble bir durumdan bahsediyoruz. Eğer geçmişte yapmış olduğunuz işlerde, sorumluluğunuz altındaki olaylarda doğru bir yol izlemediyseniz bunlar tekrar karşınıza gelebilirler. 

Satürn retrograde, enkarnasyon (yeniden doğum) inancına göre geçmiş hayattan kalma yerine getirilmemiş sorumlulukların yansıması olarak ifade edilir. Ben her zaman bunu enkarnasyon inancından ziyade geçmiş ataların seçimlerinden gelen yani bir sebep – sonuç zincirinin sonucunda sizin hayatınızda ortaya çıkan bir durum olarak ifade ediyorum. Yeniden doğma inancına sahip olan vardır olmayan vardır. Fakat bilimsel olarak da mantıklı açıklaması bu belirttiğim gibidir. Bu şık inanç değil net bir matematiktir. Zaman döngüsü içinde az bilinçli ya da çok bilinçli olsun, seçimleri insanlar yapar ve var olan her olay ya da varlık bunun bir sonucudur.  

Doğum haritalarında retrolar tekrar eden konuları, durumları ifade ederler. Satürn retrosunda da kişinin sorumlulukları, üzerine aldığı yükler ile ilgili tekrar eden durumlar söz konusu olacaktır. Sorumluluk almak, özdisiplin, kontrol, kararlılık, çalışma, saygı, otorite kavramı ile uyumluluk, liyakat kavramı ile uyumluluk Satürn özelliklerindendir.

Satürn’ün amacı ise genel olarak hayatın zorluklarına katlanmak, kendiniz ve aileniz için sorumluluk almak için fiziksel ve duygusal olarak güçlü olmak şeklindedir.   

Doğum haritanızdaki Satürn retrograde üzüntü, depresyon, yalnızlık, yorgunluk veya motivasyon eksikliği olarak ortaya çıkabilir. Transit retro etkide ise negatif düşünceler ve depresif halleri çözümlemeniz bakımından iyi olacaktır. Böylece tekrar direkt harekete dönene kadar eski defterlerdekini, geçmişi, bilinçaltını anlayıp, çözümleyip onun yerine yeni ve pozitif olanı yazmak için iyi bir zaman süreci olacaktır. Tabi bu konuda zorlanıyorsanız bunun için yardım ve destek de alabilirsiniz. Yine aynı şekilde sorumluluk alanınızla ilgili ilerlemenizde tekrar direkt harekete kadar her şeyi yerine oturtmak ve kontrol etmek bakımından önemli bir zaman dilimidir. Bu daha bireysel anlamında sizin iş, kariyer, otorite, uzman, usta olduğunuz konularla ilgili olacaktır.

Danışmanlık, iletişim ve sorularınız için astrologburakustun@gmail.com’a mail atabilir, 05357748816 no’lu telefondan arayabilir ve www.astrologburakustun.com adresinden de detaylı bilgilere erişebilirsiniz. 

ISAR CAP Danışman Astrolog

           Burak Üstün

Satürn Oğlak (Rx) konumu astrolojik haritanızda sizi hangi alandan etkiliyor? (Güneş (öz burç) ve yükselen burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Koç: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular.

Boğa: Yurtdışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler  

İkizler: Ortak gelir-borç, başkalarından gelenler, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi

Yengeç: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar.

Aslan: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler.

Başak: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa

Terazi: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konular.

Akrep: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet.

Yay: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet, lüks.

Oğlak: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular.

Kova: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar.

Balık: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir